Menu

 • Exkurzie vo Vedeckej knižnici

  Exkurzie vo Vedeckej knižnici

  V dňoch 1. až 15. októbra sa žiaci prvých ročníkov zúčastnili exkurzie vo Vedeckej knižnici v Košiciach, kde sa vedychtiví študenti oboznámili s históriou a hlavne so systémom fungovania tejto najväčšej knižnice na východnom Slovensku. V spolupráci s veľmi milými a ochotnými pracovníčkami sme si pozreli jednotlivé študovne a dokonca sme sa dostali do podzemia medzi veľmi staré exempláre, kde to „voňalo“ dejinami. A aby sme sa zlepšili v komunikácii a mali lepší prehľad o súčasnej beletrii, presunuli sme sa do Knižnice pre mládež mesta Košice LitPark, kde sme absolvovali tri prednášky spojené s prezentáciou a skupinovou prácou na témy Virtuálna realita na papieri, Knižné príbehy na filmovom plátne, Zápisky vojnového dieťaťa.                       

  Bolo to príjemné a zároveň poučné . O rok dovidenia!

 • Ročníkové práce

  Ročníkové práce

  Milí tretiaci,

  z nasledujúceho zoznamu si vyberte tému ročníkovej práce. Na výber máte 86 tém z rôznych oblastí.  Výber témy ročníkovej práce je potrebné nahlásiť v pondelok 22.10. 2018 PaedDr. Dušičkovej. 

  Ročníkové práce: Temy_2018_2019.pdf   

   

  V powerpointovej prezentácií máte pripravený  podrobný návod ako písať ročníkovú prácu. Ako pomôcku máte pripravený aj vzor pre obal a titulný list. Želám veľa chuti do práce a dobrých nápadov.

  Ako_pisat_rocnikovu_pracu.ppt

  obal_a_titulny_list.doc

   

  PaedDr. Dušičková

 • Beseda s trojnásobnou olympioničkou a ambasádorkou hnutia FAIR PLAY pani Katarínou Ráczovou-Lokšovou

  Beseda s trojnásobnou olympioničkou a ambasádorkou hnutia FAIR PLAY pani Katarínou Ráczovou-Lokšovou

  Dňa 17.10.2018 zavítala na pôdu Športového gymnázia košická rodáčka, najúspešnejšia slovenská šermiarka, účastníčka troch olympijských hier a v súčasnosti ambasádorka hnutia Fair Play, pani Katarína Ráczová-Lokšová. Študentom v pútavej prezentácii a následnej besede priblížila jedinečné zážitky z olympiád, vrcholovej prípravy športovca, ako aj súčasný význam a poslanie hnutia fair-play. Za zorganizovanie vydarenej akcie patrí poďakovanie pani riaditeľke školy PaedDr. Tatiane Švecovej a vyučujúcim PaedDr. Edite Valentovej a PhDr. Marcelovi Nemcovi.

 • Súťaž - nebudotrokdrog.sk

  Súťaž - nebudotrokdrog.sk

   

   

   

   

  http://www.nebudotrokdrog.sk/chcem-sutazit

  Zo všetkých úspešných riešiteľov kvízu budú vyžrebovaní  DESIATI výhercovia, ktorí získajú poukážky na nákup elektroniky v sieti predajní Andrea Shop a kníh v sieti kníhkupectiev Martinus v hodnote 250 eur (125+125 eur).

  Súťaž realizuje TASR s podporou ANDREA SHOP a MARTINUS. Viac o súťaži nájdete na webe http://www.nebudotrokdrog.sk/, alebo na Facebooku https://www.facebook.com/nebudotrokdrog/.

  Otestovat svoje vedomosti môžete TU - http://www.nebudotrokdrog.sk/chcem-sutazit

  Testovanie žiakov v Školskom internáte prebehne v pondelok 22. októbra 2018 v počítačovej miestnosti Školského internátu (4. poschodie č. dv. 408) v čase 18,00 - 20,00 hod.

 • Poznávacia exkurzia - Anglicko

  Poznávacia exkurzia - Anglicko

  Milí študenti,

  v termíne od 9.6. do 14.6.2019 naša škola opäť ponúka možnosť pre študentov 1., 2. a 3. roč. navštíviť juhozápadné Anglicko a zároveň spoznať nové miesta ako Londýn, Bath, Glastonbury, Stonehenge a ďalšie zaujímavé lokality. Touto exkurziou máte príležitosť zdokonaliť sa v angličtine a v neposlednom rade zažiť atmosféru života bežných Angličanov, keďže ubytovanie je zabezpečené v hostiteľských rodinách.

