• OZNAM PRE RODIČOV  A  ŽIAKOV ŠKOLY

• Na základe prijatého rozhodnutia ministra školstva , vedy, výskumu a športu číslo: 2020/17949:1-A1810 zo dňa riaditeľka školy prijala nasledovné opatrenia:

1. Jesenné prázdniny sa v školskom roku 2020/2021 uskutočnia v termínoch 30. októbra a 2., 6. a 9. novembra 2020.

2. S účinnosťou od 26. októbra 2020 do odvolania mimoriadne prerušuje školské vyučovanie v osemročnom štúdiu v triedach III.OA a IV.OA a štvorročnom štúdiu  vo všetkých ročníkoch a triedach. Pre žiakov je zabezpečené dištančné vzdelávanie.

PaedDr. Tatiana Švecová

• Denis Nadzon v Berlíne so splneným limitom na ME 2021

• So slovenskou plaveckou para-olympijskou výpravou SVK vycestoval Denis Nadzon (I.AG) v utorok do Berlína na Medzinárodné majstrovstvá Nemecka v para plávaní - IDM 2020. Vyše 500 plavcov zo 46-tich krajín bojuje od štvrtka do nedele v komplexe Europa - Sportpark v rámci cyklu Svetového pohára aj o účasť na Majstrovstvách Európy 2021. Denis potreboval ku splneniu limitu v disciplíne 100m prsia zlepšiť svoj osobný rekord o 0,2 sek. Podarilo sa mu to hneď v prvý deň súťaží, keď časom 1:50.02 min zlepšil v tejto disciplíne svoj osobný rekord o 3 sekundysplnil kvalifikačný limit a tak by nemal chýbať v dňoch 16.-22.5.2021 na ME v Para plávaní v portugalskej Madeire.

Denis v Berlíne štartuje v ďalších dňoch v disciplínach 50m a 100m v.spôsob a 100m znak. Držíme palce a blahoželáme ku splnenému limitu.

Skála Juraj

• Zo Žilinského bazéna s medailami

• Posledný víkend pred uzatvorením všetkých plavární - koncom minulého týždňa - sa za prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení uskutočnili v Žiline preteky "Jarnej ceny" (preložený termín), ktoré boli zároveň súťažou Slovenského pohára družstiev v plávaní. Medzi 330 štartujúcimi z 35 slovenských klubov nechýbalo ani 11-členné družstvo ŠKP Košice so športovcami SŠŠ Košice.

Bilancia 79 štartov z ktorých 40 boli výkonmi v nových osobných rekordoch, zisk 6 medailí a celkové 5.-te miesto v súťaži klubov je v súčasných podmienkach rozhodne úspechom. So ziskom troch bronzových medailí (50m, 100m a 200m znak) bola najúspešnejšou Sára Čajbiková zo VII.OA (na fotke z vyhlasovania výsledkov prvá sprava). U mužov bol najproduktívnejším Kamil Kobilic (II.AG), ktorý vo všetkých ôsmich disciplínach vytvoril nové osobné rekordy. V disciplíne 200m prsia časom 2:29.86 min. zaostal desatinu sekundy za reprezentačným limitom (2:29.76 min), na fotke so Sárou Čajbikovou. Solídne výkony a zlepšenia osobných rekordov predviedli v bazéne i Michal Varhač, II.AG najmä v disciplíne 400m v.spôsob a Peter Rojtáš, VII.OA v disciplíne 1500m voľný spôsob.

Skála Juraj

• Mimoriadny oznam

• Na základe rozhodnutia MŠSVaŠ SR a pokynov Košického samosprávneho kraja prechádza Stredná športová škola od 12.10.2020 - pondelok na dištančné vzdelávanie. Týka sa to všetkých tried štvorročného štúdia a nasledovných tried osemročného štúdia: V.OA, VI.OA, VII. OA a VIII.OA. Žiaci týchto tried sa od pondelka vzdelávajú doma.

Žiaci III.OA a IV.OA sa aj naďalej vzdelávajú prezenčne, to znamená v škole.

Ďalšie pokyny ohľadom vzdelávanie budú pre rodičov aj žiakov uverejňované na stránke školy priebežne.

PaedDr. Tatiana Švecová

• Milí záujemcovia o Erasmus+,

cestovať zatiaľ nemôžeme, ale hneď, ako to bude možné, vyrážame na cesty. Medzitým Vás pozývam na online podujatia, organizované tento týždeň našou partnerskou talianskou školou:

6.10.2020 od 9:00 do 11:00 – Prezentácie z talianskej Modeny

7.10.2020 od 9:30 do 12:00 – Giorgio Vacchiani a jeho simulácia svetovej klímy

8.10.2020 od 9:50 do 11:10 – Prezentácie plagátov

Viac informácií na: https://www.facebook.com/kids.universal.exhibition.2021/events alebo na https://sites.google.com/site/kidsuniversalexhibition2021/online-podujatia

V prípade záujmu ma vopred kontaktujte cez Messenger, alebo telefonicky (+421 (0)905 644048).

Drahomíra Vaškovská

koordinátorka projektu Erasmus+

• Oznam školskej jedálne

• Oznamujeme všetkým stravníkom, že v prípade choroby alebo inej  neprítomnosti  žiaka ho  vyhlasuje  zo stravy jeho zákonný zástupca.

Stravu je potrebné odhlásiť najneskôr deň vopred,  do 13.30 h.

V pondelky je možné stravu odhlásiť do 7.30 hod. (v prípade choroby).

Neodhlásená alebo neodobraná strava prepadá.

Za pochopenie ďakujeme

tel.č. 055/641 51 42

• Karin Devaldová juniorská majsterka Slovenska a Stanka Hakulinová  druhá

• Netradične v stredu 30.9.2020 sa v Borskom Mikuláši. konal 51.ročnik záhoráckej dvadsiatky a zároveň majstrovstvá Slovenska v v chôdzi juniorov,junioriek ,mužov a žien na 10km. Majsterkou Slovenska junioriek  sa stala Karin Devaldová v osobnom rekorde 52,37s,celkovo medzi ženami  obsadila druhé miesto,keď porazila aj účastnícky majstrovstiev Európy, či účastníčky svetového pohára.Krásne druhé miesto obsadila Stanka Hakulinova  v osobnom rekorde 55,42s. Boli to  pravdepodobne posledné preteky v tomto roku.dievčatám gratulujeme a želáme veľa síl do prípravy na novú sezónu 2021.

Trénerka Henrieta Rusnáková