• Titul "Juniorka roka" patrí Romane Čisovskej  

     • Anketa Slovenského tenisového zväzu (STZ). Slávnostný galavečer sa v tomto roku neuskutočnil pre pandémiu koronavírusu, mená laureátov oznámili na stredajšej (16.12.20202) online tlačovej konferencii.

       Titul "Juniorka roka" patrí rovnako ako vlani Romane Čisovskej  

    • Záložka do knihy spája slovenské školy
     • Záložka do knihy spája slovenské školy

     • Téma tohtoročného 9.ročníka celoslovenského projektu :

      Osobnosti a diela slovenskej dramatickej tvorby.

      V tomto školskom roku nám bola pridelená partnerská škola :

      Spojená škola EDUCO, Námestovo.

      Záložky, prospekty o našej škole, knihu o Košickom kraji, zápisník,  tašku a perá s logom  školy sme poslali  žiakom už v septembri. A v decembri  prišiel diplom a poďakovanie za účasť od metodičky pre knižnice p. Cenigovej.

      Na našom internáte máme aj žiakov z iných stredných škôl. A táto téma bola  zaujímavá hlavne pre naše herečky. Pripájam ukážky kreslených záložiek.

      Projekt koordinuje : Mgr. Erika Žillová

    • ROMAN FAITH na MS U20 v Kanade
     • ROMAN FAITH na MS U20 v Kanade

     • Náš žiak, Roman FAITH z triedy VIII.OA,  sa v decembri zúčastnil hokejového sústredenia v izolovanom kempe vo Zvolene. V bubline spolu s ďalšími 39 hráčmi absolvoval záverečnú prípravu na juniorské MS. Prebojoval sa do užšieho výberu a v nedeľu odletel do Edmontonu, dejiska juniorských MS U 20, spolu s 39-člennou slovenskou výpravou. Prvý zápas na MS by mali slovenskí hokejisti odohrať 25.12.2020.

      Roman, držíme palce!

    • Pytagoriáda 2020/2021
     • Pytagoriáda 2020/2021

     • Školské kolo 42. ročníka súťaže Pytagoriáda v šk. roku 2020/2021 prebehlo na Strednej športovej škole v Košiciach dištančne formou online testu dňa 10.12.2020.

      Súťaže sa zúčastnili žiaci z triedy III.OA :

      Pernischová Simona Emma,

      Čatlošová Nela,

      Hajdu Erik,

      Nagy Jakub,

      Matoušek Adam,

      Müller Adam,

      Karafová Michelle.  

      Aj keď výsledky ešte nie sú zverejnené, ďakujeme im za ich snahu, odvahu a záujem o matematiku.

      Organizáciu školského kola Pytagoriády zabezpečila p. Lévaiová.

    • Daruj štedrú večeru
     • Daruj štedrú večeru

     • OZ Dobré srdce - Good heart organizuje od 1.12.2020 do 6.1.2021 vianočnú zbierku Daruj štedrú večeru. Cieľom je pripraviť pre rodiny v núdzi pokojnejšie a radostnejšie Vianoce. Pomôžte pomáhať tým najzraniteľnejším a darujte štedrú večeru osamelým mamičkám a ich deťom. Vaše 4 € nasýtia na Vianoce jedného člena rodiny. Prispieť môžete pohodlne na webovej stránke www.ozdobresrdce.sk kliknutím na tlačidlo Daruj štedrú večeru alebo na účet SK58 8330 0000 0020 0164 5168.

        Vaše dary pomôžu rodinám ako je Tomáškova. Je prváčik, o ktorého sa stará babička. Mamka mu zomrela minulý rok na onkologické ochorenie. Biologický otec sa k nemu nikdy nepriznal a vôbec sa oňho nezaujímal. Po smrti milovanej mamičky vychovával Tomáška jeho strýko, mamkin brat. Žiaľ, netrvalo to dlho, lebo vážne ochorel a zomrel pred niekoľkými dňami. Tomáškovi ostala len babka, ktorá má už takmer 70 rokov. Babička sa veľmi snaží, ale zo svojho dôchodku a sirotského príspevku len veľmi ťažko pokrýva náklady na výchovu. Najväčšiu radosť by mal Tomáško z počítača. Učí sa síce iba prvé písmenka, ale nemá žiadnu možnosť online pripojenia v čase pandemických opatrení.

      Pani Oľge pomáhame už niekoľko rokov. Jej životný príbeh nie je ľahký. Má 5 detí a manžela, ktorý je onkologický pacient v terminálnom štádiu ochorenia. Pracoval do posledných chvíľ, kým vládal. Je veľmi statočný snaží sa pred deťmi ukrývať svoje bolesti, aby netrpeli. Oľga pracuje v zariadení pre seniorov a zároveň brigáduje. Napriek veľkej snahe v dvoch zamestnaniach, príjmy rodiny sú veľmi nízke. 

      Podporte osamelé matky a ich rodiny ešte dnes a darujte im štedrú večeru! Za podanú ruku tým, ktorí nedokážu kráčať sami, zo srdca ďakujeme.