• MT Olympijských nádeji - Košice

• 11.11.2023 sa v Košiciach konal už tradičný turnaj - Olympijských nádejí v zápasení voľným štýlom. Nechýbali na ňom ani naši žiaci.

Najviac sa darilo Illiovi Shketykovi (II.DS), ktorý vo svojej hmotnostnej kategórii dominoval a domov si odniesol zlatú medailu.

K tomu získal aj ocenenie najlepšieho domáceho pretekára.

Jaroslav Zaremba (I.AG) sa taktiež vo svojej kategórii nestratil a obsadil pekné 2. miesto.

Ďalšie výsledky:

Mykhailo Stolnyk - 4. miesto

Kevin Pekár - 4. miesto

Michal Zavacký - 6. miesto

Jakub Mladenov - 6. miesto

Chlapci aj v silnej medzinárodnej konkurencii ukázali bojovnosť a snahu.

Tréner - Jakub Sýkora

• Výstava „Včelárstvo“

• Dňa 10.11.2023 sa žiaci  VI.OA  pod vedením učiteľky RNDr. Ivici Ficeriovej zúčastnili výstavy „Včelárstvo“, ktorá sa uskutočnila v Botanickej záhrade. Základné poznatky získali žiaci už počas hodín biológie a táto akcia prispela k rozšíreniu ich vedomostí  o včele medonosnej. Výstava bola spojená s ochutnávkou rôznych druhov medov a výrobou sviečok z včelieho vosku, čo si nikto nenechal ujsť. Zároveň sa žiaci dozvedeli veľa zaujímavostí zo života včiel a mali možnosť  prezrieť si rôzne včelárske pomôcky a zariadenia. Po absolvovaní výstavy žiaci pokračovali v prehliadke skleníkov s tropickými rastlinami a navštívili aj vonkajšiu minizoo s domácimi zvieratami.

• Ilyo cup v Košiciach

• Na turnaji Ilyo Cup v Košiciach v sobotu 11.11.2023 sa zúčastnil aj náš žiak Artur Chimčák I.DS.  V kategórii do 63 kg vybojoval bronzovú medialu.

Artur blahoželáme a držíme palce ďalej

• Ilyo Cup v Košiciach 11.11.2023

• V sobotu sa naše žiačky Tatiana Bubancová I.DS a Sarah Hevessyová III.AG zúčastnili medzinárodného turnaja Ilyo Cup v taekwonde.

Tatiana v kategórii juniorky získala prvé miesto v disciplíne športový zápas a taktiež v disciplíne poomsae.

Sarah v kategórii Juniors female B získala 3.miesto a v kategórii Juniors pairs ,male/ female B získala 1.miesto.

Dievčatá blahoželáme a prajeme veľa úspechov do ďalších súťaži.

• Medailová zbierka našich bedmintonistov na M SR juniorov

•

Cez víkend 11.-12.11 2023 sa v Trenčíne odohrali M SR juniorov. Matúš Poláček získal titul "Majstra Slovenska "v štvorhe a k tomu pridal 2x bronz z dvojhry a zmiešanej štvorhry. Erik Hajdu sa stal so svojim klubovým spokuhráčom vicemajstrom SR v štvorhre. K striebru pridal účasť v štvrťfinále zmiešanej štvorhry. Striebornú medailu a titul vecemajsterky si vybojovala Evka Sárená vo štvorhre . V dvojhre a zmiešanej štvorhre skončila pred bránami semifinále. Len malý kúsok delil Sofiu Šillingovú od semifinálovej účasti v dvojhre, keď s neskoršou finalistkou prehrala v štvrťfinále v troch setoch.

Hráčom a hráčkam gratulujem a ďakujem za predvedené výkony.

Trénerka: Júlia Poláčková

• Víťazstvo pre naše bedmitonistky

• V utorok 7.11.2023 sa v Košiciach odohralo krajské kolo v bedmintone dievčat. Našu školu reprezentovali žiačky Eva Sárená I.AG a Sofia Šillingová VI. OA .

Dievčatá si v konkurencii deviatich škôl vybojovali prvé miesto. Súťažným pavúkom prešli hladko bez stratu setu.

Dievčatám gratulujem a držím palce v celoslovenskom kole.

trénerka: Mgr. Julia Poláčková

•  Prague Open 2023
          • Prague Open 2023

• Damien Frgolec VI.OA sa minulý týždeň zúčastnil sústredenia v Čechách, ktoré bolo zavŕšené turnajom Prague Open 2023.

Damien si vo svojej juniorskej kategórii do 59 kg vybojoval zlatú medailu.

Blahoželáme a prajeme veľa úspechov

• Imatrikulácia 2023

• V upršanom novembrovom dni 2.11.2023 sme prijali  prvákov do našej rodiny športovcov. Na slávnostnej Imatrikulácii boli ocenení aj Top športovci za rok 2022/2023.

• Turnaje v karate

• Počas víkendu naši žiaci bojovali na dvoch turnajoch v sobotu na Trstenskom pohári a v nedeĺu na Avas cup v Miškolci.

Trstenský pohár:

1.miesto Hodgson Oliver kadet +70kg

2.miesto Fabián Matúš U21 Open

3.miesto Fabián Matúš U21-75kg

Avas cup:

2.miesto Fabián Matúš U21-75kg

3.miesta

Korečko Adrián juniori-68kg

Hodgson Oliver kadeti+70kg

Gratulujeme.

• Návšteva Bruselu

• V dňoch 17.- 19. 10. sa konala  informačno - študijná návšteva inštitúcií EÚ v Bruseli, ktorej som sa mohla aj ja zúčastniť.  Túto možnosť sme ako škola získali vďaka úspešnej prezentácie časopisu Športoviny na súťaži Štúrovo pero. Navštíviť budovu Európskej rady, Európskeho parlamentu a Európskej komisie bol veľký zážitok. Zahraničnú návštevu pozitívne doplnili odborné prednášky, ktoré boli zamerané na aktuálne otázky a problémy.

PaedDr. Lenka Dušičková

• International Kutina Open

•

V sobotu 4.11. sa uskutočnil 24 ročník International Kutina Open 2023 v Chorvátsku.

Naši žiaci Emma Tkáčová (I.DS) si vybojovala vo svojej kategórii OC -55kg v lightkontakte nádherné 2 miesto.

Dmitrij Lutsenko (II.DS) v kategórii 63 kg

v  lightkontakte a taktiež v kicklighte získal bronzové medaile.

Srdečne blahoželáme

• Swietokryzska olympiáda

•

V sobotu 4.11.2023 sa naša žiačka Jaroslava Kamencová (I.DS) zúčastnila turnaja s názvom Swietokryzska olympiáda v  taekwonde.

Jarke sa darilo a vo svojej kategórii získala krásne 2 miesto.

Blahoželáme

• 15.ročník - Plachého míľa

• Vo štvrtok 2.11.2023 sa naši dvaja študenti v rámci zimnej prípravy opäť zúčastnili v mestkom parku v Košiciach Plachého míle, kde odbehli 1609m. Tomáš Kancír (III. BG) dobehol na peknom druhom mieste. Skokan do diaľky Samuel Čížek (IV. BG) obsadil šieste miesto.

Gratulujem 👏👏👏

Trénerka J. Velďáková