• Olympiáda zo slovenského jazyka

• Dňa 28.11.2018 sa konalo okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka. Našu školu zastupovala Michaela Telehaničová  z triedy IV.OA

Mgr. Paulišincová

• Z juniorských majstrovstiev Slovenska Krafčíková s piatimi medailami

• So ziskom jedenástich medailí sa vrátila 13 členná skupina košických plavcov z Trnavy, ktoré bolo uplynulý víkend dejiskom juniorských Majstrovstiev Slovenska v plávaní v krátkom (25m) bazéne. Z ôsmich medailí v individuálnych disciplínach päť vyplávala Vanesa Krafčíková (V.OA). Po svojej úspešnej prezentácii na Open majstrovstvách Slovenska potvrdila stúpajúcu výkonnosť v plnom rozsahu kraulových disciplín, keď na 100m a 1500m voľný spôsob získala strieborné, a v disciplínach 50m, 200m a 800m v.spôsob bronzové medaile. Dosiahnutými časmi opäť potvrdila svoje členstvo v reprezentačnom družstve juniorov pre rok 2019. Už dlho nemali Košice krauliarku, ktorá pláve 100 m časom 58.43 sek.

V zisku medailí jej výborne sekundovala ďalšia z juniorských reprezentantiek, Sarah Čajbiková (V.OA), ktorá v disciplínach 50m a 100m znak získala strieborné medaile. Darilo sa aj Petrovi Semancovi (III.B), ktorý v disciplíne 50m prsia svojim výkonom vyplával striebornú medailu.

Príjemným prekvapením boli štafetové výkony košických junioriek. V disciplíne 4x50m polohové preteky štafeta v zložení (na fotke) Čajbiková, Sabolová, Krafčíková a Melničáková (V.OA), umiestnila na 2.mieste, v disciplínach 4x50m a 4x100m v.spôsob sa umiestnili na treťom mieste.

• Vianočný turnaj v minifutbale

• V telocvični ŠG dňa 17.12.2018 prebiehal Vianočný "Turnaj v minifutbale" chlapcov I.A,B, II.B,VI.OA, III.B a IV.B triedy. Hralo sa systémom - porazení z 1. kola postúpili do semifinále a víťazi z 1. kola do finále. Finálový zápas medzi II.B a IV.B triedou bol až do konca  dramatický, v ktorom zvíťazili naši štvrtáci -  maturanti.              4. miesto obsadili naši študenti I.B triedy.

3. miesto si vybojovali žiaci III.B triedy.

2. miestom sa môžu pochváliť futbalisti II.B triedy, ktorí boli silným súperom pre víťazné družstvo.

1. miesto si zaslúžene vybojovali hráči IV.B triedy, ktorí preukázali v hre svoje futbalové skúsenosti a majstrovstvo.

Najlepším brankárom sa stal Oleksandr Nytka z I.B triedy. Za najlepšieho strelca turnaja bol vyhlásený a prvenstvo si obhájil Richard Griglák z III.B triedy. K oceneniu týmto dvom športovcom srdečne gratulujeme.

Všetkým zúčastneným patrí poďakovanie za výbornú hru, nasadenie a aktivitu, ktorú preukazovali počas celého turnaja hrou „Fair play“. Víťazom ešte blahoželáme.

Rozhodca turnaja: žiak III.B triedy – Adam Bencsík, ktorému patrí vďaka za fair – play rozhodovanie.

Organizátorka turnaja: PaedDr. Edita Valentová

• Súťaž - RUSKÉ SLOVO

• Žiaci Športového gymnázia sa dňa 13.12.2018 zúčastnili školského kola v prednese ruskej poézie a prózy pod názvom RUSKÉ SLOVO.

Súťažili v troch kategóriách:

1. kategóriu tvorili žiaci I.OA - IV.OA triedy

2. kategóriu tvorili žiaci I.A - III.B, V.OA - VIII.OA triedy

3. kategóriu tvorili cudzojazyční žiaci

Všetci sa snažili podať čo najlepší výkon. Súťaž obohatili svojou krásnou ruštinou naši zahraniční študenti. Konkurencia medzi nimi bola veľká a o to ťažšiu úlohu sme mali pri určovaní víťazov. Všetkým ďakujeme za prednes a snahu urobiť niečo naviac.

Umiestnenie je nasledovné:

1. kategória - poézia    1. miesto: Sebastián Veselý       - I.OA                              :

- próza     čestné uznanie:  Júlia Dzelinská - V.OA

Všetkým blahoželáme a prvé miesta (Yevtushenko a Dzelinská) postupujú do krajského kola. Ďakujeme a držíme palce.

Organizátorky súťaže: PaedDr. Jolana Tóthová a PaedDr. Edita Valentová

• Červené stužky

• Ďakujeme všetkým ktorí sa zapojili do súťaže "Športom pre Červené stužky 2018" a ďalších aktivít kampane,  aby svojou účasťou podporili kampaň ČERVENÉ STUŽKY zameranú na boj proti AIDS.