• Svetový deň vody
     • Svetový deň vody

     • Každoročne 22.marca si na celom svete, aj u nás v škole  si pripomíname mimoriadny význam a dôležitosť životodarnej tekutiny - vody. Žiaci sa v tento deň zapojili  do výzvy VYUČOVANIE V MODROM. Oblečení v modrom s pohárom čistej vody dbali na svoj pitný režim. Počas online hodín diskutovali o vode, o možnostiach využitia a šetrenia vody, o vodných zdrojoch a ich ochrane, vyučujúci zdieľali žiakom videá o vode v slovenčine i v cudzích jazykoch, učebné materiály žiarili farbami vody.  Na hodinách matematiky žiaci riešili zábavné úlohy, na hodinách cudzích jazykov - ANJ, RUJ  kvízy so zameraním na vodu. Žiaci II.AM sa  zúčastnili webinára Slovenského olympijského a športového výboru na tému Svetový deň vody a oceánov.

      SÚŤAŽ PRE ŽIAKOV pokračuje do 28.3.2021

      Úloha: ČO PRE VÁS ZNAMENÁ VODA?

      Chcete ju splniť? Dajte najavo svoju kreativitu. Nakreslite komiks alebo vtip, napíšte báseň alebo príbeh, urobte zaujímavé foto alebo natočte krátke video (v hlavnej úlohe voda) atď. Svoje výtvory nezabudnite poslať na edupage do správy pre vyučujúcu p. Ivetu Lévaiovú, resp. svojmu triednemu učiteľovi najneskôr do 28.3.2021.

      Môžete sa inšpirovať kreativitou žiakov z III.OA vo fotoalbume.

      Za úspešnú organizáciu a realizáciu podujatia patrí poďakovanie všetkým vyučujúcim a vedeniu školy.

      Mgr. Iveta Lévaiová (koordinátor ENV)

    • Karin Devaldová a Stanislava Hakulinová  na 40.ročník Dudinskej 50-tke.
     • Karin Devaldová a Stanislava Hakulinová  na 40.ročník Dudinskej 50-tke.

     • Cez víkend sme sa zúčastnili medzinárodných chodeckých pretekov v Dudinciach, kde svoje disciplíny absolvovalo  spolu 149 pretekárov zo Slovenska  a zo zahraničia (Mexiko, Kolumbia, Guatemala, Mauritius, Francúzsko, Litva , JAR, Poľsko, Maďarsko, , Nemecko, Fínsko, Írsko , Veľká Británia, Česko, Lotyšsko)

      Bojovalo sa o miestenky na OH  ana mládežnicke  vrcholné podujatia MEJ, MSJ.

      V chladnom počasi (4stupňe nad nulou)  pretekali na 10km junioriek Karin Devaldová   výkonom 51:26,00min. potvrdila limit na MEJ a v silnej konkurencii obsadila 7.miesto.  Stanislava Hakulinová  výkonom  55:07,00min.  v silnej konkurencie obsadila 9.miesto.

      V nedeľu   sme absolvovali  chodecké preteky na dráhe v Martine, kde bola strašná zima 1 stupeň a snežilo. Nevedeli sme čo môžeme očakávať  od výkonu na 5km chôdze. Keďže dievčatá absolvovali deň predtým v naáročných podmienakch 10km chôdze. Trénovanosť dievčat s ukázala  Karin Devaldová obsadila 1.miesto v osobnom rekorde 24:20,6min.  a Stanka   2.miesto v osobnom rekorde 25.56,5min.

      Potvrdili dobrú formu a  vysoku trénovanosť, naďalej sa budeme pripravovať na vrcholné podujatia,  ako je najbližšie Európsky pohár v Podebradoch 16.5.2021.

      Pretekárkam gratulujeme k výkonom a prajeme  veľa úspechov v nasledujúcej, pokračujúcej letnej  sezóne.

