• Exkurzia - Medzev
     • Exkurzia - Medzev

     • Dňa 3.4.2023 sa trieda III.AG zúčastnila exkurzie v Medzeve kde navštívili hvezdáreň a planetárium. Na začiatku exkurzie si žiaci vypočuli prednášku o planétach našej slnečnej sústavy. Žiaci potrápili svoje hlavy riešením rôznych logických hlavolamov, za ktoré boli odmenení zaujímavými cenami. Následne sa žiaci presunuli do planetária, v ktorom sa premietal obraz nášho vesmíru a videli množstvo súhvezdí. Exkurziu ukončili krátkym dokumentom o našom 1. kozmonautovi Ing. Ivanovi Bellovi.

    • Náhradný termín
     • Náhradný termín

     • Na základe odôvodneného ospravedlnenia uchádzačov vyhlasuje riaditeľka Strednej športovej školy v Košiciach náhradný termín 1. fázy prijímacej skúšky pre školský rok 2023/2024 – overenie športového výkonu.

      Náhradný termín prijímacej skúšky sa bude konať 12.04.2023. Informácie k náhradnému termínu
      budú uchádzačom včas oznámené (poštou, e-mail, EduPage).
      V  Košiciach, dňa 03.04.2023

      PaedDr. Tatiana Švecová
      riaditeľka školy

    • Hodina deťom
     • Hodina deťom

     • Žiaci našej školy a školského internátu sa aktívne  zúčastňujú aj dobrovoľníckych aktivít. V rámci verejnej zbierky Hodina deťom, ktorú každoročne organizuje Nadácia pre deti Slovanska, vyzbierali dňa 21.3.2023 čiastku 126,03 eur. Finančné prostriedky z tejto celoslovenskej zbierky budú využité na pomoc deťom z neúplných rodín, ktoré sa ocitli v ťažkých životných situáciách. Podporiť zbierku je možné aj zaslaním prázdnej SMS na číslo 800.

      Ďakujeme všetkým zbierkujúcim a  prispievateľom za prejav spolupatričnosti.

      Ing. Elena Belicová - vychovávateľka

     • Podporte našu školu v projekte YOUNG4CLIMATE

     • Podporte našu školu v projekte YOUNG4CLIMATE a dajte nám svoj hlas aj v 2.leveli!

      Prispejte svojim hlasom k hlavnej výhre – inštalácii zelenej steny na budove našej školy!

       

      V termíne od 3.4.2023 do 23.4.2023 sa prihláste na stránke www.young4climate.sk a vstúpte do HRY, ktorá vám zaberie iba 10 min času. Po úspešnom odohraní 2. levelu hry, odovzdáte hlas vopred zvolenej škole. O spustení 3. levelu budeme priebežne informovať.

      Každý hlasujúci po úspešnom absolvovaní každého levelu, bude automaticky zaradený do žrebovania o vecnú cenu - smart hodinky Xiaomi Mi Watch Lite.

       

      Mgr. Iveta Lévaiová, koordinátor ENV

    • Veľtrh podnikateľských talentov - Atropolis
     • Veľtrh podnikateľských talentov - Atropolis

     • Zástupcovia študentskej firmy Atropolis sa 28.3.2023 zúčastnili Veľtrhu podnikateľských talentov (28. ročníka.) Je to celoslovenská súťaž študentských firiem, ktorá je súčasťou najväčšieho podnikateľského festivalu v Európe Gen-E. Veľtrh sa tento rok uskutočnil pod záštitou Juraja Drobu, predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. Študenti sa stretli so svojou konkurenciou a súťažili v niekoľkých kategóriách. Získali vzácne skúsenosti a podnikateľské zručnosti, ktoré im budú prínosom nielen v podnikaní, ale aj v ďalšom štúdiu. Gratulujeme.

    • SOČ
     • SOČ

     • Dňa 31.3.2023 sa konalo krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti v Košiciach. Našu školu reprezentovali žiačky tretieho ročníka: Zuzka Salóciová, Barbora Kančiová, Mária Kyseľová, Adela Kantoráková a Ľuboslava Olejníková. Všetky skončili na krásnom štvrtom mieste a nadobudli nové skúsenosti. Gratulujeme. 

    • Olympijský odznak všestrannosti
     • Olympijský odznak všestrannosti

     • (28.-29.3.2023)

      Naši študenti opäť po roku "oprášili" svoje zručnosti pri organizovaní tejto skvelej akcii. Dostali zabrať, keďže sa zúčastnilo omnoho viac škôl než po iné roky. 

      Nestratili sa, dokonca dostali pochvalu od samotných organizátorov. 

