7475 M - digitálne služby v športe
      7476 M - spracovanie dát v športe
    • Krajská hokejová akadémia

• Športy na škole:

• basketbal, hádzaná, futbal, ľadový hokej, volejbal, vodné pólo, plávanie, atletika, badminton, karate, taekwondo, stolný tenis, športová gymnastika, športová streľba, fitness, vzpieranie, zápasenie, tenis, in line korčuľovanie, krasokorčuľovanie, box, golf, jazdectvo a iné

• žiak má možnosť získať osvedčenie na výkon odbornej činnosti trénera III. kvalifikačného  stupňa
        • absolvent má možnosť uplatniť sa ako administrátor alebo špecialista pre informačné  a komunikačné technológie pre športové pracoviská alebo pokračovať na VŠ technického alebo športového zamerania.

7476 M – spracovanie dát v športe

stredné odborné vzdelanie s maturitou

stupňa

ako databázový analytik alebo špecialista pre informačné a komunikačné technológie pre   športové pracoviská alebo pokračovať na VŠ technického alebo športového zamerania.

_______________________________________________________________________

• Najnovšie

Novinky

• Vyhodnotenie ŠTUDENTSKEJ KVAPKY 2023

• 14. 11. 2023
      • Dňa 14.11.2023 sa žiaci našej školy zúčastnili spoločného odberu krvi

v rámci kampane SČK na transfuziologickom oddelení FNsP , Trieda SNP č.1 v Košiciach. Veľké poďakovanie za odvahu a krásny čin patrí žiakom: Sofia Kažimírová, Martin Danko, Natália Mitso, Šimon Országh, Janka Janošková, Milan Balog, Daniel Tokár, Samuel Čížek, Filip Sasák, Michal Daniš, Katarína Juhásová.

• Vyhodnotenie ŠTUDENTSKEJ KVAPKY 2023: Čítať viac
      • Hungarian open

• V sobotu 11.11.2023 sa karatisti našej školy zúčastnili na medzinárodnom turnaji v karate Hungarian open v Budapešti.

Lubomír Radoš v kategórii starší juniori do 84 kg obsadil 1.miesto.

Gratulujeme.

• Hungarian open: Čítať viac
      • Ilyo cup 2023

• 13. 11. 2023
      • V sobotu 11.11.2023 sa zúčastnila turnaja Ilyo cup 2023 v Košiciach naša žiačka Jaroslava Kamencová I.DS. Umiestnila sa na 3. mieste po prehre s Českou reprezentantkou. Jarka bolovala v kategórii junior 63kg.

Blahoželáme a tešíme sa na ďalšie úspechy.

Trénerka Velďáková D.

• Ilyo cup 2023: Čítať viac
      • MT Olympijských nádeji - Košice

• 11.11.2023 sa v Košiciach konal už tradičný turnaj - Olympijských nádejí v zápasení voľným štýlom. Nechýbali na ňom ani naši žiaci.

Najviac sa darilo Illiovi Shketykovi (II.DS), ktorý vo svojej hmotnostnej kategórii dominoval a domov si odniesol zlatú medailu.

K tomu získal aj ocenenie najlepšieho domáceho pretekára.

• MT Olympijských nádeji - Košice: Čítať viac
      • Výstava „Včelárstvo“

• Dňa 10.11.2023 sa žiaci VI.OA pod vedením učiteľky RNDr. Ivici Ficeriovej zúčastnili výstavy „Včelárstvo“, ktorá sa uskutočnila v Botanickej záhrade. Základné poznatky získali žiaci už počas hodín biológie a táto akcia prispela k rozšíreniu ich vedomostí o včele medonosnej. Výstava bola spojená s ochutnávkou rôznych druhov medov a výrobou sviečok z včelieho vosku, čo si nikto nenechal ujsť. Zároveň sa žiaci dozvedeli veľa zaujímavostí zo života včiel a mali možnosť prezrieť si rôzne včelárske pomôcky a zariadenia. Po absolvovaní výstavy žiaci pokračovali v prehliadke skleníkov s tropickými rastlinami a navštívili aj vonkajšiu minizoo s domácimi zvieratami.

• Výstava „Včelárstvo“: Čítať viac
      • Ilyo cup v Košiciach

• Na turnaji Ilyo Cup v Košiciach v sobotu 11.11.2023 sa zúčastnil aj náš žiak Artur Chimčák I.DS. V kategórii do 63 kg vybojoval bronzovú medialu.

