• EKOolympiáda 2023

     • V dňoch 23.3.2023 a 24.3.2023 prebehla EKOolympiáda online formou. Študenti odpovedali na 50 otázok v časovom limite 30 minút v celoslovenskom súťažnom kole. Konkurencia bola veľmi silná, súťaže sa zúčastnilo spolu 9922 žiakov.  O úspešnosti rozhodoval počet bodov (max 50 bodov) a najrýchlejší čas.

      Na našej škole sa zapojilo do EKOolympiády 42  žiakov.

      V školskom kole boli najúspešnejší :

      Kategória 1. a 2.r. SŠ, V.OA , VI.OA

      1. miesto

      Mária Domiková

      II.AG

      48 bodov

      1. miesto

      Adam Budai

      V.OA

      36 bodov

      1. miesto

      Tímea Spišáková, Martin Jalč

      II.AG

      33 bodov

      Kategória 3. r. SŠ , VII.OA

      1. miesto

      Samuel Čížek

      III.BG

      49 bodov

      1. miesto

      Dominik Mako

      III.AM

      44 bodov

      1. miesto

      Jakub Stavač

      III.AM

      40 bodov

       

       

      Žiak Samuel Čížek (III.BG)  s počtom bodov 49/50 a časom 3:30 získal 27.miesto medzi 33 postupujúcimi do finálového celoslovenského kola.  

      Držíme mu palce!

       

      Víťazom blahoželáme.

      Mgr. Iveta Lévaiová, koordinátorka ENV

    • 24. marec - medzinárodný deň bez počítača
     • 24. marec - medzinárodný deň bez počítača

     • Dnes by sme mali vypnúť všetky počítače a venovať sa inej činnosti. Vyzýva k tomu dnešný Medzinárodný deň bez počítačov, teda "Shut down day".

      Bez počítača si dnes už asi život ani nevieme predstaviť. Výpočtová technika riadi v podstate všetko, možno si to ani neuvedomujete, ale aj dodávky vody, elektriny či plynu sú riadené výkonnými počítačmi. Tablety držia v rukách už deti, mobil bez internetu akoby ani nebol. A napísať čosi rukou či na stroji? To už snáď pomaly ani neexistuje.

      Peter Šebo, IT expert a odborník na sociálne siete, si myslí, že bez počítača sa už jednoducho nedá existovať: "Dnes je to podľa mňa čistá utópia. Buď je to vaša recesia alebo osobná psychohygiena, ale pochybujem, že sa z toho môže stať naozaj všetkými rešpektovaný deň." Počítačový expert uznáva, že tento deň nám môže pomôcť aspoň sa zamyslieť. Skúste si aspoň na 24 hodín vypnúť počítač a vychutnávať si život bez neho.  Čomu alebo komu by ste venovali svoj voľný čas?

      Zdroj: https://www.noviny.sk/zaujimavosti/204728-den-bez-pocitaca-viete-si-to-vobec-predstavit

    • Deň vody 2023
     • Deň vody 2023

     • Dňa 22.3.2023 sme si na pripomenuli Svetový deň vody.

      Niektorí žiaci sa zapojili do výzvy Vyučovanie v modrom, t.j. zúčastnili sa vyučovania v modrom oblečení a dodržiavali pitný režim pitím čistej vody. Do výzvy sa zapojila aj študentská firma Atropolis, ktorá myšlienku Dňa vody prezentovala okrem modrého oblečenia aj modrým kolesom šťastia a perníkmi v podobe kvapky vody. Viaceré triedy počas vyučovania navštívili stanovište študentskej firmy vo vestibule, kde sa žiaci aj vyučujúci odfotili a prispeli zaujímavými informáciami a výrokmi o vode na plagát ku Dňu vody.

      Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do našej výzvy a podporili Deň vody 2023.

      Mgr. Iveta Lévaiová, koordinátor ENV

    • Oslávte s nami Svetový deň vody
     • Oslávte s nami Svetový deň vody

     • Svetový deň vody je dňom Organizácie Spojených národov,  ktorý sa  od  roku  1993   každý  rok  koná  22. marca    a   zameriava   sa   na    dôležitosť  sladkej vody.

      Svetový  deň  oslavuje  vodu a  zvyšuje  povedomie o 2,2 miliárd ľudí, ktorí  žijú   bez prístupu k bezpečnej vode.  Ide  o prijatie  opatrení na riešenie globálnej vodnej krízy. Hlavným zameraním Svetového dňa vody je podpora dosiahnutia cieľa  udržateľného rozvoja: voda a sanitácia pre všetkých do roku 2030.

      Tento  rok  sa  nesie   v   znamení  témy  o  urýchlení  zmien  k vyriešeniu  krízy vody a hygieny. My  všetci,  rodina, škola,  pracovisko môžeme  zmeniť  spôsob,  akým  vo svojom  každodennom  živote vodu  používame, konzumujeme a hospodárime s ňou. Preto si ešte viac vážme našu nenahraditeľnú tekutinu života.

