• Majsterkou Slovenska medzi dorastenkami sa stala Viktória Rusnáková

• Dňa 24.2.2019 sa v Bratislave konali Majstrovstvá Slovenska v atletike dorastencov a dorasteniek.

Víťazkou na 60m prekážok 8,82s sa  stala Viktória Rusnáková , keď za  slovenským rekordom  zaostala o 4 stotiny., 3.miesto obsadila Michaela Molnárová.

Viktória Rusnáková ešte získala 2.miesto v skoku do diaľky v osobnom rekorde 555cm  a bola finišmankou štafety 4x200m, ktoré obsadili 2.miesto.

Denisa Lenková vo vrhu guľou obsadila 4. miesto.

Mgr. Henrieta Rusnáková

• Viktória  Rusnáková víťazka pretekov v Ostrave
          • Viktória Rusnáková víťazka pretekov v Ostrave

• Dňa  21.2.2019  sa v Ostrave konali medzinárodné preteky  YOUTH  OSTRAVA  INDOOR  ATHLETICS III.

Víťazkou  na 60m prekážok sa stala Viktória  Rusnáková  a druhé miesto obsadila Michaela Molnárová.

Trénerka Mgr. Henrieta Rusnáková

• Talent z Košíc

• Dňa 25.2.2019 sa štyria žiaci z našej školy Tereza Marušová, Filip Balogh- III.OA a Michaela Praženicová, Michaela Telehaničová - IV.OA zúčastnili jazykovej súťaže TALENT Z KOŠÍC na Jazykovej škole - Užhorodská 8, Košice. Cieľom tohtoročnej súťaže bolo naučiť sa a prezentovať v čo najkratšom čase japonský jazyk, ich kultúru, písať, čítať, prekladať a rozprávať plynule. Taktiež sme videli japonskú šachovnicu, jap. menu – JEN /deravé mince/. Medzi prvých najtalentovanejších žiakov z Košíc postúpila do ústnej časti Tereza Marušová a všetci účastníci získali anglickú literatúru. Študentom ďakujeme za ich účasť a prajeme veľa šťastia v ďalšom súťažení.

Pripravila: Ing. Burdzová, PhD.

• GRAND PRIX U 17 ILAVA

• Na celoslovenskom turnaji v bedmintone v kategórii do 17 rokov, kde sa predstavili najlepší hráči Slovenska nechýbala ani naša žiačka, slovenská juniorská reprezentantka Natália Tomčová.

Natália nastúpila do všetkých troch disciplín a vo všetkých troch si zahrala finále.

1. miesto si nakoniec vybojovala vo štvorhre, v dvojhre a v mixe sa jej tento krát ušlo "len" 2. miesto..

Mgr. Júlia Poláčková

• IBM -  TJBot
          • IBM - TJBot

• IBM Slovensko ponúkla pre stredné a základné škôly možnosť zapojiť sa do súťaže TJBot. Účastníci súťaže mohli pre svoju školu získať sadu TJBot CZ Kit. V priebehu decembra a januára prišlo viac ako 150 individuálnych riešení. Spolu sa zapojilo viac ako 30 základných a stredných škôl z celého Slovenska. Zo všetkých návrhov bolo vybraných 10 najzaujímavejších z desiatich rôznych škôl. Veľmi sa tešíme, že medzi výhercami je aj žiačka našej školy Terka z III.OA. Srdečne gratulujeme!!!

• Nominácia do reprezentácie

• Dvaja naši žiaci sa dostali do kádra reprezentácie U17 vo futsale.

Dušan Sekeľský      II.B

Marek Poľa              II.A

Držíme palce.

Gratulujeme.

• Futsal - dievčatá

• V pondelok 4.2.2019 sme organizovali prvé kolo dlhodobých súťaží RCM vo futsale dievčat.

Po výsledkoch:

SŠŠ KE-SOŠ Moldava nad Bodvou 5:0

SŠŠ KE-OA Watsonova KE 8:0

SŠŠ KE-SOŠ Bocatiova KE 6:2

sme postúpili do semifinále.

