• Atléti na sústredení na Štrbskom Plese

• Tréningová skupina J. a D. Velďákovej zarezávajú na kondičnom sústredení na Štrbskom Plese.

Od 23.10 do 5.11 naberáme na kondičke, nabehávame množstvo km (úseky, kopce) a nemôžu chýbať odrazy a samozrejme ani túry :)

trénerky J. a D Velďákové

• DEŇ V HALLOWEENSKEJ MASKE

• Milí spolužiaci,

vytiahnite masky, oblečte si kostýmy alebo skúste strašidelný mejkap.

Blíži sa totiž noc strašidiel!

Dňa 27.10.2022 (štvrtok)  organizujú členovia školského parlamentu súťaž o najkrajšiu halloweensku masku.

V maske môžeš stráviť  celé vyučovanie :) .

Ak máš záujem, zapoj sa aj Ty a príď do školy v maske, ktorá sa ti páči.

Najkrajšie masky budú ocenené sladkou odmenou.

Budeme radi, ak nás podporia aj naši profesori.

Zdroj: https://www1.pluska.sk/zaujimavosti/podte-strasit-poradime-vam-kam-vyrazit-halloween-party

• Súvislá odborná prax

Súvislá odborná prax – 3. a 4. ročník
            Šk. rok: 2022/2023
            Termín: 21. 11.2022 – 25.11.2022
            Trieda: III.AM, III.AS, III.AD, IV.AM

Súvislá odborná prax je podľa Školského vzdelávacieho programu neoddeliteľnou súčasťou
            vyučovacieho predmetu odborná prax vo všetkých študijných odboroch s výnimkou odboru
            športové gymnázium. Žiaci ju vykonávajú na pracoviskách mimo školy a overujú si počas nej
            vedomosti získané na teoretickom vyučovaní a získavajú nové zručnosti a pracovné návyky
            v reálnych podmienkach konkrétnej firmy.
            Absolvovanie súvislej odbornej praxe je povinné pre všetkých žiakov 3. a 4. ročníka SŠŠ
            v Košiciach.
            Dokumenty k súvislej praxi sú k dispozícii pre učiteľov školy po prihlásení
            na web stránku školy, v časti „o škole“, v priečinku: „ dokumenty na
            stiahnutie – ostatné “ .

Podrobné pokyny pre učiteľov odborných predmetov k výkonu praxe: TU

Metodické pokyny pre žiakov: Metodický_pokyn_k_vypracovaniu_Správy_zo_súvislej_odbornej_praxe_žiaka.pdf

• Bihor Open  Oradea
          • Bihor Open Oradea

• 16.10.2022 sa naši karatisti zúčastnili medzinárodného turnaja Bihor Open v Oradei.

1.miesta

Fabián Matúš jun.-76kg

Fabián Matúš seniori Open

Kantoráková Adela juniorky -53 kg

Bandurová Vanesa juniorky -59kg

Korečko Adrián juniori -68 kg

tréner: František Kretovič

• Majstrovstvá SR dobrovoľných hasičov - 15.10.2022

• Náš žiak Andrej Krempaský (I. AM) sa stal dvojnásobným majstrom Slovenska v disciplíne v "Behu na 100m cez prekážky" a "Výstup na vežu" .

Andrej sa zlepšuje, k čomu mu dopomáha aj kvalitná atletická príprava.

Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie úspechy aj mimo atletickej dráhy :)

• MAJSTROVSTVÁ SVETA JUNIOROV zmiešaných družstiev v bedmintone  -  2022 Santander

• Michaela Telehaničová VIII. OA a Sofia Slosiariková II. BG súčasťou Slovenského tímu!!!

image.png

Slovenská juniorská bedmintonová reprezentácia odcestovala na Majstrovstvá Sveta Juniorov zmiešaných družstiev do Santanderu. V dňoch od 17.10 - 22.10.2022 budú naši reprezentanti bojovať v tímovej súťaži. V skupine F odohrajú stretnutia proti silným družstvám z Kórei, Thajska, Dánska a Fínska.

• Študentské voľby

•  Dňa 17.10.2022 sa na našej škole uskutočnia simulované Študentské voľby do orgánov samosprávy obcí a orgánov samosprávnych krajov.

Organizátorom volieb sú členovia študentského parlamentu.

• Plachého míľa - 13.10.2022

• Vo štvrtok sa nám darilo na 14. ročníku tohto preteku, kde nás reprezentovalo trio z našej školy - Katarína Vysokaiová, Janka Janošková a Tomáš Kancír.

Najlepšie si počínal Tomáš Kancír (II. BG), ktorý zvíťazil a získal aj cenu - pohár starostu za najlepší výkon (1 míľa). Na stupeň víťazov sa dostala aj naša strelkyňa Janka Janošková III.BG, ktorá odbehla 800 m a získala bronz. Katka Vysokaiová z III.BG (absolvovala prvé preteky po operácii kolena) skončila na peknom 5 mieste.

Gratulujeme

• EXKURZIA

• Dňa 13.10.2022 žiaci Strednej športovej školy navštívili SLOVENSKÉ MÚZEUM OCHRANY PRÍRODY A JASKYNIARSTVA v Liptovskom Mikuláši. Expozície venované  jaskyniam a jaskyniarstvu, živej prírode a jej ochrane, zásahom človeka a jeho vplyvu na prírodu Slovenska boli doplnené premietaním videofilmov a interaktívnymi prvkami. Žiaci si vyskúšali vyhrabať skameneliny, preplaziť sa úzkym tunelom ako jaskyniari, skryť sa v medveďom brlohu a ďalšie interaktívne hry. Takéto zážitkové učenie patrí medzi moderné aktivizujúce metódy vzdelávania, ktoré na našej škole uplatňujeme v rámci vyučovania prírodovedných predmetov.

Mgr. I.Lévaiová