Menu

 • Vyhodnotenie dňa Zeme

  Do galérie Deň Zeme boli pridané fotografie.

  Vyhodnotenie dňa Zeme

  Dňa 20.4.2018 sme na našej škole oslávili DEŇ ZEME. Vyučovanie a tréningy od 10.00 h sme nahradili  rôznymi akciami zameranými na environmentálnu výchovu.

  Žiaci I.OA – IV.OA vytvárali na počítači letáky ku Dňu Zeme, oprášili svoje vedomosti v kvíze,  plní entuziazmu sadili kvety a  upratovali blízke okolie školy. Niektorí recyklovali prázdne plastové fľaše, ich výrobky sú vystavené vo vestibule.

  Pre žiakov 2. a 3. ročníka gymnázia boli pripravené envirotesty, premietanie filmov v slovenskej verzii i po anglicky. Niektorí sa hrali známu hru Activity s environmentálnymi pojmami. Ďalší vytvárali na počítači originálne prezentácie a plagáty ku Dňu Zeme. Iní skúšali v sebe objaviť básnického ducha, či dať svoje pocity na papier. Žiaci 1.ročníka prispeli aktívnou prácou k vyčisteniu ihriska na Popradskej ulici.

  Všetci zúčastnení si právom zaslúžili sladkú odmenu.

  Vďaka patrí aj všetkým učiteľom, trénerom a organizátorom za podporu a úspešný priebeh tejto celoškolskej akcie.

  Mgr. Iveta Lévaiová

 • 1.kolo Majstrovstiev východoslovenskej  oblasti dorastu a mladšieho žiactva

  Dňa 22.4. 2018  sa pre atletiku začala letná sezóna. Atléti našej školy, členovia atletického klubu Slávia Tu Košice  si na začiatok počíňali výborne.

  Na štarte pretekov po dlhých desaťročí bolo vyše 360 štartujúcich . Klub Slávia Tu Košice mala viac ako 100 pretekárov. privítali sme  nových členov VsAZ  klub z Moldavy nad Bodvou a   Iskru Revúcu. 

  1.miesto    Maté Kišš  100m , 200m - junior

  1.miesto  Rastislav Jelínek   100m , 200m, diaľka -  dorastenci

  1.miesto   Viktória Rusnáková   100m diaľka   a 3.miesto  100m prekážky - dorastenky

  2. miesto Zuzana Salociová    Kladivo  -  dorastenky  a to je  ešte len mladšia žiačka

  K  prvému miestu v 1.kole M VSAZ dorastenky sa podieľali aj  Jarka Diňová, Olívia Ongáľová,  Jarka Semanová všetky boli účastničky finálových  súťaží..

  28.4. 2018   pokračujeme1.kolom   MVsAZ   staršieho  a najmladšieho žiactva a   Niektorí pretekári  dorastenci, juniori  a  žiaci sa zúčastnia  tradičných medzinárodných pretekov v Tiszaujvároši.

  Mgr. Henrieta Rusnáková

 • Výsledky prijímacích talentových skúšok - náhradný termín

 • Hviezdoslavov Kubín – reprezentácia

  V posledné dni sa v CVČ Domino na Popradskej ul.  a na ZUŠ Bernolákova 26 žilo umeleckým prednesom poézie a prózy, a to v poradí už 64. ročníkom súťaže Hviezdoslavov Kubín. Našu školu tam za jednotlivé kategórie reprezentovali recitátori – víťazi školského kola: V. Krafčíková (IV.OA), J. Dzelinská (IV.OA) a A. Pavlíková (II.A),  ktorí to nemali vôbec jednoduché. Museli sa vysporiadať nielen s trémou, veľkým publikom, odbornou porotou, ale aj náročnou konkurenciou. Síce nevybojovali víťazstvo, ale domov si odniesli podnetné rady, osobnú skúsenosť a túžbu zvíťaziť nabudúce. Touto cestou im ďakujeme za odvážnu reprezentáciu nielen našej školy, ale aj seba samého.

  A držíme palce nabudúce!

