• Olympijský odznak všestrannosti
     • Olympijský odznak všestrannosti

     • (28.-29.3.2023)

      Naši študenti opäť po roku "oprášili" svoje zručnosti pri organizovaní tejto skvelej akcii. Dostali zabrať, keďže sa zúčastnilo omnoho viac škôl než po iné roky. 

      Nestratili sa, dokonca dostali pochvalu od samotných organizátorov. 

      Tešíme sa, že môžeme byť súčasťou 

      Žiaci, ktorí pomáhali: Macečková (V.OA), Krešáková, Dzugasová, Šimalčíková (I.BG), Vargová (VI.OA), Hubayová, Danko (II. AM), Kancír (II. BG), Midová (III AS), Vysokaiová, Čížek, Balog, Olejníková (III. BG), Kmec (IV. AM)

      trénerky Velďákové a Pankuch

    • Oznam školskej jedálne
     • Oznam školskej jedálne

     • Zmena výdaja stravy dňa 30.3. a 31.3.2023

      Výdaj obedov dňa 30.3. (štvrtok):

                       11.30 – 14.00 hod.

      (suchá večera sa vydáva pri obede)

      Výdaj obedov  dňa 31.3. (piatok):

      Obedy:     12.30 - 13.30 hod.

      (suchá večera sa vydáva pri obede)

    • MSR U17 vo voľnom a grécko-rímskom štýle - Nitra
     • MSR U17 vo voľnom a grécko-rímskom štýle - Nitra

     • Minulý víkend (25. - 26.3.2023) sa v Nitre uskutočnili Majstrovstvá Slovenska U17 v oboch štýloch.

      Naši žiaci sa v konkurencii nestratili a obsadili popredné priečky. Illia Shketyk a Michal Zavacký dominovali vo svojich kategóriách a stali sa Majstrami Slovenska pre rok 2023.

      Výsledky - voľný štýl:

      Yakob Loub - 55kg - 8.m/11

      Michal Zavacký - 60kg - 1.m/15

      Illia Shketyk - 65kg - 1.m/16

      Mykhailo Stolnyk - 71kg - 3.m/14

      Výsledky - grécko-rímsky štýl:

      Michal Zavacký - 65kg - 2.m/14

      Illia Shketyk - 71kg - 2.m/16

      Mykhailo Stolnyk - 71kg - 3.m/16

      Výsledky - ženské zápasenie:

      Lucia Ongáľová - 65kg - 2.m

      Za vzornú reprezentáciu školy - Ďakujeme!

    • Oznam školskej jedálne
     • Oznam školskej jedálne

     • Dňa 31.3. 2023 – riaditeľské voľno, sú zo stravy vyhlásení žiaci Strednej športovej školy. (netýka  sa  to žiakov zo ŠI).

      Kto nemá záujem  o  stravovanie je potrebné sa vyhlásiť najneskôr do 30.3., do 11.00 hodiny.

      Školská jedáleň

    • Matematický klokan
     • Matematický klokan

     • Dňa 27.3.2023 sa konal jubilejný 25.ročník najväčšej medzinárodnej súťaže MATEMATICKÝ KLOKAN. Z našej školy si „zaklokanilo“ 40 žiakov v kategóriách Kadet G12, Kadet O12 a Junior G34. 

    • Girl's Day už  27. apríla 2023  !!!
     • Girl's Day už  27. apríla 2023  !!!

     • Záleží aj Vám na technologicky rovnej spoločnosti? Budujte ju spolu s Aj Ty v IT.

      Jubilejný desiaty rok po sebe sa prepájajú IT firmy, organizácie a vysoké školy, ktoré motivujú mladé stredoškoláčky k štúdiu informatiky. Vďaka tomu majú dievčatá z celého Slovenska možnosť počas jedného dňa nahliadnuť do ich pracovného sveta. Počas Girl's Day samotné firmy, organizácie a školy pripravujú pre dievčatá zaujímavý program.

      Už teraz si môžete na webovej stránke www.girlsday.sk vyberať, ktorý program navštívite a 27.3.2023 od 10:00 sa môžete registrovať.

      Ak sa podujatia plánujte zúčastniť, je potrebné sa do 17.4.2023 zaregistrovať. V prípade záujmu kontaktujte p. Múčikovú.

     • EKOolympiáda 2023

     • V dňoch 23.3.2023 a 24.3.2023 prebehla EKOolympiáda online formou. Študenti odpovedali na 50 otázok v časovom limite 30 minút v celoslovenskom súťažnom kole. Konkurencia bola veľmi silná, súťaže sa zúčastnilo spolu 9922 žiakov.  O úspešnosti rozhodoval počet bodov (max 50 bodov) a najrýchlejší čas.

      Na našej škole sa zapojilo do EKOolympiády 42  žiakov.

