• Slovák zažiaril pri debute medzi mužmi, zatienil aj hviezdne mená

     • Brankár Rastislav Eliaš pri svojom debute v seniorskom hokeji.

      Brankár Rastislav Eliaš pri svojom debute v seniorskom hokeji. (Autor: Helsingin IFK/ twitter)

      Sportnet|12. aug 2023 o 00:20

      V zápase zneškodnil všetkých 28 striel.

      BRATISLAVA. Slovenský hokejový brankár Rastislav Eliaš má za sebou mimoriadne úspešný debut na seniorskej úrovni.

      Devätnásťročný odchovanec košického hokeja nastúpil v prípravnom zápase vo farbách fínskeho tímu IFK Helsinki a vychytal čisté konto.

      Proti tímu Lahti Pelicans zneškodnil všetkých 28 striel, a tak jeho mužstvu postačil na víťazstvo gól 19-ročného fínskeho útočníka Kaspera Lundella.

      Eliaš čelil aj Američanovi Ryanovi Laschovi, ktorý dvakrát ovládol produktivitu švédskej najvyššej súťaže v drese göteborskej Frölundy.

      Mladý Slovák zatienil aj svojho brankárskeho konkurenta Jussiho Olkinuoru, ktorý bol najlepším gólmanom minuloročného svetového šampionátu.

      Eliaš na seba prvýkrát upozornil počas Hlinka Gretzky Cupu 2021, kde sa pričinil k zisku striebornej medaily. Vychytal Fínov, Švédov i Američanov.

       

      Pripomína Staňu aj kanadskú hviezdu. Mladý Košičan je iný, nerobí šou

       

      SÚVISIACI ČLÁNOK

      Pripomína Staňu aj kanadskú hviezdu. Mladý Košičan je iný, nerobí šou

      „Na turnaji nemal žiadne výkyvy. Chytal vyrovnane. Nie je typ brankára, ktorý by mal dlhé zákroky, lietal by v bránkovisku alebo by robil šou.

      Aj ako človek je veľmi skromný a pokorný. Páči sa mi, že bol sám sebou,“ povedal vtedy pre Sportnet o ňom tréner brankárov HC Košice Dušan Strharský.

      Rastislava Eliaša si síce v drafte NHL nevybral žiaden klub, ale do vývojového kempu si ho začiatkom júla pozvalo Toronto Maple Leafs.

      V minulom ročníku chytal za Madison Capitols v United States Hockey League. V 32 dueloch mal 86,4-percentnú úspešnosť zákrokov. 

       

    • Prihlasovanie žiakov na stravu v školskom roku 2023/2024
     • Prihlasovanie žiakov na stravu v školskom roku 2023/2024

     • Ak    máte   záujem  o  stravovanie  je  nutné   vyplniť ZÁPISNÝ LÍSTOK  (je zverejnený na stránke školy) a doručiť  do školskej jedálne  osobne  alebo  na  e-mail:  z.marcisinova@ssske.sk

      Stravníci ubytovaní na školskom internáte sa môžu prihlásiť aj v nedeľu 3.9.2023 osobne v čase od 14.00 hod. – 19.00 hod.

      Ostatní stravníci, ktorí majú záujem o stravovanie dňa 4.9.2023  sa  musia  nahlásiť  najneskôr do 31.8. (štvrtok),  do  11.00 hod.  s  vyplneným zápisným lístkom.

       

      Školská jedáleň 

    • Viliam Holenda - športová streľba
     • Viliam Holenda - športová streľba

     • Vilam Holenda:  Vrchol mojej súťažnej sezóny Majstrovstvá Európy Rotterdam 2023 v parastreľbe mám za sebou. Aj keď nedopadli ako som si prial, dali mi veľa skúseností, nových priateľov a chuti do ďalších tréningov. V septembri začínam naplno trénovať, aby som v ďalšom roku mohol podať ešte lepšie výsledky.

      10m Air Rifle VI Standing SH-VI, mixed

      - kvalifikácia - 4. miesto - 546,1 bodov - Junior Qualification World Record

      - finále - 6. miesto - 124,1 bodov - Junior World Record

      10m Air Rifle VI Prone SH-VI, mixed

      - kvalifikácia - 11. miesto - 594,2 bodov - Junior Qualification World Record

      ĎAKUJEM pani trénerke Viere Dancákovej Fodorovej, ako aj môjmu otcovi-asistentovi na súťažiach, za ich čas, energiu a prístup.

