• Sústredenie atlétov na Tenerife
     • Sústredenie atlétov na Tenerife

     • V týchto dňoch sú atléti tréningovej skupiny Henriety Rusnákovej,  šptintéri, skokani na sústredení  v mestečku Arona na ostrove Tenerife, kde sú vynikajúce podmienky na prípravu. Príjemná teplota vzduchu okolo 26 stupňov, oceán 22 stupňov umožňuje plnohodnotne absolvovať objemovú prípravu  s využitím piesočnatej pláže, kopcov v palmových aleji a techniky atletických disciplín  na miestnom  štadióne. Diana Devaldova, Juraj Haják a Viktória Rusnáková spolu s tréningovými partnermi  na fotkách.

      Trénerka Mgr.Henrieta Rusnáková

    • Fotografie na študentský preukaz
     • Fotografie na študentský preukaz

     • Fotografie na študentský preukaz z pohodlia domova

      Študentský preukaz je jedným z najdôležitejších dokumentov, ktorý sprevádza ich držiteľa počas celého pobytu na škole. Pomocou bezplatného online fotoeditora si študenti teraz môžu vytvoriť vhodnú fotografiu na svoj školský preukaz.

      Fotografia na študentský preukaz má isté parametre, ktoré tento bezplatný nástroj na výrobu fotografií rozoznáva, a preto je vytvorenie takejto fotografie teraz oveľa jednoduchšie. Celý proces môže prebehnúť priamo vo vašej obývačke. Nepotrebujete žiadne špeciálne technológie, bude Vám stačiť len Váš smartphone.

      Nahrajte fotku priamo z galérie alebo si urobte novú a nástroj na úpravu fotografií sa postará o jej zarámovanie a prípadné orezanie. Nemusíte sa báť o to, čo je na fotke za vami, editor automaticky odstráni pozadie. Pred fotografovaním si však nezabudnite zložiť akúkoľvek pokrývku hlavy.

      Fotografia na študentský preukaz musí spĺňať niekoľko základných kritérií:

      • osoba na fotografii sa pozerá do objektívu,
      • hlava je umiestnená v strede fotografie,
      • osvetlenie tváre je rovnomerné.

      Bezplatný editor fotografií je jednoduchý, intuitívny a prácu s ním zvládne naozaj každý. Ako na to?

      1. V telefóne otvorte webový prehliadač a zadajte odkaz https://passport-photo.online/sk/foto-na-isic-zadarmo
      2. Vyberte „Odfotiť“ alebo jednoducho nahrajte fotografiu z vašej galérie.
      3. Zvoľte možnosť „Stiahnuť“.
      4. Uložte fotografiu.

      Každá takto pripravená fotografia môže byť použitá na študentský preukaz, ktorým sa budete identifikovať. Ako môžete vidieť, celý proces prípravy fotografie je mimoriadne jednoduchý a nezaberie vám viac ako minútu!

      Program na úpravu a editovanie fotografií nájdete na:

      https://passport-photo.online/sk/foto-na-isic-zadarmo

    • Ostravsko - beskydské šedesátky
     • Ostravsko - beskydské šedesátky

     • Náš atlét z I.AM Andrej Krempaský sa zúčastnil medzinárodnej hasičskej súťaže v Českej republike a obsadil krásne 8. miesto.

      Andrejovi gratulujeme a prajeme veľa úspechov aj mimo atletickej dráhy 

      Trénerka J. Velďáková

    • MS v Argentíne -inline korčuľovanie
     • MS v Argentíne -inline korčuľovanie

     • Náš žiak Daniel Šimko, VIII.OA  sa nedávno vrátil z Majstrovstiev sveta, kde reprezentoval nielen svoj klub, ale aj našu školu. Majstrovstvá sveta sa uskutočnili v Argentíne. Dano absolvoval 4 disciplíny: 100m, trať na 1 kolo na ceste (cca 400-500m), a tiež trať dlhú 10km a 15km. 

      Najlepší úspech dosiahol na 100m trati, kde skončil na krásnom 27 mieste. Na trati tzv. "1 kolo" obsadil 30 miesto.

      Blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšej športovej činnosti a tiež na maturitách.

    • EXPERT geniality show
     • EXPERT geniality show

     • Aj tento rok na našej škole prebehne súťaž EXPERT geniality show 30.11.2022. S otázkami z rôznych okruhov sa popasuje 43 žiakov.

    • Vianočná zbierka
     • Vianočná zbierka

     •  

                  Slovenské Vianoce majú mnoho podôb. Poznáte ich? | LepšíDeň.sk

      Milí spolužiaci, vážení učitelia a zamestnanci školy.