      Mgr. Henrieta Rusnáková

      trénerka 

    • Halové Majstrovstvá Slovenska
     • Halové Majstrovstvá Slovenska

     • Halové Majstrovstvá Slovenska v atletike juniorov a junioriek
      27.-28.2.2021 Bratislava hala Elán.
      Atletický klub Slávia Trenčín sa chce poďakovať vedeniu Strednej športovej školy v Košiciach za spoluprácu a ústretovosť pri príprave našich pretekárov na vrcholné domáce a zahraničné podujatia.
      Radi by sme sa s Vami podelili o úspechy, ktoré dosiahli vaši študenti na halových Majstrovstvách Slovenska v atletike juniorov v roku 2021.
      Dúfame, že aspoň takýmto spôsobom prispejeme k propagácii Vašej školy v meste Trenčíne a v Košiciach.
      ĎAKUJEME !!! tréneri AO Slávia Trenčín
      Výsledky študentov Strednej športovej školy v Košiciach
      1.miesto.
      Molnárová Michaela : skok do výšky 163cm
      2.miesto.
      Molnárová Michaela : 60m prekážok 8,90s osobný rekord
      Sme najúspešnejší klub halových majstrovstiev Slovenska juniorov a junioriek !!! v počte získaných medailí !!! 4 – 4 - 4
      3.najúspešnejší klub v počte bodovaných umiestnení!!! vo všetkých kategóriách.
      Rozhovor Michaely Molnárovej v rádiu Regina: https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1541

      Halove_Majstrovstva_Slovenska_v_atletike_juniorov_a_junioriek_Michaela_Molnarova

     • Karate - tréning

     • Takto trénujú karatisti žiaci našej školy počas pandémie cez video aplikáciu Zoom.

      Tréner: František Kretovič

    • Karate - výsledky súťaží
     • Karate - výsledky súťaží

     • Počas mimoriadnej situácie počas pandémie karatisti našej školy sa zúčastnili všetkých video-súťaží .

      1.kolo Slovenský pohár

      1.m Pirčák Vasil

      2.m Radoš Lubomír

      4.m Korečko Adrián

      4.m Kantoráková Adela

      4.m Fabián Matúš

      5.m Schwartz Róbert

      2.kolo Slovenský pohár

      1.m Radoš Lubomír

      2.m Pirčák Vasil

      4.m Fabián Matúš

      4.m Bandurová Vanesa

      5.m Korečko Adrián

      5.m Schwartz Róbert

      Superfinále SP

      1.m Pirčák Vasil

      2.m Radoš Lubomír

      3.m Fabián Matúš

      5.m Kantoráková Adela

      5.m Schwartz Róbert

      5.m Korečko Adrián

    • Informácia pre žiakov 3. a 4. ročníkov (ekvivalent OG). 
     • Informácia pre žiakov 3. a 4. ročníkov (ekvivalent OG). 

     •  Dobrý deň,

      chceli by sme Vás informovať o zaujímavej možnosti pre žiakov stredných škôl v rámci národného projektu IT akadémia. Ide o podujatie ONLINE FRIday II, ktorý pripravila Fakulta riadenia a informatiky UNIZA.

      Podujatie ONLINE FRIday sa uskutoční 17. marca od 09:00 do 21:00 h. Pripravený je zaujímavý a bohatý program v podobe praktických webinárov na atraktívne témy z oblasti informatiky, manažmentu, informačných a sieťových technológií. Webináre prebiehajú paralelne a v rôznych časoch. Žiaci sa môžu na webináre prihlásiť prostredníctvom prihlasovacieho formulára. Viac informácií nájdete na webe: https://www.fri.uniza.sk/aktuality/pozvanka-na-podujatie-online-fri-day-ii-2021-den-pre-stredoskolakov

      Termín prihlásenia na podujatie ONLINE FRIday II je do 17. marca do 08:00 h a počet miest (kapacita webinárov) je limitovaný.

    • Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja
     • Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja

     • Milí maturanti!

      Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre pozýva žiakov maturitných ročníkov na dve rôzne podujatia, ktoré sa konajú 1. apríla na "online" pôde fakulty. 

      O 15:00 začne DOD fakulty, ktoré potrvá hodinku a budú na ňom poskytnuté všetky informácie o odboroch, prihláškach a štúdiu na Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU. 

      Po skončení DOD bude prebiehať SÚŤAŽNÝ kvíz s názvom "Slovensko v Európskej Únii", ktorý organizuje Europe Direct Slovakia a FEŠRR SPU-  kvíz preverí vedomosti študentov končiacich ročníkov štúdia o členských štátoch, inštitúciách, politikách EÚ, rozličných aspektoch jej fungovania a histórii Slovenského pôsobenia ako členskej krajiny Európskej Únie.