    • ME B- divízie v basketbale dievčat do 16 rokov  v Podgorici - Čiernej Hore
     • ME B- divízie v basketbale dievčat do 16 rokov  v Podgorici - Čiernej Hore

     • Tamara Mandelíková pomohla Slovensku na ME k 9. miestu. 

      Tím Slovenska začal dvoma prehrami, ale následne nenašiel 5 zápasov premožiteľa.

      Tamara bola kľúčová hráčka slovenského výberu a v celkovom počte bodov na turnaji skončila na 1. mieste a stala sa najlepšou strelkyňou turnaja. 

      Trénerka: Ivana Jalčová

    • Erik Hajdu na Majstrovstvách Európy do 17 rokov v bedmintone
     • Erik Hajdu na Majstrovstvách Európy do 17 rokov v bedmintone

     • V dňoch od 4.8. - 12.8.2023 sa v meste  Vilnius, Lithuania konajú majstrovstvá Európy do 17 rokov . Náš žiak Erik Hajdu bol na ME nominovaný do súťaže družstiev a tiež do súťaže jednotlivcov. Erik sa v súťaži jednotlivcov predstaví v párových disciplínach spolu so svojimi spoluhráčmi s reprezentácie.

      V súťaži družstiev odohrajú slovenskí reprezentanti stretnutia proti súperom z Estónska, Španielska, Švédska a Rakúska.

      V súťaži jednotlivcov si Erik so svojou spoluhráčkou zahrajú priamo v druhom  kole 128 - kového pavúka , kde ich čaká víťaz so stretnutia portugalského a islandského páru. Vo štvorhre chlapcov si zahrá Erik prvé kolo proti súperom z Anglicka.

       

      Erikovi a celému tímu držíme palce✊✊✊

       

      trénerka: Poláčková

       

    • P-T-S míting
     • P-T-S míting

     • P-T-S míting (20.7.2023)

      Dňa  20.7.2023 sme sa zúčastnili úžasného mítingu PTS, ktorý hostila Banská Bystrica. 

      Niekto z pozície trénera, atléta (Milan Balog), dobrovoľníctva (Katarína Vysokaiová) či fanúšika (Brian Harčár).

      V skoku do diaľky sa predstavil v národnom programe Milan Balog (III. BG), ktorý skočil 625 cm a vybojoval v kvalitnej súťaži 5 miesto. Gratulujeme.

      Trénerka J. Velďáková

    • Viliam Holenda - WSPS World Cup Osijek 2023 - 4. deň
     • Viliam Holenda - WSPS World Cup Osijek 2023 - 4. deň

     • Dnes bol posledný deň v Osijeku.

      Strieľal som kvalifikáciu v ležačke, v ktorej som sa necítil tak stabilne ako včera na tréningu, ale dal som do toho všetko a podarilo sa mi nastrieľať limit na ME aj v tejto disciplíne. Ani tento krát som nezaostal ďaleko za prvými, nastrieľal som 614,1 bodov, čo by bolo tretie miesto v kvalifikácii. Mám z toho neskutočnú radosť a teším sa na Rotterdam.

      Ďakujem všetkým za podporu, veľmi ma to motivovalo.

       

      Gratulujeme!

    • Vilam Holenda - WSPS World Cup Osijek 2023
     • Vilam Holenda - WSPS World Cup Osijek 2023

     • 1. deň

      A je to tu ! Moja prvá medzinárodná súťaž v streľbe so vzduchovej pušky, na ktorú som sa tak tešil a pripravoval. Včera sme pricestovali do Osijeku, cesta bola pohodová, úspešne som absolvoval aj kontrolu vybavenia a dnes som mal prvý tréning v stojačke, ktorý dopadol celkom úspešne aj napriek počiatočným problémom. Zajtra ma čaká kvalifikácia 60 rán v stojačke, myslite na mňa o 9:15 hod. Keďže ešte nemám zdravotnú klasifikáciu, nemôžem postúpiť do finále, ale ak nastrieľam limit, môžem sa zúčastniť Majstrovstiev Európy v Rotterdame, kde by som získal aj zdravotnú klasifikáciu a tak by som sa mohol prebojovať aj do finále ME.

