• Hodnotenie na hodinách informatiky

• Hodnotenie

Žiak je v priebehu školského roka skúšaný ústnou alebo písomnou formou (teoretické témy) a samozrejme prácou pri počítači (praktické témy). Písomky sú oznamované vopred, dostatočnom predstihu. Ak sa žiak nemôže zúčastniť preskúšania (ústneho, písomného alebo praktického) z dôvodu absencie, dohodne sa s vyučujúcim na náhradnom termíne. Žiaci odovzdávajú projekty z jednotlivých oblastí (skicár, zoner callisto, word, excel, power point, programovací jazyk, web stránky) na ľubovoľnú tému, resp. podľa požiadaviek vyučujúcich. Náročnosť projektu odpovedá veku žiakov.

V súlade s Metodickým pokynom MŠVVŠ SR č. 21/2011 upravujúcim postup hodnotenia a klasifikácie žiakov stredných škôl v SR a v súlade s Metodickým pokynom MŠVVŠ SR č. 22/2011 upravujúcim postup hodnotenia žiakov základných škôl v SR s účinnosťou 1. mája 2011

PK MFIT schválilo interný predpis, ktorý upravuje postup pri:

a) hodnotení a klasifikácii prospechu žiakov stredných škôl v predmetoch matematika, informatika, fyzika,

b) celkovom hodnotení žiakov,

c) komisionálnych skúškach.

Hodnotenie a klasifikácia žiakov

Ø Hodnotenie žiaka sa v rámci vzdelávania vykonáva podľa úrovne dosiahnutých výsledkov klasifikáciou.

Ø Prospech žiaka v jednotlivých vyučovacích predmetoch sa klasifikuje týmito stupňami:

1 – výborný, 2 – chválitebný, 3 – dobrý, 4 – dostatočný a 5 –nedostatočný.

Ø  Učitelia jednotlivých predmetov zapisujú známky žiakov do klasifikačného hárka priebežne a do elektronickej žiackej knižky minimálne 2-krát mesačne.

Ø  V prípade výrazného zhoršenia prospechu, správania alebo o častej absencii žiaka na vyučovaní daného predmetu informuje zákonného zástupcu triedny učiteľ na základe upozornenia vyučujúceho daného predmetu.

Stupnica pri písomnom hodnotení žiakov:

100 – 90% – výborný

89,9%  – 75% – chválitebný