• Náuka o spoločnosti

•  Predmet prispieva k orientácii žiakov v rodinnom a školskom prostredí. Vedie ich k poznávaniu svojej obce, regiónu, vlasti a  Európskej únie. Umožňuje žiakom pochopiť seba samých a pomáha im v ich socializačnom procese. Učí ich demokraticky myslieť a konať, poznávať svoje práva a povinnosti a obhajovať práva druhých. Poskytuje žiakom základné vedomosti z oblasti štátu a práva a vedie ich k aktívnej občianskej angažovanosti a umožňuje im pochopiť ekonomický život spoločnosti.

Charakteristika učebného predmetu NOS

Predmet  oboznamuje študentov so základmi vybraných spoločenských vied dôležitých pre ich orientáciu v etických, estetických, psychologických sociálno-právnych, politických a filozofických otázkach a vedie ich k poznávaniu sebaa druhých, k pochopeniu vzájomných vzťahov medzi jednotlivcom a spoločnosťou v duchudemokracie, slobody a humanity.

Študenti štúdiom tohto predmetu získavajú prehľad o štruktúre vybraných spoločenskovedných disciplín, vytvárajú si vlastné názory na základné otázky a postoje k nim.

Obsah je tvorený vybranými poznatkami z týchto spoločenskovedných disciplín:

Etiky, estetiky a etikety, psychológie, náuky o štáte a práve a ľudských právach a slobodách, základov ekonómie a ekonomiky, sociológie, politológie, filozofie a religionistiky

Vyučujúci predmetu Dejepis:

Mgr. Lenka Čižmárová : D-NOS

Mgr. Zuzana Fančalská:  Sj – NOS

V minulom roku 2009 sa uskutočnila beseda s krajskou prokurátorkou JUDr. Katarínou Roskoványi pod vedením Mgr. Lenky Čižmárovej. Zúčastnili sa jej žiaci maturitných ročníkov VIII.OB, VIII.OC.

17. 3. 2010 sa žiaci tried VII.OA, VII.OC, VII.OB, VII.OD sa zúčastnili záverečného súdneho pojednávania na Krajskom súde Košice I.