• Samuel Šima  a Lenka Jašeková víťazi Vrhačskej tour
     • Samuel Šima  a Lenka Jašeková víťazi Vrhačskej tour

     • Dňa 29.8.2022 sa konalo v Dubnica nad Vahom 4.kolo vrhačskej tuor. Samuel Šima vyhral hod diskom a vrh guľou, kde vrhol 5kg maximum 15,75m a vytvoril si osobný rekord. Lenka Jašeková vyhrala hod kladivom v osobnom rekorde 45,10m. Vo štvrtok nás čaká. 4.kolo atletickej ligy v Trnave.

      Trénerka Mgr.Henrieta Rusnaková

    • Karate - medzinárodné sústredenie
     • Karate - medzinárodné sústredenie

     • Karate Klub Kretovič Košice ( www.kkk.sk ) usporiadal v dňoch od 14. do 20.8.2022 medzinárodné sústredenie karate, ktorého sa zúčastnili aj karatisti žiaci našej školy a pretekári z Lodže, Bydgoszczi, Bialostoku, Sniny a Humenného. Výborné tréningy pod vedením skúsených medzinárodných trénerov sa striedali s regeneraciou ,sauna, bazén a vírivka.

      Tešíme sa na novú sezónu.

      František Kretovič (tréner)

    • Karatisti - sústredenie v Poľsku
     • Karatisti - sústredenie v Poľsku

     • Karatisti študenti našej školy sa od 1.8 do 7.8.2022 zúčastnili medzinárodného sústredenia v poľskom Darlowe. Tri tréningy denne sa striedali s regeneráciou a oddychom pri mori. Perfektné prostredie, super tréningy a nové zážitky.

      Sme pripravení na novú súťažnú sezónu.

      Franišek Kretovič (tréner)

    • Medzištátne stretnutie U20v Maribore
     • Medzištátne stretnutie U20v Maribore

     • Dňa 16.7.20222 sa v Slovinskom meste Maribor konalo medzištátne stretnutie juniorov a junioriek medzi Poľskom ,Slovinskom, Maďarskom, Českom a Slovenskom.V kategórii junioriek nás v skoku do diaľky reprezentovala Viktória  Rusnáková obsadila 5 .miesto  1cm za 4.miestom. V trojskoku si zlepśila tohoročné maximum na 11,97m a11,96m ale stačilo to na 8. miesto. Na 4x100m Slovenky obsadili 4. miesto , keď Vika bežala 3 úsek. Medzi juniormi skákal diaľku Juraj Hajak a obsadil 9.miesto  v trojskoku obsadil 10.miesto. Pretekárom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy ,mesta Košice ako aj Slovenska.

      Trénerka Mgr.Henrieta Rusnáková

    • Medzinárodné majstrovstá SR v countrycrosse
     • Medzinárodné majstrovstá SR v countrycrosse

     • Náš žiak Daniel Vološinyi sa zúčastnil Medzinárodných majstrovstiev SR v countrycrosse v Zaškove, ktoré sa uskutočnili 9.-10.7. 

      Dano zabojoval a umiestnil sa na 16. mieste v kategórii HOBBY E2.

      Srdečne blahoželáme!

    • Európsky mládežnícky olympijský festival 2022
     • Európsky mládežnícky olympijský festival 2022

     • Náš žiak Matúš Poláček nominovaný na jedno z najväčších športových podujatí mládeže 

      V týždni od 24.07. - 30.07. 2022 prebehne v Banskej Bystrici EYOF  - EURÓPSKY MLÁDEŽNÍCKY OLYMPIJSKÝ FESTIVAL. Na totmto olympijskom festivale sa predstavia športovci  zo 48 krajín a budú súťažiť v 10 športoch. Jedným zo športov na EYOFe bude aj bedminton, kde sa predstavia z každej krajiny len dva bedmintonisti a to  jedno dievča a jeden chlapec. Z chlapcov bude Slovensko reprezentovať náš žiak Matúš Poláček, ktorý sa predstaví v dvojhre chlapcov a spolu so svojou reprezentačnou spoluhráčkou Johankou aj v mixe. V dvojhre chlapcov čaká na Matúša súper z Izraela, Litvy, Lotyšska a Belgicka. V mixe našich reprezentantov čaká dvojica zo Švédska.

      Držte nám palce a ak máte chuť a čas príďte nás podporiť.

      trénerka: Poláčková

    • Diana Devaldová, Viktória Rusnáková a Samuel Šima juniorskí majstri Slovenska
     • Diana Devaldová, Viktória Rusnáková a Samuel Šima juniorskí majstri Slovenska

     • Cez víkend 9.7. - 10.7.2022 sa v Dubnici nad Váhom konali Majstrovstvá Slovenska   juniorov  a junioriek.  Klub Slávia Tu Košice v celkovom hodnotení klubov obsadilo druhé miesto , keď pozbieralo 4 zlaté, 6  strieborných a 3 bronzové medaile.

