• Inovuj a podnikaj

• Inovuj a podnikaj – nový predmet na stredných školách

Inovačné centrum Košického kraja je pripravené mladým fandiť aj ich aktívne podporovať. Práve preto sme v spolupráci s partnermi z podnikateľského sektora, na 16-tich stredných školách Košického kraja pripravili inovačno–podnikateľský predmet INOVUJ A PODNIKAJ.

A my sme práve jednou z tých 16-tich stredných škôl. Do projektu je zapojená trieda 2. AM pod vedením PaedDr. Dušičkovej

Študenti sa počas predmetu INOVUJ A PODNIKAJ okrem základných ekonomických tém naučia ako pracovať s problémom, ako si svoj nápad validovať, ako si vytvoriť logo, web stránku, na čo si dať pri začatí podnikania pozor, ako správne komunikovať so svojou cieľovou skupinou,  až po to, ako svoj podnikateľský nápad atraktívne odprezentovať, riešiť problémy, spolupracovať v tíme a nabrať zdravé sebavedomie.

Predmet Inovuj a podnikaj nie je iba predmet dopočtu, alebo po východniarsky len aby bulo. Naopak je to cesta ako podporovať a rozvíjať  kreatívne myslenie a podnikateľského ducha u mladých ľudí už v rannom veku. Získajú príležitosť vypočuť si množstvo rád k jednotlivým témam formou video prednášok od skúsených podnikateľov, zástupcov lokálnych firiem a startup foundrov, ktorí si svoju cestu k úspechu už vyšlapali a radi sa o svoje poznatky podelia i keď s nádejnou, novovznikajúcou konkurenciou.

S cieľom zvýšiť príťažlivosť predmetu Inovuj a podnikaj pre stredoškolákov sme sa rozhodli zaviesť nový iniciatívny projekt s názvom Biznis tour. V rámci tejto aktivity spolu s našimi partnermi navštevujeme rôzne stredné školy v úlohe zástupcov inovačného centra. Počas týchto návštev naši partneri zdieľajú svoje skúsenosti, ponúkajú užitočné rady, inšpirujú študentov a poskytujú im usmernenie týkajúce sa spustenia vlastného podnikania.

Predmet Inovuj a podnikaj prináša so sebou nádej, ale aj očakávania, ako posunúť vzdelávanie na nový level. Študenti majú pred sebou celý rok objavovania, učenia sa a tvorenia. Popri tom majú možnosť zapojiť sa aj do stredoškolskej súťaže o najlepší podnikateľský nápad programu FOUNDERS CHALLENGE 2024, kde v spolupráci s mentormi, získajú príležitosť svoj podnikateľský nápad predstaviť pred ďalšími študentmi, vyhrať finančné ceny, možnosť ísť študovať na VŠ bez prijímacích skúšok a získať skúsenosti z oblasti podnikania, ktoré by si inak museli vydrieť, obyčajne na vlastných chybách.

Inováciám a mladým patrí budúcnosť a my veríme, že škôl kde študenti majú možnosť učiť sa modernou formou bude v našom kraji iba pribúdať a  spoločne tak dokážeme posunúť vzdelávanie na nový, ale hlavne funkčnejší level. Viac informácií o predmete Inovuj a podnikaj sa dočítate na našej stránke ICKK v časti: vzdelávanie.