• Svetový deň výživy – 16. október

• Svetový deň výživy, ktorý si každoročne pripomíname 16.októbra, je venovaný zvýšeniu povedomia o dôležitosti správnej a vyváženej výživy pre zdravie a pohodu ľudí na celom svete.

Tento deň pripomína význam boja proti hladu, podvýžive a zabezpečeniu prístupu k dostatočnému a kvalitnému jedlu pre všetkých. Upozorňuje na globálne výzvy spojené s potravinovou bezpečnosťou a udržateľným poľnohospodárstvom, pričom vyzýva jednotlivcov, komunity aj vlády, aby prijímali opatrenia na podporu zdravých stravovacích návykov a spravodlivého prístupu k potravinám.

Svetový deň výživy tak zdôrazňuje nielen potrebu zdravého stravovania, ale aj dôležitosť solidarity a spolupráce v boji proti hladu a chudobe.

• Blue Dot - Modrý bod

• Stretnutie (10.10.2024) s Blue Dot - Modrý bod nám prinieslo veľa priateľského úsmevu . Táto spolupráca je v oblasti psychologickej pomoci a zdravotnej starostlivosti venovaná našim žiakov z Ukrajiny.

Tešíme sa na ďalšie stretnutie a spoločnú spoluprácu !

• Štrba Race

• V stredu 2. októbra 2024 sa pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom plese uskutočnil tretí ročník pretekov Štrba Race, ktoré boli Majstrovstvami Slovenskej republiky stredoškolských družstiev v prekážkovom behu.

Na približne dvojkilometrovú trať s osemnástimi prekážkami vybehli spolu stredoškoláci  z takmer 90 družstiev z celého Slovenska.

Našu školu na náročnej trati v nepriaznivom počasí  reprezentovali Katarína Börová, Emma Tkáčová, Maroš Polák a Artúr Chimčák.

Ďakujeme za reprezentáciu školy !

• Bedmintonistka Eva Sárená si z Rakúska odnáša striebro a bronz🥈🥉

• Naša žiačka Eva Sárená II.AG sa počas víkendu predstavila na medzinárodnom turnaji Austrian International U 17 v Rakúsku.

Evka odohrala na turnaji všetky tri disciplíny. Najväčší úspech zaznamenala v zmiešanej štvorhre, kde spolu so svojím reprezentačným spoluhráčom dokráčali až do finále.Tam ich úspešné pôsobenie ukončil poľský pár. Druhé pódiové bronzové umiestnenie si odnáša so svojou klubovou spoluhráčkou zo štvorhry dievčat. V dvojhre sa prebojovala do štvrťfinále.

Evke gratulujem a ďakujem za vzornú reprezentáciu školy a klubu.

trénerka: Poláčková

• Maroš Polák majstrom Slovenska

• V sobotu 5.10.2024 sa v Nových  Zámkoch konali Majstrovstvá Slovenska družstiev dorastu. Maroš Polák,  žiak II.BG triedy,  pomohol družstvu AC Nové Zámky  k titulu majstrov Slovenska kategórii dorastencov. Obsadil 2.miesto v skoku do výšky,4.miesto v trojskoku a 7.miesto v hode oštepom v osobnom rekorde. Maroš absolvoval 2 kolá dorasteneckej ligy počas mája, septembra a v sobotu finále, tak si zaslúžene nesie domov titul majstrov Slovenska družstiev.

Marošovi gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.

Trénerka Henrieta Rusnáková

• Záložka do knihy spája slovenské školy

• 13.ročník celoslovenský projekt :

„Záložka do knihy spája slovenské školy „

Téma : Prečo je toto moja najobľúbenejšia kniha

Pridelená škola na tento rok pre výmenu záložiek :

Stredná odborná škola drevárska a stavebná

Krásno nad Kysucou 1642

02302 Krásno nad Kysucou

V tomto školskom roku si vymeníme 30 kusov záložiek vyrobených ľubovoľnou technikou : maľba, kresba, koláž,...

Záložky sa vyrábali v školskom internáte vo voľnom čase, zaradené do výchovno-vzdelávacieho programu VS v rámci estetickej výchovy.

Akciu koordinuje : Mgr. Erika Žillová, vychovávateľka SŠŠ

• Majstrovstvá sveta juniorov v bedmintone - 4. hrací deň

• Slovensko - Austrália 91:110

Matúš nastúpil v dvoch zápasoch štvorhry.

Slovensko - Cookove ostrovy  110:61

Matúš nastúpil v troch zápasoch - 1x dvojhra a 2x stvorhra.

V záverečnom stretnutí bude hrať Slovensko o konečné 29.miesto proti Mauriciu a to 5.10.o 10:00.

• Majtrovstvá sveta juniorov v badmintone pokračujú

• Matúš Poláček si na svoje konto pripísal prvé víťazné zápasy v suťaži družstiev a to v stretnutí proti Arménsku a proti Singapuru..

Slováci dosiahli presvedčivé víťazstvo nad Arménskom 110:55.  Slovenský tím predviedol skvelý výkon, ovládol zápas a získal dôležité body. Matúš nastúpil v dvoch zápasoch štvorhry a obe premenil na víťazstvo.

V stretnutí so Singapurom nastúpil v troch zápasoch: v dvojhre a v dvoch štvorhrách s bilanciou 1 prehra a 2 výhry.

Singapur 110 - 78 Slovensko

Singapurský tím ukázal svoju silu v našom poslednom skupinovom zápase. Aj keď Slovensko bojovalo statočne, Singapur si odniesol víťazstvo.

Ráno o 3:30 nastúpia naši proti  Austrálii.️️

• Vodné pólo

• Daniel Kleščinsky ( ŠK Hornets.) na Slovenskom pohári mužov získal  2. miesto. Najprv vyhrali nad  Piešťanmi  12:10,potom nad UK Bratislavou 14:10. Vo finále prehrali s Novákmi 16:8. Danielovi sa podarilo v semifinále a vo finále streliť po 2 góly.. Gratulujeme.

• Matúš Poláček  na  Majstrovstvách sveta juniorov v Číne

• Majstrovstvá sveta juniorov v bedmintone odštartovali súťažou družstiev. Slováci majú za sebou úvodné stretnutia proti favorizovaným súperom s Chinese Taipei a Francúzku. Oba stretnutia sme bojovali, no ani naša bojovnosť nestačila na súperov. Matúš sa predstavil v 6- tich zápasoch v rámci stretnutí , no žiaľ ani jeden nedotiahol do víťazného konca.

Chinese Taipei - Slovesnko 110:56

Francúzsko - Slovensko 110:49

Dnes nastúpia naši hráči proti Arménsku a poobede proti Singapuru.

Držíme palce!

• Bedmintonistka Eva Sérená finalistkou medzinárodného turnaja Slovak U 17 international

• Naša žiačka, reprezentantka SR , Evka Sárená z II. AG sa počas víkendu zúčastnila medzinárodného turnaja Slovak U 17 International , zaradeného do európskeho okruhu.

Evka sa predstavila vo všetkých troch disciplínach. Najviac sa jej darilo v ženskej štvorhre, kde sa po boku rumunskej spoluhráčky prebojovala až do finále. Tam nestačili na ukrajinský pár, ktorému podľahli v dvoch setoch.

Evke gratulujeme ďakujeme za predvedené výkony.