• Študijno - poznávací zájazd v Oxforde
     • Študijno - poznávací zájazd v Oxforde

     • V dňoch 17.6. – 24.6. 2023 sa 21 žiakov SŠŠ spolu s učiteľkami anglického jazyka zúčastnili študijno-poznávacieho pobytu v Oxforde, Anglicku. Počas týchto dní žiaci navštevovali jazykovú školu v Oxforde a zároveň navštívili množstvo miest.

      Prvým z nich bol Londýn, v ktorom sa žiaci presúvali metrom a navštívili London Eye, Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey, St. Jame´s Park, Buckhingham Palace, Piccadilly Circus, Soho – China Town, Leicester Square, Trafalgar Square. Všetci žiaci absolvovali jazdu na London Eye.

                  Druhým významným miestom návštevy bolo  sídlo Blenheim  Palace (UNESCO) – rodisko Churchilla,  spojené s výletom do Cotswolds - vidiecka krajina s tradičnými domčekmi postavenými z miestneho vápenca – Burford.

      Ďalší deň žiaci zažili atmosféru Warwick Castle–hrad s atmosférou stredovekého Anglicka, väzenie, s množstvom dobových atrakcií v rozsiahlych záhradách. Návštevou   Avebury –megalitického monumentu sme zažili prehistorické obdobie. 

      Neodmysliteľnou súčasťou celodenného výletu bola návšteva kúpeľného mesta Bath – prechádzka historickým centrom (UNESCO), návšteva rímskych kúpeľov s minerálnou vodou, prehliadka opátstva a unikátnej budovy Royal Crescent.

      Predposledný deň bol venovaný mestu Windsor s návštevou Windsor Castle. Hrad bol prekrásny a zároveň  tak veľký, že sme prekročili hranicu 10 000 krokov iba v priestoroch hradu.

      V posledný deň si po vyučovaní žiaci prevzali certifikáty a presunuli sme sa do historického centra Oxfordu s prehliadkou  - Merton College, Magdalen College, High Street, Radcliffe Camera, Clarendon Bulidling, St. Aldate´s Street, Carfax Tower, Town Hall, a návštevou univerzitného areálu Christ Church College  s nádvorím i kaplnkou a s Christ Church Cathedral sa pobyt v Anglicku skončil.

      Žiaci sa zdokonalili v anglickom jazyku, zažili spôsob bývania v anglických rodinách, denne sa stravovali anglickým štýlom, získali množstvo skúseností, spoznali kultúrne pamiatky a prinášajú si množstvo nezabudnuteľných zážitkov i nové priateľstvá s lektormi. Získaný certifikát o absolvovaní kurzu je možné uplatniť v budúcom zamestnaní, alebo pridať k prihláške na vysokú školu.

      Veľká pochvala patrí žiakom SŠŠ za vzorné vystupovanie, správanie, dochvíľnosť a ochotu pomôcť tým, ktorí to potrebovali.

      Pripravili učiteľky anglického jazyka: Ing. Eva Kubinová - organizátor pobytu a Ing. Ľudmila Burdzová, PhD.- dozor        

    • Svetové hry - Špeciálne olympiády
     • Svetové hry - Špeciálne olympiády

     • V dňoch 16.7.- 23.7.2023 sa v Berlíne / Nemecko/, konali Svetové hry - Špeciálnych olympiád, kde nás úspešne reprezentoval plavec II.DS triedy  Michal Hajdúcsek. Darilo sa mu veľmi dobre a v dvoch disciplínach 400m voľným spôsobom a  a 100 m motýlik  získal strieborné medaile a vytvoril si tohtoročné osobné maxima.

      Srdečné gratulujeme.

      Mgr. Urbanský Ján

     • Sofia Molitorisová - majsterka sveta vo fitness

     • Naša žiačka Sofia Molitorisová sa zúčastnila  súťaže ktorá sa konala 18.6.2023 vo Zvolene. Vo federácii Wabba Internacional  súťažila ako jediná Slovenska juniorka. 

      Stala sa majsterkou sveta v fitness model do 21 rokov a vicemajsterkou sveta v fitness model do 24 rokov. 

