• V pondelok 19.2.2024 sa konalo školské kolo SOČ
     • V pondelok 19.2.2024 sa konalo školské kolo SOČ

     • Vybraní žiaci odprezentovali svoje práce a priblížili nám sféru ich záujmu. Priblížili nám cisárovnu Sisi, význam úpolových a kompenzačných cvičení v športe. Praktickými ukážkami na školskom kole boli didaktická pomôcka 3D modelov bunky, spoločenská hra zameraná na rozvoj enviromentálnej výchovy a  leták zameraný na boj proti korupcii. Postupujúcimi žiačkami do krajského kola sú Ľudmila Fleischerová a Gabriela Vargová zo VII.OA.

      Ďakujeme za prezentáciu a držíme palce v krajskom kole. 

    • Ples, ktorý spája srdcia
     • Ples, ktorý spája srdcia

     • Na začiatku každého úspešného príbehu stoja dve slová – podpora a inšpirácia. Tie spojili aj Košický samosprávny kraj a Integrácia svieti pre všetky deti rovnako. Rozhodli sme sa spoločne pomáhať mladým východniarom, ktorí to najviac potrebujú , aby sa mohli rozbehnúť za svojimi snami bez ohľadu na to, aká je ich štartovacia čiara do života.

      Na rodinno-charitatívnom plese Rastislav Trnka v mene Nadácia Košického samosprávneho kraja odovzdal mladým talentom Martinovi, Adamovi a Matiasovi poukaz v hodnote 300 € na letný futbalový kemp a nákup športového oblečenia. Je to ďalší krok v našej dlhodobej pomoci týmto chlapcov.

      A to nie je všetko! Spolu s OZ Integrácia chystáme na jar v krajskej nadácii 11-dňový zájazd po Európe za úspešnými slovenskými športovcami pôsobiacimi v zahraničí.

      Symbolický poukaz sme odovzdali talentovanému futbalistovi Tonovi Fotiukovi, žiakovi župnej Strednej športovej školy v Košiciach, s ktorým pocestuje do Paríža, Mníchova a Berlína aj ďalších žiakov zo župných stredných škôl. Verím, že zápas futbalového klubu Paris Saint-Germain a stretnutie s Milanom Škriniarom bude zážitkom, z ktorého budú čerpať motiváciu po celý život.

      Nezabúdajme, každý dar od srdca má moc meniť životy.

    • Darujte nám prosím 2% z vašich daní
     • Darujte nám prosím 2% z vašich daní

     • 2 %

      Podporujeme iniciatívy meniace náš spoločný svet k lepšiemu.

      Dajme našim deťom šancu aktívne tráviť voľný čas.

      Spájame ľudí, ktorí menia svet...

       

      Vážení priaznivci mládeže a športu,

      obraciame sa na vás s prosbou

      venujte 2 % z dane na podporu vašich detí !

       

      Podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov môžete poskytnúť 2 % z dane v prospech Vami vybranej neziskovej organizácie.

      Nepredstavuje to pre Vás žiadny výdaj navyše. Daň musíte zaplatiť celú a môžete sa iba rozhodnúť, či dve percentá z nej pôjdu do štátneho rozpočtu alebo na podporu športových a voľnočasových aktivít vašich detí.

      O vašu priazeň sa uchádza:

      - školský športový klub OLYMPIA  
       

      Tlačivo:

       

      Vhlásenie_o_poukázaní_podielu_zaplatení_dane_z_príjmu_FO.pdf


     • Halové Majstrovstvá SR v atletike - kategória dospelých.

     • Počas víkendu sa opäť naši atléti presunuli do bratislavskej haly Elán.

      Najlepšie si počínala vekom ešte len dorastenka Božidara Macečková (VI. OA), ktorá si vyrovnaným osobným rekordom vybojovala 6. miesto v skoku o žrdi. 

      Lea Hubayová (III. AM) obsadila 7m v trojskoku, keď preskočila métu 10m (10,25m) a vytvorila si aj nové halové maximum v behu na 200m (13m).

      Tomáš Kancír (III. BG) v dobre rozbehnutom behu na 400m v závere trošku stratil a dobehol na celkovom 17. mieste.

      Tesne za bránami finále v skoku do diaľky zaostal Milan Balog aj napriek skočenému novému maximu v hale výkonom 621 cm (9.m v diaľke a 10.m v trojskoku). Trochu športového šťastia chýbalo Samuelovi Čížekovi v skoku do diaľky. Okrem diaľky pomohol spolu s Milanom aj v štafete 4x 200m. (5 miesto)

      Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie preteky v tejto krátkej halovej sezóne.

      trénerka J. Velďáková

    • Croatia cup - kickbox
     • Croatia cup - kickbox

     • Náš žiak Dmitrij Lutsenko II.DS sa zúčastnil na Croatia cup, ktorý sa konal cez víkend 17.-18.2. v Zagrebe. Dmitrijovi sa darilo a vracia sa s krásnou bronzovou medailou. Bojoval v kategórii FC 71kg.

