• ME Budapešť - vodné pólo

• Naša ženská reprezentácia na skončených ME v Budapešti obsadila pekné 8.miesto aj s výrazným rukopisom našej ŠK Olympie Košice. Tréner a fyzioterapeut mali dôvod na radosť.

Kapitánka SVK, Kristína Horváthová nedávno študovala na našej škole a bola najlepšou hráčkou z družstva. Proti Srbkám chytala 88,2%  úspešnosťou a proti Chorvátkam  61,1%,  čo je  skoro neuveriteľné !!!  D. Kátlovská  8 rokov študovala na našej škole a takisto veľkou mierou sa podieľala na historickom úspechu.​​​​​​​

Z Košíc prišlo pekný počet fanúšikov nás povzbudiť.

Veríme, že to dodá motiváciu dievčatám, aby sa prihlásili na našu školu a snívali o takýchto pekných úspechov. ŠK Olympia Košice už získalo 3x titul 1. Ligy žien za sebou, 3x vyhral Slovenský pohár a 3x obsadilo 1. miesto u junioriek. Naše žiačky momentálne sú na 1. mieste v NL žiačok, takže máme aj talentované hráčky v nižších kategóriách. Príď k nám študovať a športovať, tvoj život bude oveľa pestrejší

a bohatší.

Vedúci tréner: Sz. Eschwig-Hajts

• Víkendová atletika v Bratislavskej hale Elán úspešná pre naších atlétov

• Cez víkend sa v Bratislave na pretekoch V4 zúčastnili  aj mladý atléti zo skupiny trénerky Henriety Rusnákovej.

Rozbiehajúcej sa halovej sezóne , si formu otestovali  v sobotu a aj  v nedeľu  šprintéri , bežci aj skokani.  Osobné rekordy na 60m  a  300m si utvorili Olena Andruschcak, Simonetta Kolláriková, Matúš Patarák. 1500m   si vyskúšala Lenka Kočová, celkovo obsadila 10.miesto .

Juraj Haják a Gabriel Majda v premére trojskokanskej disciplíne si vybojovali 5.miesto a 6.miesto.

3.miesto  a 2.miesto na 60m a  2.miesto na 300m si v sobotu vybojoval Rastislav Jelínek.

V  predprograme Elán mítingu  sa naši pretekári postavili na štart 60m  a potvrdili si výkonmi vyrovnanosť svojej výkonnosti.

Večer na medzinárodnom mítingu nás reprezentoval v skoku do diaľky medzi mužmi Rastislav  Jelínek obsadil 5.miesto v halovom osobnom rekode  výkonom 685cm a v D  behu bežal osobné maximum na 60m Matúš Patarák.

Trénerka Mgr. Henrieta Rusnáková

• Stanislava Hakulinová zopakovala víťazstvo a získala  svoj druhý  titul, titul  majsterky Slovenska  dorasteniek

• Predprogram medzinárodného mítingu V4   ako každý rok patrí majstrovstvám Slovenska v chôdzi dorastencov a dorasteniek.

Na štarte sme mali dve pretekárky členky Ak Slávia Tu Košice, bojovali vo svojej kategórii  o čo najlpešie   umiestenie.

Stanka Hakulinová. si vybojovala už druhý titul  majsterky Slovenska a  svoj osobný rekord na 3000m z pred dvoch týždňoch posunula z  15:08,11s na 14:46,95s. Týmto výkonom sa posunula na 3. miesto  medzi ženami

Karin Devaldová  obsadila 3.miesto v osobnom rekrode 15:16,00s. čo jej stačí na celkové 6.miesto medzi ženami.

Tým dievčatá ukončili halovú sezónu  a  začali  prípravu na letnú sezónu, kde sa budú snažiť  koncom marca  a začiatkom apríla  splniť limit na ME U18  do talianskeho mesta Rieti.

Dievčatám gartulujeme a držíme palce v boji o limit a účasť na ME U18.

Trénerka Henrieta Rusnáková

• Európska mládežnícka liga v basketbale

• Počas víkendu 24.-26.1 2020 sa v Košiciach uskutočnil druhý turnaj európskej mládežnickej ligy v basketbale do 14 rokov.

Young Angels Košice U14 obsadili druhé miesto.

Našu školu reprezentovali Ľudmila Fleischerová. Nela Čatlošová a Tamara Mandelíková, ktorá si svojimi výkonmi zaslúžila cenu najlepšej hráčky nášho družstva.