 • Univerzitný  charitatívny  beh  o  pohár  dekanky  FMMR  TU  v Košiciach  -  17.04.2018

  Žiaci školského internátu pri ŠG sa zapojili do charitatívnej športovej akcie na štadióne TU a v  areáli TUKE .

  16 bežcov úspešne zabehlo dĺžku trate -  dievčatá : 3500 m , chlapci : 6900 m .

  Na tejto peknej akcii nebol podstatný víťaz , ale naše víťazstvo –  svojou účasťou sme finančne prispeli pre Bezbariérové centrum TUKE a oddychovú miestnosť pre študentov FMMR  a dôstojne reprezentovali ŠI ŠG .

   

  Vychovávateľka : Helena Sokolová 

   

 • Karate

  Na Majstrovstvách Slovenska karate naši žiaci uspeli.

  Terka Smetanová 2.miesto kumite družstvo žien spolu s Baňasovou a Pillárovou a 3. miesto kumite ženy do 55.kg

  Patrik Tchúr 3.miesto kumite družstvo muži.

 • Vodné pólo - výsledky

  Pod vedením trénera Sz. Eschwig-Hajtsa, ŠK Olympia Košice po 3. kole junioriek  prevzali vedenie tabuľky. Výsledky zápasov:

   

  ŠK Olympia KE  :  PVK Vrútky                   7  :  4                     

  ŠK Olympia KE  :  KVP Kúpele Piešťany   7  :  6

  ŠK Olympia KE  :  ŠKP MD Košice          12  :  6

   

  Najviac gólov: D. Vomastková 8, D.Tóthová 2, N. Pettyová 1. Pochvalu si zaslúži za odvedený výkon v bránke 

                          naša študentka K. Horváhová.

 • Výsledky prijímacích talentových skúšok

  Športové gymnázium, Tr. SNP 104, 040 01 Košice

  Výsledky prijímacích talentových skúšok

  Školský rok 2018/2019

  odbor : 4 - ročné gymnázium 7902 J 77 – šport

  Výsledok_4_2018.pdf


  Výsledky prijímacích talentových skúšok

  Školský rok 2018/2019

  odbor : 8 - ročné gymnázium 7902 J 77 – šport

  Výsledky_8_2018.pdf


 • Akvizícia knižničného fondu školskej knižnice Športového gymnázia

  V školskom roku 2017/2018 naša škola získala dotáciu od Fondu na podporu umenia  na doplnenie knižničného fondu školskej knižnice. V závere roka 2017 bol realizovaný nákup kníh. Zakúpených bolo 139 kníh za 1558,15€.

  Všetky knihy boli zaevidované, a v zmysle podmienok projektu boli označené logom Fondu na podporu umenia a informáciou, že akvizícia bola podporená z verejných zdrojov FPU.

  V rámci aktivít „Marec mesiac knihy“ sa uskutočnili exkurzie žiakov školy a školského internátu v školskej knižnici a aj výstavy nových kníh. V rámci výstavy kníh boli realizované aktivity so žiakmi školského internátu zamerané na podporu čítania.

  Do galérie Akvizícia školskej knižnice boli pridané fotografie.

 • Karate - Harasuto World Cup - Lodž

  Naši pretekári sa zúčastnili na Harasuto World Cup v Lodži a boli úspešní.

  1.miesta obsadili:

  Terka Smetanová juniorky do 21.rokov - 55 kg

  Ĺubo Demský kadeti -63 kg

  Družstvo žien- Smetanová,Pillarová,Baňasová

  2.miesto:

  Šimon Kačírek kadeti -70 kg

  3.miesto:

  Patrik Tchúr junior - 67 kg

 • Exkurzia - Paríž 2018

  Do galérie Exkurzia - Paríž 2018 boli pridané fotografie.

  V marci sme absolvovali trojdňovú exkurziu za krásami Paríža.