      Viete, že:

      Slovensko  je druhou  krajinou na svete s najväčšou zásobou pitnej vody.  Na našom území  sa  nachádza  10 chránených vodohospodárskych území.   Informuje   o  tom Zelená linka na sociálnej sieti.

      „ Sú to územia, na ktorých sa prirodzeným spôsobom tvoria významné  zásoby  vôd. Sú to napríklad: Žitný ostrov, Veľká Fatra, Muránska planina ... a iné. Okrem toho sa na  Slovensku  nachádza až 180 riek, 245 vodopádov a približne 200 jazier,  uvádza Zelená linka.

       

      Školská jedáleň

    • THE LAST WISH
     • THE LAST WISH

     • Dňa 13.03.2023 sa triedy V.OA a I.AM zúčastnili anglického divadelného predstavenia s názvom THE LAST WISH, ktoré sa odohralo v priestoroch Historickej radnice mesta Košice. Žiaci si precvičili počúvanie anglického jazyka a zároveň sa obohatili o pekný umelecký zážitok.

    • Marec mesiac knihy
     • Marec mesiac knihy

     • V rámci mesiaca marca – mesiaca knihy, sme pre Vás pripravili akciu : PRINES –VYMEŇ – ODNES.

      Jedná sa o SWAP / výmenu/ kníh. Ak máte doma knihy, časopisy, ktoré nepotrebujete prineste ich k nám. Uložte ich do  poličky, ktorá na to slúži a je umiestnená vo vestibule školy v oddychovej zóne. Ak sa Vám na poličke zapáči  kniha, môžete si  ju vypožičať, zobrať domov, alebo nejakú doniesť na výmenu.

      Veríme, že polica kníh Vám spríjemní prestávku, či voľnú hodinu. Isto zabaví aj rodičov, ktorí čakajú na svoje deti počas tréningov.

      Ďakujeme za každý kus. Prosíme, aby knihy boli v dobrom stave, čitateľné.

      ...a čítajú aj nádejní karatisti...

    • Viktória Rusnáková výborná v halovom  päťboji
     • Viktória Rusnáková výborná v halovom  päťboji

     • Na posledných pretekoch v halovej sezóny 2023 v Bratislave dňa 11.3.2023 sa  konali Majstrovstvá Slovenska vo viacboji. 

      Viktória Rusnáková v juniorskej kategórii po tuhom boji získala skvelé 3. miesto keď za druhým miestom zaostala len o 4 body. Osobný rekord si zabehla na 60m prekážky. Vyrovnané vykony mal aj v skoku do výšky, v skoku do dialky a v behu na 800m.

      Gratulujeme! 

      Trénerka Henrieta Rusnáková

    • Michaela Molnárová - vicemajsterka vo viacboji junioriek
     • Michaela Molnárová - vicemajsterka vo viacboji junioriek

     • Na víkendových Majstrovstvách Slovenska vo viacbojoch vybojovala skvelý výsledok žiačka našej školy Michaela Molnárová VIII.OA . Po dramatickej súťaži si vybojovala titul vicemajsterky vo viacboji junioriek keď o prvenstvo prišla až v poslednej disciplíne. Miške gratulujeme a prajeme všetko dobré do letnej sezóny.

      Tréner : Pavel Pankuch

    • Pre záujemcov o štúdium
     • Pre záujemcov o štúdium

     • Maš záujem o štúdium a potrebuješ dostať odpovede na svoje otázky ohľadom štúdia alebo by si rád/a navštívil/a a prezrel/a priestory našej školy, tak neváhaj a kontaktuj nas na tel. čísle: 0905424364 alebo vypĺň formulár : https://forms.gle/mV5HPjfLpAoM7CDW9 a my ťa budeme kontaktovať.

      Tešíme sa na Vašu návštevu.

    • Športová osobnosť Košíc 
     • Športová osobnosť Košíc 

     • Tento rok počas vyhodnotenia športovcov za rok 2022 v ankete Športová osobnosť Košíc som mala tú česť odovzdávať ceny laureátom v TOP 10 ako absolútna víťazka.

      V kategórii NÁDEJ boli vyhlásení traja športovci a medzi nimi aj náš študent a športovec mojej tréningovej skupiny úpolov  Christián Tamáš I.AG.

      Christián blahoželáme a tešíme sa ako za pár rokov budeš možno aj absolútnym víťazom :)

      Trénerka Velďáková D.

    • Halové Majstrovstvá SR juniorov - 4.3.2023 - víkend plný emócií
     • Halové Majstrovstvá SR juniorov - 4.3.2023 - víkend plný emócií

     • Počas víkendu sa moji atléti zúčastnili ďalších Majstrovstiev SR. Tentoraz v juniorskej kategórii. 

      Na medailu sme síce nesiahli, ale boli sme veľmi blízko. Tú si za svoju bojovnosť zaslúžil najúspešnejší zo skupiny Daniel Kimák (IV AM), ktorý si posunul svoje osobné maximum v skoku do diaľky 633cm a bral to neobľúbené 4m. 

      Najmladšia zo štartového poľa v skoku o žrdi Božka Macečková (V.OA) si vyrovnala osobné maximum a odvážne atakovala aj 3m hranicu - vybojovala si krásne 5m. Finálovú účasť sa podarilo Milanovi Balogovi (III BG) v trojskoku.