• Víkend plný pretekov

• Olympijské nádeje V4 a Elán míting = 1x bronz, 1 x 4 miesto, 1x 5 miesto a 1 m v rozbehu :)

Cez víkend naše študentky absolvovali ďalší" tréningový štart".

Natália Gyomraiová (III.A) sa zlepšila v skoku do diaľky na 508 cm (bronz), v prekážkach sa zrýchlila o pol sekundy (4 m)

Michaela Molnárová (V. OA) si dala taký menší "viacboj" počas víkendu. Vylepšila si čas na prekážkach a škoda zakopnutia v druhej sérii behov, mohli sme sa tešiť aj z osobného rekordu :)

Skok do diaľky nám nevyšiel podľa predstáv, nevadí, a v behu na 60 m brala prvé miesto časom 8,27s v rozbehoch. Finále sme neabsolvovali, keďže nezmyselne zmenili čas finále.

Niečo nám vyšlo, niečo nie - je to šport.  Ideme ďalej.

Dievčatám gratulujeme!

Trénerka Janka Velďáková

• Jumperia

• Ďalší diel seriálu "JUMPERIA" úspešne za nami. Michaela Molnárová v Nitre skočila 160cm a skončila na peknom druhom mieste.

Miške gratulujeme a tešíme sa na ďalšie preteky.

• Rastislav Jelínek v Ostrave na halovom mítingu druhý

• Rastislav Jelínek v Ostrave  na halovom mítingu druhý.V utorok 21.1.2020 sa predstavil na úvod halovej sezóny v Ostrave, Rasťo Jelínek kde v skoku do diaľky obsadil výkonom 674cm  druhé miesto. V behu na 60m si v rozbehoch výkonom 7,13s zabezpečil finále,kde výkonom 7,08s obsadil celkovo 5.miesto.Cez víkend ho v Bratislave čaká štart na V4-ke v sobotu a na Elán mítingu ,ktoré sa koná v nedeľu.Gratulujeme a  držíme palce do ďalšej sezóny.Mgr. Henrieta Rusnáková trénerka

• Lausanne 2020

• Na III. zimných olympijských hrách mládeže Lausanne 2020, ktoré budú slávnostne otvorené 9. januára vo Vaudoise aréne v Lausanne, sa v súťažiach predstaví dovedna 49 mladých slovenských športovcov. Zo šestnástich športových odvetví budeme mať zastúpenie v desiatich, a to v zjazdovom lyžovaní, behu na lyžiach, akrobatickom lyžovaní, snoubordingu, biatlone, šortreku, ľadovom hokeji v súťaži družstiev a 3x3 formáte, sánkovaní, boboch a skialpinizme.

Aj naša škola bude mať na tomto podujatí svoje zastúpenie v podobe nášho žiaka V.OA triedy Michaela Oravca.

Gratulujeme a držíme palce

• Novoročné vrhanie

• Na víkendových pretekoch "Novoročné vrhanie" v Banskej Bystrici sa darilo Martinovi Kozárovi vo vrhu guľou. V novom osobnom rekorde skončil na peknom druhom mieste

Martinovi gratulujeme.

Tréner Pavel Pankuch

• Jumperia BB

• Naše žiačky absolvovali kvalitný tréningový štart na halovom mítingu Jumperia v Banskej Bystrici.

Vyskúšali si rôzne disciplíny.

Gabika Vargová (III OA) po ročnej pauze absolvovala šprint na 60m a skok do diaľky, kde atakovala 4m. (kategória st.žiačky)

Michaela Molnárová (V OA)zvíťazila v dvoch disciplínach v kategórii dorasteniek - 60m prekážok a v skoku do výšky.

Natália Gyomraiová (III A) brala prvé miesto v kategórii junioriek v skoku do diaľky a v behu na 60m cez prekážky.

Dievčatám gratulujeme a tešíme sa na ďalšie preteky.

• Juniorskou majsterkou Slovenska Stanislava Hakulinová, strieborná Karin Devaldová

• V nedeľu 5.1.2020 sa v Banskej Bystrici konali majstrovstvá Slovenska v chôdzi dopelých, juniorov, veteránov a žiactva. Majsterkou Slovenska sa stala Stanka Hakulinová a 2.miesto si vybojovala Karin Devaldová členky AK Slávia TU Košice. Obidve  dievčatá zašli osobné rekordy na 3000m chôdze. Skvelou formou naznačili rastúcu výkonnosť a sen o tvrdom limite na majstrovstvá Európy do 18 rokov, nemusí byť nereálny, v čo verí aj ich trénerka Henrieta Rusnáková. Dievčatám blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov v novej halovej a hlavne v letnej  sezóne 2020.