• Denis Nadzon v Berlíne so splneným limitom na ME 2021
     • Denis Nadzon v Berlíne so splneným limitom na ME 2021

     • So slovenskou plaveckou para-olympijskou výpravou SVK vycestoval Denis Nadzon (I.AG) v utorok do Berlína na Medzinárodné majstrovstvá Nemecka v para plávaní - IDM 2020. Vyše 500 plavcov zo 46-tich krajín bojuje od štvrtka do nedele v komplexe Europa - Sportpark v rámci cyklu Svetového pohára aj o účasť na Majstrovstvách Európy 2021. Denis potreboval ku splneniu limitu v disciplíne 100m prsia zlepšiť svoj osobný rekord o 0,2 sek. Podarilo sa mu to hneď v prvý deň súťaží, keď časom 1:50.02 min zlepšil v tejto disciplíne svoj osobný rekord o 3 sekundysplnil kvalifikačný limit a tak by nemal chýbať v dňoch 16.-22.5.2021 na ME v Para plávaní v portugalskej Madeire.

      Denis v Berlíne štartuje v ďalších dňoch v disciplínach 50m a 100m v.spôsob a 100m znak. Držíme palce a blahoželáme ku splnenému limitu.

      Skála Juraj

    • Zo Žilinského bazéna s medailami
     • Zo Žilinského bazéna s medailami

     • Posledný víkend pred uzatvorením všetkých plavární - koncom minulého týždňa - sa za prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení uskutočnili v Žiline preteky "Jarnej ceny" (preložený termín), ktoré boli zároveň súťažou Slovenského pohára družstiev v plávaní. Medzi 330 štartujúcimi z 35 slovenských klubov nechýbalo ani 11-členné družstvo ŠKP Košice so športovcami SŠŠ Košice.

      Bilancia 79 štartov z ktorých 40 boli výkonmi v nových osobných rekordoch, zisk 6 medailí a celkové 5.-te miesto v súťaži klubov je v súčasných podmienkach rozhodne úspechom. So ziskom troch bronzových medailí (50m, 100m a 200m znak) bola najúspešnejšou Sára Čajbiková zo VII.OA (na fotke z vyhlasovania výsledkov prvá sprava). U mužov bol najproduktívnejším Kamil Kobilic (II.AG), ktorý vo všetkých ôsmich disciplínach vytvoril nové osobné rekordy. V disciplíne 200m prsia časom 2:29.86 min. zaostal desatinu sekundy za reprezentačným limitom (2:29.76 min), na fotke so Sárou Čajbikovou. Solídne výkony a zlepšenia osobných rekordov predviedli v bazéne i Michal Varhač, II.AG najmä v disciplíne 400m v.spôsob a Peter Rojtáš, VII.OA v disciplíne 1500m voľný spôsob.

      Skála Juraj

    • Mimoriadny oznam
     • Mimoriadny oznam

     • Na základe rozhodnutia MŠSVaŠ SR a pokynov Košického samosprávneho kraja prechádza Stredná športová škola od 12.10.2020 - pondelok na dištančné vzdelávanie. Týka sa to všetkých tried štvorročného štúdia a nasledovných tried osemročného štúdia: V.OA, VI.OA, VII. OA a VIII.OA. Žiaci týchto tried sa od pondelka vzdelávajú doma.

      Žiaci III.OA a IV.OA sa aj naďalej vzdelávajú prezenčne, to znamená v škole.

      Ďalšie pokyny ohľadom vzdelávanie budú pre rodičov aj žiakov uverejňované na stránke školy priebežne.

      PaedDr. Tatiana Švecová

      riaditeľka školy

    • Erasmus+
     • Erasmus+

     • Milí záujemcovia o Erasmus+,

      cestovať zatiaľ nemôžeme, ale hneď, ako to bude možné, vyrážame na cesty. Medzitým Vás pozývam na online podujatia, organizované tento týždeň našou partnerskou talianskou školou:

      6.10.2020 od 9:00 do 11:00 – Prezentácie z talianskej Modeny

      7.10.2020 od 9:30 do 12:00 – Giorgio Vacchiani a jeho simulácia svetovej klímy

      8.10.2020 od 9:50 do 11:10 – Prezentácie plagátov

      Viac informácií na: https://www.facebook.com/kids.universal.exhibition.2021/events alebo na https://sites.google.com/site/kidsuniversalexhibition2021/online-podujatia

       

      V prípade záujmu ma vopred kontaktujte cez Messenger, alebo telefonicky (+421 (0)905 644048).