      Taktiež musíme podotknúť, že konkurencia bola veľká spomedzi Ukrajiniek, Talianiek, Češky, Grecke dievčatá, Nemecké dievcata a pod. 

    • Zlatý odznak
     • Zlatý odznak

     • Na 64. valnom  zhromaždení Slovenského olympijského a športového výboru, ktoré sa konalo v Bratislave bol ocenený za rok 2022  

      Zlatým odznakom SOŠV

      za výnimočný prínos pre olympijské hnutie a šport

      M a r i á n   K a f k a,

      gestor Siene olympizmu Strednej športovej školy Košice, Trieda SNP 104

       

      V mene pani riaditeľky za všetkých spolupracovníkov k oceneniu

      G R A T U L U J E M E !!!

    • Hungarian Kickboxing World Cup
     • Hungarian Kickboxing World Cup

     • Náš žiak Christián Tamáš I.AG sa v dňoch 15.6.-18.6 zúčastnil svetového pohára s názvom Hungarian Kickboxing World Cup. Christián súťažil v kategórii Low Kick mladších juniorov do 45 kg a získal 2. miesto.

      Blahoželáme a oddýchni si po náročnom zápase 

      Trénerka Velďáková

    • KFL - Krajská študenská futbalová liga 2023
     • KFL - Krajská študenská futbalová liga 2023

     • Zo 48 mužstiev z celého východného Slovenska sme dokázali turnaj vyhrať. Prakticky aj okresné aj krajské kolá sme ovládli bez prehry. Vo finálovom kole sme ukázali, že máme silu mužstva a chlapci odmakali všetky zápasy a zaslúžene vyhrali. Samotné finále bolo napínavé a rozhodovali maličkosti. Vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké hoci sme s Michalovcami hrali už v základnej skupine a vyhrali presvedčivo 4:1, no finálový zápas je vždy špecifický a to sa aj potvrdilo. Vo finále sme podali výborný výkon a vystupňovali formu, ktorá sa podpísala víťazstvom 5:3.

       

      Výsledky finálového turnaja: 

       

      Stredná športová škola Košice - Gymnázium Poštová Košice 7:0
      Góly: Sejka 4, Biľ, Cúr, Veselý S.

       

      Stredná športová škola Košice - SOŠ Technická Rožňava 8:1
      Góly: Veselý S. 3, Koroľ 2, Rebej, Čorňák, Biľ

       

      Stredná športová škola Košice - Gymnázium Pavla Horova Michalovce 4:1
      Góly: Čorňák 2, Biľ, Rebej

       

      Stredná športová škola Košice - SPŠ Technická Spišská n/Ves 0:0 (2:0pp)
      Góly: Čorňak, Biľ

       

      Stredná športová škola Košice - Gymnázium Pavla Horova Michalovce 5:3
      Góly: Čorňák 4, Pastor

       

      Tréner - Mgr. Dominik Ivanko

      S pozdravom

       

      Mgr. Dominik Ivanko 
      Tréner FC Košice U17

    • Majstrovstvá Slovenska juniorov a junioriek - atletika
     • Majstrovstvá Slovenska juniorov a junioriek - atletika

     • Cez víkend sa v Trnave konali Majstrovstvá Slovenska juniorov a junioriek . Atléti Slávie Tu Košice  si vezú domov    3 zlaté 3 strieborné a 4  bronzové medaile, čím sa stali 4 najlepší klub  na Slovensku.

      O krásne úspechy sa pričinili aj žiaci  našej  školy.

      Samuel Šima vyhral hod diskom  a druhý bol vo vrh guľou kde si urobil osobný rekord výkonom 15,07 m

       Lenka  Jašeková   prvý krát v kariére  vyhral v hode kladivom výkonom 44,18 a viac ako  4 metre deklasovala svoje súperky .Týmto výkonom sa zaradila na 4 miesto v ženských tabuľkách len o 1 cm za treťou  priečkou.

      Jej tréningová  partnerka Zuzana Salóciová sa v hode kladivom umiestnila na 5. mieste.

