• Návšteva botanickej záhrady
     • Návšteva botanickej záhrady

     • Dňa 9.9.2020  žiaci 1.AG triedy strávili pár hodín krásneho slnečného dňa na výstave jesenných plodov v botanickej záhrade. Zároveň si prezreli skleníky s tropickými rastlinami a nevynechali ani prehliadku už tradične esteticky upraveného exteriéru vonkajších záhrad. Samozrejmosťou bola aj návšteva minizoo s chovom domácich zvierat a včiel."

      Ivica Ficeriová

    • Výtvarná súťaž FAIP PLAY CONTENT – medzinárodný úspech
     • Výtvarná súťaž FAIP PLAY CONTENT – medzinárodný úspech

     • V čase dištančného vzdelávania spôsobeného šírením pandemického ochorenia COVID 19, sa naše žiačky Sofia Herzanych (I.BG), Karolína Bobuski (I.BG) a Nikola Valečková (I.AM) v mesiaci máj 2020 zapojili do medzinárodnej výtvarnej súťaže, ktorej vyhlasovateľom bol Medzinárodný výbor Fair Play so sídlom v Paríži.

      Témou výtvarnej súťaže v kategórii 15 – 18 ročných žiakov, bola aktuálna téma, ako sa športovci na celom svete v rôznych podmienkach, vyrovnávajú s neľahkou situáciou šírenia ochorenia COVID-19, ktorý športovcom znemožňuje systematicky trénovať a zúčastňovať sa súťaži. Vážnosť pandemickej situácie spôsobila zrušenie letných olympijských hier v Tokiu 2020, čo podnietilo MOV a MVFP  pre vyhlásenie celosvetovej výtvarnej súťaže s posolstvom boja športovcom proti pandemickému ochoreniu.

      Autorov vybraných výtvarných prác z celého sveta, medzi ktorými sú aj naše tri žiačky, oslovila odborná komisia, aby zaslali originály svojich prác  za účelom ich vystavenia v centrálach Medzinárodného olympijského výboru vo švajčiarskom Lausanne a francúzskom Paríži. Sme hrdí, že práce našich žiačok boli hodné tej cti.

      K ich medzinárodnému úspechu im zo srdca gratulujeme a ďakujeme za úspešnú  reprezentáciu školy, mesta a krajiny. Dievčatá dostali certifikáty Medzinárodného výboru fair play s podpisom prezidenta CIFP Jeno Kamutiho o úspešnej reprezentácii.

    • Po bronze na M-SR dospelých v skoku do výšky, pribudlo striebro aj bronz na M-SR dorastu
     • Po bronze na M-SR dospelých v skoku do výšky, pribudlo striebro aj bronz na M-SR dorastu

     • Počas uplynulého víkendu v Bratislave na majstrovstvách SR dorastu si veľmi dobre počínala Michaela Molnárová (VI OA), ktorá si hneď v rozbehoch vytvorila tohtoročné maximum na 100m pr pri silnom protivetre (14,89s), a to ešte vylepšila vo finále (14,81s). Tento čas stačil na bronzovú medailu. V rámci prekážok sme absolvovali aj skok do diaľky, kde výkon blízko jej osobného rekordu stačil na pekné 6 miesto.

      V nedeľu po veľmi peknom súboji s atlétkou z Bojničiek v skoku do výšky sa zavesila na krk strieborná medaila (166cm pre obe pretekárky). Trošku športového šťastia a titul by bol "doma". 

      Hneď po M-SR sme pokračovali do Brna na EKAG - kde zbierala cenné skúsenosti Gabika Vargová (IV OA). Absolvovala 3 disciplíny - skok do diaľky, 60m a 300m. 

      Dievčatám gratulujem!

      trénerka J. Velďáková

    • Skvelý Matej Bracho tretí na Európskych atletických hrách
     • Skvelý Matej Bracho tretí na Európskych atletických hrách

     • V pondelok 7.9.2020 Matej Bracho získal na Európskych atletických  pretekoch Brne 3.miesto v hode oštepom , keď mu k striebru chýbalo len 26 cm.Vo večernom behu na 100 m prekážky si vybojoval finále B , kde vyhral a zbehol výkon 14,70 s.Počas pretekov ho kaučoval mladý šikovný tréner Michal Rusnák.

      Diana Devaldova finišovala na 60m na výbornom 6.mieste výkonom 8,07s  a na 300m v osobnom rekorde 42,11s obsadila 4.miesto.

      trénerka Mgr.Henrieta Rusnáková.

    • Karin Devaldová   Majsterka Slovenska   U 18  a Rastislav Jelínek  Majster Slovenska U 23.
     • Karin Devaldová   Majsterka Slovenska   U 18  a Rastislav Jelínek  Majster Slovenska U 23.

