• Dňa 5.11. sa tréneri Pavel Pankuch, Danka a Janka Velďákové zúčastnili otvorenia nového atletického štadióna na ZŠ v Tornali.

Naši žiaci Lea Hubayová, Erika Krešáková, Samuel Šima a Filip Sasák mali názorné ukážky jednotlivých disciplín a deti ZŠ v Tornali z nich boli nadšené.

• Byť prítomný pri zapálení Maratónskeho ohňa v Košiciach je vždy veľká pocta. Tohtoročný 100. ročník MMM 2023  bol symbolicky otvorený aktom zapálenia, pri ktorom asistovali naši žiaci, ako členovia štafety s maratónskym ohňom: Branislav Fotul (VII.OA), Filip Sasák (IV.AM), Dominik Mako (IV.AM) a Tofik Kasumov (III.DS). Slávnostný akt sa realizoval za prítomnosti mnohých televíznych štábov vo večerných hodinách 1.10.2023.  Za vzornú reprezentáciu školy, ako aj mesta Košice a Slovenska vyslovujeme úprimné poďakovanie!

• Dňa 5.10.2023 sa uskutočnilo v budove Historickej radnice mesta Košice, slávnostné odovzdanie ocenení bronzovej úrovne našim „dofáčkam“: Karina Matiová (II.AG), Mária Domiková (III.AG), Tímea Spišaková (III.AG). Ceny odovzdával predseda KSK pán R. Trnka a námestníčka primátora mesta Košice pani L. Gurbáľová. Poďakovanie patrí všetkým vedúcom a pedagógom, ktorí sa počas celého školského roka podieľali na úspešnom zvládnutí všetkých hodnotených oblastí, pánom učiteľom P. Popovičovi a S. Horváthovi, pani učiteľke M. Senkovej.

Marcel Nemec

(vedúci programu DofE)

• Úspech našej korčuliarky na MMM

• Jubilejného 100. ročníka Medzinárodného maratónu mieru sa v disciplíne inline korčuľovanie zúčastnila aj naša žiačka Laura Martonová z 1. AM. V silnej konkurencii 241 účastníkov si vybojovala 19.miesto a medzi ženami skončia na krásnom 3. mieste.

K úspechu srdečne blahoželáme !

• Karate -  Croatia open
          • Karate - Croatia open

• V sobotu 30.9.2023 sa naši žiaci zúčastnili medzinárodného turnaja Croatia open v Chorvátskej Rijeke.

Vasil Pirčák si v kategórii juniorov do 76kg vybojoval 3.miesto.

Gratulujeme.

Tréner: František Kretovič

• Zápasníci úspešní v Nitre aj v Poľsku

• Žiaci našej školy minulý víkend (30.9. - 1.10.2023) vycestovali na dva turnaje:

Kevin Pekár (II.AG) a Lucia Ongáľová (VII.OA) na medzinárodnom turnaj v Nitre obsadili vo svoji hmotnostných kategóriách zhodne 2. miesto.

Druhá partia zápasníkov sa zúčastnila medzinárodného turnaja v poľskom Krašniku. Darilo sa najmä Illiovi Shketykovi a Mykhailovi Stolnykovi (obaja II.DS). Obaja v kvalifikačných bojoch nenašli premožiteľa a nakoniec sa stretli vo finále, v ktorom sa z víťazstva radoval Illia.

Nikolaj Szilagyi (I.DS) si prvýkrát vyskúšal štart vo vyššej hmotnostnej kategórii. Po troch víťazstvách a dvoch prehrách z turnaja vypadol a obsadil 10. miesto/30 pretekárov.

Jaroslav Zaremba (I.AG) postupne naberá skúsenosti. Po dvoch prehrách z turnaja vypadol.

Zápasníkom a zápasníčke gratulujeme.