      Viktória Rusnáková   po náročných mesiacoch maturít a prijímacích pohovoroch   si vybojovala  1. miesto v  trojskoku a 3. miesto v štafete  4x100 m. V najkvalitnejšej súťaži diaľkarok  si vyskákala výkonom 593 cm 4. miesto.  a4.miesto v štafete 4x400m. Tento týždeň zvládla výborne,  lebo dostala rozhodnutie o prijatí na Univerzitu  v USA  v štáte Tennessis, kde od augusta bude nielen študovať ale aj trénovať a pretekať za Middle  Tennessee State University.

       Matej Bracho  si v skoku do výšky vybojoval 2. miesto a v štafete 4x400 m 3. miesto.

      Šimon Jackanič  v behu na 1500 m   získal  3. miesto.

      Diana Devaldová si nesie domov  3.miesto v behu na 4x100 m a 4. miesto v štafete 4x400 m  , kde prišli o bronz na cieľovej páske , kde rozdiel bol len 5 stotín. 

       

      Preteky boli zároveň aj nominačné na medzištátne stretnutie juniorov, ktoré sa bude konať v  23.ž.-24,6, 2023 v Banskej Bystrici.  Miestenku si vybojovali    Samuel Šima  disk, guľa, Lenka Jašeková

       kladivo, Matej Bracho  skok do výšky, Šimon Jackanič  1500 m  a  Viktória Rusnáková trojskok  a 4x100 m.

      Z klubu Slávie Tu Košice sa ešte nominovali 4 pretekári , ktorí trénujú s našimi žiakmi na  klubovej úrovni v poobedňajších hodinách.

       

      Pretekárom gratulujeme držíme palce  v sobotu na pretekoch , kde budú reprezentovať našu školu , klub ako aj Slovensko.

      Mgr. Henrieta Rusnáková

      trénerka

       

    • Na Majstrovstvách Slovenska juniorov v Trnave úspešne reprezentovali školu naši atléti
     • Na Majstrovstvách Slovenska juniorov v Trnave úspešne reprezentovali školu naši atléti

     •  

      Zlatú medailu si v hode diskom vybojoval Samuel Šima (III.AS) . K tomu pridal aj striebro v disciplíne vrh guľou v novom osobnom rekorde.

      Medailovú bilanciu vylepšila Ľuboslava Olejníková (III.BG) vo vrhu guľou keď si po dramatickom priebehu vybojovala bronzovú medailu . Solídne výkony podali aj dorastenka Alica Dzugasová (I.BG) taktiež vo vrhu guľou a Martin Danko (II.AM) v behu na 100 m.

      Všetkým gratulujeme.

      Tréner Pavel Pankuch

    • 1x bronzová medaila
     • 1x bronzová medaila

     • M-SR juniorov (17.-18.6 / Trnava), 3x osobný rekord  Počas víkendu atléti bojovali v Trnave na Majstrovstvách SR v kategórii juniorov o čo najlepšie výkony a najvyššie priečky.   Najviac sa darilo Milanovi Balogovi (III BG), ktorý si vďaka novému osobnému rekordu 13,27m vybojoval bronzovú medailu. V sobotu súťažil v skoku do diaľky, kde obsadil 7. priečku výkonom 621cm.  6.miesto si v skoku do diaľky novým osobným rekordom 627cm vybojoval Samuel Čížek (III BG). Predstavil sa aj v šprinte na 100m, kde o kvalitné výkony skoro všetkých obral prisilný vietor. Erika Krešáková (I BG) vekom ešte len dorastenka bojovala na tratiach 100m a 200m, kde si na dlhšej vzdialenosti zabehla tiež nový osobný rekord 29,22s.  Kvalitný výkon a teda aj nový osobný rekord v behu na 400m zabehol dorastenec Tomáš Kancír (II BG) 52,95s a vybojoval v silnej konkurencii kvalitné piate miesto. Blízko "osobáku" bol aj na polovičnej trati 200m (24,23s).   Gratulujem a teším sa na ďalšie preteky  Trénerka: J. Velďáková

    • Milé pani učiteľky, milí páni učitelia!
     • Milé pani učiteľky, milí páni učitelia!