      Škoda že Tomáš Kancír (II BG) ochorel - vzalo mu to dosť síl. Smolu mala aj Lea Hubayová (II AM), ktorá si "vyskúšala" aké to je byť diskvalifikovaná po prilýchlom štarte. Jej prvé DQ. 

      Aj zvyšok skupiny bojovalo do konca a z Majstrovstiev si odnášajú osobné rekordy.

      Nové osobné maximá:

      Krempaský (I AM) - 60m, 200m 

      Krešáková (I BG) - 60m, 200m

      Vysokaiová (III BG) - 200m

      Čížek (III BG) - 60m prekážok.

      Štartovala aj Lara Midová (III AS) na 60m, 200m, a Sára Šimalčíková (I BG), ktoré dopomohli štafete na 4x 200m. 

      Gratulujem

      Ešte niektorých čakajú MSR vo viacboji budúci víkend. Držte nám palce 

      trénerka J. Velďáková

    • Titul majsterky Slovenska - Michaela Molnárová
     • Titul majsterky Slovenska - Michaela Molnárová

     • Na Halových Majstrovstvách Slovenska v atletike juniorov získala titul majsterky Slovenska žiačka našej školy Michaela Molnárová ( VIII.OA) v disciplíne skok do výšky v novom osobnom halovom rekorde. Ku zlatej medaile pridala striebro v disciplíne beh 60 m cez prekážky a na záver pridala aj titul majsterky Slovenska v štafete 3x 200 m . Ďalší žiaci našej školy Martin Danko II.AM a Ľuboslava Olejníková III.BG skončili zhodne na  piatom mieste v disciplíne vrh guľou v nových osobných rekordoch. 

      Všetkým gratulujeme a tešíme sa na letnú sezónu.

      Tréner Pavel Pankuch

    • Viktória  Rusnáková juniorská majsterka Slovenska
     • Viktória  Rusnáková juniorská majsterka Slovenska

     • V sobotu 4.3.2023 sa v Bratislave konali majstrovstvá Slovenska v halovej atletike. Atléti tréningovej skupiny Henriety Rusnákovej získali 1. zlatú, 5. strieborných a 2. bronzové medaile.

      Titul majsterky Slovenska v trojskoku získala Viktória Rusnáková výkonom 12,22 m , keď  za osobným rekordom z pred dvoch týždňov zaostala len 8 cm . V skoku do diaľky výkonom 586 cm získala  striebornú medailu. A druhú  striebornú medailu získala ako členka štafety 4x200 m.

      Diana Devaldová  si v behu na 400 m vybojovala striebornú medailu. V behu na 200 m obsadila 4. miesto. Bola finišmanka štafety 4x200 m, ktoré v celkovom poradí všetkých štafiet získala striebornú medailu.

      V trojskoku  juniorov sa nestratili ani naši juniori Matej Bracho v osobnom rekorde 13,29 m obsadil 2. miesto  a Juraj Haják  si výkonom 13,15 m vyskákal  3. miesto.

      V doplnkovej disciplíne vo vrhu 6 kg guľou si Samuel Šíma jedným platným pokusom 13,66 m  vybojoval  2. miesto. Škoda   zvyšných piatich pokusov , boli veľmi ďaleko za 16 m hranicou.  Svoju rýchlosť a silu nevedel  zatiaľ  skĺbiť  s technikou.

      V sobotu a v  nedeľu  11.3.-12.3.  nás čakajú posledné majstrovstvá Slovenska vo viacbojoch , kde budú súťažiť Viktória Rusnáková a Matej  Bracho. Ostatní  pretekári majú ukončenú  krátku ale úspešnú halovú sezónu.

      Mgr. Henrieta Rusnáková 

    • Výstava „Orchidey“
     • Výstava „Orchidey“

     • Dňa 3.3.2023 sa žiaci 3.AG pod vedením triednej učiteľky RNDr. Ivici Ficeriovej zúčastnili výstavy „Orchidey – skvosty v ríši rastlín“, ktorá sa uskutočnila v Botanickej záhrade. Žiaci sa kochali pohľadom na rozkvitnutú krásu týchto cudzokrajných rastlín. Veď posúďte sami.

    • Geografická olympiáda
     • Geografická olympiáda

     •  

      Dňa 17. 2. 2023 sa uskutočnilo školské kolo GEOGRAFICKEJ  OLYMPIÁDY v kategórii Z. Do tohto kola sa zapojili aj naši žiaci. Celkovo za našu školu súťažilo 18 žiakov. Potešilo nás, že až 17 z nich boli úspešní riešitelia. Najviac sa darilo žiakom III.AG, Eme Kolesárovej, Adele Kantorákovej a Kristiánovi Krivoňákovi, ktorí dosiahli najvyšší počet bodov a podarilo sa im prebojovať do krajského kola. Gratulujeme k dosiahnutým výsledkom!

      Krajské kolo sa uskutočni dňa 24.3. 2023. Držíme palce, aby sa im aj v tomto kole darilo!

      Mgr. Domonkošová