  Ak máte záujem, prihláste sa do pondelka 05.11.2018 u p. Smetanu, alebo p. Cvoreňovej (kabinet č. B 208), ktorí Vám poskytnú bližšie informácie.

  Ďalšie informácie - Anglicko.pdf

 • BEDMINTON - GRAND PRIX U 13 Košice

  BEDMINTON - GRAND PRIX U 13 Košice

  Cez víkend sa v Košiciach odohral v poradí 3. celoslovenský turnaj hráčov do 13 rokov. Právo účasti na turnaji malo najlepších 24 chlapcov a 24 dievčat zo Slovenska. Z našej školy sa turnaj zúčastnili Matúš Poláček a Erik Hajdu. Matúš ako nasadená jednotka v zmiešanej štvorhre potvrdil svoje postavenie a získal zlato , ku ktorému pridal 2. miesto vo štvorhre . Erik si na turnaji vybojoval bronz vo štvorhre. Pre hráčov to bol posledný turnaj pred vrcholom sezóny-  Majstrovstvami Slovenska , ktoré ich čakajú v decembri .

  Mgr. Júlia Poláčková

 • Staršie žiačky druhé na Majstrovstvách Slovenska družstiev v Košiciach

  Staršie žiačky druhé na Majstrovstvách Slovenska družstiev v Košiciach

  Len 2 body chýbali dievčatám Slávie TU Košice k víťazstvu na majstrovstvách Slovenska družstiev. O výborný výsledok družstva sa postarali Viktória Rusnáková víťazka diaľky vykonom 553cm druhá na 100m prekážok a na 150m. 1.miesto chôdza 3000m Karin Devaldová a 1.miesto Olena Andruschak na 2000m. 2.miesto si vybojovala v chôdzi na 3000m Stanislava Hakulinová.

  Členkami úspešného družstva, ktoré bodovali boli aj Zuzana Salociová v hode kladivom,v hode diskom a vo vrhu guľou a Jaroslava Semanová v skoku o žrdi a v štafetách 4x60m a 4x300m.Chlapci so Slávie TU Košice obsadili 4.miesto čo je  historický najlepšie umiestenie za 20 rokov  atletiky v Košiciach.

  O výborný výsledok sa postarali Juraj Hajak v skoku do diaľky na 300m a 1500 prekážok a Matej Bracho  na 100m prekážok v hode diskom a v hode oštepom.Klub Slavia TU  Košice ukončil svoju  najlepšiu sezónu zo ziskom 60tich medaily z Majstrovstiev Slovenska vo všetkých vekových kategóriách.

  Mgr.Henrieta Rusnáková trénerka.

 • ŠK Olympia Košice (vodné pólo), muži v Topoľčanoch tretí !

  ŠK Olympia Košice (vodné pólo), muži v Topoľčanoch tretí !

  Po dvoch tesných prehrách zhodne 11:12  na 58.ročníku tradičného vodnopólového turnaja ,, O štít mesta Topoľčany," naša mužská zložka porazila vo svojom treťom a záverečnom turnajovom zápase rakúsky Graz tesne 11:10, keď rozhodujúci gól dal jednu sekundu pred koncom zápasu najlepši strelec turnaja (13-timi presnými zásahmi ) náš študent ŠG Peter VARGA . 

   Tréner, Szabolcs Eschwig-Hajts bol spokojný s predvedeným výkonom svojho družstva. 

  Výsledky:

  ŠK Olympia Košice :  Piraňa ŠC Topoľčany    11 :  12

  ŠK Olympia Košice :  Kometa Brno                 11 :  12

  ŠK Olympia Košice :  WBV Graz                     11 :  10

   

  Poradie družtiev: 1. Kometa Brno,  2. Piraňa ŠC Topoľčany,  3. ŠK Olympia Košice,

                                4. WBV Graz

 • Dni nezábudiek

  Dni nezábudiek

  Dni nezábudiek  / 3.10 - 7.10.2018. 

  Liga za duševné zdravie SR je celoslovenské občianske  združenie, ktorého cieľom je podpora duševného zdravia, prevencia duševných porúch a snaha o zlepšenie podmienok starostlivosti o duševne chorých. 

  V spolupráci s "Ligou za duševné zdravie" sa študenti Športového gymnázia a školského internátu podieľali na charitatívnej zbierke s celoslovenskou účasťou  "Dni nezábudiek 2018".

  Svojou dobrovoľníckou aktivitou študenti podporili zbierku Nezábudka sumou: 203,79 Eúr. Finančné prostriedky budú použité na projekty zamerané na pomoc ľuďom s duševnými poruchami.