     • Milé pani učiteľky, milí páni učitelia,

       

      aj tento rok vám patrí veľká vďaka za všetko, čo ste pre naše deti spravili. Vieme, že je vaša práca náročná, a tak sme sa po minuloročnom pilotnom ročníku rozhodli pozrieť sa opäť na váš zrak.

       

      Minulý rok mal každý 4. pedagogický pracovník nesprávnu alebo žiadnu dioptrickú pomôcku, hoci ju potreboval. Veríme, že prevenciou zraku vieme zabrániť poškodeniu očí, bolestiam hlavy, ktoré nie sú vždy výsledkom neposlušných školákov, ale častokrát sú spôsobené nedostatočnou dioptriou. 

       

      V mesiaci jún sme si pre vás pripravili meranie zraku v optikách FOKUS zadarmo.

       

      Ako sa objednať na vyšetrenie zraku pre učiteľov zadarmo:

      1. Navštívte web www.fokusoptika.sk
      2. V pravom hornom rohu si vyberte objednať na vyšetrenie
      3. Vyberte službu: Vyšetrenie zraku učitelia
      4. Vyberte si miesto, kde vám vyšetrenie zraku spravíme
      5. Zadajte svoje údaje a potvrďte rezerváciu

       

      Meranie zraku je pre vás bez poplatku do konca júna a nie je podmienené kúpou okuliarov. Akcia sa vzťahuje aj na nepedagogických pracovníkov pracujúcich v školských zariadeniach.

       

      Ak si u nás plánujete kúpiť aj okuliare, do konca júna máme pre vás zľavu na sklá 40 %, ktorá platí aj v prípade multifokálnych a samozafarbovacích skiel.

       

      S pozdravom,

      Váš FOKUS

       

      Pozri tiež: Uc__itelia_25__24_.pdf

    • OZNAM PRE RODIČOV
     • OZNAM PRE RODIČOV

     • V zmysle rozkazu Prezidenta Policajného zboru SR č. 55/2023 na zabezpečenie plnenia úloh v súvislosti s ochranou mäkkých cieľov na školách Vám dávam k dispozícii kontaktné údaje príslušného Obvodného oddelenia Policajného zboru Košice Západ, Považská 38, 040 11 Košice,
      tel. 0961932855,email: ooke.zapad@minv.sk.
      Kontaktný policajt: nstržm. Bc. Alica Paszulykásová, alica.paszulykasova@minv.sk, tel. č. 0961932855.   Zástupca riaditeľa OO PZ: kpt. Ing. Štefan Balog, stefan.balog3@minv.sk, tel. 0961932855, 0961932803 ,
      prípadne tiesňová linka polície: 158 alebo 112, taktiež email: chranimedeti@minv.sk.

      PaedDr. Tatiana Švecová
      riaditeľka školy

    • Jazykové súťaže
     • Jazykové súťaže

     • V dňoch od 05. do 07. 06.2023 sa uskutočnili školské kolá dvoch súťaží v cudzích jazykoch.  Jedna súťaž bola zameraná na písanie príbehu s názvom Najlepší príbeh môjho života a v druhej súťaži žiaci písali vlastnú báseň v cudzom jazyku. Výsledky súťaží sú nasledovné:

      Písanie príbehu v anglickom jazyku s názvom:  THE BEST STORY OF MY LIFE

      1.miesto:  Soloviov Herman (V.OA), 2.miesto:  Hericz Matej (I.BG) 3. miesto: Piskura Filip (VI.OA)

      Vlastná tvorba - písanie básne v anglickom jazyku na ľubovoľnú tému

      1. miesto:  Sima Alex (II.BG),  2.miesto: Mὔller Adam (V.OA), 3.miesto: Beliová Tamara (II.BG) a Fabian Matúš (VI.OA)

      Vlastná tvorba - písanie básne v ruskom jazyku na ľubovoľnú tému

      1.miesto:  Bakun Mariia (V.OA), 2. miesto: Parkhomenko Anastasiia (I.AG), 3. miesto: Soloviov Herman (V.OA)

      Všetkým účastníkom súťaží  ďakujeme a víťazom gratulujeme!!!