      V školskom kole boli najúspešnejší :

      Kategória 1. a 2.r. SŠ, V.OA , VI.OA

      1. miesto

      Mária Domiková

      II.AG

      48 bodov

      1. miesto

      Adam Budai

      V.OA

      36 bodov

      1. miesto

      Tímea Spišáková, Martin Jalč

      II.AG

      33 bodov

      Kategória 3. r. SŠ , VII.OA

      1. miesto

      Samuel Čížek

      III.BG

      49 bodov

      1. miesto

      Dominik Mako

      III.AM

      44 bodov

      1. miesto

      Jakub Stavač

      III.AM

      40 bodov

       

       

      Žiak Samuel Čížek (III.BG)  s počtom bodov 49/50 a časom 3:30 získal 27.miesto medzi 33 postupujúcimi do finálového celoslovenského kola.  

      Držíme mu palce!

       

      Víťazom blahoželáme.

      Mgr. Iveta Lévaiová, koordinátorka ENV

    • 24. marec - medzinárodný deň bez počítača
     • 24. marec - medzinárodný deň bez počítača

     • Dnes by sme mali vypnúť všetky počítače a venovať sa inej činnosti. Vyzýva k tomu dnešný Medzinárodný deň bez počítačov, teda "Shut down day".

      Bez počítača si dnes už asi život ani nevieme predstaviť. Výpočtová technika riadi v podstate všetko, možno si to ani neuvedomujete, ale aj dodávky vody, elektriny či plynu sú riadené výkonnými počítačmi. Tablety držia v rukách už deti, mobil bez internetu akoby ani nebol. A napísať čosi rukou či na stroji? To už snáď pomaly ani neexistuje.

      Peter Šebo, IT expert a odborník na sociálne siete, si myslí, že bez počítača sa už jednoducho nedá existovať: "Dnes je to podľa mňa čistá utópia. Buď je to vaša recesia alebo osobná psychohygiena, ale pochybujem, že sa z toho môže stať naozaj všetkými rešpektovaný deň." Počítačový expert uznáva, že tento deň nám môže pomôcť aspoň sa zamyslieť. Skúste si aspoň na 24 hodín vypnúť počítač a vychutnávať si život bez neho.  Čomu alebo komu by ste venovali svoj voľný čas?

      Zdroj: https://www.noviny.sk/zaujimavosti/204728-den-bez-pocitaca-viete-si-to-vobec-predstavit

    • Deň vody 2023
     • Deň vody 2023

     • Dňa 22.3.2023 sme si na pripomenuli Svetový deň vody.

      Niektorí žiaci sa zapojili do výzvy Vyučovanie v modrom, t.j. zúčastnili sa vyučovania v modrom oblečení a dodržiavali pitný režim pitím čistej vody. Do výzvy sa zapojila aj študentská firma Atropolis, ktorá myšlienku Dňa vody prezentovala okrem modrého oblečenia aj modrým kolesom šťastia a perníkmi v podobe kvapky vody. Viaceré triedy počas vyučovania navštívili stanovište študentskej firmy vo vestibule, kde sa žiaci aj vyučujúci odfotili a prispeli zaujímavými informáciami a výrokmi o vode na plagát ku Dňu vody.

      Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do našej výzvy a podporili Deň vody 2023.

      Mgr. Iveta Lévaiová, koordinátor ENV

    • Oslávte s nami Svetový deň vody
     • Oslávte s nami Svetový deň vody

     • Svetový deň vody je dňom Organizácie Spojených národov,  ktorý sa  od  roku  1993   každý  rok  koná  22. marca    a   zameriava   sa   na    dôležitosť  sladkej vody.

      Svetový  deň  oslavuje  vodu a  zvyšuje  povedomie o 2,2 miliárd ľudí, ktorí  žijú   bez prístupu k bezpečnej vode.  Ide  o prijatie  opatrení na riešenie globálnej vodnej krízy. Hlavným zameraním Svetového dňa vody je podpora dosiahnutia cieľa  udržateľného rozvoja: voda a sanitácia pre všetkých do roku 2030.

      Tento  rok  sa  nesie   v   znamení  témy  o  urýchlení  zmien  k vyriešeniu  krízy vody a hygieny. My  všetci,  rodina, škola,  pracovisko môžeme  zmeniť  spôsob,  akým  vo svojom  každodennom  živote vodu  používame, konzumujeme a hospodárime s ňou. Preto si ešte viac vážme našu nenahraditeľnú tekutinu života.

      Viete, že:

      Slovensko  je druhou  krajinou na svete s najväčšou zásobou pitnej vody.  Na našom území  sa  nachádza  10 chránených vodohospodárskych území.   Informuje   o  tom Zelená linka na sociálnej sieti.

      „ Sú to územia, na ktorých sa prirodzeným spôsobom tvoria významné  zásoby  vôd. Sú to napríklad: Žitný ostrov, Veľká Fatra, Muránska planina ... a iné. Okrem toho sa na  Slovensku  nachádza až 180 riek, 245 vodopádov a približne 200 jazier,  uvádza Zelená linka.

