• Atléti na sústredení na Štrbskom Plese

• Tréningová skupina J. a D. Velďákovej zarezávajú na kondičnom sústredení na Štrbskom Plese.

Od 23.10 do 5.11 naberáme na kondičke, nabehávame množstvo km (úseky, kopce) a nemôžu chýbať odrazy a samozrejme ani túry :)

trénerky J. a D Velďákové

• DEŇ V HALLOWEENSKEJ MASKE

• Milí spolužiaci,

vytiahnite masky, oblečte si kostýmy alebo skúste strašidelný mejkap.

Blíži sa totiž noc strašidiel!

Dňa 27.10.2022 (štvrtok)  organizujú členovia školského parlamentu súťaž o najkrajšiu halloweensku masku.

V maske môžeš stráviť  celé vyučovanie :) .

Ak máš záujem, zapoj sa aj Ty a príď do školy v maske, ktorá sa ti páči.

Najkrajšie masky budú ocenené sladkou odmenou.

Budeme radi, ak nás podporia aj naši profesori.

Zdroj: https://www1.pluska.sk/zaujimavosti/podte-strasit-poradime-vam-kam-vyrazit-halloween-party

• Súvislá odborná prax

Súvislá odborná prax – 3. a 4. ročník
            Šk. rok: 2022/2023
            Termín: 21. 11.2022 – 25.11.2022
            Trieda: III.AM, III.AS, III.AD, IV.AM

Súvislá odborná prax je podľa Školského vzdelávacieho programu neoddeliteľnou súčasťou
            vyučovacieho predmetu odborná prax vo všetkých študijných odboroch s výnimkou odboru
            športové gymnázium. Žiaci ju vykonávajú na pracoviskách mimo školy a overujú si počas nej
            vedomosti získané na teoretickom vyučovaní a získavajú nové zručnosti a pracovné návyky
            v reálnych podmienkach konkrétnej firmy.
            Absolvovanie súvislej odbornej praxe je povinné pre všetkých žiakov 3. a 4. ročníka SŠŠ
            v Košiciach.
            Dokumenty k súvislej praxi sú k dispozícii pre učiteľov školy po prihlásení
            na web stránku školy, v časti „o škole“, v priečinku: „ dokumenty na
            stiahnutie – ostatné “ .

Podrobné pokyny pre učiteľov odborných predmetov k výkonu praxe: TU

Metodické pokyny pre žiakov: Metodický_pokyn_k_vypracovaniu_Správy_zo_súvislej_odbornej_praxe_žiaka.pdf

• Bihor Open  Oradea
          • Bihor Open Oradea

• 16.10.2022 sa naši karatisti zúčastnili medzinárodného turnaja Bihor Open v Oradei.

1.miesta

Fabián Matúš jun.-76kg

Fabián Matúš seniori Open

Kantoráková Adela juniorky -53 kg

Bandurová Vanesa juniorky -59kg

Korečko Adrián juniori -68 kg

tréner: František Kretovič

• Majstrovstvá SR dobrovoľných hasičov - 15.10.2022

• Náš žiak Andrej Krempaský (I. AM) sa stal dvojnásobným majstrom Slovenska v disciplíne v "Behu na 100m cez prekážky" a "Výstup na vežu" .

Andrej sa zlepšuje, k čomu mu dopomáha aj kvalitná atletická príprava.

Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie úspechy aj mimo atletickej dráhy :)

• MAJSTROVSTVÁ SVETA JUNIOROV zmiešaných družstiev v bedmintone  -  2022 Santander

• Michaela Telehaničová VIII. OA a Sofia Slosiariková II. BG súčasťou Slovenského tímu!!!

image.png

Slovenská juniorská bedmintonová reprezentácia odcestovala na Majstrovstvá Sveta Juniorov zmiešaných družstiev do Santanderu. V dňoch od 17.10 - 22.10.2022 budú naši reprezentanti bojovať v tímovej súťaži. V skupine F odohrajú stretnutia proti silným družstvám z Kórei, Thajska, Dánska a Fínska.

• Študentské voľby

•  Dňa 17.10.2022 sa na našej škole uskutočnia simulované Študentské voľby do orgánov samosprávy obcí a orgánov samosprávnych krajov.

Organizátorom volieb sú členovia študentského parlamentu.

• Plachého míľa - 13.10.2022

• Vo štvrtok sa nám darilo na 14. ročníku tohto preteku, kde nás reprezentovalo trio z našej školy - Katarína Vysokaiová, Janka Janošková a Tomáš Kancír.

Najlepšie si počínal Tomáš Kancír (II. BG), ktorý zvíťazil a získal aj cenu - pohár starostu za najlepší výkon (1 míľa). Na stupeň víťazov sa dostala aj naša strelkyňa Janka Janošková III.BG, ktorá odbehla 800 m a získala bronz. Katka Vysokaiová z III.BG (absolvovala prvé preteky po operácii kolena) skončila na peknom 5 mieste.

Gratulujeme

• EXKURZIA

• Dňa 13.10.2022 žiaci Strednej športovej školy navštívili SLOVENSKÉ MÚZEUM OCHRANY PRÍRODY A JASKYNIARSTVA v Liptovskom Mikuláši. Expozície venované  jaskyniam a jaskyniarstvu, živej prírode a jej ochrane, zásahom človeka a jeho vplyvu na prírodu Slovenska boli doplnené premietaním videofilmov a interaktívnymi prvkami. Žiaci si vyskúšali vyhrabať skameneliny, preplaziť sa úzkym tunelom ako jaskyniari, skryť sa v medveďom brlohu a ďalšie interaktívne hry. Takéto zážitkové učenie patrí medzi moderné aktivizujúce metódy vzdelávania, ktoré na našej škole uplatňujeme v rámci vyučovania prírodovedných predmetov.

Mgr. I.Lévaiová

• Cestovanie po Európe zadarmo

•

Komisia odštartovala výzvu, vďaka ktorej získa 35 tisíc mladých ľudí vlakový cestový poukaz na železnicu, ktorý im umožní zadarmo cestovať po Európe. Výzva sa týka mladých ľudí, ktorí majú 18 rokov a sú v programe Erasmus. Prihlásiť sa môžu do 25. októbra.

Výzva v rámci iniciatívy DiscoverEU je otvorená od 11. do 25. októbra pre uchádzačov  zapojených do programu Erasmus+. Mladí ľudia, ktorí chcú získať cestovný poukaz, sa musia prihlásiť na Európsky portál pre mládež a odpovedať na päť kvízových otázok, ktoré otestujú ich znalosti o Európskej únii a ďalších európskych iniciatívach zameraných na mladých ľudí.