• Nemecký jazyk

PhDr. Gabriela Jašková,CSc.

Mgr. Alena Rapavá

Mgr. Blanka Rozložníková

Cieľom výučby cudzích jazykov je zvládnuť praktické používanie jazyka, osvojiť si základné gramatické pravidlá a poznať reálie krajín, ktorých jazyk sa študenti učia. Dôraz sa kladie predovšetkým na rozvoj  komunikatívnych zručností a schopností. V rámci jazykového vzdelávania sa snažíme našich žiakov pripraviť pre potreby dnešnej spoločnosti, na používanie CJ v osobnom a spoločenskom  živote.

Požiadavky na vzdelávanie v cudzom jazyku vychádzajú zo spoločného Európskeho  referenčného rámca pre jazyky, ktorý popisuje rôzne úrovne ovládania cudzích jazykov a vedie žiakov k osvojeniu si hovorenej a písomnej podoby jazyka od úplných začiatkov až po úroveň zodpovedajúcu úrovni B1- B2 .

Všeobecným cieľom dosiahnuť najprv komunikačnú úroveň  A1, A2 – používateľ základného jazyka až úroveň B1,B2 -   samostatný používateľ podľa Cieľových požiadaviek maturantov z nemeckého jazyka.

Študenti v štvrtom ročníku majú možnosť navštevovať hodiny „Konverzácie v cudzom jazyku“ , ktoré sú zamerané  na prípravu na písomné a ústne maturitné skúšky . Pre študentov školy je tiež zabezpečená aktívna krúžková činnosť a konzultačné hodiny.

Nemecký jazyk : sa vyučuje v 1-4 ročníku strednej školy z učebnice DIREKT NEU 1,2

V 6-9 ročníku z učbnice DEUTSCHMOBIL I, II, III.

Už tradične organizuje  naša škola v decembri  Školské kolo olympiády NEJ. Nadaní študenti- víťazi školského kola postupujú do ďalších súťaží. Učitelia CJ sú pravidelne členmi porôt okresného kola olympiád v CJ.

Naše úspechy

V školskom roku 2018/2019  nás žiačka Anna Nathalia Jacková z 1.A triedy úspešne reprezentovala na okresnom kole Olympiády v nemeckom jazyku, umiestnila sa na prvom mieste a postúpila do krajského kola.

V školskom roku 2016/2017 Viktóriia Vorovská z 1.A triedy úspešne reprezentovala na okresnom kole Olympiády v nemeckom jazyku, umiestnila sa na druhom mieste a postúpila do krajského kola.

.