• Futbal

• Vedúcim trénerom na našej škole je Mgr. Dominik Ivanko, ktorý od roku 2021 pôsobí v klube FC Košice. Ďalšími trénermi na našej škole sú Mgr. Jakub Sagula, ktorý je kondičný tréner v FC Košice a Radoslav Školnik, ktorý je takisto tréner v klube FC Košice a PaedDr. Lukáš Maliňák, ktorý pôsobí v klube Lokomotívy Košice ako športový riaditeľ klubu. Všetci títo futbalový tréneri majú najvyššiu licenciu pre mládež UEFA Elite Youth A, a v dopoludňajších hodinách v rámci športovej prípravy sa venujú žiakom našej školy.

Mgr. Dominik Ivanko

Mgr. Jakub Sagula

Radoslav Školnik

V sezóne 2020/2021 sa našim žiakom podaril veľký úspech pre Košický futbal. Vyhrali 2.dorasteneckú ligu a vybojovali opäť historický postup pre mládež, kde postúpili do najvyššej celoslovenskej súťaži a získali tak štatút akadémie.

V sezóne 2022/2023 sa našim žiakom, konkrétne Jakubovi Jakubkovi a Miroslavovi Sovičovi ml. podarilo postúpiť z 2. seniorskej ligy do najvyššej futbalovej ligy – Niké liga.

Žiaci majú počas vyučovacieho procesu v do obedných hodinách okrem pondelka každý deň tréning, po obede sa pripájajú už do svojich kluboch v ktorých sú registrovaný. Počas školského tréningu majú k dispozícií výborné podmienky, umelú trávu Užhorodskú a Janigovú, prírodné ihrisko v Krásnej, dve telocvične a posilňovne na Jedlíkovej a na našej škole, regeneračné stredisko na Werferovej, v ktorom sa nachádza sauna, vírivka a iné procedúry a takisto mestskú plaváreň na plávanie.

Momentálne na našej škole sú zastúpení žiaci a žiačky akadémie FC Košice, ktorí hrajú najvyššiu ligu dorastu ale aj 2.ligové ÚTM - FK Lokomotívy Košice. Máme na našej škole aj hráčov, ktorí figurujú v kluboch mimo regiónu Košíc. Máme aj ďalšie partnerské spolupráce s Košickými klubmi, v ktorých môžu naši žiaci pôsobiť v popoludňajších hodinách.

Momentálny mládežnícky reprezentanti sú:

Rastislav Korba – U18

Ľubomír Žinčák – U17

Mariana Šalitrošová – WU 19

Ema Pivarníková – WU 19

Pre prijímanie konanie uchádzačov do 1.ročníka štvorročného štúdia v školskom roku 2024/2025 sú odbory:

• 7451 J      športové  gymnázium, 4 - ročné denné štúdium
          • 7471 M    športový manažment, 4 - ročné denné štúdium