• Byť prítomný pri zapálení Maratónskeho ohňa v Košiciach je vždy veľká pocta. Tohtoročný 100. ročník MMM 2023  bol symbolicky otvorený aktom zapálenia, pri ktorom asistovali naši žiaci, ako členovia štafety s maratónskym ohňom: Branislav Fotul (VII.OA), Filip Sasák (IV.AM), Dominik Mako (IV.AM) a Tofik Kasumov (III.DS). Slávnostný akt sa realizoval za prítomnosti mnohých televíznych štábov vo večerných hodinách 1.10.2023.  Za vzornú reprezentáciu školy, ako aj mesta Košice a Slovenska vyslovujeme úprimné poďakovanie!

• Dňa 5.10.2023 sa uskutočnilo v budove Historickej radnice mesta Košice, slávnostné odovzdanie ocenení bronzovej úrovne našim „dofáčkam“: Karina Matiová (II.AG), Mária Domiková (III.AG), Tímea Spišaková (III.AG). Ceny odovzdával predseda KSK pán R. Trnka a námestníčka primátora mesta Košice pani L. Gurbáľová. Poďakovanie patrí všetkým vedúcom a pedagógom, ktorí sa počas celého školského roka podieľali na úspešnom zvládnutí všetkých hodnotených oblastí, pánom učiteľom P. Popovičovi a S. Horváthovi, pani učiteľke M. Senkovej.

Marcel Nemec

(vedúci programu DofE)

• Úspech našej korčuliarky na MMM

• Jubilejného 100. ročníka Medzinárodného maratónu mieru sa v disciplíne inline korčuľovanie zúčastnila aj naša žiačka Laura Martonová z 1. AM. V silnej konkurencii 241 účastníkov si vybojovala 19.miesto a medzi ženami skončia na krásnom 3. mieste.

K úspechu srdečne blahoželáme !

• Karate -  Croatia open
          • Karate - Croatia open

• V sobotu 30.9.2023 sa naši žiaci zúčastnili medzinárodného turnaja Croatia open v Chorvátskej Rijeke.

Vasil Pirčák si v kategórii juniorov do 76kg vybojoval 3.miesto.

Gratulujeme.

Tréner: František Kretovič

• Zápasníci úspešní v Nitre aj v Poľsku

• Žiaci našej školy minulý víkend (30.9. - 1.10.2023) vycestovali na dva turnaje:

Kevin Pekár (II.AG) a Lucia Ongáľová (VII.OA) na medzinárodnom turnaj v Nitre obsadili vo svoji hmotnostných kategóriách zhodne 2. miesto.

Druhá partia zápasníkov sa zúčastnila medzinárodného turnaja v poľskom Krašniku. Darilo sa najmä Illiovi Shketykovi a Mykhailovi Stolnykovi (obaja II.DS). Obaja v kvalifikačných bojoch nenašli premožiteľa a nakoniec sa stretli vo finále, v ktorom sa z víťazstva radoval Illia.

Nikolaj Szilagyi (I.DS) si prvýkrát vyskúšal štart vo vyššej hmotnostnej kategórii. Po troch víťazstvách a dvoch prehrách z turnaja vypadol a obsadil 10. miesto/30 pretekárov.

Jaroslav Zaremba (I.AG) postupne naberá skúsenosti. Po dvoch prehrách z turnaja vypadol.

Zápasníkom a zápasníčke gratulujeme.

Tréner - Jakub Sýkora

• Európska noc výskumníkov

• Dňa 29.9.2023 žiaci I.AG a I.AM navštívili podujatie Európska noc výskumníkov . Navštívili vedecké stánky, kde prostredníctvom pokusov a interaktívnych ukážok mohli pochopiť, že za všetkými javmi okolo nás a dejmi v prírode sú vedecké vysvetlenia a princípy, čím organizátori chceli divákov a najmä mladých ľudí podnietiť k aktivite a zážitkovému vzdelávaniu. Pre študentov bol pripravený bohatý a pestrý program, pričom dôraz bol kladený predovšetkým na zvýšenie ich záujmu o štúdium prírodných vied a technických smerov na vysokých školách.