      Tešíme sa, že môžeme byť súčasťou 

      Žiaci, ktorí pomáhali: Macečková (V.OA), Krešáková, Dzugasová, Šimalčíková (I.BG), Vargová (VI.OA), Hubayová, Danko (II. AM), Kancír (II. BG), Midová (III AS), Vysokaiová, Čížek, Balog, Olejníková (III. BG), Kmec (IV. AM)

      trénerky Velďákové a Pankuch

    • MSR U17 vo voľnom a grécko-rímskom štýle - Nitra
     • MSR U17 vo voľnom a grécko-rímskom štýle - Nitra

     • Minulý víkend (25. - 26.3.2023) sa v Nitre uskutočnili Majstrovstvá Slovenska U17 v oboch štýloch.

      Naši žiaci sa v konkurencii nestratili a obsadili popredné priečky. Illia Shketyk a Michal Zavacký dominovali vo svojich kategóriách a stali sa Majstrami Slovenska pre rok 2023.

      Výsledky - voľný štýl:

      Yakob Loub - 55kg - 8.m/11

      Michal Zavacký - 60kg - 1.m/15

      Illia Shketyk - 65kg - 1.m/16

      Mykhailo Stolnyk - 71kg - 3.m/14

      Výsledky - grécko-rímsky štýl:

      Michal Zavacký - 65kg - 2.m/14

      Illia Shketyk - 71kg - 2.m/16

      Mykhailo Stolnyk - 71kg - 3.m/16

      Výsledky - ženské zápasenie:

      Lucia Ongáľová - 65kg - 2.m

      Za vzornú reprezentáciu školy - Ďakujeme!

    • Matematický klokan
     • Matematický klokan

     • Dňa 27.3.2023 sa konal jubilejný 25.ročník najväčšej medzinárodnej súťaže MATEMATICKÝ KLOKAN. Z našej školy si „zaklokanilo“ 40 žiakov v kategóriách Kadet G12, Kadet O12 a Junior G34. 

    • Girl's Day už  27. apríla 2023  !!!
     • Girl's Day už  27. apríla 2023  !!!

     • Záleží aj Vám na technologicky rovnej spoločnosti? Budujte ju spolu s Aj Ty v IT.

      Jubilejný desiaty rok po sebe sa prepájajú IT firmy, organizácie a vysoké školy, ktoré motivujú mladé stredoškoláčky k štúdiu informatiky. Vďaka tomu majú dievčatá z celého Slovenska možnosť počas jedného dňa nahliadnuť do ich pracovného sveta. Počas Girl's Day samotné firmy, organizácie a školy pripravujú pre dievčatá zaujímavý program.

      Už teraz si môžete na webovej stránke www.girlsday.sk vyberať, ktorý program navštívite a 27.3.2023 od 10:00 sa môžete registrovať.

      Ak sa podujatia plánujte zúčastniť, je potrebné sa do 17.4.2023 zaregistrovať. V prípade záujmu kontaktujte p. Múčikovú.

     • EKOolympiáda 2023

     • V dňoch 23.3.2023 a 24.3.2023 prebehla EKOolympiáda online formou. Študenti odpovedali na 50 otázok v časovom limite 30 minút v celoslovenskom súťažnom kole. Konkurencia bola veľmi silná, súťaže sa zúčastnilo spolu 9922 žiakov.  O úspešnosti rozhodoval počet bodov (max 50 bodov) a najrýchlejší čas.

      Na našej škole sa zapojilo do EKOolympiády 42  žiakov.

      V školskom kole boli najúspešnejší :

      Kategória 1. a 2.r. SŠ, V.OA , VI.OA

      1. miesto

      Mária Domiková

      II.AG

      48 bodov

      1. miesto

      Adam Budai

      V.OA

      36 bodov

      1. miesto

      Tímea Spišáková, Martin Jalč

      II.AG

      33 bodov

      Kategória 3. r. SŠ , VII.OA

      1. miesto

      Samuel Čížek

      III.BG

      49 bodov

      1. miesto

      Dominik Mako

      III.AM

      44 bodov

      1. miesto

      Jakub Stavač

      III.AM

      40 bodov

       

       

      Žiak Samuel Čížek (III.BG)  s počtom bodov 49/50 a časom 3:30 získal 27.miesto medzi 33 postupujúcimi do finálového celoslovenského kola.  

      Držíme mu palce!

       

      Víťazom blahoželáme.

      Mgr. Iveta Lévaiová, koordinátorka ENV

    • 24. marec - medzinárodný deň bez počítača
     • 24. marec - medzinárodný deň bez počítača

     • Dnes by sme mali vypnúť všetky počítače a venovať sa inej činnosti. Vyzýva k tomu dnešný Medzinárodný deň bez počítačov, teda "Shut down day".

      Bez počítača si dnes už asi život ani nevieme predstaviť. Výpočtová technika riadi v podstate všetko, možno si to ani neuvedomujete, ale aj dodávky vody, elektriny či plynu sú riadené výkonnými počítačmi. Tablety držia v rukách už deti, mobil bez internetu akoby ani nebol. A napísať čosi rukou či na stroji? To už snáď pomaly ani neexistuje.