      Blahoželáme 

      Trénerka Velďáková

    • MMA - Mattix Combat Series
     • MMA - Mattix Combat Series

     • Náš žiak, maturant Filip Sasák IV.AM, sa v sobotu 17.2.2024 zúčastnil súboja MMA - Mattix Combat Series. Počínal si výborne a svojmu súperovi počas zápasu 3x 3min nedal žiadnu šancu a odnáša si cenné víťazstvo.

      Filip blahoželáme a prajeme veľa úspechov

      Trénerka Velďáková

    • Zápasníci úspešní v Poľsku
     • Zápasníci úspešní v Poľsku

     • Naši žiaci sa 16. - 17. 2. zúčastnili medzinárodného turnaja v poľskej Strzale. Turnaj splnil svoj účel, keďže každý zápasník absolvoval aspoň tri zápasy, čo je výborná príprava na nadchádzajúce Majstrovstvá Slovenska.

      Jednotlivé umiestnenia našich chlapcov:

      Michal Závacký (II.DS) - 2. miesto /12 pretekárov

      Mykhailo Stolnyk (II.DS) - 3. miesto/7 pretekárov

      Jaroslav Zaremba (I.AG) - 7. miesto/ 12 pretekárov

      Nikolaj Szilagyi (I.DS) - 2. miesto/7 pretekárov

      Kevin Pekár (II.AG) - 5. miesto/ 14 pretekárov

      Patrik Sivčo (IV. AM) - 3. miesto/ 6 pretekárov

      Chlapcom GRATULUJEME k dosiahnutým úspechom a ĎAKUJEME za reprezentáciu našej školy na medzinárodnej žinenke .

    • Slávnostný galavečer Športová osobnosť Košíc
     • Slávnostný galavečer Športová osobnosť Košíc

     • Dňa 22.3.2024 sa uskutoční slávnostný galavečer Športová osobnosť Košíc. Anketa a projekt Športová osobnosť Košíc vstupuje do svojho 15. ročníka opäť so snahou o ocenenie výsledkov, ktoré športovci reprezentujúci svoje kluby i mesto Košice dosiahli počas roku 2023.

      Ani tentokrát nebudú chýbať medzi ocenenými v kategórii NÁDEJ za rok 2023 žiaci našej školy.

       

      VYCHÁDZAJÚCE TALENTY 🌟

      VLADIMÍR DRAVECKÝ ml. -  I.AG

      ľadový hokej 🏒

       

      Anketa Športová osobnosť Košíc zažíva v tomto roku málo vídanú situáciu. Meno Vladimíra Draveckého zaznie na pódiu hneď dvakrát. Väčšina zasvätených vie, že ide v oboch prípadoch o hokejistov, naraz oceneného otca i syna. Ten mladší z nich kráča rezko v šľapajach, ktoré mu ukázal náš úspešný seniorský reprezentant. No v jednom ohľade syn už otca predčil. Vladimír Dravecký mladší sa stal totižto najmladším obrancom našej extraligy, ktorý v tejto súťaži skóroval. Odchovanec HC Košice dostal v najvyššej seniorskej súťaži šancu naozaj skoro a 31. októbra 2023 v zápase proti Novým Zámkom skóroval vo veku 15 rokov, 10 mesiacov a 12 dní. No nie iba týmto gólom upriamil v roku 2023 na seba pozornosť. Šancu dostal i v reprezentačných výberoch do 17 a 18 rokov a v nich, i vzhľadom na svoj vek, zrejme ešte nepovedal posledné slovo.

      NIKOLAJ SZILAGYI – I.DS
      zápasenie 🤼

      Nikolaj túžil od detstva súťažiť v niektorom silovom, či bojovom športe a keď privoňal k zápaseniu, bolo rozhodnuté. Člen Zápasníckeho klubu Košice 1904 má vo svojom okolí i žiarivé vzory, keď sa popri trénerovi Jakubovi Sýkorovi, mladým adeptom tohto športu z času na čas povenuje i medailista z veľkých turnajov a oddielový kolega Boris Makojev. Aktuálne prvák na Strednej športovej škole v Košiciach zažil v roku 2023 síce jednu z prvých sezón na zahraničných žinenkách, no na zaujímavé umiestnenia čakať dlho nemusel. V maďarskom Kapošvári na Majstrovstvách Európy do 15 rokov mu napokon patrila 5. priečka, keď ho, podľa slov jeho trénera, od medailovej pozície delil jediný chmat v závere súboja so súperom z Bieloruska. I napriek tomu, možno čakať, že práve mladí zápasníci ako je Nikolaj by mohli dokázať nadviazať na slávnu éru košického zápasenia z rokov minulých.

