• P-T-S míting
     • P-T-S míting

     • P-T-S míting (20.7.2023)

      Dňa  20.7.2023 sme sa zúčastnili úžasného mítingu PTS, ktorý hostila Banská Bystrica. 

      Niekto z pozície trénera, atléta (Milan Balog), dobrovoľníctva (Katarína Vysokaiová) či fanúšika (Brian Harčár).

      V skoku do diaľky sa predstavil v národnom programe Milan Balog (III. BG), ktorý skočil 625 cm a vybojoval v kvalitnej súťaži 5 miesto. Gratulujeme.

      Trénerka J. Velďáková

    • Viliam Holenda - WSPS World Cup Osijek 2023 - 4. deň
     • Viliam Holenda - WSPS World Cup Osijek 2023 - 4. deň

     • Dnes bol posledný deň v Osijeku.

      Strieľal som kvalifikáciu v ležačke, v ktorej som sa necítil tak stabilne ako včera na tréningu, ale dal som do toho všetko a podarilo sa mi nastrieľať limit na ME aj v tejto disciplíne. Ani tento krát som nezaostal ďaleko za prvými, nastrieľal som 614,1 bodov, čo by bolo tretie miesto v kvalifikácii. Mám z toho neskutočnú radosť a teším sa na Rotterdam.

      Ďakujem všetkým za podporu, veľmi ma to motivovalo.

       

      Gratulujeme!

    • Vilam Holenda - WSPS World Cup Osijek 2023
     • Vilam Holenda - WSPS World Cup Osijek 2023

     • 1. deň

      A je to tu ! Moja prvá medzinárodná súťaž v streľbe so vzduchovej pušky, na ktorú som sa tak tešil a pripravoval. Včera sme pricestovali do Osijeku, cesta bola pohodová, úspešne som absolvoval aj kontrolu vybavenia a dnes som mal prvý tréning v stojačke, ktorý dopadol celkom úspešne aj napriek počiatočným problémom. Zajtra ma čaká kvalifikácia 60 rán v stojačke, myslite na mňa o 9:15 hod. Keďže ešte nemám zdravotnú klasifikáciu, nemôžem postúpiť do finále, ale ak nastrieľam limit, môžem sa zúčastniť Majstrovstiev Európy v Rotterdame, kde by som získal aj zdravotnú klasifikáciu a tak by som sa mohol prebojovať aj do finále ME.

      Vďaka úžasnej komunite nevidiacich strelcov, ktorí ma hneď prijali do partie, sa spolu s mojim asistentom - tatom cítime veľmi dobre a užívame si svetový pohár s úsmevom na tvári.

      2. deň

      WSPS World Cup Osijek 2023 -

      Dnes bol súťažný deň v stojačke, pre mňa veľmi dôležitý, pretože som potreboval nastrieľať limit, aby som mohol postúpiť na ME v Rotterdame, kde mi urobia zdravotnú klasifikáciu a potom sa budem môcť prestrieľať aj do finále.

      PODARILO sa mi to

      Aj napriek chvíľkovej kríze po 30 ranách, som nastrieľal 563,0 bodov a tak som bol po Ager Solabarrieta druhý v kvalifikácii, takže celkom pekné prekvapenie pre mojich súperov. Pre mňa to bolo tiež prekvapenie, som naozaj veľmi spokojný a teším sa na ďalšiu výzvu v ležačke, ktorá začne zajtra tréningom a v utorok vyvrcholí kvalifikáciou, kde potrebujem taktiež nastrieľať limit.

      Gratulujem

      Martin Adámek k 1.miestu a Ager Solabarrieta k 2. miestu vo finále, ktoré bolo naozaj veľmi napínavé.

      V neposlednom rade sa chcem poďakovať mojej trénerke Vierke Dancákovej Fodorovej za jej profesionalitu s ktorou pristupuje na tréningoch, odvahu trénovať nevidiaceho a podporu, vďaka ktorej by som tento výsledok nedosiahol

      Viliam Holenda

     • STRONGMAN 2023

     • Európsky pohár STRONGMAN 2023...17.6.2023 pred OC OPTIMA Košice- SŠŠ bola partnerom podujatia - organizátor sekcia Fitness.

      Jana Kordiaková

     • Svetový pohár hendikepovaných športovcov

     • V piatok odchádza náš nevidiaci športovec Viliam Holenda na “Svetový pohár hendikepovaných športovcov” v Osijeku. Pokúsi sa tu splniť kvalifikačný limit na ME nevidiacich v športovej streľbe. Držíme mu palce!

    • Lenka Jašeková majsterka Slovenska !
     • Lenka Jašeková majsterka Slovenska !

     • Cez vikend sa v Košiciach konali Majstrovstvá Slovenska v atletike v kategórii U23.Titul majsterky Slovenska si v kladive vyhádzala Lenka Jašeková, jej oddielova kolegyňa Zuzka Salociová obsadila v osobnom rekorde 4.miesto. Samuel Šima v hode 2kg diskom v osobnom rekorde obsadil 2.miesto.  Matej Bracho v skoku do výšky v nepriaznivom burkovom počasí vyskákal 4.miesto a v trojskoku bol piaty v osobnom rekorde. Diana Devaldová si s klubovými pretekárkami vybojovala 4.miesto v štafete 4x100m.Titul majsterky Slovenska v trojskoku si vybojovala už bývala žiačka školy Viktória Rusnáková, ktorá sa ešte pokúša o limit na MEJ .  Koncom júla v Banskej Bystrici  nás ešte čakajú M SR dospelých.a pár atletických mítingov.

      Gratulujeme všetkým pretekárom a držíme  palce v letnej seźone.

      Trénerka  Mgr.Henrieta Rusnáková

    • Kvalifikačná dobrodružná expedícia tímu DofE je za nami...
     • Kvalifikačná dobrodružná expedícia tímu DofE je za nami...

     • Dňa 27.6. 2023 náš tím DofE úspešne ukončil dvojdňovú kvalifikačnú dobrodružnú expedíciu v zložení: A. Kantoráková III.AG, Karina Matiová I.A, Mária Domiková II.AG  a Timea Spišáková II.A. Expedícia sa uskutočnila v prekrásnom prostredí Volovských vrchov. Cieľom expedičného tímu bolo dosiahnuť sedlo Jedľovec, kde družstvo prenocovalo a plnilo stanovené úlohy. Úspešným zvládnutím kvalifikačnej expedície sa družstvo výrazne priblížilo k splneniu a zisku bronzovej úrovne DofE.

      Za vydarenú expedíciu, ako aj za jej bezproblémový priebeh, patrí zaslúžené poďakovanie našim pedagógom: Mgr. Samuelovi Horváthovi, Mgr. Petrovi Popovičovi a  PhDr. Marcelovi Nemcovi.