      Drahomíra Vaškovská

      koordinátorka projektu Erasmus+

    • Oznam školskej jedálne
     • Oznam školskej jedálne

     • Oznamujeme všetkým stravníkom, že v prípade choroby alebo inej  neprítomnosti  žiaka ho  vyhlasuje  zo stravy jeho zákonný zástupca.

      Stravu je potrebné odhlásiť najneskôr deň vopred,  do 13.30 h.

      V pondelky je možné stravu odhlásiť do 7.30 hod. (v prípade choroby).

      Neodhlásená alebo neodobraná strava prepadá.

      Za pochopenie ďakujeme

      tel.č. 055/641 51 42

    • Karin Devaldová juniorská majsterka Slovenska a Stanka Hakulinová  druhá
     • Karin Devaldová juniorská majsterka Slovenska a Stanka Hakulinová  druhá

     • Netradične v stredu 30.9.2020 sa v Borskom Mikuláši. konal 51.ročnik záhoráckej dvadsiatky a zároveň majstrovstvá Slovenska v v chôdzi juniorov,junioriek ,mužov a žien na 10km. Majsterkou Slovenska junioriek  sa stala Karin Devaldová v osobnom rekorde 52,37s,celkovo medzi ženami  obsadila druhé miesto,keď porazila aj účastnícky majstrovstiev Európy, či účastníčky svetového pohára.Krásne druhé miesto obsadila Stanka Hakulinova  v osobnom rekorde 55,42s. Boli to  pravdepodobne posledné preteky v tomto roku.dievčatám gratulujeme a želáme veľa síl do prípravy na novú sezónu 2021.

      Trénerka Henrieta Rusnáková

    • Ondrej Beregszászi - vzpieranie
     • Ondrej Beregszászi - vzpieranie

     • Študent Ondrej Beregszászi, ktorý sa venuje vzpieraniu sa zúčastnil v septembri dvoch súťaží. Prvou bolo 1 kolo ligy dorastencov v Hlohovci (19.9), kde Ondrej získal krásne druhé miesto. Jednotlivé váhy ktoré zdvihol môžete vidieť na obrázku nižšie.

      Druhou súťažou bola A liga mužov, tiež v Hlohovci (26.9), kde získal 7. miesto spomedzi 28 účastníkov.

      Srdečne blahoželáme.

      Informuje trénerka Velďáková Dana

    • Réka Harajdová - kickbox
     • Réka Harajdová - kickbox

     • Počas víkendu sa konali Majstrovstvá Slovenska v kickboxe, v  Lučenci. Naša študentka Réka Harajdová reprezentovala hneď v niekoľkých kategóriach. 

      V kategórii Seniorky - 60 kg 1.miesto, v kategórii K-1 juniorky - 56kg 1.miesto a v kategórii light contact seniorky do 55kg krásne druhé miesto 

      Srdečne blahoželáme 

      Informuje trénerka Velďáková Dana

    • Biela pastelka
     • Biela pastelka

     • Vyhodnotenie charitatívnej zbierky: BIELA PASTELKA

      Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska organizovala v uliciach miest verejnú charitatívnu zbierku Biela pastelka, ktorá sa konala 18. 09.2020. Jej hlavným krédom bolo pomáhať slabozrakým a nevidiacim vrátiť sa do života. Zbierka bola realizovaná vyberaním dobrovoľných príspevkov od darcov, do ktorej sa zapojilo 12 študentov  /finančný výnos bol 172,40 Eúr – je určený na podporu ľudí s ťažkým zrakovým postihnutím.

      Poďakovanie patrí študentom, ktorí sa aktívne zapojili do dobrovoľníckej činnosti.

      Koordinátori a pedagogický dozor: p. Kmeťová, p. Belicová /školský internát

    • Finančná zmrzlina
     • Finančná zmrzlina

     • Dňa 24.9.2020 o 8.45h sa naši študenti SŠŠ - IV.A triedy zúčastnili akcie FINANČNÁ ZMRZLINA /v cukrárni ROBIE v Košiciach/, v ktorej si otestovali finančnú gramotnosť a zistili svoj finančný kvocient /FQ/. Taktiež sa zapojili do výhry o mobilný telefón a ako odmenu navyše získali skvelú zmrzlinu. Pevne veríme, že pri žrebovaní sa na nich usmeje šťastie a niektorí z nich sa stanú majiteľmi nových smartfónov .

      Uč. Ľudmila Burdzová

    • Úspešný atletický víkend pre našich atlétov
     • Úspešný atletický víkend pre našich atlétov

     • Dva tituly majstra Slovenska pre juniora Rasťa Jelínka  a staršieho žiaka Mateja Bracha.