 • Taekwondo - MS - Malý zázrak

  Malý zázrak sme vyčarovali na majstrovstvách sveta juniorov v Tunisku.Gabika Briškárová získala bronz v kategórii -52kg. Zopakovala tak výsledok z MSJ v Kanade spred dvoch rokov. Postupne si poradila s reprezentatkami: Belgicka, Veľkej Británie, Taiwanu až nakoniec v semifinále podľahla vicemajsterke sveta z Uzbekistanu. Zlato vyhrála reprezentantka USA. Filip Švec ešte pridal v kategórii -63kg vyhratý zápas s Kolumbíjčanom a v druhom kole nešťastne prehral s reprezentantom Vietnamu 14:15. 12.4. sa na tatami postaví ešte Gabriel Briškár v kategórii -68kg.

 • Basketbal - postup!

  Do galérie Basketbal - postup! boli pridané fotografie.

  Dňa 9.4.2018 sa v Banskej Bystrici uskutočnila Kvalifikácia o postup na MŠM ISF v basketbale 3x3 dievčatá:

  Výsledky nášho družstva:

  ŠG Košice - Gymn.Park mládeže Košice  13 : 14

  ŠG Košice - ŠG Trnava  19 : 9

  ŠG Košice - ŠG Banská Bystrica 13 : 9

  Poradie: 1. miesto - ŠG Košice

                  2. miesto - Gymn.Park mládeže Košice

                  3. miesto - ŠG B.Bystrica

                  4. miesto - ŠG Trnava

  Turnaj bol maximálne vyrovnaný a o poradi na prvých troch miestach rozhodovalo skóre zo vzájomných zápasov.

  Naše dievčatá postúpili na celosvetový turnaj stredných škôl v Belehrade /Srbsko/ 23.-29.6.2018.

   

  Hráčky: M. a S. Pahulyová, D. Urbanová, V.Barabášová

  Tréner: Ing. Ján Krajňák

 • Akcia školskej knižnice v mesiaci apríl  - výstava kníh 

  Projekt : Akvizícia školskej knižnice

  Zo získaných finančných zdrojov sa zakúpili knihy z rôznych oblastí športu, histórie, psychológie, encyklopédie a beletria . PROJEKT z verejných zdrojov podporil FOND NA PODPORU UMENIA . Pozývame Vás na výstavu s následnou výpožičkou kníh. Výstava sa realizovala v mesiaci MAREC - v rámci mesiaca knihy a následne pokračuje aj v mesiaci APRÍL. Novo zakúpené knižné publikácie sú určené všetkým - od najmladších žiakov školy až po trénerov a učiteľov. Určite si tam každý niečo zaujímavé pre seba nájde . Knihy sú rozdelené podľa oblastí. Tešíme sa na Vás !

  Projekt koordinujú : Mgr. Sotáková, Mgr. Tyč, Mgr. Žillová

 • Florbal

  Žiaci našej školy Tomáš Turcsányi III.A, Adam Sedláček II.A a Roman Faith V.OA vybojovali pre svoj klub FaBK ATU Košice v extralige juniorov pekné druhé miesto v celoslovenskej súťaži po prehre vo finálovej sérii s mužstvom Tsunami Záhorská Bystrica.Gratulujeme a želáme veľa úspechov.

 • Marcová beseda: S knihou o knihe

  Mesiac marec je už tradične venovaný knihe. S touto informáciou sa stretávame nielen prostredníctvom televízie či rozhlasu, ale aj na sociálnych sieťach a v samotných kníhkupectvách. Preto sme sa aj my na Športovom gymnáziu na hodinách SJL rozhodli venovať knihe pár našich vzácnych chvíľ. Veď pobudnúť s dobrou knihou, je ako dať si potrebnú dávku vitamínu C.

  Beseda na tému S knihou o knihe sa uskutočnila 26.03.2018 (pondelok) tesne pred Veľkonočnými prázdninami. Úlohou študentov bolo priniesť si na hodinu SJL knihu, ktorú prečítali, resp. ešte čítajú a porozprávať o nej ostatným. Mala to byť kniha, ktorá ich nejakým spôsobom zaujala, ktorá tvorí neoddeliteľnú súčasť ich života, ktorá ich nejakým spôsobom ovplyvnila alebo zmenila, ktorá prezentuje ich čitateľské zameranie a ich samých. Na besedu študenti priniesli naozaj rôznorodé žánre a bolo príjemné počúvať ich názory a postrehy, prečo práve táto kniha tvorí ich knižnú prezentáciu. Dozvedeli sme sa takto jeden od druhého, čo radi čítame, čo nás v literatúre baví, ako vidíme a pociťujeme rozdiel medzi knihou a filmom a v neposlednom rade sme inšpirovali aj iných, aby si práve tú „našu“ knihu prečítali.

