• Aplikovaná matematika

• Predmetová komisia Matematika a fyzika

Charakteristika predmetu

Obsah predmetu Aplikovaná matematika je zameraný na základné pojmy z oblasti algoritmov a na základnú matematickú terminológiu a symboliku v oblasti štatistiky.

Výchovno-vzdelávacie ciele predmetu

Cieľom vyučovacieho predmetu Aplikovaná matematika je poskytnúť žiakom  súbor základných vedomostí, zručností a kompetencií z oblastí algoritmy a štatistika.

Žiaci sa na základe teoretických poznatkov naučia v matematike a aj v bežnom živote rozdeliť problém na menšie časti, navrhnúť vlastné riešenie problému, identifikovať opakujúci sa vzor a miesto rozhodovania (vetvenie, opakovanie). V už existujúcom algoritme odhaliť chybu a odstrániť ju.  Naučia sa overiť správnosť algoritmu.

V oblasti štatistiky sa naučia základné pojmy. Zvládnu získať, triediť a spracovať údaje do tabuľky, graficky ich znázorniť. Určiť základné charakteristiky polohy.

Cieľom je aj rozvíjať u žiakov spoluprácu pri riešení úlohy a prezentácia výsledkov.

obsahový štandard

Algortimy

Intuitívny pojem algoritmu

Vlastnosti algoritmu