      Cez víkend  sa v Trnave uskutočnili majstrovstvá Slovenska  juniorov a staršieho žiactva.  

      V juniorskej kategírii si dve  zlaté medaile vybojoval Rasťo Jelínek v skoku do diaľky, a v trojskoku. Dve bronzové medaile vybehal  na 100m a v štafete 4x100m. 

      Viktória Rusnáková v skoku do diaľky vbojovala 2. miesto v osobnom rekorde 564 cm , keď od zlata jej chýbalo len 4 cm. V trojskoku  skočila 11,14m a získala 3.miesto, v behu na 100m prekážok si vybojovala 6.miesto v osobnom rekorde.

      Juraj Haják v trojskoku obsadil 5.miesto a v šafete 4x100m 3.miesto.

      Karin Devaldová 6.miesto na 5000m a Stanka Hakulinová 7.miesto na 5000m.

      V kategórii staršieho žiactva  si  titul majstra Slovenska vybojoval Matej Bracho až v dvoch disciplínach  v skoku o žrdi a v hode oštepom.  V behu na 300m prekážok v osobnom rekorde  a v skoku do výšky obsadil zhodne  5.miesta.

       Diana  Devaldová   čo štart to osobné rekordy na 60m  8,01s a 2.miesto , 150m 19,25s a 2.miesto a 300m  41,32s a 3.miesto plus limit ZPM  ( zväzová príprava mládeže).

      Zuzka Salóciová obsadila 6. miesto v hode kladivom v osobnom rekorde 28,96m. 

      Klub AK Slávia TU Košice v medailovej bilancii majstrovstiev Slovenska  obsadil celkovo 3.miesto pri zisku 7 zlatých

       6 strieborných a  5 bronzových medaily.

      Samuel Šíma   v kategórii staršieho žiactva v hode  diskom vybojoval 2.miesto , pretekár ŠŠK Bardejov, keď ho porazil  tréningový partner so Slávie TU Košice Matej Fedák.

       

       

      Pretekárom gratulujeme  

      Trénerka  Henrieta Rusnáková

    • Úspešné M-SR juniorov aj staršieho žiactva - titul pre Molnárovú
     • Úspešné M-SR juniorov aj staršieho žiactva - titul pre Molnárovú

     • Michaela Molnárová (VI. OA) si v skoku do výšky vybojovala titul v kategórii juniorov, kde výkonom 168 si vytvorila nové osobné maximum. 

      Okrem tejto disciplíny absolvovala aj 100m cez prekážky, kde obsadila 8 miesto.

      Z našich žiakov sa v Trnave predstavil aj Samuel Čížek (I. BG) v troch disciplínach.

      Vyhral rozbeh na 100 m cez prekážky s novým osobným rekordom 14, 66s . Vo finále obsadil peknú 4. priečku. 

      V skoku do diaľky doletel na značku 568 cm, čo stačilo na 5 miesto. Rovnako k 5 miestu pomohol svojmu klubu v štafete 4x60m.

      Gratulujeme!

      Trénerka Janka Velďáková

    • Družstvo dorasteniek piate na atletickej lige 2020
     • Družstvo dorasteniek piate na atletickej lige 2020

     • Dńa 15.9.2020 sa v Košiciach konalo finále atletickej ligy dospelých.  AK Slávia TU Košice jediný zástupca východoslovenskej atletiky , v celoštátnej lige  si vybojovala v súťaži družstiev žien výborne 5.miesto.

      Atlétky košickej Slávie  vekom ešte dorastenky dokázali konkurovať  ženám aj o 15 rokov starším, skúsenjším harcovníčkam. Vo finále  Viktória Rusnáková obsadila v skoku do diaľky 3.miesto, v behu na 100m v osobnom rekorde 6.miesto a v trojskoku  si urobila o pol metra osobný rekord , tiež krásne 6.miesto  - a to bola najmladšia účastníčka vo všetkých disciplínach.

       Karin Devaldová dopochodovala na  3000m chôdze na  4.mieste a Stanka Hakulinová na 7. mieste  a boli ešte členkami štafety 4x400m , ktoré obasdilo 8.a 9. miesto.

      Podiel na skvelom umiestení mali aj  ďašlie pretekárky:  Simonetta Kolláriková, Lenka Kočová, Olena   Andruschcak, Olívia Ongáľová, Zuzka Hertnekyová. 

      Družstvo v tomto zložení sa pokúsi vybojovať čo najlepšie umiestenie aj vo finále majstrovstiev Slovenska družstiev dorasteniek 3.10. v Košiciach.