      Gratulujeme!

    • TUKE
     • TUKE

     • Dňa 16. 2. 2024 strávili žiaci 4. ročníka v rámci odbornej praxe v Prešove na Fakulte výrobných technológií TUKE. Privítala nás doc. RNDr. Denisa Olekšáková, PhD., ktorá je súčasne prodekankou pre vzdelávanie. Cieľom návštevy bolo nielen získať informácie o možnosti štúdia na uvedenej fakulte, ale hlavne presvedčiť sa na vlastné oči ako kvalitne sa škole darí spájať teóriu s praxou. Videli sme moderné laboratóriá, špecializované učebne a od mladých doktorandov sme získali množstvo zaujímavých informácií o ich práci a využívaní moderných technológií (napr. 3D tlač, robotika, obnoviteľné zdroje energie, smart technológie v priemysle a pod.). Jeden zo študijných odborov, ktorý možno na tejto fakulte študovať je „priemyselný manažment“. Ktovie... možno niektorí z našich štvrtákov dnes dostali nový impulz, nový pohľad na smerovanie svojho profesijného života.

       

      Ing. S. Dulová

    • Valentínska korčuľovačka
     • Valentínska korčuľovačka

     • Valentínska korčuľovačka v #Magentalife Športovo – zábavnom areáli na klzisku Alejová bola perfektná, plná zážitkov. O super hudba sa postaral DJ Pepo, nezabudnuteľná svetelná a laser show v podobe jedinečných vizuálnych efektov, nechýbali súťaže, maskoti a dobrá nálada. Naše dievčatá sa zúčastnili a vyhrali súťaž. Návštevníkov prišla pozdraviť starostka MČ Košice – Juh A. Súkeníková a primátor J. Polaček.

      Ďakujeme organizátorom podujatia a tešíme sa na ďalšie stretnutia v príjemnom prostredí #Magentalife Športovo – zábavnom areáli na Alejovej v Košiciach.

    • 1.miesto v Slovenskom pohári - Laura Martonová
     • 1.miesto v Slovenskom pohári - Laura Martonová

     • Dňa 11.2.2024 sa uskutočnil SIPM 2024 v in-line korčuľovani, kde žiačka našej školy Laura Martonová ( I.AM) získala 1.miesto vo svojej kategórii. Na záver podujatia boli vyhlásené výsledky Slovenského in-line pohára za rok 2023, ktoré pozostávali z piatich pretekov, kde Laura obhájila prvenstvo.

      Gratulujeme!

     • 1. miesto Damien Frgolec

     • Cez víkend 10.2.-11.2.024  sa náš žiak Damien Frgolec VI.OA zúčastnil medzinárodného turnaja M-2 v Rugvici Chorvátsko.

      Viedol si perfektne a súperom nedal žiadnu šancu. 

      Srdečne blahoželáme

      Trénerka Velďáková

    • Majstrovstvá východoslovenského kraja - 10.2.2024
     • Majstrovstvá východoslovenského kraja - 10.2.2024

     • V sobotu v maďarskom meste Nyíregyháza sa konali Majstrovstvá VsAZ. 

      Z mojej tréningovej skupiny štartovalo 11 atlétov v kategórii dorastu, juniorov a dospelých (9 školských a dvaja minuloročný maturanti).  Kvalitná príprava, bojovnosť a dobrá atmosféra v tíme priniesla množstvo osobných rekordov. V niektorých disciplínach sme šťastie nemali, ale nič sa nedeje. Halová sezóna je krátka. Berieme to ako kvalitný tréning. 

      Štartovali: 

       Balog (výška - juniori), Čížek (diaľka)

       Balog (trojskok), Bracho (výška, diaľka)

       Macečková (výška), Holenda (diaľka), Čížek (60m s novým osobným rekordom PB), Balog (diaľka)

       Kancír (60m - PB), Krešáková (diaľka), Midová (60m prekážok)

      5.m Kancír (400m - halový PB), Macečková (60m prekážok)

      6.m Midová (60m - PB), Bracho (60m - PB), Macečková (vrh guľou - PB)

      7.m Vysokaiová (60m - PB, vrh guľou PB)

      8.m Holenda (60m - vyrovnaný PB)

      Gratulujem 

      trénerka J. Velďáková

    • Maroš Polák absolútny víťaz  v skoku do výšky v Nyiregyháze
     • Maroš Polák absolútny víťaz  v skoku do výšky v Nyiregyháze

     • Majstrovstvá východoslovenského atletického zväzu  sa konali v sobotu  10.2.2024 v maďarskej  Nyiregyháze .