Reprezentovali:

1.Štefánia Čavisová

2.Patrícia Vašková

3.Tatiana Cupríková

4.Michaela Praženicová

5.Kamila Zakuciová

6.Tara Rebejová

7.Patrícia Svitanová

8.Daniela Valečková

• ŠOK

• Ako sme minulý týždeň sľúbili, po predstavení legiend košického športu sa na rad dostávajú talentovaní športovci v kategórii Nádej. Košická športová akadémia oceňuje v tejto kategórii výnimočné športové výkony a výsledky dosiahnuté v uplynulom roku v mládežníckych a juniorských kategóriách ale tiež výnimočný rodiaci sa talent.

Titul laureát v kategórii NÁDEJ za rok 2018 si odnesú:

GABRIELA BRIŠKÁROVÁ
            Taekwondo

Gabriela je od svojich 5 rokov členkou Koryo Taekwondo klubu Slávia UPJŠ Košice, kde trénuje pod vedením trénera Mária Šveca. V roku 2018 sa jej na medzinárodnej scéne vskutku darilo. Z juniorského turnaja Slovenia open si odniesla striebro a medailu s bronzovým odleskom si vybojovala na juniorských pretekov Dutch open. Nesklamala ani v zámorí, kde jej v silnej konkurencii turnaja President Cup – Pan Am v Las Vegas na krk zavesili najcennejší kov. Darilo sa jej aj vo farbách reprezentačného dresu. Na Majstrovstvá sveta juniorov, ktoré hostilo Tunisko obsadila vynikajúcu bronzovú priečku a na Majstrovstvá Európy do 21 rokov v Poľsku skončila na celkovom 5. mieste.

ROMANA ČISOVSKÁ
            Tenis

Po prvých úspechoch v rodných Košiciach a pôsobení v klube MŠK Poprad-Tratry sa trinásťročná Romana presťahovala do Bratislavy, aby mohla pod vedením Milana Martinca a neskôr pod taktovkou súčasného trénera Pavla Krta trénovať v Národnom tenisovom centre. Romana je päťnásobnou majsterkou Slovenska, štvornásobnou víťazkou ankety „Talent roka“, víťazkou ankety juniorka roka 2018 a niekoľkonásobnou víťazkou medzinárodných turnajov. Najvýraznejším úspechom mladej Košičanky bol v roku 2018 zisk bronzovej medaily na Junior Fed Cupe v maďarskej metropole, kde sa tímu v zložení Romana Čisovská, Nina Stankovská a Eszter Méri podarilo pod vedením kapitána Reného Hanáka poraziť ruské tenistky a obsadiť tak konečnú tretiu priečku.

• Michal Oravec - 1.miesto  FreeSki Cup
          • Michal Oravec - 1.miesto FreeSki Cup

• 19. januára, 17:31 ·

Slovakia Freeski Cup 2019 - 1. kolo - Jasná, slopestyle máme za sebou!

Pretek doprevádzala skvelá atmosféra, díky všetkým za účasť. Viac fotiek čoskoro. Výsledky nižšie 🙌, víťazom gratulujeme! ---#SlovakiaFreeskiCup 2019 - the first run is just behind us. There was great atmosphere entire time, thanks everyone for coming! More photos coming soon. Results are here, congrats to all winners!

JUNIORI1) Michael Oravec; 2) Adam Masár; 3) Szymon Oraviec

• Dobrý skutok

• Koncom roka pred Vianocami 2018   žiačky 7.VS ŠI vrámci dobrovoľníctva  navštívili seniorské centrum a strávili s nimi jedno zábavné popoludnie

O svojom skutku napísali vyzývateľovi  týchto a podobných podujatí vydavateľstvu Libera Terra pod názvom   " Dobrý skutok" , za čo  obdržali certifikát, že  sa zaradili medzi tých, ktorí robia svet lepším.