      Družstvo chlapcov  obsadilo celkovo 6. miesto , Kde bojovali počas celej súťaže  Rasťo Jelínek, Juraj Haják , tým si vybojovali účasť aj v budúcom ročníku atletickej ligy, ako jediný zástupca východoslovenskej atletiky.

      Pretekárom blahoželáme a držíme palce na víkkendových majstrovstvách  Slovenska U 16, U 20 v Trnave.

      Trénerka Henriea Rusnáková

    • Jelínek, Devaldová a Hakulinová  na P- T- S
     • Jelínek, Devaldová a Hakulinová  na P- T- S

     • Dňa 11.9.2020 sa atléti našej školy z tréningovej skupiny trénerky Henriety Rusnákovej  zúčastnili medzinárodného mítingu Pravda   - Televízia  - Slovnaft. 

      V druhom semifinálovom behu  Rasťo Jelínek bežal 100m  s  pretekárom  Rogersom s USA( majstrom sveta )  , kde finišoval na 5.mieste vo vyrovnanom osobnom rekorde. 

      V chôdzi na 3000m  Karin Devaldová obsadila  5.miesto v osobnom rekorde a Stanka Hakulinova 8.miesto tiež v osobnom rekorde. 

      Večerné preteky pod umelým osvetlením a výborna atmosféra dokázala vyhecovať naších pretekárov k osobným rekordom.

      Gratulujeme 

      trénerka   Mgr. Henrieta Rusnáková

    • Atletická liga - finále 15.9.2020
     • Atletická liga - finále 15.9.2020

     • Cez víkend naša žiačka Michaela Molnárová pomohla k zisku bronzovej medaily družstvu AK Spartak Dubnica nad Váhom. 

      Miška absolvovala 3 disciplíny: skok do výšky, 100m cez prekážky a štafetu 4x100m. 

      V prvej disciplíne obsadila druhé delené miesto (skočila opäť skvelých 165cm), v behu cez prekážky zabojovala a s novým osobným rekordom dobehla najmladšia účastníčka v behu na peknom 5 mieste. Tak isto aj v štafete - 5 miesto. 

      Celkový zisk 14,5 boda pomohol družstvu AK Spartak Dubnici nad Váhom ku krásnemu 3. miestu.

      Gratulujeme!

      Trénerka Janka Velďáková

    • TEM Slovenia Junior International 2020
     • TEM Slovenia Junior International 2020

     • Na medzinárodnom bedmintonovom turnaji v Slovinsku sa predstavila aj naša žiačka slovenská reprezentantka Miška Telehaničová. Po dlhej turnajovej pauze sa predstavila vo všetkých troch disciplínach. So svojimi reprezentačnými partnermi v párových disciplínach sa prebojovala Miška do 2. kolo a to isté zopakovala aj v dvojhre, kde ju v druhom kole stopla nasadená španielska hráčka. Tento víkend sa Miška predstaví na domácej pôde. V Trenčíne odohrá medzinárodný turnaj FZ FORZ A SLOVAKIA U 17.

      Držíme palce...

      trénerka Poláčková

    • Girl´s Day
     • Girl´s Day

     • Občianske združenie Aj Ty v IT  už po siedmy raz pripravuje unikátne podujatie Girl´s Day. Cieľom je prepojiť stredoškoláčky s IT firmami, organizáciami a vysokými školami a usilovať sa tak prebudiť u nich záujem o štúdium informatiky. Niet pochýb o tom, že budúcnosť patrí technológiám a organizácia sa usiluje o to, aby aj dievčatá boli jej súčasťou. Počas jediného Girl´s Day majú preto stredoškoláčky z celého Slovenska možnosť nahliadnuť do pracovného sveta desiatok organizácií a rozhodnúť sa, či vidia svoje kariérne uplatnenie práve v tomto sektore. Toto podujatie inšpirovalo mnohé dievčatá k štúdiu informatiky a informačno-technologických smerov.

      Siedmy ročník Girl´s Day sa uskutoční 8. októbra 2020 a na dievčatá čaká zaujímavý program, ktorý pripravujú takmer štyri desiatky firiem, organizácií a škôl. Po prvý raz budú mať dievčatá tiež možnosť zažiť Girl´s Day aj online formou!

      Už teraz si môžu na webovej stránke www.girlsday.sk vyberať, ktorý program a akou formou navštívia a od 17.9.2020 sa môžu registrovať:

      • od 10:00 hod. pre všetky aktivity s osobnou účasťou,
      • od 14:00 hod. pre všetky aktivity v online forme.

      Pozri tiež:  Girls_day_2020.pdf

      V prípade záujmu kontaktujte p. Múčikovú - osobne alebo mailom:  mucikovamartina@gmail.com