  Poďakovanie patrí študentom: Villányiová, Zakúciová, Sabol, Rerko, Kovaľak, Volf, Solodovnyik, Cehelníková, Pavlíková, Francisková, Jacková, Lašáková, Džambová, Novický a Svitanová.

  Koordinátorka zbierky: Mgr. Anna Kmeťová /školský internát

 • Stanka Grapová - 1. miesto - Grand Prix Judo

  Stanka Grapová - 1. miesto - Grand Prix Judo

  Dňa 06.10.2018 bola Grand Prix  žiakov a dorastu v jude v Považskej Bystrici.  Zučastnilo sa jej celkovo 420 pretekárov z 8 krajín.

  V kategórii FU13 do 44kg získala Stanka Grapová, žiačka našej školy (I.OA),  1.miesto.

  Poradie 

  1. Stanka Grapová              

  2. Emilia Hendriksson  Estónsko

  3. Alice Rapcanová   Česká republika

   

  K úspechu GRATULUJEME!

   

 • ŠTUDENTSKÁ  KVAPKA  KRVI

  ŠTUDENTSKÁ  KVAPKA  KRVI

  ŠTUDENTSKÁ  KVAPKA  KRVI : / 15.10. – 16.11.2018/

  Naša škola sa zapojí dňa : 16.11.2018 /piatok/

  Odchod z vestibulu školy o 9,00 hod.

  Aj tento rok prebieha kampaň k Študentskej kvapke krvi.. Chceli by sme Ťa poprosiť o intenzívnejšiu spoluprácu, pretože chceme oveľa viac komunikovať prostredníctvom našich sociálnych sietí, kde si doma najmä ty - na Facebooku a Instagrame.

  Nechceme od teba nič komplikované, iba nahrať niekoľko krátkych videí na tvoj mobilný telefón, ktoré nám pošleš na email :studentskakvapkakrvi@redcross.sk , my ich upravíme a zverejníme na Facebooku a Instagrame. Súčasťou kampane Študentská kvapka krvi 2018 je aj natočenie krátkych videí z darovania  / stačí niekoľko sekúnd, pár slov/:

  1. video: Nahraj so svojimi priateľmi video kde nám odpovieš na otázku: „Načo si sa tešil, že urobíš keď budeš mať čerstvých 18?“,

  2. video: Tvoja výzva, kde ostatným povieš, prečo by mali ísť Tvoji rovesníci darovať krv, zaznieť by mal veta a výzva: nevyhováraj sa, poď s nami darovať ....

   

  Počas kampane Študentská kvapka krvi (15.10. -16.11.2018) budeme radi, ak budeš zverejňovať fotografie a videá týkajúce sa tvojej dobrovoľníckej práce v Slovenskom Červenom kríži na tvojom profile a označíš nás hastagmi: #nevyhovarajsa, studenstkakvapkakrvi, #slovenskycervenykriz #sck .

  Manuál k darcovstvu si môžete pozrieť na www.redcross.sk

  Akciu koordinuje vychovávateľka Mgr. Erika Žillová. Prihlásiť sa môžete na internáte, kancelária číslo 310.

 • Čarovný antikvariát v školskej knižnici

  Čarovný antikvariát v školskej knižnici

  22.10.2018 – 15.00 -18.00 hod.

  Akcia v rámci MEDZINÁRODNÉHO DŇA ŠKOLSKÝCH  KNIŽNÍC.

  Príď dňa 22.10.2018 / pondelok / do školskej knižnice a dones so sebou knižku, ktorú si vytriedil zo svojej domácej poličky a máš ju prečítanú. V knižnici tento deň každého návštevníka čaká prekvapenie – malý darček a navyše si môžeš so sebou odniesť inú knihu, ktorú do školskej knižnice doniesol tvoj spolužiak. Takže neváhaj a začni deň s novou knihou a starú nám dones do knižnice. Čarovný antikvariát  si vyhradzuje právo ponúknutú knihu odmietnuť v prípade veľkého znehodnotenia, alebo neaktuálnosti informácií – zastaralá literatúra. Táto akcia je zaradená do CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE o najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice .

  Akciu koordinuje : Mgr. Ľubica Sotáková a Mgr. Erika Žillová

 • K uspešnému maratónskemu víkendu a priebehu 95. ročníka MMM v Košiciach výrazne prispelo Športové gymnázium

  K uspešnému maratónskemu víkendu a priebehu 95. ročníka MMM v Košiciach výrazne prispelo Športové gymnázium

  K priebehu slávnostných ceremoniálov v dňoch 7. a 8. 10.2018 pred otvorením 95. ročníka MMM v Košiciach, ako aj počas jeho priebehu, výraznou mierou prispeli členovia OV MMM PaedDr. Tatiana Švecová a PhDr. Marcel Nemec. Poďakovanie patrí študentom školy, ktorí sa podieľali na významných spoločensko-športových aktoch medzinárodného športového podujatia, ako bolo zapálenie maratónskeho ohňa, ceremoniáli odovzdávania ocenení, vztyčovanie štátnych vlajok: Jaroslav Dubóczi IV.C, Štefan Hrehor IV.A, Viktória Brozová a Filip Švec III.B. 