      V súťaži budú OCENENÍ  6. najúspešnejší študenti vecnými cenami, konkrétne elektronikou a poukážkami (instax fotoaparát, reproduktory, slúchadla, externá nabíjačka, poukážky na nákup v sieti Martinus).

      Stačí prísť o 16:00 na online meeting, súťaž nevyžaduje registráciu, ani nie je spojená so žiadnymi poplatkami. 

      Informácie o súťaži, štatút súťaže, informácie o cenách a link na podujatie budú zverejňované na podujatiach na Facebooku: 

      Link na DOD:

      https://bit.ly/38lwWgs

      Link na súťaž "Slovensko v Európskej Únii"

      https://bit.ly/3sYAgpE

      Priamy link na stretnutie 1. apríla: 

      https://meet.google.com/pzj-hrjw-xhw

    • Olympiáda v anglickom jazyku
     • Olympiáda v anglickom jazyku

     • Dňa 13.1.2021 sa zúčastnili dve žiačky z našej školy Michaela Telehaničová z VI.OA v kategórii  2A a Réka Harajdová z III.B v kategórii 2B OKRESNÉHO KOLA OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU. Obe žiačky boli úspešné riešiteľky v najnáročnejšej anglickej súťaži OK  OAJ. Žiačka Michaela Telehaničová získala druhé miesto vo svojej kategórii medzi gymnazistami a žiakmi stredných škôl v našom okrese. Víťazke gratulujeme a obom prajeme veľa šťastia v ďalších súťažiach. Diplom a cenu si žiačka prevezme po otvorení škôl.

            Za PKCJ pripravili učitelia ANJ

    • Denisa Nadzona nezastavil ani vírus
     • Denisa Nadzona nezastavil ani vírus

     • Limit na ME si na Veľkej cene Slovenska si 16-ročný Košičan vyplával aj na 400 m voľný spôsob. V šamorínskej "bubline" spolu so zdravými súťažilo sedem slovenských paraplavcov.

      Súčasťou 59. ročníka Veľkej Ceny Slovenska v plávaní v šamorínskej "bubline" boli aj naši zdravotne znevýhodnení reprezentanti, ku ktorým sa pridalo aj päť českých paralympionikov. „Začlenili sme ich do programu po prvý raz. Rovnako prvý raz sme plávali v oficiálnom desaťdráhovom 50-metrovom bazéne a vysielali z podujatia stream,“ pochválil sa príjemnými novinkami šéf Slovenskej plaveckej federácie Ivan Šulek.

      Nadzon s limitom aj na 400 kraul

      Slovenskí paraplavci dosahovali v tamojšom bazéne striedavé úspechy, no ich tréner Henrich Krč sa tešil aj zo skutočnosti, že vôbec plávať mohli. Až traja z nich (Špindorová, Nadzon, Blattnerová) sa do vody totiž vrátili po prekonaní koronavírusu.

      Šestnásťročný Košičan Denis Nadzon sa však napriek tomu blysol veľmi dobrým výkonom na 400 m voľný spôsob. Splnil v nej limit na májové majstrovstvá Európy v portugalskej Madeire (17. – 23. 5.). „Poslednú päťdesiatku som už musel zo seba vydať posledné sily, ale som rád. V päťdesiatke som túto trať ešte neplával, ale stálo to za to. Prsiarska stovka, na ktorej som splnil limit už vlani na Svetovom pohári v Berlíne, mi je však stále bližšia. Stále som viac šprintér ako plavec na dlhé trate,“ prezradil nám Nadzon, prvák na športovom gymnáziu v Košiciach, ktorého na východe republiky trénuje Juraj Skála.

      „Jeho výkon bol v Šamoríne pre mňa čerešničkou na torte. Preteky však boli povzbudením pre všetkých, keďže mohli vidieť plávať v tamojšej päťdesiatke tých najlepších. Aj rozhodcovia mi hovorili, že nás - vzhľadom na naše zdravotné hendikepy – obdivujú a že sa nami inšpirujú. To poteší,“ priznal tréner Krč.