     • Počas víkendu 5.9.-6.9.2020  sa v Bratislave konali Majstrovstvá Slovenska  dorastencov a dorasteniek.

      S fantastickým výkonom a  priebehom súťaže štart cieľ si svoje prvé zlato  výkonom 24,41s, na 5000m chôdze vybojovala Karin Devaldová.  Stanislava  Hakulinová prišla do cieľa v osobnom rekorde  26,08s  a vybojovala si bronzovú medailu.

       Sestra Karin Devaldovej  Dianka Devaldová  na 200m  si dobehla  pre bronzovú medailu.

       Dianka Devladová a Viktória Rusnáková si vybojovali ešte dve bronzové  medaile  v štafete 4x100m a v švédskej štafete 100m 200m 300m 400m. Viktória Rusnáková  po  zranení sa vrátila vo veľkom  štýle  čo štart to finálové umiestenie  100m  5.miesto, Skok do diaľky 5.miesto, trojskok 4.miesto, 200m v osobnom rekorde 7.miesto.

      Rastislav Jelínek v skoku do diaľky  v kategórii U 23 vybojoval titul majstra Slovenska  a v trojskoku obsadil bronzovú medailu. V behu na 100m obsadil 5.miesto a v behu na 200m v osobnom rekorde tiež 5.miesto. 

      Pretekárom blahoželáme  a pripravujeme sa ešte na finále atletickej ligy , ktoré sa uskutoční 15.9.2020 v Košiciach a  majstrovstvá Slovenska juniorov a starších žiakov.

       Trénerka Mgr. Henrieta Rusnáková

    • Víkend v znamení skvelých výkonov
     • Víkend v znamení skvelých výkonov

     • Na druhom kole Atletickej ligy 25.7. v Košiciach sa zúčastnili aj žiaci našej školy.

      Brian Harčár sa zlepšuje každým pretekom. Opäť si vylepšil svoje osobné maximá na 100m aj 200m! 

      Michaela Molnárová si dala taký menší viacboj. 

      Absolvovala 3 disciplíny, a 19 bodmi pomohla svojmu družstvu AK Spartak Dubnica nad Váhom, za ktoré hosťuje. 

      Najlepšie sa jej darilo v skoku do výšky, kde výkonom 165 cm obsadila skvelé 2 miesto a stále atakuje nové osobné maximum. V skoku do diaľky výkonom 537cm sa na 5 cm priblížila k svojmu rekordu a v behu na 100m cez prekážky v ženskej kategórii obsadila 8 m.

      K výkonom svojim zverencom gratulujem.Len tak ďalej.

      trénerka Janka Velďáková

    • Majsterky Slovenska
     • Majsterky Slovenska

     • Basketbalové družstvo junioriek Young Angels Košice úspešne zvládlo finálový turnaj a po 3 víťazstvách zaslúžene získalo titul Majsteriek Slovenska.

      Výsledky:

      YA U19 Košice - ŠKBD Spišská Nová Ves  68 : 53 /32:28/

      YA U19 Košice - ZŠ Zvolen-ŠKP 08 B.Bystrica  56 : 50 /22:32/

      YA U19 Košice - Slávia Trnava  77 : 49 /46:40/

      Našu školu reprezentovali: Vanda Kristlová, Timea Čatlošová, Alžbeta Janíčková, Ema Malicová

      tréner:Ján Krajňák

    • Viktória Rusnáková, Rastislav Jelínek a Karin Devaldová na stupňoch víťazov
     • Viktória Rusnáková, Rastislav Jelínek a Karin Devaldová na stupňoch víťazov

     • Dňa  25.7.2020 sa  v Košiciach konalo 2.kolo atletickej ligy. Za idealného atletického počasia sa na pretekoch zúčastnili družstvá  mužov a žien  Slávie Tu Košice.

       Výborné výkony predviedla   ešte len 15 ročná Viktória Rusnáková , ktorá  v skoku do diaľky osobným rekordom 562 cm obsadila 2.miesto , 10.miesto na 100m výkononm  12,71s a v štafete  4x100m  4.miesto.  Karin Devaldová  obsadila 3.miesto v chôdzi na 3000m v osobnnom rekorde 14:28,56s a 4.miesto v štafete 4x400m.

      Tým sa pričinili  o senzačné 4. miesto v súťaži družstiev  žien,  treba podotknúť , že družstvo  žien  Slávie TU Košice  nedisponuje vo svojom kádri žiadnou ženou , sú to vekom ešte len dorastenky  Členkami družstva  ktoré bojovali v sobotu boli aj  Stanislava Hakulinová 5.miesto na 3000m chôdze a Lenka Kočová 5.miesto na 3000m prekážok.