      Náš školský parlament  vyhlasuje v dňoch  6.12.2022  -  12.12.2022

      ZBIERKU TRVANLIVÝCH POTRAVÍN A DROGÉRIE PRE RODINY V NÚDZI


      Môžete doniesť potraviny:  ryžu, cestoviny, cukor, soľ, korenie, šošovicu, hrach, fazuľu, trvanlivé mlieko, konzervy, múku, olej, čaj, kávu…...... atď. (Samozrejme všetko v záruke)
      Z drogérie : zubné pasty, kefky, šampóny, sprchovacie gély, mydlá, prášok na pranie, vlhčené utierky, servítky…...... atď.

      Veci môžete nosiť v uvedených dňoch do kabinetu A 209.

      Vyzbierané potraviny budú odovzdané OZ Dobré srdce a dostanú sa do tých správnych rúk

                                     Ďakujeme!   

    • Vodné pólo - Slovenský pohár
     • Vodné pólo - Slovenský pohár

     • Naše dievčatá sa v sobotu na bratislavských Pasienkoch tešili z výhry nad konkurenčným domácim tímom Sláviou UK Bratislava 11:9 a nad hlavy mohli po piaty raz v klubovej histórii zdvihnúť cennú trofej v Slovenskom pohári. Podali veľmi dobrý a konsolidovaný výkon, takticky na výške a ani v jednom prípade v zápase nespanikárili a išli si svoje. Jasné, objavili sa chyby, ale príkladnou húževnatosťou a bojovnosťou to dotiahli do úspešného konca mimoriadne vyrovnaného stretnutia.

      Vo veľkej mieri sa podieľala úspechu s 3 gólmi Tamara Dubna z II. AG. Príležitosť dostali aj A. Farkašová a D. Misiura.

    • PRO EDUCO
     • PRO EDUCO

     • Milí študenti!

      V dňoch 31. novembra a 1. decembra  2022 v čase od 9,00 – 14,30 hod. sa uskutoční Medzinárodný veľtrh vzdelávania PRO EDUCO, ktorý sa zameriava na ponuku vzdelávania a uplatnenia sa absolventov základných, stredných a vysokých škôl na trhu práce. Popri téme vzdelávania veľtrh prezentuje aj ďalšie formy mimoškolských aktivít, rozvoja osobnosti, možností pracovného uplatnenia, cestovania a doplnkového vzdelávania mladých.

      Neváhajte, navštívte tento veľtrh a získajte nové informácie o štúdiu či pracovných ponukách doma i v zahraničí!

      Mgr. Domonkošová – VP školy

    • OTVORENIE „RAAM“-relaxačnej, arteterapeutickej, multifunkčnej miestnosti v ŠI.
     • OTVORENIE „RAAM“-relaxačnej, arteterapeutickej, multifunkčnej miestnosti v ŠI.

     • Akcia prebehla 23.11.2022, kde p.riaditeľka PaeDr.  Tatiana Švecová slávnostne zahájila činnosť prestrihnutím pásky. Na zriadenie miestnosti prispel financovaním Fond zdravia mesta Košice, kde na základe napísania Projektu na tému : POKOJ V DUŠI , ZDRAVIE V TELE sme získali finančnú čiastku a zriadili taký menší Snoezelen. Snoezelen je multifunkčná metóda, ktorá sa realizuje v obzvlášť príjemnom a upravenom prostredí pomocou svetelných a zvukových prvkov, vôní a hudby, pričom jej cieľom je vyvolanie zmyslových pocitov. Je určená najmä pre osoby s poruchami správania a učenia, s psychickými poruchami, pre osoby s demenciou... s traumatickým poranením mozgu, pre chronicky chorých pacientov... S metódou Snoezelen pracujú špeciálni pedagógovia, terapeuti, zdravotníci, fyzioterapeuti, vychovávatelia...

      Miestnosť bude využívaná celoročne, žiakmi aj pedagógmi na relaxáciu po tanečnom, alebo športovom tréningu, na kreslenie, počúvanie relaxačnej hudby, hru na klavír,....a iné oddychové činnosti. Každý pondelok vo večerných hodinách realizujeme riadenú relaxáciu, autogénny tréning pod vedením p. vychovávateľky Mgr. Eriky Žillovej.

    • Cenu mesta Košice získala Nikola Valečková
     • Cenu mesta Košice získala Nikola Valečková

     • Dňa 21.novembra 2022 sa uskutočnila súťaž Násilie medzi nami pod záštitou Košického samosprávneho kraja. Žiaci mali za úlohu vyjadriť ako vnímajú násilie páchané na deťoch a medzi deťmi. Za školský internát strednej športovej školy sa súťaže zúčastnili Daniel Kimák, Beatrice Kačmarská a Nikola Valečková. Žiaci na školskom internáte tvoria v rámci záujmového krúžku Umenie a kultúra, ktorý vedie vychovávateľ Ing. Igor Miňo, PhD.

