• Dušan Sekeľský, žiak III.B triedy sa posledný víkend zúčastnil tréningového kempu mládežníckej reprezentácie do 18 rokov vo futsale. Veríme, že   svojimi výkonmi presvedčí trénera reprezentácie a bude aj v ďalšom období jej súčasťou.

Držíme palce

• Nitra  - turnaj  v zápasení
          • Nitra - turnaj v zápasení

• Cez uplynulý víkend 25.-27.10 2019 sa zúčastnil klub Wrestling Jedla Košice mládežníckého turnaja v Nitre. Členmi výpravy boli aj naši žiaci. Lucia ONGÁĽOVÁ, Stanka GRAPOVÁ,  ktorí si počínali výborne, keď povyhrávali svoje kategórie, Ninka KOLLÁROVÁ A Miško ZAVACKÝ.

Miroslav Jedlička (tréner)

• Memoriál Ladislava FODORA

• 26.októbra 2019 sa konal v Šamoríne Memoriál Ladislava FODORA v gréckorímskom zápasení. Na tento turnaj vycestovalo družstvo WRESTLING STARÁ ĽUBOVŇA, ktorého členom je aj náš žiak Jaroslav Frederik SOVÍK.

Počínal si úspešne, keď si vo svojej váhovej kategórii vybojoval bronzovú medailu.

Mgr. Miroslav JEDLIČKA

• KOŠICKÝ MATBOJ

• Dňa 25.10.2019 sa v Kultúrno-spoločenskom centre na Jedlíkovej v Košiciach uskutočnil KOŠICKÝ MATBOJ. Je to matematická súťaž pre žiakov stredných škôl a príslušných ročníkov viacročných gymnázií. Úlohou súťažiacich je v danom časovom limite odovzdať čo najviac správne vyriešených úloh. Našu školu zastupovalo jedno štvorčlenné družstvo vytvorené zo žiakov 1. a 2. ročníkov.

• Projekt Erasmus +   / novinky

• Dňa 22.10.2019 prezentovali  študenti Strednej športovej školy  svoje vlastné power-pointové prezentácie - projekt Erasmus + na témy:

1. Moja krajina, moje mesto a moja škola

2. Svetové výstavy

Prezentácie boli pripravené na vysokej úrovni a každý účastník si zaslúži poďakovanie za ich prípravu a skvelú prezentáciu. Prezentácií sa zúčastnili:

Pádová-II.A, Jacková-II.A, Telehaničová-V.OA, Kočová-II.A, Lenková-III.A, Eštoková-II.A, Gyomraiová-III.A, Volf-III.A, Demský-VII.OA, Schwartz-VII.OA, Beneš-VII.OA, Krafčíková-I.AM,  Semančík-III.B, Kubela-III.B, Sanislo-III.B, Mihalič-II.B, Janíčková-II.B, Beregszászi-II.B

Hodnotenie prezentácií:

1. miesto – Matej Beneš, Ľubomír Demský a Róbert Schwartz zo VII.OA
            2. miesto – Nicolas Miloš Semančík, Martin Kubela a Sebastián Sanisló z III.B
            3. miesto – Daniel Volf, Denisa Lenková, Natália Gyomraiová z III.A

Ďakujeme Vám za skvelý zážitok a tešíme sa na Vaše ďalšie príspevky do projektu Erasmus+ . Učitelia anglického jazyka.

Pripravili: Mgr. Huppertová a Ing. Burdzová, PhD.

• ME vo vzpieraní Bukurešť

• Nikola Seničová (naša bývalá študentka) sa dnes stala vicemajsterkou Európy vo vzpieraní na juniorských majstrovstvách Európy!!! V trhu taktiež striebro za 94 kg, no zlato bolo tiež 94 kg, ale turecká pretekárka ho dala druhým pokusom a Nikola až tretím... V nadhode bronz za 112 kg, hoci tam to bola bitka len o druhé miesto s ruskou, keďže turecká pretekárka bola v nadhode o triedu inde...

Nikola tak zaokrúhlila svoju zbierku medailí z ME na 10! Dve striebra ešte v kategórii do 15 rokov, tri zlaté do 17 rokov a k dvom bronzovým do 20 rokov dnes pridala ďalšie dve striebra a jeden bronz! A to je ešte aj budúci rok juniorka :)

Grarulujeme!!!

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Výsledky Olympiády v anglickom jazyku – školské kolo, ktoré sa uskutočnilo dňa 22.10.2019.

3.miesto:   Matej Beneš VII.OA

Všetkým účastníkom olympiády ďakujeme za ich účasť a víťazom gratulujeme. Prvé miesta z každej kategórie postupujú do okresného kola.

Pripravili: Ing. Burdzová, PhD. a Mgr. Huppertová

• Slovenský pohár v cyklokrose - Florián Papcun

• Florián Papcun (VI.OA) sa zúčastnil 3.kola Slovenského pohára v cyklokrose UCI C2 Trnava. Bol to jeho prvý cyklokros v sezóne. Výsledok 10.miesto a zároveň 2.miesto zo Slovákov v silnej medzinárodnej konkurencii.   Nasledovali preteky Slovenský pohár v cyklokrose v Levoči, kde  skončil  na krásnom 2.mieste.

Gratulujeme a prajeme veľa úspechov a žiadne zranenia.

• Zápasenie - Majstrovstvá Slovenska

• V sobotu, 19.októbra sa zápasníci ZK Košice 1904 zúčastnili Majstrovstiev Slovenska mladších žiakov v gréckorímskom zápasení v Topoľníkoch.

Najlepšie si počínal MICHAL ZAVACKÝ, žiak Strednej športovej školy Košice, ktorý si v hmotnosti do 40 kg vybojoval striebornú medailu.

• AUSTRIAN U 17 INTERNATIONAL 2019  BEDMINTON
          • AUSTRIAN U 17 INTERNATIONAL 2019 BEDMINTON

• 2. miesto pre Mišku Telehaničovú

Na medzinárodnom turnaji v Rakúskom Mödlingu sa MiškaTelehaničová spolu so svojím reprezentačným spoluhráčom prebojovali v zmiešanaj šrvorhre až do finále. V 64 - kovom pavúku postupne porazili dvojice z Rakúska, Nemecka, Anglicka, Slovenska a Čiech. Vo finále ich čakala výborne hrajúca dvojica z Anglicka,na ktorú už naši hráči nestačili.

Gratulujeme..

• Jonáš    Draganovský  a   Matej Bracho   na stupňoch víťazov  na Majstrovstvách Slovenska družstiev

• Dňa 12.10. 2019 s v Bratislave konali majstrovstvá Slovesnka družstiev staršieho žiactva.

Jonáš  Draganovský zvíťazil v skoku do výšky a v behu na 100m prekážok a v oštepe skončil na 3.mieste, čim prispel k celkovému 2. miestu  pre klub  ŠŠK Bardejov.

Matej Bracho  obsadil 2.miesto v hode oštepom , keď  oštep hodil do vzdialenosti 43,04 m a  Juraj Haják  obsadil 4.miesto v skoku do diaľky , čím prispeli k 4.miestu  družstva starších žiakov AK Slávie Tu Košice.