       

    • Medzištátne stretnutie SVK - POL - HUN - CZE - SLO (PTUJ Slovisnko 11.6.2023)
     • Medzištátne stretnutie SVK - POL - HUN - CZE - SLO (PTUJ Slovisnko 11.6.2023)

     • V nedeľu 11.6. 2023 sa naši žiaci František Vagaský, Kevin Bošňak, Božka Macečková a Lea Hubayová zúčastnili ich prvého reprezentačného štartu. 

      MU U18 sa konalo v slovinskom mestečku PTUJ, do ktorého sme docestovali po dlhých 11 a pol hodinách v sobotu podvečer.  V nedeľu nás reprezentovali v nasledovných disciplínach: 

      Vagaský - vrh guľou - 12,17m

      Bošňak - vrh guľou - 13,35m

      Macečková - skok o žrdi - 280cm

      Hubayová - skok do diaľky 494cm SB, trojskok - 9,91m

      Jednoduché sme to nemali, ale nevzdali sme sa 

      Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie úspechy a reprezentačné štarty. 

      Trénerka J. Velďáková

    • Občianska hrou
     • Občianska hrou

     • Takto môžeme opísať EulectionPlay, do ktorej sa zapojili študenti septimy. Projekt a spoločenská hra učia študentov občianskej zodpovednosti prostredníctvom stimulácie volebných procesov. 

    • Rýchle prsty
     • Rýchle prsty

     • (alebo školská súťaž v písaní na počítači)

      Výsledky celoškolskej súťaže v písaní na počítači, ktorá sa konala 8. 6. 2023 ukázali, že športový duch našim žiakom nechýba ani pri písaní na počítači. V dvoch disciplínach si zmeralo sily 9 súťažiacich. Ich úlohou bolo zvládnuť 10-minútový odpis textu na rýchlosť a presnosť. O umiestnení rozhodoval počet čistých úderov za 1 minútu a chybovosť do 0,40 %.

      Najrýchlejšie prsty majú:

      1. Kategória - písanie podľa predlohy

      P. č.       Meno   Trieda   Počet čistých úderov/1 min        % chýb

      1.            Jana Jakoubková             I.AM      177,7     0,00

      2.            Daniel Pástor     II.AM    153,0     0,12

      3.            Dominik Mako  III.AM   149,1     0,06

       

      1. Kategória - písanie podľa diktátu

      P. č.       Meno   Trieda   Počet čistých úderov/1 min        % chýb

      1.            Viliam Holenda I.BG       283,9     0,03

       

      Všetkým súťažiacim k dosiahnutým výkonom srdečne blahoželáme.

      Košice 9. 6. 2023                 Ing.  Svetlana Dulová, vyučujúca ADK

    • Marketingová komunikácia v praxi
     • Marketingová komunikácia v praxi

     • Vo štvrtok 8. júna 2023 sme sa na predmete odborná prax dozvedeli veľmi zaujímavé a pre štúdium potrebné informácie týkajúce sa marketingovej komunikácie. Našimi sprievodcami boli zástupcovia firmy Communication House, s. r. o. so sídlom v Košiciach: Ing. Monika Floriánová a Mgr. Anton Oberhauser.

      Priblížili nám, ako prebiehajú rôzne PR podujatia a dozvedeli sme sa tiež, čo má obsahovať správna tlačová správa, aby zaujala potenciálneho zákazníka. Mali sme možnosť pýtať sa na akékoľvek otázky z oblasti PR, reklamy, prípravy marketingovej komunikácie a pod. Ukázali sme im aj niekoľko našich PR článkov, ktoré sme v tomto školskom roku napísali, a vypočuli sme si ich názor a usmernenia.

      Beseda bola pre nás zaujímavá a inšpiratívna. Uvítali by sme viac takýchto podujatí, pretože nám môžu pomôcť nielen v štúdiu na škole, ale hlavne v našej budúcej praxi v oblasti marketingu alebo manažmentu.

       

      Košice 9. 6. 2023                                                                              Jana Jakoubková, I. AM