• Fitness

• Čo je to fitness? Na túto otázku sa dá odpovedať jednoducho. Fitness sa môže rozlišovať na dve časti. Jedna je pre bežných ľudí a druhá časť je pre ľudí, ktorí sa tomu venujú súťažne. V dnešnej uponáhľanej dobe je fitness ako životný štýl veľmi dôležitý. Pomáha ľuďom aspoň na chvíľu vypnúť a odreagovať sa v tomto uponáhľanom svete.

Posilňovanie patrí k fitness štýlu, ale nie je to len o tom... Fitness obsahuje slovo Fit, čo v preklade znamená: zdravý, pripravený, v dobrej kondícii.

Športovať znamená: udržiavať sa v lepšej fyzickej kondícii, odbúravať stres a na chvíľu vypnúť, dosiahnuť lepšie výsledky v prác, v škole a v živote. Športovaním dosahujete lepšie zdravotné výsledky, zvýši sa Vám hladina endorfínov, teda hormónu šťastia. Kladných dôvodov je omnoho viac a každý človek by si ich mal uvedomovať.

Vedúci   tréner sekcie  fitness  :  Mgr. Jana   Kordiaková  - reprezentantka  Slovenska  vo  fitness

1.m.- Fitness  Olympia  Sports  Models  USA Reno  2012
                                                          1.m. - Universe Natural Sports  Models USA,  Los  Angeles  2010
                                                          1.m. - Miss  Universe  naturál Sports  Models  USA,Los Angeles  2009
                                                          1.m.- World Champion  Pair  Competiton - Nemecko  2007...a iné

www.jankakordiakova.sk

V súčasnosti  sekcia  fitness  má  13 žiakov-  10 dievčat  a  3 chlapci / rôzne  vekové  kategórie  /

Strongman

Športové  gymnázium Tr.SNP 104  Košice už  druhý  rok sa  stalo  spoluorganizátorom podujatia Strongman- Euroliga silných  mužov  o  pohár  národov. Dňa  6.9.2014- pred  OC Atrium Optima v Košiciach, kde sa stretli  najlepší pretekári  Európskych  krajín...naša  škola bola aj  súčasťou programu a deti  našej  školy vystúpili svojimi  exibičnými  vystúpeniami s ukážkami  športov na našej  škole....skvelá  atmosféra a reklama školy....

Kick-box

SLOVAK  OPEN 2018

Adrián  Čulík - K1 Junior - 1.miesto
                                     Kick light Junior- 2.miesto

Ladislav Maruščák - Light kontakt Junior- 1.miesto.

Kick light Junior - 3.miesto