• Začiatok halovej sezóny s víťazstvami.

• 14.1. 2023  atletická skupina Henriety Rusnákovej začala halovú pretekársku sezónu úspešne, v Ostrave,kde 1. miesto v skoku do diaľky vybojovala Viktória Rusnáková a 7. miesto na 200m Diana Devaldová.

18.1. 2023 si  na preteky v skoku do výšky v Banskej Bystrici odskočili Matej Bracho a Viktória Rusnáková  medzi juniormi sa nestratili  Matej vyhral v osobnom rekorde a Vika obsadila druhé miesto.

21.1.2023 sa konali medzinárodne preteky v Nyiregyháze 3.miesto vybojovala v trojskoku Viktória Rusnáková a 10.miesto v behu na 60m. a 9. miesto Diana Devaldová na 200m a Bracho 5. miesto v skoku do výšky.

28.1.2023 sa opäť v Niyregyháze konali medzinárodné preteky  1. miesto Diana Devaldová 300m

2. miesto Matej Bracho  na 60m prekážok a 4. miesto v skoku do výšky. 4. miesto Viktória Rusnáková na 60m prekážok.

Šimon Jacknič 800m 13. miesto. A pre diskára Samuela Šimu halová doplnková disciplína guľa 6kg zaletela na métu 11,78cm čo mu zaistilo 5. miesto.

Úvod sezóny sa  len rozbieha a vrcholné majstrovské súťaže nás čakajú od 11.2. 2023.

Držíme palce  atlétom, nech pokračujú  v skvelých výsledkoch. ďalej.

• Športová  streľba
          • Športová streľba

• V dňoch 28.-29.1.2023 sa naši športoví strelci zúčastnili 2. kola Extraligy v Martine. Najúspešnejšia bola Janka Janošková (III.BG), ktorá sa obidva dni umiestnila na III.mieste.

Gratulujeme!

• Úspech našho žiaka

• Náš študent Vasil Pirčák sa prebojoval na Majstrovstvá Európy juniorov ktoré budú v dňoch 1.až 6.2.2023 v Larnake na Cypre.Prajeme mu veĺa úspechov.

• Orava Cup
          • Orava Cup

• V sobotu 28.1.2023sa naši žiaci zúčastnili na turnaji karate Orava Cup v Dolnom Kubíne. Vaneska Bandurovási vybojovala 1.miesto kumite ženy open 3.miesto kumite juniorky.

• Poďakovanie

• Milí študenti!

Som presvedčená o tom, že ste všetci šikovní a múdri, veď študujete na gymnáziu. A určite ste aj telesne zdatní a talentovaní, veď ste na športovom gymnáziu. A ja som veľmi rada, že ste tam aj morálne zdatní a čestní.

Touto cestou by som chcela vyzdvihnúť   také čestné správanie vašej spolužiačky. Je ňou Stanka Hakulinová. Práve jej sa chcem pekne poďakovať za nájdenie a hlavne vrátenie mojej peňaženky s dokladmi a peňažnou hotovosťou. Je dobré vedieť, že sú medzi nami čestní ľudia, ktorí si dajú tú námahu, vyhľadajú majiteľa a na vlastné náklady stratenú vec vrátia.

Stanke prajem, aby zostala takým dobrým človekom a prežila dobrý a úspešný život. Charakter človeka sa prejaví vo veľkých okamihoch, ale formuje sa v maličkostiach. Hoci aj v takej situácii, ako je nájdenie a vrátenie stratenej veci.

Ako bývalá učiteľka verím, že aj na pôde vašej školy vás k takému správaniu vedú vaši učitelia.

S pozdravom PaedDr. Otília Ľoncová

• Atletika  - prvé preteky aj s medzinárodnou účasťou
          • Atletika - prvé preteky aj s medzinárodnou účasťou

• Prvé preteky aj s medzinárodnou účasťou máme úspešne za sebou. NIekomu sa darilo viac, inému menej - ale každí jeden atlét dal do toho maximum v danej chvíli.