      O fantastický výkon sa postarala Dianka Devaldová , ktorá  vyhrala  beh na 400 m výkonom 57,33 s, čím splnila limit na ME U 18. ale bohužial už to bolo neskoro,  Jej výkon bol o 3 sekundy lepší ako mala zabehnutý  pred štartom.  Na druhý deň si vybojovala 3. miesto na 200 m  a bola členkou štafiet  striebornej 4x400 m a bronzovej 4x100 m.

      V  sobotu nad ránom sme  na Slovensku privítali    Samka Šimu , ktorý priletel z ME  a hneď  poobede  absolvoval súťaž  v hode diskom, kde  napriek veľkej únave hodil  ťažším diskom osobný rekord a získal titul majstra Slovenska  v juniorskej kategórii ,čo je o kategóriu vyššie. 

      Najúspešnejšou  atlétkou majstrovstiev Slovenska  sa stala Viktória Rusnáková, ktorá  vyhrala  trojskok. 2. miesto obsadila v skoku do diaľky a 2. miesto si vybehala v osobnom rekorde na 100 m.  Bola  členkou štafiet 4x400 m , ktoré dobehlo  na 2. mieste a v štafete 4x100 m , ktoré dobehlo na 3. mieste.

      Juraj Haják potvrdil  papierovo svoje postavenie v trojskoku  v nie veľmi vydarenej súťaži si vybojoval 2. miesto. Skok do diaľky mu nevyšiel a obsadil celkovo 5. miesto.

      Matej Bracho   obsadil  4. miesto v skoku do výšky, v trojskoku a skoku o žrdi 6. miesto.

    • Vodné pólo
     • Vodné pólo

     • Naše vodnopólové reprezentantky do 19 rokov na ME v izraelskom meste Netanya splnili cieľ a pod trénerským vedením Szabolcsa Eschwiga-Hajtsa obsadili celkové 13.miesto. Po skončení posledného zápasu na tomto šampionáte, ktorý naše mladé hráčky zvládli a Rumunsko zdolali 9:7 nám z dejiska ME tréner povedal: ,,Ďakujeme fanúšikom, že nás počas tohto turnaja povzbudzovali, takisto ďakujem trénerom a funkcionárom v kluboch, ktorí pomáhali v samotnej príprave na tieto ME, ale aj rodičom, ktorí podporili účasť na šampionáte svojich detí, vedeniu SPF za vytvorené podmienky a Strednej Športovej Škole Košice, ktorá dodala 3 reprezentantky ( T. Dubnú, A. Sačuriovú a N. Pettyovú) a neustále pomáha nášmu športu.

      PS: ,,Po vyhratom zápase sme sa okúpali v prekrásnom prostredí a takto sme oslávili víťazstvo nad Rumunskom."

    • Samuel Šima  na  Majstrovstvách Európy  U18  na 18 mieste
     • Samuel Šima  na  Majstrovstvách Európy  U18  na 18 mieste

     • V dňoch 1.7-7.7. 2022 sa v Jeruzaleme konali majstrovstvá Európy dorastencov do 18 rokov.

      Náš diskár   Samko Šima v silnej konkurencii sa nestratil  z kvalifikácie do  12 členného  finále sa   síce nedostal, chýbalo mi 1,5 metra., ale  celkovo obsadil krásne 18. miesto Nazbieral skúsenosti  a trpezlivo pracuje v tréningu ďalej  , aby  si splnil svoje športové sny .  Je to preňho osobne veľmi veľká skúsenosť, a už len splniť  tvrdé limit EAA je  v tejto vekovej kategórii úspech.

      Samkovi blahoželáme a prajem veľa  ďalších športových úspechov.

