• Stolný tenis

• STOLNÝ TENIS

... h i s t o r i c k y

ŠG v Košiciach ako prvé na Slovensku umožnilo záujemcom popri možnosti získať maturitu - aj denne sa venovať svojmu obľúbenému športu vo forme dvojfázových tréningov a presadiť sa vo svete školského športu. Prvým trénerom bol Egon Král, ktorý počas 11 rokov účinkovania v škole priviedol družstvo chlapcov k titulu Školský majster Slovenska ( 2000, 2003). Ďalší významný úspech dosiahlo družstvo chlapcov štartom v najvyššej školskej súťaži na medzinárodnej úrovni, ktorých vyhlasovateľom je ISF a účasť zabezpečuje SAŠŠ - v Belgicku, Francúzsku, Senci (SR) a v Nemecku, kde sa spravidla zúčastňovalo po 24 krajín a vždy sa umiestnili do 10.miesta. V národných výberoch štartoval Michal Kováč a najmä dievčatá - tých bolo na škole pre štart družstva málo - Elena Jurová, Margita Šranková a Lívia Drotárová. Za zmienku stojí spomenúť z absolventov ďalších úspešných hráčov aj dnes - Martin Gumáň ( hral extraligu, teraz hráč klubu v Chorvátsku), Gregor Gallo (prvoligový hráč, bol vo výbere juniorov Slovenska), Tomáš Kukučka (prvoligový hráč), Lívia Drotárová (extraligová hráčka, štartovala za juniorky SR)..

Krajské kolo SŠ v stolnom tenise

... a k t u á l n e

V súčasnosti trénuje 12 chlapcov a 4 dievčatá pod vedením Ing.Andreja Dzelinského a Dr.Marty Brúderovej v stolnotenisovej herni Lokomotívy Košice. Súčasným úspechom stolných tenistov sú víťazstvá družstiev dievčat (Kraželová, Takáčová, Jurková E.) a chlapcov (Till, Sačurovský, Eštok) vo štvťfinálovej kvalifkácii SŠ na Školské M-SR, ktoré sa uskutočnia dňa 9.4.2008 v Krupine. Ich súpermi boli chlapci ŠG Žilina a dievčatá ŠG Banská Bystrica, ktorých základy družstiev tvorili extraligoví hráči a hráčky. Štvoricu chlapcov Brnčal, Haky, Horvát a Kostelník čaká krajské kolo a obhajoba medailí na Kalokagatii - medzinárodnej olympiády pre základné školy.

Vo zväzových súťažiach obliekajú extraligové dresy dospelých Till (Lokomotíva Košice), Kraželová, Takáčová (obe STO Valaliky), Jurková E.(TJ Miňovce), prvoligistami sú Sačurovský (Lokomotíva Košice), Eštok ( VSTK Vranov). Za mládežnícke reprezentačné družstva štartujú Kraželová, Jurková, Till, Brnčal.

Fotogaléria najúspešnejších žiakov SŠŠ Košice – stolný tenis

Eva Jurková

• 19-krát zlato na MSR
          • 13-krát striebro na MSR
          • 17-krát bronz na MSR
          • účasť na Majstrovstvách Európy 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015
          • účasť na Majstrovstvách Európy družstiev 2015, 2018
          • účasť na Majstrovstvách sveta junioriek 2014
          • účasť na Majstrovstvách sveta žien 2011,2013, 2014,2016
          • účasť na kvalifikácii na Olympijské hry 2016
          • bronzová medaila na Deaflympiáde 2013
          • 4-násobná Majsterka Európy v nepočujúcich
          • 3-násobná Majsterka sveta v nepočujúcich.

Michaela Galová

• 1-krát zlato na MSR