• Hádzaná

    • Hádzaná

     Väčšina najlepších hádzanárov na Slovensku pochádza práve z Košíc! Prvý mestský hádzanársky klub tu je už od nepamäti. No posledných 27 rokov po spojení so Športovým Gymnáziom, kde hneď patril medzi kmeňové športy, tu spolu vytvorili skvelé prostredie pre vývoj mladých hádzanárov. V poslednom období sa o výchovu mládeže starajú tréneri Ján Hruščák a Dušan Timko, no podpísali sa tu aj iní tréneri ako Jiři Shejbal, Gabriel Schmiedt, Marián Maguška, Maroš Vikartovský.

      

     O tom, že sú naši absolventi úspešní niet pochýb! Už len v našej mužskej reprezentácii máme viac členné zastúpenie, ktoré patria medzi pravidelné opory ako Teodor Paul, Tomáš Urban, Vladimír Guzy, Michal Kopčo, Martin Mazák, Csaba Szucs, Martin Miženko. No aj vychádzajúce hviezdy ako napríklad Oto Kancel, hráč maďarského majstra Veszpremu, Lukáš Paul mladší brat Tea Paula.

     Z nášho družstva dorastencov máme taktiež  množstvo reprezentantov: Richard Blaško, Maroš Hájnik, Viktor Hloušek, Tomáš Krasnay, Juraj Čikarev, ktorí hájili slovenské farby na kvalifikácii v Srbsku, kde im tesne ušiel postup na veľký turnaj.

      

     Za celým týmto úspechom stoja roky driny a úsilia našich trénerov! A skvelého zázemia, ktoré spoločne vybudoval náš klub spolu so Športovým gymnáziom. Ale taktiež sa môžeme pochváliť tým, že ako jeden z mála klubov vsádzame na našich mladých hráčov, ktorí pravidelne každý rok dostanú príležitosť si zahrať za A- tím.

     Práve tieto neoceniteľné skúsenosti počas celého obdobia štúdia nás motivujú do budúcnosti.

     Za náš A- tím momentálne hrajú iba 3 hráči, ktorí neštudovali na našej škole. To dáva výbornú vizitku do  budúcnosti.

     Košice sa stali neoddeliteľnou časťou hádzanej na Slovensku. Veľká vďaka patrí nášmu bývalému nebohému pánovi riaditeľovi Slavomírovi Šipošovi, ktorý bol najväčší zástanca hádzanej v Košiciach! Hádzaná, ako ju dnes poznáme, by bez tohto človek s hádzanárskym srdcom ťažko fungovala.  Práve jeho tvrdá práca s mládežou zaradila Košice medzi najväčšie liahne mladých talentov a sú nimi doteraz. Kvôli ľuďom, ktorí nasledujú jeho kroky!

     V poslednej dobe už nie je toľko hádzanárov ako kedysi, no našim mottom je: „Nie je podstatná kvantita, ale kvalita.“

     Tak hádzanej a športu ZDAR!!