Tréner - Jakub Sýkora

• Európska noc výskumníkov

• Dňa 29.9.2023 žiaci I.AG a I.AM navštívili podujatie Európska noc výskumníkov . Navštívili vedecké stánky, kde prostredníctvom pokusov a interaktívnych ukážok mohli pochopiť, že za všetkými javmi okolo nás a dejmi v prírode sú vedecké vysvetlenia a princípy, čím organizátori chceli divákov a najmä mladých ľudí podnietiť k aktivite a zážitkovému vzdelávaniu. Pre študentov bol pripravený bohatý a pestrý program, pričom dôraz bol kladený predovšetkým na zvýšenie ich záujmu o štúdium prírodných vied a technických smerov na vysokých školách.

Mgr. I.Lévaiová

• SLOVAK YOUTH U 17

• Eva Sárená Erik Hajdu

Cez víkend od 29.9-1.10.2023 sa v Trenčíne konal medzinárodný bedmintonový turnaj zo série Europe Circuit . Na turnaji sa zúčastnili aj naši žiaci Eva Sárená a reprezentant Erik Hajdu. V silnej konkurencii sa nestratili a  obaja si z turnaja odnášajú 3. miesto zo štvorhry, ktoré vybojovali po boku svojich klubových spoluhráčov.

Evke aj Erikovi gratulujem

Trénerka: Poláčková

• Italian Kickboxing World Cup

• Od 28.10.-1.10. sa konala súťaž  Italian Kickboxing World Cup, na ktorej sa zúčastnili naši dvaja žiaci Christián Tamáš z II.AG a Marcel Labovský z I.DS.

Christián musel súťažiť o kategóriu vyššie low kick -51 a získal bronzovú medailu. Marcel  bojoval v light contact a kick light -69 a získal dve strieborné medaile.

Chalani skvele a držíme palce ďalej.

Trénerka Velďáková D.

• Víťazstvo bežeckej štafety školy na jubilejnom 100. ročníku MMM v Košiciach!

• Bežecká štafeta našej školy v zložení Branislav Fotul (VII.OA), Filip Sasák (IV.AM), Dominik Mako (IV.AM) a Tofik Kasumov (III.DS), zvíťazila v súťaži štafiet stredných škôl v disciplíne 4 x 1¼ maratón na jubilejnom - historickom 100. ročníku MMM v Košiciach, ktorý sa uskutočnil 2.10 2023. Výrazný úspech bežcov naše školy sa podaril, keď preukázali dominanciu v konkurencii 44 štafiet stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK. Bežcom k dosiahnutému úspechu srdečne gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

PhDr. Marcel Nemec, PhD. (vedúci družstva)

• World Junior Championships 20203

• V poslednom stretnutí juniorských Majstrovstiev Sveta zmiešaných družstiev sa naši dokázali zabodovať a obsadili na šampionáte konečné 29.miesto. Ich súperi z Litvy boli rozhodne proti, no v konečnom meraní síl obišli naprázdno.

• World Junior Championships

• Z duelu s Arménskom si odnášame jednoznačnú výhru 3:0, čo znamená, že v záverečnom stretnutí juniorských majstrovstiev sveta zmiešaných družstiev zabojuje Slovensko o konečné 29. miesto.

• Galeb Belgrade Trophy

• V Srbsku sa uskutočnil Turnaj s názvom Galeb Belgrade Trophy (taekwondo), na ktorom sa zúčastnil náš žiak Damien Frgolec (VI.OA).

Damienovi sa darilo a skončil na 3 mieste.

Blahoželáme a prajeme veľa úspechov naďalej.

• Skvelá práca a výhra nad Tahiti po výsledku 5:0

Niekto by možno povedal, že výhra nad Tahiti by mala byť pre Slovensko akousi "povinnou jazdou", no mnohí z Vás vedia, že rozdiely, ktoré boli kedysi medzi hráčmi sa posledné roky stierajú...

Veríme, že po ťažkom úvode proti Dánsku a Taiwanu sa naši hráči nabudili a vo víťaznej šnúre budú pokračovať aj naďalej