• Ľadový hokej

• Ľadový hokej je kolektívny šport. Je tiež súčasťou zimnej olympiády. Hrá ho 6 hráčov na každej strane - brankár, pravý obranca, ľavý obranca, pravý krídelník, ľavý krídelník a center. Vyhráva družstvo, ktoré dá v určenom čase viac gólov. V zápase môže nastúpiť 20 hráčov a dvaja brankári.

Najvyšší úrad, ktorý združuje národné hokejové federácie a organizuje hokejové turnaje je Medzinárodná hokejová federácia (IIHF). Jej súčasťou je 66 hokejových federácií.

Ľadový hokej je populárny najmä v štátoch severnej Ameriky, v Kanade a Spojených štátoch, v severnej Európe a v bývalom východnom bloku. V rámci ľadového hokeja sa ustálil pojem "silná šestka", ktorý predstavuje šesť najväčších hokejových štátov, ktoré získavajú najčastejšie medaily na svetovom šampionáte v ľadovom hokeji

Do silnej šestky patria hokejové výbery tímov KanadySpojených štátovŠvédskaFínskaRuska a Česka.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) je riadiacim orgánom ľadového hokeja na Slovensku.

www.hockeyslovakia.sk

Primárnou súčasťou športovej prípravy v rámci ľadového hokeja na SŠŠ v Košiciach sú tréningové jednotky na ľade v spolupráci s profesionálnym hokejovým klubom HC Košice a tiež inými regionálnymi klubmi na nižšej úrovni. Športová príprava hokejistu na SŠŠ v Košiciach implikuje aj všeobecnú prípravu  /posilňovňa, športové hry, atletika, gymnastika/ kde využívame priestory SŠŠ v Košiciach a v neposlednom rade kladieme veľký dôraz na  regeneráciu športovcov, na ktorú máme k dispozícií školské regeneračné stredisko na ul. Werferovej v Košiciach.

Momentálne školu navštevujú naši úspešní mládežnícki reprezentanti  Adam Beluško SR U18 a Rastilav Eliaš ml. SR20, ktorý sa zúčastnil na MS U20 vo švédskom Göteborgu a aktuálne pôsobí vo fínskom IFK Helsinky. Taktiež máme zastúpenie v ženskom mládežníckom hokeji, kde nás úspešne reprezentovala naša študentka Nikola Komloš a to na MS žien do 18 rokov vo švajčiarskom Zugu.

Aktuálne sa pracuje na vytvorení Krajskej hokejovej akadémie v spolupráci VUCKE, SZĽH, SŠŠ v Košiciach a hokejovým klubom HC Košice. Akadémia vytvorí prepojenie športu – hokeja a vzdelávania na najvyššej úrovni.