      Vďaka úžasnej komunite nevidiacich strelcov, ktorí ma hneď prijali do partie, sa spolu s mojim asistentom - tatom cítime veľmi dobre a užívame si svetový pohár s úsmevom na tvári.

      2. deň

      WSPS World Cup Osijek 2023 -

      Dnes bol súťažný deň v stojačke, pre mňa veľmi dôležitý, pretože som potreboval nastrieľať limit, aby som mohol postúpiť na ME v Rotterdame, kde mi urobia zdravotnú klasifikáciu a potom sa budem môcť prestrieľať aj do finále.

      PODARILO sa mi to

      Aj napriek chvíľkovej kríze po 30 ranách, som nastrieľal 563,0 bodov a tak som bol po Ager Solabarrieta druhý v kvalifikácii, takže celkom pekné prekvapenie pre mojich súperov. Pre mňa to bolo tiež prekvapenie, som naozaj veľmi spokojný a teším sa na ďalšiu výzvu v ležačke, ktorá začne zajtra tréningom a v utorok vyvrcholí kvalifikáciou, kde potrebujem taktiež nastrieľať limit.

      Gratulujem

      Martin Adámek k 1.miestu a Ager Solabarrieta k 2. miestu vo finále, ktoré bolo naozaj veľmi napínavé.

      V neposlednom rade sa chcem poďakovať mojej trénerke Vierke Dancákovej Fodorovej za jej profesionalitu s ktorou pristupuje na tréningoch, odvahu trénovať nevidiaceho a podporu, vďaka ktorej by som tento výsledok nedosiahol

      Viliam Holenda

     • STRONGMAN 2023

     • Európsky pohár STRONGMAN 2023...17.6.2023 pred OC OPTIMA Košice- SŠŠ bola partnerom podujatia - organizátor sekcia Fitness.

      Jana Kordiaková

     • Svetový pohár hendikepovaných športovcov

     • V piatok odchádza náš nevidiaci športovec Viliam Holenda na “Svetový pohár hendikepovaných športovcov” v Osijeku. Pokúsi sa tu splniť kvalifikačný limit na ME nevidiacich v športovej streľbe. Držíme mu palce!

    • Lenka Jašeková majsterka Slovenska !
     • Lenka Jašeková majsterka Slovenska !

     • Cez vikend sa v Košiciach konali Majstrovstvá Slovenska v atletike v kategórii U23.Titul majsterky Slovenska si v kladive vyhádzala Lenka Jašeková, jej oddielova kolegyňa Zuzka Salociová obsadila v osobnom rekorde 4.miesto. Samuel Šima v hode 2kg diskom v osobnom rekorde obsadil 2.miesto.  Matej Bracho v skoku do výšky v nepriaznivom burkovom počasí vyskákal 4.miesto a v trojskoku bol piaty v osobnom rekorde. Diana Devaldová si s klubovými pretekárkami vybojovala 4.miesto v štafete 4x100m.Titul majsterky Slovenska v trojskoku si vybojovala už bývala žiačka školy Viktória Rusnáková, ktorá sa ešte pokúša o limit na MEJ .  Koncom júla v Banskej Bystrici  nás ešte čakajú M SR dospelých.a pár atletických mítingov.

      Gratulujeme všetkým pretekárom a držíme  palce v letnej seźone.

      Trénerka  Mgr.Henrieta Rusnáková

    • Kvalifikačná dobrodružná expedícia tímu DofE je za nami...
     • Kvalifikačná dobrodružná expedícia tímu DofE je za nami...

     • Dňa 27.6. 2023 náš tím DofE úspešne ukončil dvojdňovú kvalifikačnú dobrodružnú expedíciu v zložení: A. Kantoráková III.AG, Karina Matiová I.A, Mária Domiková II.AG  a Timea Spišáková II.A. Expedícia sa uskutočnila v prekrásnom prostredí Volovských vrchov. Cieľom expedičného tímu bolo dosiahnuť sedlo Jedľovec, kde družstvo prenocovalo a plnilo stanovené úlohy. Úspešným zvládnutím kvalifikačnej expedície sa družstvo výrazne priblížilo k splneniu a zisku bronzovej úrovne DofE.