       

      Školská jedáleň

    • THE LAST WISH
     • THE LAST WISH

     • Dňa 13.03.2023 sa triedy V.OA a I.AM zúčastnili anglického divadelného predstavenia s názvom THE LAST WISH, ktoré sa odohralo v priestoroch Historickej radnice mesta Košice. Žiaci si precvičili počúvanie anglického jazyka a zároveň sa obohatili o pekný umelecký zážitok.

    • Podporte našu školu v projekte YOUNG4CLIMATE a dajte nám svoj hlas! Prispejte svojim hlasom k hlavnej výhre – inštalácii zelenej steny na budove našej školy!
     • Podporte našu školu v projekte YOUNG4CLIMATE a dajte nám svoj hlas! Prispejte svojim hlasom k hlavnej výhre – inštalácii zelenej steny na budove našej školy!

     • V termíne od 13.3.2023 do 2.4.2023 sa zaregistrujte na stránke www.young4climate.sk

      Pri registrácii uveďte svoje meno a priezvisko, mailovú adresu, telefónne číslo, vyberte našu školu zo zoznamu a zaškrtnite políčko so súhlasom s pravidlami hlasovania a so súhlasom so spracovaním osobných údajov. Ak ste študentom SŠŠ, zakliknite políčko, že ste študentom konkrétnej školy, ktorej zriaďovateľom je KSK. Ak nie ste študentom a chcete našu školu podporiť, políčko nechajte prázdne.

      Hlasovania sa môže zúčastniť iba fyzická osoba staršia ako 16 rokov, ktorá je držiteľom telefónneho čísla mobilného operátora s pôsobnosťou na území SR. Na hlasujúcim zadané telefónne číslo bude zaslaný jednorazový overovací kód, prostredníctvom ktorého sa uskutoční overenie telefónneho čísla. Registrácia je platná až overením telefónneho čísla. Registrácia zadaného telefónneho čísla sa vykoná len raz. To isté telefónne číslo nie je možné použiť pri viac ako jednej registrácii.

      Po overení telefónneho čísla sa prihláste a vstúpte do HRY, ktorá vám zaberie iba 10 min času.

      Hra má v tomto školskom roku 3 levely, momentálne je spustený iba 1. level. Po úspešnom odohraní každého levelu hry, môže odovzdať hlas len vopred zvolenej škole. V tejto súťaži je takýmto spôsobom možné odovzdať zvolenej škole maximálne 3 hlasy. O spustení ďalších levelov budeme priebežne informovať.

      Každý hlasujúci po úspešnom absolvovaní každého levelu, bude automaticky zaradený do žrebovania o vecnú cenu - smart hodinky Xiaomi Mi Watch Lite.

       

      Mgr. Iveta Lévaiová, koordinátor ENV

       

    • Marec mesiac knihy
     • Marec mesiac knihy

     • V rámci mesiaca marca – mesiaca knihy, sme pre Vás pripravili akciu : PRINES –VYMEŇ – ODNES.

      Jedná sa o SWAP / výmenu/ kníh. Ak máte doma knihy, časopisy, ktoré nepotrebujete prineste ich k nám. Uložte ich do  poličky, ktorá na to slúži a je umiestnená vo vestibule školy v oddychovej zóne. Ak sa Vám na poličke zapáči  kniha, môžete si  ju vypožičať, zobrať domov, alebo nejakú doniesť na výmenu.

      Veríme, že polica kníh Vám spríjemní prestávku, či voľnú hodinu. Isto zabaví aj rodičov, ktorí čakajú na svoje deti počas tréningov.

      Ďakujeme za každý kus. Prosíme, aby knihy boli v dobrom stave, čitateľné.

      ...a čítajú aj nádejní karatisti...

    • Viktória Rusnáková výborná v halovom  päťboji
     • Viktória Rusnáková výborná v halovom  päťboji

     • Na posledných pretekoch v halovej sezóny 2023 v Bratislave dňa 11.3.2023 sa  konali Majstrovstvá Slovenska vo viacboji. 

      Viktória Rusnáková v juniorskej kategórii po tuhom boji získala skvelé 3. miesto keď za druhým miestom zaostala len o 4 body. Osobný rekord si zabehla na 60m prekážky. Vyrovnané vykony mal aj v skoku do výšky, v skoku do dialky a v behu na 800m.

      Gratulujeme! 

      Trénerka Henrieta Rusnáková

    • Michaela Molnárová - vicemajsterka vo viacboji junioriek
     • Michaela Molnárová - vicemajsterka vo viacboji junioriek

     • Na víkendových Majstrovstvách Slovenska vo viacbojoch vybojovala skvelý výsledok žiačka našej školy Michaela Molnárová VIII.OA . Po dramatickej súťaži si vybojovala titul vicemajsterky vo viacboji junioriek keď o prvenstvo prišla až v poslednej disciplíne. Miške gratulujeme a prajeme všetko dobré do letnej sezóny.

      Tréner : Pavel Pankuch