• Predmetová komisia

        • Predmetová komisia Informatika a odborné predmety

          Zoznam predmetov v PK:

          Informatika, Aplikovaná informatika, Úvod do IT bezpečnosti a IT manažmentu, Data Science a Machine Learning, Analýza a reporting dát,  Základy digitálnych technológií a digitálnych služieb

          Zloženie komisie v školskom roku 2020/2021:

           

          Vedúca PK: RNDr. Martina Múčiková

          Členovia:

          Mgr. Andrea Domonkošová

          Ing. Renát Haluška

          RNDr. Stanislav Sušinka

          Ing. Peter Šuľaj 

           

          Učebne:

          1.poschodie: B110/INF1 – RNDr. Martina Múčiková, RNDr. Erika Kőváryová

          2. poschodie: B206/INF2 – RNDr. Stanislav Sušinka

          2. poschodie: B211/INF3 – Mgr. Andrea Domonkošová, Ing. Renát Haluška, Ing. Peter Šuľaj 

           

           

          Časová dotácia (týždenne), obsah vyučovania:

           

          Trieda

          Počet hodín

          Obsah

          III.OA

          1

          Internet

          Prezentačný softvér – praktické vyučovanie

          Práca so zvukom – praktické vyučovanie

          Algoritmy a programovanie

          Práca s fotkou – praktické vyučovanie

          Práca so súbormi a priečinkami – praktické vyučovanie

          IV.OA

          1

          Algoritmy a programovanie

          Informačná spoločnosť – vírusy, ochrana pred nimi

          Aplikácia na tvorbu web stránok

          Aplikácia na spracovanie videa

          Formáty súborov, autorské práva, lokálna sieť, zdieľanie súborov

          V.OA

          1

          Počítačové systémy

          Číselné sústavy

          Digitalizácia informácií

          Operačný systém – praktické vyučovanie

          Rastrová grafika – praktické vyučovanie

          Textový editor – praktické vyučovanie

          Prezentačný softvér – praktické vyučovanie

          Informačná spoločnosť

          VI.OA

          1

          Tabuľkový kalkulátor – praktické vyučovanie

          Vektorová grafika – praktické vyučovanie

          VII.OA

          2

          Algoritmizácia a programovanie

          Tvorba www stránok – praktické vyučovanie

          VIII.OA – voliteľný

          4

          Programovanie  – praktické vyučovanie

          Obsah predmetu sa prispôsobuje cieľovými požiadavkami pre maturantov z informatiky.

          I.AG, BG

          1

          Počítačové systémy

          Číselné sústavy

          Digitalizácia informácií

          Operačný systém – praktické vyučovanie

          Rastrová grafika  praktické vyučovanie

          Textový editor – praktické vyučovanie

          Prezentačný softvér – praktické vyučovanie

          Informačná spoločnosť

          II.AG, BG

          1

          Tabuľkový kalkulátor  praktické vyučovanie

          Vektorová grafika – praktické vyučovanie

          III.A, B

          2

          Algoritmizácia a programovanie

          Tvorba www stránok – praktické vyučovanie

          IV.A, B – voliteľný

          4

          Programovanie  – praktické vyučovanie

          Obsah predmetu sa prispôsobuje cieľovými požiadavkami pre maturantov z informatiky.

           

          Výsledné priemery jednotlivých tried za školský rok 20019/20:

           

          TRIEDA

          I.POLROK

          II.POLROK

          I.AG

          2,81

          2,52

          I.BG

          2,05

          1,55

          II.A

          2,06

          1,94

          II.B

          2,37

          1,74

          III.A

          2,35

          2,35

          III.B

          3,59

          3,18

          II.OA

          1,19

          1,46

          III.OA

          1,61

          1,61

          IV.OA

          2,11

          2

          V.OA

          2,5

          2,5

          VI.OA

          2,06

          2,05

          VII.OA

          2,56

          2,44

          Spolu

          2,27

          2,11