      Mgr. Henrieta Rusnáková

    • Hádzanár Michael Justin Dudlák
     • Hádzanár Michael Justin Dudlák

     • Od začiatku školského roka 2021/2022 nadobúdam hádzanárske skúsenosti za HC Linz AG v Rakúsku. Pred tým som hral 9 rokov za HK Košice, ale najviac som sa zlepšil od kedy som nastúpil na Športové gymnázium. A zato som vďačný škole za umožnené tréningy a pánovi trénerovi Hruščákovi a Timkovi, že mi odovzdali všetko čo mohli.V septembri 2021 som dostal príležitosť rozširovať svoje hádzanárske schopnosti v Linzi. Naďalej som ale chcel ostať študentom tejto školy a preto som si vážil, že mi schválili individuálny študijný plán, za čo vďačím pani riaditeľke Švecovej a veľmi dobrej pani triednej profesorke Rapavej. Nemôžem povedať, že by začiatky boli jednoduché, pretože som tam išiel sám a mal som sa učiť na diaľku, spoznávat nový štýl hry a taktiež aj tréningový systém a čiastočne aj jazyk. Mojim dorozumievacím jazykom v Rakúsku bola angličtina, v škole mam ako druhý jazyk ruštinu. Ale vďaka zhovievavosti, ústretovosti, výbornému prístupu mojich profesorov to zvládam a som jednoznačne za to všetko vďačný. V samotnom Linzi som hrával za 3 tímy. Hlavný tím boli mladší dorastenci, s ktorými sme dosiahli víťazstvá aj prehry v Elite Cup.Potom som hral za mužský B-tím „Future Team“ v Bundeslige, kde sú hráči vo veku od 17 do neurčitého veku, kde som dostal ku koncu sezóny šancu v základnej zostave medzi profesionálmi. A napokon som dostal príležitosť hrať aj za mužský C-tím s ktorým sme vyhrali menší ale cenný titul v Landeslige. Kde somnou hral aj bývalý žiak našej školy Peter Kovaľ, ktorý hraje síce rekreačne, ale mne veľmi pomáha a aj jemu som vďačný, že môžem pôsobiť v Linzi.V každom prípade iný herný štýl, rôzne tímy a ligy sú naozaj výzvou a viem, že každým zápasom získavam viac a viac skúseností. Milé bolo aj to, že sme ako hráči mohli byť aj trénermi na turnaji minihádzenej, či byť v kontakte a komunikovať s hráčmi tímu A a  byť v dianí ich zápasov. Na koniec by som chcel veľmi pekne poďakovať škole, že mi umožnila byť naďalej študentom tejto školy a zároveň môcť spoznávať hádzanársky štýl v inom klube za hranicami.

    • Samuel Šima pred ME U 18 v Székesfehervari  na pódiu
     • Samuel Šima pred ME U 18 v Székesfehervari  na pódiu

     • V stredu 29.6.2022 sa v Maďarskom Székesfehervári konalo medzištátne stretnutie U18  chlapcov  a dievčat medzi Slovenskom, Slovinskom, Maďarskom a Českom. V extŕemnom teplom počasí 37 stupňov Celzia bolo veľmi náročné výkony  realizovať na vysokej úrovni.Napriek tomu sa naši atléti nestratili v silnej medzinárodnej konkurencii.Na pretekoch sme mali  7 atlétov zo Slávie TU Košice.O najlepší výsledok sa postaral Samuel Šima v hode diskom  keď obsadil 3.miesto 3m za svojim osobným maximom.Pred neho sa dostali iba dvaja maďarsky pretekári  s ktorými sa stretne v pondelok 4.7.2022 na kvalifikácii do 12členného finále na ME U 18.  v Jeruzaleme.Vo vrhu  guľov mal 3pokusy nad 16 m hranicou len žiaľ neudržal sa v kruhu a  pokusy boli neplatné.Matej Bracho aj v skoku do výšky aj v trojskoku obsadil zhodne 7.miesto.Diana Devaldova obsadila v behu na 200m 7.miesto a vo švédskej štafete 100m ,200m ,300m ,400m kde finišovala na poslednom úseku ,ktorý meral 400m doviedla štafetu na 3 .mieste.Všetkým reprezentantom gratulujem a ďakujem za skvelú reprezentáciu.Samkovi Šimovi držíme palce na ME U 18.

      Trénerka. Henrieta Rusnáková

    • Volejbalový turnaj
     • Volejbalový turnaj

     • V rámci Olympijského dňa sme zorganizovali so žiakmi VI.OA triedy volejbalový turnaj medzi jednotlivými triedami školy.

      Do turnaja sa zapojilo 6 tried. Z každej triedy súťažilo 6 členné družstvo. Každé družstvo malo svoj názov: Tesla, Vzduchá jednotka, Zvieratá, VK Pablo, Hlavný vypínač, Wafeti Panda.

      Triedy hrali v dvoch skupinách po troch. Po odohraní skupín, hrali družstvá o umiestnenie a to: víťazi skupín hrali o 1. miesto, druhí zo skupín o 3.miesto a poslední o 5. miesto.

      Víťazom turnaja sa stalo družstvo :"Zvieratá “ ( III. BG )

      Všetky zapojené družstvá boli ocenené vecnými cenami / pohár pre víťaza, medaily, šiltovky a iné drobnosti.Každé družstvo dostalo diplom.

      Spolu sa do turnaja zapojilo: 36 žiakov + 5 žiaci ako pomocníci (rozhodcovia, zapisovatelia ).

      Veľké ďakujem patrí žiakom: Samuel Kovalčík, Oliver Adamec a Matej Pindrocha Justin Michael Dudlák za spolurganizovanie turnaja.