      Cenu mesta Košice a peňažný dar v hodnote 200 EUR získala žiačka IV.AM Nikola Valečková. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších tvorivých momentov.

      Ing. Igor Miňo, PhD.

      vychovávateľ

      Názov podujatia: ,,Násilie medzi nami“ – pod záštitou Košického samosprávneho kraja

      Názov súťaže: ,,Ako vnímam násilie páchané na deťoch a medzi deťmi“

      Organizátor súťaže: Koordinátor ochrany detí pred násilím Košice

      Spoluorganizátor súťaže: Košický samosprávny kraj, Mesto Košice, Verejná knižnica Jána Bocatia

      Cieľ a účel súťaže: zapojenie študentov v rámci svojho odboru či školskej krúžkovej činnosti do problematiky násilia páchaného na deťoch dospelou osobou, inštitúciou, či iným dieťaťom. V meste Košice a jeho okolí je 59 SŠ rôzneho druhu a zamerania. Študenti majú kreatívnym spôsobom premietnuť svoj pohľad na násilie páchané na deťoch a medzi rovesníkmi. Majú tak príležitosť zaoberať sa touto súčasnou témou v hlbšom duchu, premietnuť ju z vlastného uhla pohľadu a zároveň využiť svoju odbornosť , či študijné zameranie s motiváciou vyhrať tak pre svoju školu ,,Cenu primátora mesta Košice“.

    • Moderný človek nefajčí – beh po schodoch
     • Moderný človek nefajčí – beh po schodoch

     • 160 schodov v školskom internáte „zdolalo“ 23 ubytovaných detí. Výbeh z prízemia na 8. poschodie bol meraný digitálnou časomierou/čip pripevnený na prste bežca/. Vo výbornej atmosfére deti podali skvelé športové výkony. Najlepší čas 31 sekúnd dosiahol Andrej Krempaský. Všetkým bežcom srdečne gratulujeme !

      Vychovávateľky: Helena Sokolová a Elena Belicová

    • MT O pohár olympijských nádejí - Košice
     • MT O pohár olympijských nádejí - Košice

     • Minulú sobotu (19. 11. 2022) sa v Košiciach uskutočnil tradičný medzinárodný turnaj O pohár olympijských nádejí. 

      V silnej konkurencii - 5 krajín/17 klubov - bojovali o pozíciu na stupni víťazov aj naši žiaci. 

      Najviac sa darilo Illiovi Shketykovi (I.DS), ktorý ovládol svoju hmotnostnú kategóriu (do 65kg) a obsadil 1. miesto.

      Výborne si viedol aj Kevin Pekár (I. AG). Ten zvíťazil v troch dueloch z piatich, čo mu stačilo na 4. miesto, a medaila mu ušla len o chlp. 

      Turnaja sa zúčastnil aj Mykhailo Stolnyk (I.DS), ktorému to tento turnaj nevyšlo na pódiové umiestnenie. 

      Za vzornú reprezentáciu školy - Ďakujeme!

       

      Tréner: Jakub Sýkora

    • iBbobor
     • iBbobor

     • Úspešnými riešiteľmi informatickej súťaže IBOBOR sa stali:

      Alex Šefčík (I.AM)

      Samuel Petráš (I.AG)

      Maroš Chovan (I.AM)

      Mária Domiková (II.AG)

      Adam Müller (V.OA)

      Ľubomír Žinčák (I.DS). 

       

      Srdečne gratulujeme! 

    • 7 medailí z M SR Juniorov v bedmintone
     • 7 medailí z M SR Juniorov v bedmintone

     • Telehaničová Miška a Slosiariková Sofia 

      Poláček Matúš a Hajdu Erik 

      Cez víkend 12.- 13.11.2022 sa v Banskej Bystrici odohrali M SR juniorov v bedmintone. Našu školu reprezentovali Miška Telehaničová, Sofia Slosiariková, Sofia Šilingová, Matúš Poláček a Erik Hajdu. Juniorskou majsterkou SR sa v dvojhre stala Sofia Slosiariková, Miška si z dvojhry odniesla bronz. Spolu sa dievčatá stali majsterkami SR v štovrhre.Miška sa stala majterkou SR aj v miešanej štvorhre. Matúš si v dvojhre vybojoval štvrťfinálovú účast,to isté zopakoval v zmiešanej štvorhre a  v štvorhre si so spoluhráčom zahrali semifinále a skoncili na 3.mieste. Erik si z MSR odnáša taktiež 3.miesto zo štvorhry Bez medaily ostala Sofia Šilingová, ktorú v pavúku dvojhry vyradila Miška.

      Hráčkam a hráčom gratulujem k umiestneniam a ďakujem za predvedené výkony.

      Trenerka: Júlia Poláčková