      Výborne  si počínal Maroš Polák /1.BG/   vekom ešte   dorastenec vyhral skok do výšky výkonom 182cm , keď porazil aj juniorov aj mužov. osobný rekord si zabehol na 60m prekážok. 

       Diana Devaldová  /4.BG/ vyhrala  juniorskú 200m a60m trať.

      Lenka Jašeková  /3.BG/  si v doplnkovej disciplíne  vrh guľou   medzi juniorkami v osobnom rekorde o takmer 1 meter  odnáša 2, miesto  pred ňu sa dostala iba oddielová kolegyňa. Lenka je kladivárka  a halové preteky absolvuje v rámci prípravy na letnú sezónu. Zuzana Salóciová / VIII.OA/ v doplnkovej disciplíne vrh guľou obsadila 6. miesto , tiež je kladivárka. Katarína Bórova /1.BG/  si v behu na 800m  vybojovala 2, miesto a potešila sa aj z osobného rekordu.

      Najúspešnejším klubom majstrovstiev  sa stalo AK Slávia Tu Košice z 18  zlatých, 8 strieborných a 3 bronzové umiestenia. O 1 zlaté umiestenie sa pričinil člen Ak Slávia Tu Košice  Samuel Šima / 4.SD/  vrh guľou, ktorý trénuje u trénera P. Pankúcha.

       Najbližšie nás čakajú 17. -18.2. 2024 M SR muž a žien v Bratislave  držíme palce.

       trénerka Henrieta Rusnáková 

    • Valentínsky predaj sladkostí a tombola - NEXA
     • Valentínsky predaj sladkostí a tombola - NEXA

     • Už túto stredu sa na Vás študentská firma NEXA teší so svojim stánkom, ktorý bude zameraný na predaj sladkostí, maličkostí a TOMBOLU.Tombolové lístky si môžete stále zakúpiť v kabinete A 209 u p. Dušičkovej, cena lístka je 1€.Tombolu budeme losovať v stredu 14.2 o 12.40 vo vestibule školy. Nezabudnite si svoj lístok.Veľmi pekne ďakujeme za Vašu stálu podporu a dúfame, že ešte využijete možnosť zakúpiť si lístok do tomboly.

    • Ďakovný list škole
     • Ďakovný list škole

     • Na pôde Strednej športovej školy sa uskutočnilo stretnutie zástupcov Finančnej skupiny Partners groups, ktorí do rúk pani riaditeľky PaedDr. Tatiany Švecovej odovzdali Ďakovný list škole za príkladnú výchovu a vedenie študentov k rozvíjaniu správnych návykov, disciplíne, tímovosti a morálky. Poukázali aj na skutočnosť, že niekoľko absolventov našej školy vďaka svojej cieľavedomosti sa stali platnými a uznávanými členmi tejto spoločnost

      Zároveň pani riaditeľka školy odovzdala ďakovný list spoločnosti PARTNERS GROUPS za profesionálny prístup pri realizácii atraktívnych aktivít organizovaných touto spoločnosťou v oblasti finančnej gramotnosti. Ocenila fundovanosť, ústretovosť, flexibilitu, nadhľad uplatňovaný p. Tokárom pri realizácii kurzov Finančnej akadémie na pôde školy. Obe strany prerokovali ďalšie možnosti spolupráce a participácie spoločnosti PARTNERS GROUPS pri rozvoji mládeže nielen v oblasti financií ale aj v oblasti duálneho vzdelávania mladých športovcov školy.

    • Ekonomická olympiáda – krajské kolo
     • Ekonomická olympiáda – krajské kolo

     • https://ekonomickaolympiada.sk/wp-content/uploads/2023/10/eo_graf.png

      Žiaci našej školy sa po prvýkrát zapojili do celoslovenskej súťaže Ekonomická olympiáda, ktorú organizuje INESS – inštitút ekonomických a spoločenských analýz, n. o. so sídlom v Bratislave. V tomto školskom roku to bol už 7. ročník.

      Na krajskom kole dňa 5. 2. 2024 nás reprezentovali 2 žiaci, ktorí postúpili zo školského kola s úspešnosťou viac ako 72 %. S náročnými úlohami z oblasti makroekonómie, mikroekonómie, finančnej gramotnosti a dejín ekonomického myslenia statočne bojovali: Dávid Horňák a Dominik Mako, žiaci IV. AM triedy.

      Výsledky krajského kola budú známe v priebehu apríla, na celoslovenské kolo postupujú 3 najúspešnejší riešitelia.

      Za reprezentáciu školy ďakujeme.

      Košice 6. 2. 2024                                                                            

      Ing. S. Dulová, koordinátorka školského kola