• Študijné odbory:

• 7451 J – športové gymnázium
        7471 M - športový manažment

• Športy na škole:

• basketbal, hádzaná, futbal, ľadový hokej, volejbal, vodné pólo, plávanie, atletika, badminton, karate, taekwondo, stolný tenis, športová gymnastika, športová streľba, fitness, vzpieranie, zápasenie, tenis, in line korčuľovanie, krasokorčuľovanie, box, golf, jazdectvo a iné
      • Vážení priaznivci mládeže a športu,
        obraciame sa na vás s prosbou
        venujte 2 % z dane na podporu vašich detí !
        • Školský internát
        • Student home
      • Stredná športová škola Košice

• _______________

• Ponúkame:

• vzdelávanie v nových odboroch:

7451 J – športové gymnázium – 4-ročné štúdium, úplné stredné všeobecné vzdelanie s maturitou a Osvedčením o odbornej spôsobilosti na výkon odbornej činnosti tréner II. kvalifikačného stupňa

7471 M - športový manažment – 4-ročné štúdium, úplné stredné odborné vzdelanie s maturitou a Osvedčením o odbornej spôsobilosti na výkon odbornej činnosti tréner III. kvalifikačného stupňa

• odbory  v experimentálnom overovaní:

M digitálne služby v športe  - 4-ročné štúdium, úplné stredné odborné vzdelanie s maturitou a Osvedčením o odbornej spôsobilosti na výkon odbornej činnosti tréner III. kvalifikačného stupňa

• M spracovanie dát v športe 4-ročné štúdium, úplné stredné odborné vzdelanie s maturitou a Osvedčením o odbornej spôsobilosti na výkon odbornej činnosti tréner III. kvalifikačného stupňa

• vodné športy: vodné pólo, plávanie,
        • individuálne športy: atletika, badminton, karate, taekwondo, stolný tenis, športová gymnastika, športová streľba, fitness, vzpieranie,  zápasenie, tenis, in line korčuľovanie, krasokorčuľovanie, box, golf, jazdectvo a iné
  • Najnovšie

Novinky

• Beh Olympijského dňa 2019
      • 24. 6. 2019
      • Dňa 21.6.2019 sa družstvo žiakov našej školy zúčastnilo tradičného Behu Olympijského dňa, ktorým sme si pripomenuli jubilejné 125. výročie vzniku MOV v Paríži. Bežecké súťaže štafiet sa uskutočnili za príjemného slnečného počasia v lesoparku Anička a štafeta našej školy v zložení Ľ. Fleischerová, S. Grinč, S. Kažimírová a N. Rebej (žiaci II.OA triedy), vybojovali vo svojej kategórii 2. miesto. Za reprezentáciu školy patrí celému družstvu úprimné poďakovanie.

• Čítať viac
      • Úspešný víkend
      • Atléti našej školy majú za sebou úspešný víkend. Na Majstrovstvách Slovenska juniorov v Bratislave získali striebornú medailu Gabriel Katrenič v hode oštepom a Luciana Jenčáková v behu na 3000 m prekážok. Dominik Melega vybojoval bronzovú medailu v behu na 110 m prekážok. Možno trocha viac štastia potrebovali Denisa Lenková vo vrhu guľou a Michaela Molnárová v skoku do výšky ktoré skončili tesne na štvrtej priečke.

• Súťaž o triedu s environmentálnym cítením
      • 23. 6. 2019
      • Nezabudli ste? V tomto šk. roku prebiehala súťaž O TRIEDU S ENVIRONMENTÁLNYM CÍTENÍM. Cieľom súťaže bola aktívna spolupráca žiakov pri zveľaďovaní svojho životného prostredia, pri udržiavaní čistoty, likvidácii odpadu v triede, pri výzdobe triedy.