      Po Poprade Lignano

      A ako sa mu pozdávali výkony zostávajúcej slovenskej šestice? „Lea Špindorová absolvovala len tretie preteky v živote a dokázala sa zlepšiť. Rada Pacáka trochu limitovalo zranenie. Počas predchádzajúceho sústredenia ho seklo v krku, nemohol sa nadýchnuť a štyri dni netrénoval. V prípade Blattnerovej som rád, že vôbec mohla plávať, Alex Hrušovský aj Alžbeta Kubová sa zlepšili, čo je vždy dobrá správa. Kubová je na polohovej dvojstovke už len tri sekundy od limitu do Tokia, ale ona sa nemusí nikam naháňať. Má len trinásť rokov a všetko pred sebou. Je prísľubom. Martin Batka zasa po dobrej príprave musel čeliť zraneniu ramena, ale limit na ME aj tak potvrdil,“ hodnotí Krč.

      Našich paraplavcov teraz po týždni oddychu čaká sústredenie v Poprade (až do 11. apríla), o týždeň neskôr Svetový pohár v talianskom Lignane a v máji už spomínané ME na Madeire. Istotu účasti na ostrove v Atlantickom oceáne, patriacom Portugalsku, má zatiaľ šestica Blattnerová, Batka, Nadzon, Pacák, Kubová a Katarína Chudá, ktorá v Šamoríne uplynulý víkend pre pretrvávajúce zdravotné problémy neštartovala.

      RASTISLAV HRÍBIK

      https://spv.sk/media/filter/velka-cena-slovenska-v-plavani-v-x-bionic-7-3-2021

      FOTO ROMAN BENICKÝ

    • Karin Devaldová v Turecku s limitom na MEJ a MSJ
     • Karin Devaldová v Turecku s limitom na MEJ a MSJ

     • V dňoch   20.2. 2021  až  7.3. 2021  sme absolvovali sústredenie v Tureckej Antályi, kde sme spolu s ukrajinskými , bieloruskými, kazašskými a tureckymi chodcami a chodkyami absolvovali  náročné    sústredenie, ktoré sme zakončili  otvorenými  majstrovstvami Turecka v chôdzi. Postavili sa  na  štart 10 km  chôdza junioriek a podali skvelé výkony.

      Karin  Devalodvá si vybojovala v súťaži junioriek 3. miesto  na 10 km   chôdze  časom  50:15 s   čo je  výkon , ktorým sa kvalifikovala na majstrovstvá Európy juniorov  a junioriek do estónskeho  Talinu, ktoré sa koná  v júli  a na majstrovstvá sveta  juniorov a junioriek  do keňského Nairobi. ktoré sa bude  konať v auguste. 

      Stanka  Hakulinová  si vybojovala v súťaži junioriek 6. miesto na 10 km chôdze  časom 52:57 s, za limitom zaostal zatiaľ 57  sekúnd.

      Pokúsiť sa splniť limit bude mať 20.3. 2021 v Dudinciach.

      Dievčatám blahoželáme  a želáme veľa úspechov a trpezlivosti v nasledujúcej letnej sezóne 2021. 

      Trénerka   Mgr. Henrieta Rusnáková

    • IT Čajovňa
     • IT Čajovňa

     • IT Čajovňa na tému "Kritické myslenie v praxi: Ako sa vyznať v informačnom chaose? ". Pre veľký záujem sú 2 termíny.

      Dozviete sa, ako identifikovať v záplave informácií tú nedôveryhodnú. Prečo sa nášmu mozgu a jeho rýchlym úsudkom nedá vždy veriť? Kritické myslenie bolo podľa Svetového ekonomického fóra 2. najžiadanejšou mäkkou zručnosťou na pracovnom trhu v roku 2020. Jeho dôležitosť do budúcnosti len porastie, a to nielen v práci. Na workshope si vyskúšate, ako nám vie kritické myslenie pomôcť orientovať sa v informačnom chaose na internete. Dozviete sa, prečo je dokázať príčinu udalostí ťažšie, než sa zdá, alebo čo má spoločné ruský cár a bociany v Nemecku.

      Dátum a čas: 22.3.2021 16:00-18:00
                              25.3.2021 16:00 - 18:00


      Prihlasovanie - https://dotazniky.itakademia.sk/ (prihlasovacie údaje na webinár zašleme len prihláseným žiakom na emailovú adresu, ktorú uvedú do prihlášky)
      Pozn: Naša škola je zatiaľ stále evidovaná ako Športové gymnázium

      UPOZORNENIE: Počet miest je limitovaný, keď sa naplní kapacita, prihlasovanie sa uzavrie skôr

      Platforma: ZOOM

      Kriticke_myslenie_032021.pdf​​​​​​​