      Peter Šebo, IT expert a odborník na sociálne siete, si myslí, že bez počítača sa už jednoducho nedá existovať: "Dnes je to podľa mňa čistá utópia. Buď je to vaša recesia alebo osobná psychohygiena, ale pochybujem, že sa z toho môže stať naozaj všetkými rešpektovaný deň." Počítačový expert uznáva, že tento deň nám môže pomôcť aspoň sa zamyslieť. Skúste si aspoň na 24 hodín vypnúť počítač a vychutnávať si život bez neho.  Čomu alebo komu by ste venovali svoj voľný čas?

      Zdroj: https://www.noviny.sk/zaujimavosti/204728-den-bez-pocitaca-viete-si-to-vobec-predstavit

    • Deň vody 2023
     • Deň vody 2023

     • Dňa 22.3.2023 sme si na pripomenuli Svetový deň vody.

      Niektorí žiaci sa zapojili do výzvy Vyučovanie v modrom, t.j. zúčastnili sa vyučovania v modrom oblečení a dodržiavali pitný režim pitím čistej vody. Do výzvy sa zapojila aj študentská firma Atropolis, ktorá myšlienku Dňa vody prezentovala okrem modrého oblečenia aj modrým kolesom šťastia a perníkmi v podobe kvapky vody. Viaceré triedy počas vyučovania navštívili stanovište študentskej firmy vo vestibule, kde sa žiaci aj vyučujúci odfotili a prispeli zaujímavými informáciami a výrokmi o vode na plagát ku Dňu vody.

      Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do našej výzvy a podporili Deň vody 2023.

      Mgr. Iveta Lévaiová, koordinátor ENV

    • Oslávte s nami Svetový deň vody
     • Oslávte s nami Svetový deň vody

     • Svetový deň vody je dňom Organizácie Spojených národov,  ktorý sa  od  roku  1993   každý  rok  koná  22. marca    a   zameriava   sa   na    dôležitosť  sladkej vody.

      Svetový  deň  oslavuje  vodu a  zvyšuje  povedomie o 2,2 miliárd ľudí, ktorí  žijú   bez prístupu k bezpečnej vode.  Ide  o prijatie  opatrení na riešenie globálnej vodnej krízy. Hlavným zameraním Svetového dňa vody je podpora dosiahnutia cieľa  udržateľného rozvoja: voda a sanitácia pre všetkých do roku 2030.

      Tento  rok  sa  nesie   v   znamení  témy  o  urýchlení  zmien  k vyriešeniu  krízy vody a hygieny. My  všetci,  rodina, škola,  pracovisko môžeme  zmeniť  spôsob,  akým  vo svojom  každodennom  živote vodu  používame, konzumujeme a hospodárime s ňou. Preto si ešte viac vážme našu nenahraditeľnú tekutinu života.

      Viete, že:

      Slovensko  je druhou  krajinou na svete s najväčšou zásobou pitnej vody.  Na našom území  sa  nachádza  10 chránených vodohospodárskych území.   Informuje   o  tom Zelená linka na sociálnej sieti.

      „ Sú to územia, na ktorých sa prirodzeným spôsobom tvoria významné  zásoby  vôd. Sú to napríklad: Žitný ostrov, Veľká Fatra, Muránska planina ... a iné. Okrem toho sa na  Slovensku  nachádza až 180 riek, 245 vodopádov a približne 200 jazier,  uvádza Zelená linka.

       

      Školská jedáleň

    • THE LAST WISH
     • THE LAST WISH

     • Dňa 13.03.2023 sa triedy V.OA a I.AM zúčastnili anglického divadelného predstavenia s názvom THE LAST WISH, ktoré sa odohralo v priestoroch Historickej radnice mesta Košice. Žiaci si precvičili počúvanie anglického jazyka a zároveň sa obohatili o pekný umelecký zážitok.

    • Marec mesiac knihy
     • Marec mesiac knihy

     • V rámci mesiaca marca – mesiaca knihy, sme pre Vás pripravili akciu : PRINES –VYMEŇ – ODNES.

      Jedná sa o SWAP / výmenu/ kníh. Ak máte doma knihy, časopisy, ktoré nepotrebujete prineste ich k nám. Uložte ich do  poličky, ktorá na to slúži a je umiestnená vo vestibule školy v oddychovej zóne. Ak sa Vám na poličke zapáči  kniha, môžete si  ju vypožičať, zobrať domov, alebo nejakú doniesť na výmenu.

      Veríme, že polica kníh Vám spríjemní prestávku, či voľnú hodinu. Isto zabaví aj rodičov, ktorí čakajú na svoje deti počas tréningov.

      Ďakujeme za každý kus. Prosíme, aby knihy boli v dobrom stave, čitateľné.

      ...a čítajú aj nádejní karatisti...