A tu sú konečné výsledky v 2.polroku 2018/2019:

• Majstrovstvá Slovenska juniorov a junioriek - 3 bronzové medaily
      • V dňoch 22.6-23.6.2019 sa v Bratislave uskutočnili Majstrovstvá Slovenska juniorov v atletike. Rastislav Jelinek získal 3.miesto v skoku do diaľky, 4.miesto v behu na 100m a bol členom štafety 4x100m, ktorá obsadila 3.miesto. 3.miesto na 5000m získala Lenka Kočová. Všetci su členmi atletického klubu Slávia TU Košice. Klub Slávia TU Košice získal 2 strieborné a 5 bronzových medailí.

• Víťazi Študentskej ligy
      • Po základných kolách sme sa 21. júna 2019 zúčastnili finálového turnaja Študentskej ligy - Školského pohára predsedu KSK v priestoroch SOŠ Košice-Šaca.

SŠŠ KE-SOŠ obchodu a služieb(Michalovce) 0:0

SŠŠ KE-SPŠ elektrotechnická(Košice) 2:2

SŠŠ KE-SOŠ ekonomická(Sp.N.Ves) 5:1

Po týchto výsledkoch sme sa stali vítazmi Študenskej ligy.

• Slovenský rekord pre Rasťa Jelinka
      • 20. 6. 2019
      • Dňa 20.6.2019 sa v národnom programe Zlatej tretry v Ostrave predstavil na 100m Rastislav Jelinek kde výkonom 11,02 si zabehol osobný rekord. O hodinu na to sa predstavil ako člen juniorskej štafety na 4x100m, ktorá sa po sobotnajšom slovenskom rekorde pokúšala pokoriť hranicu 41 sekúnd.To sa im podarilo a výkonom 40,92 utvorili nový slovenský rekord a priblížili sa k limitu na ME juniorov.

• Exkurzia - Popoludnie s ruským jazykom
      • 19. 6. 2019
      • Dňa 18.06.2019 sa v rámci RUJ žiaci II.OA triedy zúčastnili exkurzie v Kulturparku. V knižnici sa dozvedeli ako sa orientovať a vyhľadávať potrebné knihy, literatúru, časopisy. Pri cudzojazyčnom regáli sa začali ich tvorivé dielne. Žiaci na základe vlastného výberu knihy v RUJ následne pracovali na štyroch zadaných úlohách. Čítali, vyhľadávali, písali, tvorili vety a na záver kreslili. Hravou formou vzorne pracovali a zároveň sa s ruským jazykom zabávali. Všetkým za ich kreativitu ďakuje PaedDr. Edita Valentová.

• Exkurzia v Poprade
      • Dňa 17.06.2019 sa žiaci KZ - Športové hry z II.B, III.A a III.B tried zúčastnili exkurzie v Národnom tréningovom centre v Poprade. Oboznámili sa s podmienkami športovej prípravy a manažmentu v NTC. Následne v rámci zdokonaľovania plaveckých štýlov a pohybových zručností navštívili Aqua City Poprad. Cieľom exkurzie bola aj forma regenerácie a relaxácie. Za vzornú reprezentáciu našej SŠŠ všetkým zúčastneným ďakuje PaedDr. Edita Valentová.

• Oznam školskej jedálne
      • P O Z O R Z M E N A !

Dňa 24.6. (pondelok) sa obedy vydávajú od 11.30 – 13.15 hod.

V čase od 25.6. - 27.6. sa obedy vydávajú od 11.30 – 14.00 hod.

Dňa 28.6. (piatok) sa obedy vydávajú od 11.00 – 13.00 hod.

Kto nemá záujem o stravovanie v tento deň musí sa vyhlásiť.

V čase od 24.6. – 28.6. 2019 sa z technických príčin nevarí obed č.2.

• Atletika - Majstrovstvá Slovenska ZŠ
      • 18. 6. 2019
      • Na Majstrovstvách Slovenska základných škôl ktoré organizovala naša škola zvíťazila v skoku do výšky Michaela Molnárová. K titulu majsterky Slovenska jej gratulujeme.