• Antigénové samotesty!

• Vážení rodičia, žiaci,

škola má možnosť doobjednať domáce antigénové samotesty. Záujem môžu nahlásiť zákonní zástupcovia alebo plnoletí žiaci, ktorí o tieto testy ešte nepožiadali na školskú mailovú adresu skola@ssske.sk v tvare predmet: záujem o samotesty, text: žiadam o antigénové samotesty pre syna/dcéru (napísať meno žiaka + meno zákonného zástupcu). V prípade plnoletosti žiada žiak.

Termín: do 17.9.2021 do 10,00 hod.

PaedDr. Tatiana Švecová

• ISF SVETOVÉ ŠKOLSKÉ ŠPORTOVÉ HRY U 15 BELEHRAD - BADMINTON

• V pondelok 13.9. začala na svetových hrách súťaž v bedmintone. Dnes sa na kurty postavili reprezentanti v dvojhre.

Našu školu a SR reprezentoval Matúš Poláček, ktorý si v skupinovej fáze zahral 4 náročne zápasy.Súpermi mu boli reprezentanti Ugandy, Srbska, Ukrajiny a Spojenych Arabskych Emirátov.

Po odhraní skupiny čaká Matúša boj o umiestnenie na 5. až 8.mieste.

Zajtra nastúpia do zápasov chlapci v štvorhre. Matúša a Erika čakajú hráči z Ukrajiny a Emirátov.

• Strongman 2021

• Medzinárodná súťaž: Súboj profesionálov a amatérov Slovensko - Česko - Madarsko (11.9.2021Kosice)

• Oznam školskej jedálne

• Dňa 13.9. (pondelok)  a  14.9. (utorok) sú všetci stravníci zo stravy vyhlásení.

Prihlásení sú len zahraniční študenti.

Kto má záujem o stravovanie je potrebné  sa prihlásiť do  9.9. (štvrtok), do 13.00 hod. v kancelárii referentky školskej   jedálne alebo na t.č. 055/6415142 .

Školská jedáleň

• Majstovstvá Európy U 17-  Bedminton SLOVINSKO

•

Po súťaži družstiev ME začala v Slovinskom mestečku Podčetrtek súťaž jednotlivcom. Matúš bol na majstrvostvá nominovaný v dvoch disciplínach, v zmiešanej štvorhre a v štvorhre.

Po včerajšej prehre v mixe 2:0 na sety s prvým nasadenym párom z Ukrajiny na Matúša a jeho spoluhráča dnes čaká 5-ty nasadený pár zo Španielska.

Matušovi a jeho spoluhráčovi držíme palce

• U 15 WORLD SCHOOL SPORT GAMES 2021

• Na svetových športových hrách v Belehrade bude mať zastúpenie aj naša škola a to vďaka hráčom bedmintonu. Erik Hajdu zo IV.OA a Matúš Poláček z V.OA si účasť na svetovom podujatí vybojovali na kvalifikačnom turnaji, ktorý sa odohral počas leta. Matúš s Erikom sa predstavia spoločne v štvorhre chlapcov a Matúš aj v dvojhre.

Vedúcou výpravy bedmintonistov bude trénerka našej školy Mgr. Júlia Poláčková.

Na svetových hrách sa zúčastnia športovci  z vyše 40-tich  krajín sveta.

Chlapcom držíme palce

• Réka Harajdová 1. miesto v kickboxe

• Počas víkendu zažiarila naša študentka Réka Harajdová na 1.kole Open ligy SZKB v Trnave.

Vyhrala 1.miesto za seniorky - 56kg v kategórii K-1, a tiež 1.miesto za seniorky - 56 kg v kategórii Full contact.

Réka blahoželáme!

• 2. miesto pre naše družstvo v súťaži Európskeho hnutia Fair Play!!!