      Za vydarenú expedíciu, ako aj za jej bezproblémový priebeh, patrí zaslúžené poďakovanie našim pedagógom: Mgr. Samuelovi Horváthovi, Mgr. Petrovi Popovičovi a  PhDr. Marcelovi Nemcovi.

    • Štátna vedecká knižnica
     • Štátna vedecká knižnica

     • Dňa 27.6.2023 sa žiaci Strednej športovej školy zúčastnili 3 vyučovacích hodín cudzích jazykov v Štátnej jazykovej škole, Užhorodská 8, Košice (španielčina, nemčina spojená so švédčinou a  angličtina), ktoré viedli atraktívne lektorky cudzích jazykov. Taktiež absolvovali prehliadku školy a oboznámili sa s jazykovými kurzami. Žiaci sa aktívne zapájali do konverzácií a naučili sa nové frázy. Zápis na jazykové kurzy prebieha v budove školy denne do 29.6.2023 od 10:00-18:00hod, pre študentov od 90 eur na rok raz týždenne dvojhodinovka. Online zápis je do 30.6.2023 na www.sjske.sk, prihlášky na: prihlasky@sjske.sk , každý žiak sa vie aj online otestovať do akej úrovne patrí- viď stránka školy. Jazyková škola ponúka aj konverzačné kurzy, prípravu na maturitnú skúšku a certifikáty rôznych úrovní.

      Za PKCJ pripravili: Ing. Ľ.Burdzová, PhD. a Mgr. J. Huppertová

    • Skúšky technickej vyspelosti - karate
     • Skúšky technickej vyspelosti - karate

     • V sobotu 24.6.2023 usporiadala Východoslovenská Únia karate skúšky technickej vyspelosti na ktorých sa zúčastnili aj naši študenti 

      Vanesa Bandurová

      Adela Kantoráková

      Matúš Fabián

      Adrián Korečko

      Vasil Pirčák

      Lubomír Radoš

      a skúšky zládli bez pripomienok skúšobnej komisie.

      Naši karatisti tak získali najvyšší žiacky technický stupeň 1.kyu

      Gratulujem tréner Kretovič

    • Medzištátne stretnutie juniorov a  junioriek
     • Medzištátne stretnutie juniorov a  junioriek

     • V sobotu 24.6.2023 sa v Banskej Bystrici konalo medzištátne stretnutie, medzi  atlétmi Maďarska, Poľska, Česká a Slovenska. Atlétii Slávie TU Košice mali zastúpenie v súťaži aj medzi juniorkami  ako aj medzi juniormi,súčasne žiaci našej školy.Najlepší  výsledok medzi juniorkami a juniormi  dosiahla maturantka Viktória Rusnáková , ktorá v absolútnom osobnom rekorde v trojskoku 12,34m si vybojovala 3.miesto. Bola finišmankou  štafety 4x100m .ktoré obsadilo 3.miesto.Ako najvšestranejšia atlétka zastúpila  reprezentačné kolegyne aj v behu na 100m ,obsadila 6.miesto,keď kvôli zdravotným problémom nemohli nastúpiť na preteky.Vo svojej  reprezentačnej premiére si Lenka Jašekova vyhádzala v hode kladivom 7. miesto.Za osobným maximom zaostala o 3 metre.  Samuel Šima zhodne aj disku aj vo vrhu guľou obsadil 6.miesto. Vo vrhu guľou atakoval osobný rekord , vrhol 15,07m.V hode diskom mu k osobnému rekordu chýbalo viac ako 3metre.Matej Bracho  v skoku do výšky obsadil 8.miesto ,keď sa nevedel trafiť do rozbehu a tým sa nevedel prehupnúť vyššie ako 175cm ponad latku ,za osobným rekordom zaostal o 15cm.Šimon Jackanič v osobnom rekorde v behu na 1500m obsadil 8.miesto,zlepšil  sa o 2 sekundy.Pretekárom blahoželáme.V sobotu a v nedeľu 1.-2.7.ich čakajú majstrovstvá  Slovenska U 23. v Košiciach.

      Henrieta RusnákováTrénerka