• Futbal

    • Futbal

     Futbal pribudol do rodiny športov na Športovom gymnáziu od školského roku 1992/93 v spolupráci s novovzniknutým klubom 1. FC Košice, ktorý v tom čase významne podporoval vhodné podmienky školy. Tak bol položený základ pre športový rast mladých chlapcov - nádejných futbalistov, ktorí začali šíriť dobré meno školy, klubu ako aj svoje vlastné.

     Vhodným výchovným pôsobením a tréningovou prípravou sme k dnešnému dňu vychovali veľký počet futbalistov - reprezentantov Slovenska vo všetkých vekových kategóriách, ktorí sa dokázali presadiť vo všetkých súťažiach uplatňujú sa v 1. ligových družstvách na Slovensku i v zahraničí:Piatka, Oravec,  J. Kročko, B. Vaščák, Labun, Š. Toporčák. Z mladšej generácie sú to hráči MFK Košice M. Ružinský, V. Kražel, J. Skvašík, D. Popík, E. Kudlata, T. Kubík, F. Pavúk a iní.

     V. Harčarík bol hlavným trénerom futbalu na Športovom gymnáziu v rokoch 2000-2005 . Od roku 2006 vedúcim trénerom na ŠG pre MFK Košice je B. Andrejko a od roku 2007 je zastúpený na našom ŠG aj FK Lokomotíva Košice a jeho vedúcim trénerom je JUDr. D. Ujhely.

     MAJSTROVSTVÁ SR STREDNÝCH ŠKÔL VO FUTBALE 2018

     V dňoch 3. – 4.5. 2018 sa v Leviciach uskutočnili stredoškolské Majstrovstvá SR vo futbale chlapcov.

      

     ...naši chlapci ...od 11:08 ...Gratulujeme!!! 

      

      

      

      

                                                                                                

      

     Noel REBEJ – súčasť Juventa Academy World Cup 2018

     Od 11. – 15.júna 2018 sa v talianskom meste Turín uskutočnil medzinárodný turnaj JUVENTA ACADEMY WORLD CUP 2018. Turnaja sa zúčastnilo 400 hráčov, 32 tímov, 16 národov, 250 rodičov.  V zastúpení boli tieto krajiny: USA, Kanada, Guatemala, Kolumbia, Tunisko, Austrália, Čína, Grécko, Bosna a Hercegovina, Maďarsko, Švédsko, Rusko, Slovensko, Cyprus, Poľsko a Spojené Arabské Emiráty.

     Do slovenskej futbalovej výpravy bol nominovaný aj náš žiak, nádejný mladý futbalista, Noel REBEJ. Slovenský tím odohral 5 zápasov:

     Slovensko – Melbourne (Austrália)

     3:2

     Noel Rebej 1 gól

     Slovensko – Bogota (Kolumbia)

     1:2

      

     Slovensko – Petrohrad (Rusko)

     5:0

     Noel Rebej 2 góly

     Slovensko – Sarajevo (Bosna a Hercegovina)

     2:1

     Noel Rebej 1 gól

     Slovensko – Švédsko

     2:5

     Noel Rebej 1 gól

      

     Slovensko obsadilo celkovo krásne 9.miesto. Za najlepšieho strelca mužstva bol vyhlásený Noel REBEJ (5 gólov), ktorému diplom osobne odovzdala futbalová legenda Gianluca Pessotto.