       Medzi mužmi  vekom ešte junior Rastislav Jelínek  v skoku do diaľky  v osobnom rekorde 718 cm obsadil 3.miesto a v behu na 100m výkonom 11,12 s 8.miesto a bol členom štafety 4x100m , ktorá obsadila 4.miesto . Členom družstva  na pretekoch l aj  Juraj Haják , ktorý obsadil 8.miesto v trojskoku osobnýn rekordom 12,24 cm. Celkovo muži obsadili 7.miesto.

       Pretekárom  blahoželáme a prajem veľa úspechov v nasledujúcej sezóne. Ďalšie kolo atkletickej ligy sa bude konať 15.8.2020 v Trnave. 

      Trénerka Mgr. Henrieta Rusnáková 

       

    • YAKE U19 - postup do extraligy
     • YAKE U19 - postup do extraligy

     • Po finálovom dvojzápase s MBK Stará Turá s výsledkami 69:57 a 52:56 vyhrali juniorky Young Angels U19 Košice 1.Slovenskú ligu žien a junioriek. Týmto víťazstvom získali právo postupu do ženskej extraligy.

      Našu SŠŠ reprezentovali: V.Kristlová, A.Janíčková, T.Čatlošová a tréner J.Krajňák

      Gratulujeme!

     • Basketbal

     • 10.-12.7.2020 sa v Košiciach konali kadetské majstrovstvá Slovenska v basketbal dievčat. 

      Košické mladé anjelky bez zaváhania získali majstrovský titul.

      Našu školu reprezentovali - Rebejová Tara, Kupčová Lucia, Surmanová Simona, Siladiová Ema, Mačičáková Saskia. 

      Trénerka - Jalčová Ivana 

    • Majstrovstvá Slovenska v basketbale žiačok
     • Majstrovstvá Slovenska v basketbale žiačok

     • 6.-8.7 2020 sa v Košiciach konal finálový turnaj žiackej ligy dievčat.  Majstrovský titul obhájili z minulej sezóny Young Angels U14 Košice. 

      Zlatú medailu získali naše žiačky - Fleischerová Ľudmila, Karaffová Michelle. 

      Asistentka trénerky - Ivana Jalčová

      Za mladšie anjelky Young Angels U13, ktoré zbierali na turnaji skúsenosti nastúpila Nela Čatlošová. Jej tím obsadil 7.miesto a Nela bola vyhlásena za najlepšiu hráčku svojho tímu. Tamara Mandelíková na turnaji nenastúpila, kvoli nešťastnému zraneniu pár dní pred turnajom. 

    • Významné ocenenia  - Slovenský olympijský a športový výbor
     • Významné ocenenia  - Slovenský olympijský a športový výbor

     • BRONZOVÝ ODZNAK SOŠV

      Udeľuje sa za dlhodobú prácu a prínos pre rozvoj olympijského hnutia a športu:

      TATIANA ŠVECOVÁ – Bývalá hádzanárka je riaditeľka Strednej športovej školy v Košiciach, predsedníčka tamojšieho Paralympijského centra športovej prípravy talentovanej mládeže, ako aj podpredsedníčka Olympijského klubu Košice a členka kolégia Klubu fair play SOŠV. Viac než štyri desaťročia sa podieľa na rozvoji košického športu. Z jej iniciatívy bola na SŠŠ v roku 2012 zriadená Sieň olympizmu košického športu. V marci oslávila šesťdesiatku.

       

      MEDAILA SOŠV

      Udeľuje sa úspešným účastníkom OH a ZOH a medailistom z Európskych hier:

      JANA VELĎÁKOVÁ – Dlhoročná reprezentantka SR v atletike trikrát súťažila v skoku do diaľky na OH (Peking 2008, Londýn 2012 – 27. miesto, Rio de Janeiro 2016 – 15. miesto). Je 34-násobná majsterka Slovenska, reprezentovala dovedna na 19 vrcholných podujatiach. Vo veku 38 rokov vlani ukončila kariéru.

      DANA VELĎÁKOVÁ – Dlhoročná reprezentantka SR v atletike trikrát súťažila v trojskoku na OH (Peking 2008, Londýn 2012 – 11. miesto, Rio de Janeiro 2016 – 17. miesto). Na halových ME v rokoch 2009 a 2011 získala v trojskoku bronzové medaily. Dovedna 16-krát na vrcholných súťažiach postúpila do finále, v rokoch 2009 – 2015 na nich chýbala vo finále iba raz. Je 39-násobná majsterka Slovenska. Vo veku 38 rokov vlani ukončila kariéru.

      Pozri tiež:

      https://www.olympic.sk/clanok/zlaty-odznak-sosv-miroslavovi-haviarovi-petrovi-chudemu