 • Župná kalokagatia

  Župná kalokagatia

  Študenti IV.C triedy Gabriel Katrenič, Martin Fabián, Patrik Molnár, Hana Zarembová, Katka Ďuricová a Patrícia Vašková dňa 05.10.2018 v Žiline reprezentovali naše ŠG na celoslovenskom kole v športovo-vedomostnej súťaži.

  Obsadili pekné siedme miesto a preukázali nielen svoje športové zručnosti ale aj teoretické vedomosti a tie preniesli aj do praxe. Súťaž sa niesla v znamení kalokagatie - jednoty tela a ducha. Všetkým súťažiacim za ich výkony a snahu urobiť niečo navyše okrem svojich povinností ďakuje učiteľka PaedDr. Edita Valentová

 • Dorastenky Slávie TU Košice na Majstrovstvách Slovenska družstiev v Trnave

  Dorastenky Slávie TU Košice na Majstrovstvách Slovenska družstiev v Trnave

  Po dlhých 15 rokoch sa podarilo družstvu dorasteniek z klubu Slávia TU doniesť bronzovú medailu. O krásny úspech sa podieľali aj žiačky športového gymnázia.O 22 bodov sa postarala Viktória Rusnáková, ktorá sa umiestnila dvakrát na 2.mieste v skoku do diaľky a na 100m prekážok a 7.miesto v skoku do výšky. Karin Devalvová 2.miesto v chôdza 3km, 3.miesto Stanislava Hakulinová chôdza 3km, 3.miesto Olena Andruschak 3000m beh.O ďalšie skvelé umiestnenia sa podieľali Olívia Ongalová, Jarka Semanová a Zuzana Salociová. Družstvo dorastencov obsadilo 7.miesto. Dvakrát 1.miesto si vybojoval Rastislav Jelinek v  skoku do diaľky a na 100m. V skoku do výšky obsadil 7.miesto. O ďalšie body pre družstvo sa podieľali Matúš Patarak a Juraj Hajak.

  Mgr.Henrieta Rusnáková

 • Študenti Športového gymnázia zapaľovali maratónsky oheň

  Študenti Športového gymnázia zapaľovali maratónsky oheň

  Študenti ŠG v zložení Jaroslav Dubóczi, Štefan Hrehor a Viktória Brozová sa zúčastnili slávnostného aktu zapálenia maratónskeho ohňa 6.10. 2018 na Námestí MMM pri príležitosti otvorenia 95. ročníka MMM.

  PhDr. Marcel Nemec

 • SHAKESPEARE'S MEMORIAL

   SHAKESPEARE'S MEMORIAL

   SHAKESPEARE'S MEMORIAL - školské kolo

  19.10.2018 /piatok/ v OUCJ sa uskutoční školské kolo v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku Shakespeare's Memorial - vlastná tvorba, alebo prevzatá tvorba.  Príspevky odovzdať do 17.10.2018 p.u. Burdzovej-ANJ-čas upresníme neskôr

  Pripravili: Ing. Burdzová, PhD. a Mgr. Huppertová

 • 2.miesto na Krajskom kole v cezpoľnom behu

  2.miesto na Krajskom kole v cezpoľnom behu

  Dňa 3.10. sa v Košiciach na Aničke konalo Krajské kolo v cezpoľnom behu žiakov a žiačok stredných škôl. Po 8 rokoch sme vybojovali v kategórii stredné školy - žiačky 2.miesto o 1 bod za víťazkami.  O úspech sa postarali 4. miestom Luciana Jenčáková, 7.miestom Lenka Kočová, Olena Andruschsak, Karin Devaldová a Simonetta Kollárikova. V súťaži chlapcov sme mali  Adam Sedláček celkovo 16.miesto.

  Mgr.Henrieta Rusnáková

 • Atletika - medzištátne stretnutie    U16 

  Dňa 29.9.2018  sa uskutočnilo v maďarskom  Győri medzištátne stretnutie žiakov a žiačok do 15 rokov.

  Viktória Rusnáková bola finišmankou  štafety 4x100m , ktoré obsadilo 5.miesto.

  Celkové družstvo dievčat obsadilo  4.miesto . Za nami zaostali o 10 bodov Chorvátky.

  Trénerka  Mgr. Henrieta Rusnáková