        Mgr. Júlia Poláčková

    • Olympijský deň na Strednej športovej škole v Košiciach 2022
     • Olympijský deň na Strednej športovej škole v Košiciach 2022

     • Dňa 24.6.2022 sa na našej škole uskutočnili tradičné oslavy vzniku MOV v Paríži v roku 1894, ktoré sa v tomto roku niesli v duchu mierového hesla: „Spoločne pre lepší svet“.

      Oslavy začali slávnostným otvorením Olympijského dňa na SŠŠ v Košiciach 2022 vo vestibule školy za účasti vedenia školy: pani riaditeľky PaedDr. Tatiany Švecovej a zástupcom pre oblasť športu p. Mgr. Milanom Lalkovičom, ako aj účastníčok olympijských hier a tréneriek školy, sestier Jany a Dany Velďákových.

      Po slávnostnom zapálení olympijského ohňa a zaznení tónov olympijskej hymny sa konali športovo-pohybové a enviromentálne aktivity pod vedením trénerov, ako aj vedomostné kvízy z dejín olympizmu, ktorý pripravila p. PaedDr. E. Valentová a kvíz z problematiky enviromentalizmu, ktorý pripravil p. Mgr. S. Horváth.

      Žiaci školy, ako aj triedni učitelia a vyučujúci sa zapojili do symbolického štafetového Behu olympijského dňa 2022 (4xantický štadión), turistiky v okolí Košíc, pohybových súťaží na ihrisku na Užhorodskej ulici, ako ja volejbalového turnaja žiakov v telocvični školy.

      Účastníci slávnostného športového dňa boli odmenení vecnými cenami, ktoré venoval Slovenský olympijský a športový výbor.

      PhDr. Marcel Nemec (koordinátor olympijskej výchovy)

    • M-SR dospelých - Trnava - 25.-26.6.2022
     • M-SR dospelých - Trnava - 25.-26.6.2022

     • Atléti tréningivej skupiny J. Velďákovej úspešne zabojovali na Majstrovstvách SR s atlétmi o jednu až dve kategórie staršími.

      Do finále v skoku do diaľky sa prebojoval ešte len dorastenec Samuel Čìžek (II BG) výkonom 611 cm, Lea Hubayová (I AM) si dala "trojboj" - 100m & trojskok (doskočila až do finále) zvládla s novými osobnými rekordami, v diaľke mala smolu na protivietor. 

      V šprinte na 100m a 200m sa predstavil aj Brian Harčár (III BG), ktorému čas, kde by mu svietil PB (personal best) odvial trošku silnejší vietor. 

      Gratulujem a teším sa na ďalšie súťaže

      trénerka J. Velďáková

     • Motýle exotických trópov 

     • Dňa 27.6.2022  žiaci VI.OA, VII.OA a III.AM navštívili výstavu Motýle exotických trópov v Botanickej záhrade spolu s triednymi učiteľkami. Pri prehliadke skleníka mali možnosť vidieť voľne lietať rôzne druhy motýľov, ktoré sa v našich podmienkach bežne v prírode nevyskytujú. 

      Mgr. I.Lévaiová

    • Plávanie - Majstrovstvá Slovenska open
     • Plávanie - Majstrovstvá Slovenska open

     • V dňoch 24.6 -26.6 2022 sa vo vynovenej plavárni Aquacity Poprad konali Majstrovstvá Slovenska open a juniorov. Výborne si počínal reprezentant a plavec III.AG triedy Kamil Kobilic, ktorý získal 3x Majstrovský titul v disciplíne 50,100,200m prsia v kategórii  juniorov, striebro na 200 prsia v kategórii  open a pridal striebro a bronz v štafetách. 

      Srdečne blahoželám.

      Mgr.Urbanský Ján

    • Majstrovstvá Slovenska dospelých v atletike
     • Majstrovstvá Slovenska dospelých v atletike

     • Dňa 25.-26.6.2022 sa v Trnave konali majstrovstvá Slovenska dospelych v atletike. V silnej konkurenci sa nestratili ani žiaci našej školy,  Členovia  atletického klubu Slávia TU Košice. Vekom ešte junior Juraj Haják obsadil v skoku do diaľky 5.miesto a v trojskoku tiež 5.miesto v osobnom rekorde. Juniorka Viktória Rusnáková v skoku do diaľky obsadila nepopulárne 4.miesto a v behu na 100m  sa do finále (8 miest) neprebojovala,keď obsadila celkovo 10.miesto. Na druhý deň mala skákať trojskok ale súťaž po 2 prešľapoch  a jednom zaisťovaciom pokuse nedokončila ,lebo ju trápila vysoká únava a teplota .A keďže jej hlavne preteky M SR juniorov sa konajú až 9.7.  tak sa radšej sústredíme  na ne.Pretekárom blahoželáme a držíme  palce 9-10.7 .na M SR juniorov .aby a prebojovali na medzištátne stretnutie juniorov do Mariboru.

      Trénerka  Henrieta Rusnáková