Mgr. I.Lévaiová

• SLOVAK YOUTH U 17

• Eva Sárená Erik Hajdu

Cez víkend od 29.9-1.10.2023 sa v Trenčíne konal medzinárodný bedmintonový turnaj zo série Europe Circuit . Na turnaji sa zúčastnili aj naši žiaci Eva Sárená a reprezentant Erik Hajdu. V silnej konkurencii sa nestratili a  obaja si z turnaja odnášajú 3. miesto zo štvorhry, ktoré vybojovali po boku svojich klubových spoluhráčov.

Evke aj Erikovi gratulujem

Trénerka: Poláčková

• Italian Kickboxing World Cup

• Od 28.10.-1.10. sa konala súťaž  Italian Kickboxing World Cup, na ktorej sa zúčastnili naši dvaja žiaci Christián Tamáš z II.AG a Marcel Labovský z I.DS.

Christián musel súťažiť o kategóriu vyššie low kick -51 a získal bronzovú medailu. Marcel  bojoval v light contact a kick light -69 a získal dve strieborné medaile.

Chalani skvele a držíme palce ďalej.

Trénerka Velďáková D.

• Víťazstvo bežeckej štafety školy na jubilejnom 100. ročníku MMM v Košiciach!

• Bežecká štafeta našej školy v zložení Branislav Fotul (VII.OA), Filip Sasák (IV.AM), Dominik Mako (IV.AM) a Tofik Kasumov (III.DS), zvíťazila v súťaži štafiet stredných škôl v disciplíne 4 x 1¼ maratón na jubilejnom - historickom 100. ročníku MMM v Košiciach, ktorý sa uskutočnil 2.10 2023. Výrazný úspech bežcov naše školy sa podaril, keď preukázali dominanciu v konkurencii 44 štafiet stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK. Bežcom k dosiahnutému úspechu srdečne gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

PhDr. Marcel Nemec, PhD. (vedúci družstva)

• World Junior Championships 20203

• V poslednom stretnutí juniorských Majstrovstiev Sveta zmiešaných družstiev sa naši dokázali zabodovať a obsadili na šampionáte konečné 29.miesto. Ich súperi z Litvy boli rozhodne proti, no v konečnom meraní síl obišli naprázdno.

• World Junior Championships

• Z duelu s Arménskom si odnášame jednoznačnú výhru 3:0, čo znamená, že v záverečnom stretnutí juniorských majstrovstiev sveta zmiešaných družstiev zabojuje Slovensko o konečné 29. miesto.

• Galeb Belgrade Trophy

• V Srbsku sa uskutočnil Turnaj s názvom Galeb Belgrade Trophy (taekwondo), na ktorom sa zúčastnil náš žiak Damien Frgolec (VI.OA).

Damienovi sa darilo a skončil na 3 mieste.

Blahoželáme a prajeme veľa úspechov naďalej.

• Skvelá práca a výhra nad Tahiti po výsledku 5:0

Niekto by možno povedal, že výhra nad Tahiti by mala byť pre Slovensko akousi "povinnou jazdou", no mnohí z Vás vedia, že rozdiely, ktoré boli kedysi medzi hráčmi sa posledné roky stierajú...

Veríme, že po ťažkom úvode proti Dánsku a Taiwanu sa naši hráči nabudili a vo víťaznej šnúre budú pokračovať aj naďalej

#wjc2023spokane #slovakbadminton

• Podporte našu školu v projekte YOUNG4CLIMATE

• Podporte našu školu v projekte YOUNG4CLIMATE a dajte nám svoj hlas aj v 5.leveli!

Prispejte svojim hlasom k hlavnej výhre – elektrický kompostér a recyklačné koše pre našu školu!

V termíne od 27.9.2023 do 8.10.2023 sa prihláste na stránke www.young4climate.sk a vstúpte do HRY, ktorá vám zaberie iba 10 min času. Po úspešnom odohraní 5. levelu hry, odovzdáte hlas vopred zvolenej škole.

Každý hlasujúci študent školy po úspešnom absolvovaní každého levelu, bude automaticky zaradený do žrebovania o vecnú cenu - smart hodinky XIAOMI Redmi Watch 2 Lite.

O spustení ďalších levelov budeme priebežne informovať.