  Marcová beseda s knihou patrila jednoznačne k pútavej hodine, s originálnym spracovaním a nenahraditeľným hereckým obsadením. V hlavnej úlohe: čitatelia.

 • Nikola Seničová na ME v Bukurešti

  Nikola na ME parádne prekvapila 6.miestom!!! Nikola nastúpila prvýkrát na seniorské ME, hoci je ešte len juniorka a v 17 rokoch bola dnes najmladšou pretekárkou v štartovom poli! Nikola dokonca nastúpila vo vyššej váhovej kategórii, bol to trošku ťah na lepšie umiestnenie a vyšiel! V nadhode bola s novým slovenským rekordom 112 kg dokonca piata! Znova ukázala, kto je najlepšia pretekárka na Slovensku, či už umiestnením, alebo výkonom!

  Gratulujeme!

 • Príprava na svetový šampionát - taekwondo

  Posledné prípravy a ladenie formy našich juniorov: Gabika Briškárová, Filip Švec a Gabo Briškar; pred kvalifikáciou na Youth Olympics Games & World Junior TKD Championship 2018

 • Majstrovstvá Slovenska SŠ vo futsale

  Po úspešne zvládnutej kvalifikácii sme sa v dňoch 27.3-28.3.2018 zúčastnili majstrovstiev Slovenska vo futsale chlapcov v Bratislave.Družstvá boli vylosované do dvoch skupín.My sme sa ocitli v skupine A a po výsledkoch   ŠG KE-Cirk.SOŠ elekt.P.G Frassatiho Vazovova 2,BA 2:3 (Mikita,Seman),ŠG KE-Súkr.SOŠ hut.ŽPO Družby 554/64 3:1(Novotný 2x,Seman) a ŠG KE-SPŠ Komárno 2:2 (Novotný,Korček) sme obsadili v skupine 2.miesto a postúpili do semifinále.Na druhý deň sme naše semifinále s SOŠ polytech.Ružomberok  po výbornom zápase prehrali 1:4 keď náš jedinný gól strelil Kevin Mikita.V zápase o 3.miesto sme dominovali a vrátili sme prehru Cirk.SOŠ elekt.P.G Frassatiho Vazovova 2,BA 3:2 po 3 góloch Jakuba Novotného,ktorý bol aj vyhlásený najlepším strelcom turnaja  so 6 gólmi.

  Gratulujeme

  Našu školu reprezentovali:

  1.Juhász Dávid I.B

  2.Sabol Martin V.OA

  3.Bočkaj Martin III.B

  4.Škvarek Jakub II.B

  5.Mikita Kevin III.B

  6.Mitrík Martin III.B

  7.Seman Miroslav IV.C

  8.Korček Filip IV.C

  9.Novotný Jakub IV.C

  10.Bencsík Ádám II.B

 • Futsal - dievčatá

  Dňa 26.3.2018 sme sa zúčastnili ďalšieho kola dlhodobých súťaži vo futsale dievčat.

  Po výsledkoch:

   ŠG Košice - Hotelová akadémia 5:0 góly: Vašková 2x, Kondášová, Cupríková, Svitanová

  ŠG Košice - OA Watsonova 4:3 góly:Kondášová, Slivovská, Cupríková, Vašková

  …..sme vyhrali skupinu a postúpili do finále.

  Reprezentovali:
  1.Kondášová Timea IV.B
  2.Slivovská Sabína IV.C
  3.Uszovicsová Kitti IV.C
  4.Vašková Patrícia III.C
  5.Cupríková Tatiána III.C
  6.Praženicová Michaela III.OA
  7.Svitanová Patrícia II.A
  8.Zakuciová Kamila I.B

  Gratulujeme