• Družstvo našej školy v zložení Marcel Nemec, Juraj Dancák, Florián Papcun, Peter Rojtáš a Marek Čontofalský, obsadilo krásne 2. miesto v celoeurópskej súťaži hnutia Fair Play v zbieraní odbehaných a odbicyklovaných kilometrov, ktoré sa evidovali aplikáciou Strava. Členom družstva patrí srdečná gratulácia a tešíme sa z úspešnej reprezentácie školy a propagácie olympizmu na medzinárodnom poli!

PhDr. Marcel Nemec, PhD. (kapitán družstva)

• Príhovor Rastislava Trnku,  predsedu KSK
          • Príhovor Rastislava Trnku, predsedu KSK

• Vážená pani riaditeľka, pán riaditeľ, vážení učitelia, milí žiaci,

vitajte opäť v škole. Žiada sa mi povedať: cíťte sa tu ako doma, keďže viac ako polovicu minulého roka ste sa vzdelávali práve z vašej izby, obývačky či kuchyne.

Preskakovať pandemické prekážky nie je jednoduché, ale máme z roka na rok lepšiu kondičku, čo poviete? Zatiaľ čo kľúčovým slovom minulého školského roka bolo „dištančné vzdelávanie“, tohtoročným sa stáva „očkovanie“. Som rád, že nebudeme musieť zatvárať školy celoplošne, a tak sa zvyšujú aj vaše šance na riadne vyučovanie v škole. Osud triedy, v ktorej sa vyskytne pozitívne testovaný žiak na COVID, bude po novom vo vašich rukách. Platiť tu bude jednoduchá matematika. Po očkovaní alebo prekonaní vírusu máte šancu na výučbu v laviciach. Neočkovaných, žiaľ, čaká karanténa.

Milí školáci, pravdepodobne stojíte pred jedným z prvých „dospeláckych“ rozhodnutí, či sa dať alebo nedať zaočkovať. Verím, že túto zodpovednosť premeníte v správne rozhodnutie. Prajem si, aby ste sa rovnako „dospelácky“ a s rešpektom postavili aj k rozhodnutiu vašich spolužiakov o očkovaní. Všetkým nám ide o to isté – chceme ochrániť svoje zdravie a zároveň vrátiť život do starých koľají. Chodiť zas na festivaly, cestovať po svete a stretávať sa bez obmedzení.

Milí zamestnanci našich škôl, veľmi si vážim, že si aj vy uvedomujete dôležitosť očkovania. V Košickom kraji sa vás zaočkovalo už 64 percent, čo je viac ako priemer v bežnej populácii. Ďakujem, že aj vám na očkovaní záleží. Váš postoj je najmä pri nástupe tretej vlny pandémie veľmi dôležitý.

Predošlý školský rok ste zvládli hrdinsky. Klobúk dole pred vami všetkými – študentmi aj učiteľmi. Aby ste to mali tento rok veselšie, Košický samosprávny kraj pripravil súťaž pre všetkých maturantov pod názvom „Hviezdna stužková“. Tí, ktorí sa zapoja do súťaže o najzaočkovanejšiu triedu, budú môcť vyhrať súkromný koncert populárneho slovenského rapera s hviezdnym moderátorom a ďalšími hviezdnymi hosťami. Pre žiakov nematuritných ročníkov sme zase pripravili súťaž Voda nad zlato, vďaka ktorej môžu vyhrať skvelé ceny a zároveň pomôcť životnému prostrediu. Spoločnými silami sa nám tak podarí dosiahnuť, aby sme bolo zeleným krajom. V najbližších dňoch sa k vám dostanú podrobnejšie informácie o tom, ako sa do súťaží zapojiť.

Pravdepodobne nás všetkých čaká ďalší školský rok, v ktorom nebude jednoduché čokoľvek plánovať. Prajem vám, aby ste všetky výzvy – plánované aj neplánované – preskakovali s optimizmom. A nám všetkým, aby sme o pandémii počúvali už len na hodinách dejepisu.

Rastislav Trnka

predseda Košického samosprávneho kraja