Partneri

• Cez víkend sa v Trnave konali Majstrovstvá Slovenska mužov a žien v Trnave. Výborne bežal Maté Kišš keď v nedeľňajšom rekordnom behu Jána Volka sa za skvel a výkonom 21,12s zabehol ostrý limit na MS juniorov ( ale už po termíne) a za Slovenským juniorským rekordom Ľuboša Balošáka z roku 1984 zaostal iba o 7 stotín sekundy.

To mu stačilo na 3 miesto. 3.miesto si vybojoval aj na 100m a 2.miesto v štafete 4x100m v zložení Fabián, Jelínek, Staš a Kišš .

Rastislav Jelínek 2 dni po ME v Gyori, kde bežal 100m a obsadil 31 miesto si v Trnave zaskákal diaľku a výkonom 690cm obsadil 5.miesto.

• Rasťo Jelínek 3-násobný majster !!!

Rasťo Jelínek 3-násobný majster 100m, 200m, skok do diaľky Európy Deaf so svetovým rekordom tejto vekovej kategórii.

V dňoch 29.6-1.7.2018 sa v Sofii konali Majstrovstvá Európy slabopočujúcich a nepočujúcich atlétov.

Rasťo Jelínek člen AK Slávia TU Košice a žiak 1.A. triedy Športového gymnázia prvý deň absolvoval semifinále a finále na 100m , kde v protivetre -1,1 zabehol 11,23s vyhral a vylepšil svetový rekord tejto vekovej kategórii. Na druhý deń ho čakal pretek v skoku do diaľky, kde posledným 6 pokusom prekonal 7 metrovú hranicu a výkonom 703cm vyhral. Tretí deň si zabehol 200m kde v protivetre -0,3 zabehol výkon 22,72 s čo mu vynieslo v pradí už tretie zlato.

• Maté Kišš dvojnásobný majster Slovenska na 100m a 200m

V Dubnici nad Váhom sa cez víkend konali majstrovstvá Slovenska juniorov. Maté Kišš bez konkurencie vyhral 100m výkonom 10,52s čo by bol limit na MS juniorov, ale nepovolený silný vietor mu odvial miestenku. Na druhý deň vyhral 200m výkonom 21,81s. A bronz získali v štafete 4x100m v zložení Kišš, Fabian, Sedlák a Nihila členovia AK Slavie Tu Košice.

Gratulujeme a cez víkend nás čakajú majstrovstvá Slovenska mužov a žien v Trnave.

Mgr Henrieta Rusnáková

• Majstrovstvá sveta v basketbale 3x3 - Belehrad

Basketbalistky ukončili svoje pôsobenie na Majstrovstvách sveta v basketbale 3x3 nešťastnou prehrou po predĺžení 13:14 s Chinese Taipei a celkovo obsadili 5.miesto.

V individuálnych disciplínach Dominika Urbanová vyhrala súťaž Skills challenge a Sandra Pahulyová skončila 4. v súťaži 3 point contest.

Gratulujeme!

• Majstrovstvá sveta v basketbale  3x3 - Belehrad

Osemfinále:

Slovensko-Belgicko 9:5

Zajtra hráme vo štvrťfinále proti Chinese Taipei

Do galérie Basketbal - MS SŠ - Belehrad boli pridané fotografie.

• Oznam školskej jedálne

Dňa 29.6. (piatok) sa obedy vydávajú od 10.30 – 13.00 hod.

• Noel Rebej - kráľ strelcov

Náš žiak I.OA triedy Noel Rebej aj v jarnej časti II.ligy mladších žiakov potvrdil strelecké kopačky a stal sa nallepším strelcom súťaže. K úspechu gratulujeme a želáme ešte veľa strelených gólov.

• Exkurzia – Dopoludnie s ruským jazykom

Dňa 25.6.2018 sa žiaci II.A triedy zúčastnili exkurzie v knižnici v Kulturparku. Oboznámili sa s možnosťami a jej chodom. Potom pracovali v tvorivých dielňach, kde každý podľa svojho výberu mohol rozvíjať čítanie s porozumením. Nakoniec ostatným prezentovali svoju prípravu.

Všetkým študentom ďakuje za vzornú účasť Edita Valentová (uč. RUJ)

• Karate - sústredenie

Na záver sezóny ešte absolvujú žiaci našej školy:

Tchúr Patrik, Schwartz Róbert, Demský Lubomír, Korečko Adrián, Fabián Matúš, absolventka Pillárová, medzinárodné sústredenie pod vedením skúsených reprezentačných trénerov z Polska J.Harast, z Ukrajiny A. Nikulin a P.Bozogáň F. Kretovič zo Slovenska.

Utorok 14. 8. 2018

Prehliadka priestorov školy