• Exkurzie vo Vedeckej knižnici

V dňoch 1. až 15. októbra sa žiaci prvých ročníkov zúčastnili exkurzie vo Vedeckej knižnici v Košiciach, kde sa vedychtiví študenti oboznámili s históriou a hlavne so systémom fungovania tejto najväčšej knižnice na východnom Slovensku. V spolupráci s veľmi milými a ochotnými pracovníčkami sme si pozreli jednotlivé študovne a dokonca sme sa dostali do podzemia medzi veľmi staré exempláre, kde to „voňalo“ dejinami. A aby sme sa zlepšili v komunikácii a mali lepší prehľad o súčasnej beletrii, presunuli sme sa do Knižnice pre mládež mesta Košice LitPark, kde sme absolvovali tri prednášky spojené s prezentáciou a skupinovou prácou na témy Virtuálna realita na papieri, Knižné príbehy na filmovom plátne, Zápisky vojnového dieťaťa.

• Ročníkové práce

Milí tretiaci,

z nasledujúceho zoznamu si vyberte tému ročníkovej práce. Na výber máte 86 tém z rôznych oblastí. Výber témy ročníkovej práce je potrebné nahlásiť v pondelok 22.10. 2018 PaedDr. Dušičkovej.

Ročníkové práce: Temy_2018_2019.pdf

V powerpointovej prezentácií máte pripravený podrobný návod ako písať ročníkovú prácu. Ako pomôcku máte pripravený aj vzor pre obal a titulný list. Želám veľa chuti do práce a dobrých nápadov.

Ako_pisat_rocnikovu_pracu.ppt

obal_a_titulny_list.do

• Beseda s trojnásobnou olympioničkou a ambasádorkou hnutia FAIR PLAY pani Katarínou Ráczovou-Lokšovou

Dňa 17.10.2018 zavítala na pôdu Športového gymnázia košická rodáčka, najúspešnejšia slovenská šermiarka, účastníčka troch olympijských hier a v súčasnosti ambasádorka hnutia Fair Play, pani Katarína Ráczová-Lokšová. Študentom v pútavej prezentácii a následnej besede priblížila jedinečné zážitky z olympiád, vrcholovej prípravy športovca, ako aj súčasný význam a poslanie hnutia fair-play. Za zorganizovanie vydarenej akcie patrí poďakovanie pani riaditeľke školy PaedDr. Tatiane Švecovej a vyučujúcim PaedDr. Edite Valentovej a PhDr. Marcelovi Nemcovi.

• Súťaž  - nebudotrokdrog.sk

Zo všetkých úspešných riešiteľov kvízu budú vyžrebovaní DESIATI výhercovia, ktorí získajú poukážky na nákup elektroniky v sieti predajní Andrea Shop a kníh v sieti kníhkupectiev Martinus v hodnote 250 eur (125+125 eur).

Súťaž realizuje TASR s podporou ANDREA SHOP a MARTINUS. Viac o súťaži nájdete na webe http://www.nebudotrokdrog.sk/, alebo na Facebooku https://www.facebook.com/nebudotrokdrog/.

Otestovat svoje vedomosti môžete TU - http://www.nebudotrokdrog.sk/chcem-sutazit

• Poznávacia exkurzia - Anglicko

Milí študenti,

v termíne od 9.6. do 14.6.2019 naša škola opäť ponúka možnosť pre študentov 1., 2. a 3. roč. navštíviť juhozápadné Anglicko a zároveň spoznať nové miesta ako Londýn, Bath, Glastonbury, Stonehenge a ďalšie zaujímavé lokality. Touto exkurziou máte príležitosť zdokonaliť sa v angličtine a v neposlednom rade zažiť atmosféru života bežných Angličanov, keďže ubytovanie je zabezpečené v hostiteľských rodinách.

Ak máte záujem, prihláste sa do pondelka 05.11.2018 u p. Smetanu, alebo p. Cvoreňovej (kabinet č. B 208), ktorí Vám poskytnú bližšie informácie.

• BEDMINTON - GRAND PRIX U 13 Košice

Cez víkend sa v Košiciach odohral v poradí 3. celoslovenský turnaj hráčov do 13 rokov. Právo účasti na turnaji malo najlepších 24 chlapcov a 24 dievčat zo Slovenska. Z našej školy sa turnaj zúčastnili Matúš Poláček a Erik Hajdu. Matúš ako nasadená jednotka v zmiešanej štvorhre potvrdil svoje postavenie a získal zlato , ku ktorému pridal 2. miesto vo štvorhre . Erik si na turnaji vybojoval bronz vo štvorhre. Pre hráčov to bol posledný turnaj pred vrcholom sezóny- Majstrovstvami Slovenska , ktoré ich čakajú v decembri .

• Staršie žiačky druhé na Majstrovstvách Slovenska družstiev v Košiciach

Len 2 body chýbali dievčatám Slávie TU Košice k víťazstvu na majstrovstvách Slovenska družstiev. O výborný výsledok družstva sa postarali Viktória Rusnáková víťazka diaľky vykonom 553cm druhá na 100m prekážok a na 150m. 1.miesto chôdza 3000m Karin Devaldová a 1.miesto Olena Andruschak na 2000m. 2.miesto si vybojovala v chôdzi na 3000m Stanislava Hakulinová.

Členkami úspešného družstva, ktoré bodovali boli aj Zuzana Salociová v hode kladivom,v hode diskom a vo vrhu guľou a Jaroslava Semanová v skoku o žrdi a v štafetách 4x60m a 4x300m.Chlapci so Slávie TU Košice obsadili 4.miesto čo je historický najlepšie umiestenie za 20 rokov atletiky v Košiciach.

• ŠK Olympia Košice (vodné pólo), muži v Topoľčanoch tretí !

Po dvoch tesných prehrách zhodne 11:12 na 58.ročníku tradičného vodnopólového turnaja ,, O štít mesta Topoľčany," naša mužská zložka porazila vo svojom treťom a záverečnom turnajovom zápase rakúsky Graz tesne 11:10, keď rozhodujúci gól dal jednu sekundu pred koncom zápasu najlepši strelec turnaja (13-timi presnými zásahmi ) náš študent ŠG Peter VARGA .

Tréner, Szabolcs Eschwig-Hajts bol spokojný s predvedeným výkonom svojho družstva.

Výsledky:

ŠK Olympia Košice : Piraňa ŠC Topoľčany 11 : 12

• Dni nezábudiek

Dni nezábudiek / 3.10 - 7.10.2018.

Liga za duševné zdravie SR je celoslovenské občianske združenie, ktorého cieľom je podpora duševného zdravia, prevencia duševných porúch a snaha o zlepšenie podmienok starostlivosti o duševne chorých.

V spolupráci s "Ligou za duševné zdravie" sa študenti Športového gymnázia a školského internátu podieľali na charitatívnej zbierke s celoslovenskou účasťou "Dni nezábudiek 2018".

Svojou dobrovoľníckou aktivitou študenti podporili zbierku Nezábudka sumou: 203,79 Eúr. Finančné prostriedky budú použité na projekty zamerané na pomoc ľuďom s duševnými poruchami.

Sobota 20. 10. 2018

Prehliadka priestorov školy