Vezieme si domov viacero osobných rekordov, niekoľko nápadov ako vylepšiť chybičky a veľa, veľa skúsenosti do ďalších súťaži.

Cez víkend sa predstavili:

Lea Hubayová - diaľka (vyrovnaný osobný rekord) , trojskok (halový osobný rekord)

Katarína Vysokaiová - 60m

Erika Krešáková - diaľka

Božidara Macečková - 60m, výška

Tomáš Kancír - 500m, 300m (osobné rekordy v oboch disciplínach)

Milan Balog - diaľka, trojskok (halový osobný rekord) + Elán míting (diaľka)

Samuel Čížek - diaľka, trojskok, 60m (osobný rekord)

Daniel Kimák - diaľka (osobný rekord a celkovo 2 miesto v kategórii juniorov)

Brian Harčár - 60m (Elán míting - blízko osobného rekordu)

Zverencom gratulujem a teším sa na ďalšie preteky

Držte nám palce, ďakujeme.

trénerka J. Velďáková

• Náš lyžiar Tomáš Mihalko si skvele počínal minulý víkend na súťažiach

• V sobotu 21.1. v obrovskom slalome (prvé kolo) Východoslovenskej lyžiafskej ligy Strednica obsadil krásne aj keď menej populárne 4. miesto

22.1 v obrovskom slalome (druhé kolo) východoslovenskej lyžiarskej ligy Kubašok dosiahol ešte lepší výsledok a získal bronz.

Tomášovi gratulujeme a držíme palce.

Trénerka J. Velďáková

• Olympiáda v anglickom jazyku - okresné jolo

• Dňa 19.1.2023 sa uskutočnila Olympiáda v anglickom jazyku- OKRESNÉ KOLO. V kategórii 2A (prváci, druháci gymnázií) našu školu vzorne reprezentovala žiačka Yuliia LUNINA z V.OA, ktorá úspešne zvládla písomnú aj ústnu časť a umiestnila sa na 4.mieste v okrese KOŠICE II..

Za úspešnú súťaž získala knihu TALKING POINTS.

Yulii ďakujeme, srdečne gratulujeme a prajeme veľa šťastia v ďalších súťažiach!

• Beseda s trojnásobnou olympioničkou a ambasádorkou hnutia FAIR PLAY pani Katarínou Ráczovou-Lokšovou

• Dňa 20.1.2023 zavítala na pôdu Strednej športovej školy košická rodáčka, najúspešnejšia slovenská šermiarka, účastníčka troch olympijských hier a v súčasnosti ambasádorka hnutia Fair Play, pani Katarína Ráczová-Lokšová. Študentom v pútavej prezentácii a následnej besede priblížila jedinečné zážitky z olympiád, vrcholovej prípravy športovca, ako aj súčasný význam a poslanie hnutia fair-play. Za zorganizovanie vydarenej akcie patrí poďakovanie pani riaditeľke školy PaedDr. Tatiane Švecovej a vyučujúcim Mgr. Samuelovi Horváthovi a PhDr. Marcelovi Nemcovi.

• Víťazka

• Dňa 21.01.2022 Sára Hevessyová, trieda II.AG, keď v kategórii Juniors female-C zvíťazila. Sárka blahoželáme a držíme palce ďalej.

trénerka Velďáková D.

• Slovenský pohar v basketbale žien

• Finálového turnaja slovenského pohára žien sa zúčastnili  aj mladé košické anjelky do 23 rokov, kde predviedli svoje výkony aj naše žiačky školy - Fleischerová Ľudmila, Karafová Michelle a Tamara Mandelíková. Po síce dvoch prehrách ale sympatických výkonoch obsadili konečné šieste miesto. V druhom zápase proti extraligovému Šamorínu sa stala najlepšou hráčkou košického tímu Tamara Mandelíková.

• Memoriál M.Bozogáňa - karate

• 14.1.2023 sa naši študenti zúčastnili medzinárodného turnaja Memoriál M.Bozogáňa v Košiciach. Za účasti 451 pretekárov z piatich štátov Európy zabojovali o stupne víťazov.