Artur blahoželáme a držíme palce ďalej

• Ilyo cup v Košiciach : Čítať viac
      • Ilyo Cup v Košiciach 11.11.2023

• V sobotu sa naše žiačky Tatiana Bubancová I.DS a Sarah Hevessyová III.AG zúčastnili medzinárodného turnaja Ilyo Cup v taekwonde.

Tatiana v kategórii juniorky získala prvé miesto v disciplíne športový zápas a taktiež v disciplíne poomsae.

Sarah v kategórii Juniors female B získala 3.miesto a v kategórii Juniors pairs ,male/ female B získala 1.miesto.

• Ilyo Cup v Košiciach 11.11.2023: Čítať viac
      • Medailová zbierka našich bedmintonistov na M SR juniorov

• Cez víkend 11.-12.11 2023 sa v Trenčíne odohrali M SR juniorov. Matúš Poláček získal titul "Majstra Slovenska "v štvorhe a k tomu pridal 2x bronz z dvojhry a zmiešanej štvorhry. Erik Hajdu sa stal so svojim klubovým spokuhráčom vicemajstrom SR v štvorhre. K striebru pridal účasť v štvrťfinále zmiešanej štvorhry. Striebornú medailu a titul vecemajsterky si vybojovala Evka Sárená vo štvorhre . V dvojhre a zmiešanej štvorhre skončila pred bránami semifinále. Len malý kúsok delil Sofiu Šillingovú od semifinálovej účasti v dvojhre, keď s neskoršou finalistkou prehrala v štvrťfinále v troch setoch.

• Medailová zbierka našich bedmintonistov na M SR juniorov : Čítať viac
      • O pohár primátora mesta Prešov

• 10. 11. 2023
      • O pohár primátora mesta Prešov 4.11 2023 Prešov ( bodovacia súťaž ) 7. miesto - Dospeli B LAT 11. miesto - Dospeli B STT - Simona Chlpíková

• O pohár primátora mesta Prešov: Čítať viac
      • Víťazstvo pre naše bedmitonistky

• V utorok 7.11.2023 sa v Košiciach odohralo krajské kolo v bedmintone dievčat. Našu školu reprezentovali žiačky Eva Sárená I.AG a Sofia Šillingová VI. OA .

Dievčatá si v konkurencii deviatich škôl vybojovali prvé miesto. Súťažným pavúkom prešli hladko bez stratu setu.

Dievčatám gratulujem a držím palce v celoslovenskom kole.

• Víťazstvo pre naše bedmitonistky: Čítať viac
      • Prague Open 2023

• 8. 11. 2023
      • Damien Frgolec VI.OA sa minulý týždeň zúčastnil sústredenia v Čechách, ktoré bolo zavŕšené turnajom Prague Open 2023.

Damien si vo svojej juniorskej kategórii do 59 kg vybojoval zlatú medailu.

Blahoželáme a prajeme veľa úspechov

• Prague Open 2023: Čítať viac
      • Imatrikulácia 2023

• 7. 11. 2023
      • V upršanom novembrovom dni 2.11.2023 sme prijali prvákov do našej rodiny športovcov. Na slávnostnej Imatrikulácii boli ocenení aj Top športovci za rok 2022/2023.

• Imatrikulácia 2023: Čítať viac
      • Turnaje v karate

• Počas víkendu naši žiaci bojovali na dvoch turnajoch v sobotu na Trstenskom pohári a v nedeĺu na Avas cup v Miškolci.

• Návšteva Bruselu

• V dňoch 17.- 19. 10. sa konala informačno - študijná návšteva inštitúcií EÚ v Bruseli, ktorej som sa mohla aj ja zúčastniť. Túto možnosť sme ako škola získali vďaka úspešnej prezentácie časopisu Športoviny na súťaži Štúrovo pero. Navštíviť budovu Európskej rady, Európskeho parlamentu a Európskej komisie bol veľký zážitok. Zahraničnú návštevu pozitívne doplnili odborné prednášky, ktoré boli zamerané na aktuálne otázky a problémy.

• Návšteva Bruselu: Čítať viac
      • Vyhodnotenie súťaže o najkrajšiu masku

• V súťaži o najkrajšiu masku získala prvé miesto maska žiačky Márie Kyseľovej z triedy 4.AG. Srdečne blahoželáme a aj všetkým ostatným maskám ďakujeme za účasť.