• Náboženská výchova

• Predmetová komisia výchov

Charakteristika predmetu

Tento predmet sa vyučuje v prvom a druhom ročníku strednej školy vo všetkých odboroch a v prvom až šiestom ročníku osemročného gymnázia (príma až sexta). Časová dotácia je 1h týždenne. Záverečné hodnotenie je aktívne absolvoval / absolvoval / neabsolvoval. V tomto školskom roku predmet vyučuje Mgr. Bc. Marián Jaklovský.

Keďže ide o výchovný predmet, dôraz sa kladie nielen na vedomosti a teoretické poznatky z oblasti náboženstva, ale aj prehĺbenie vzťahu s Bohom, formovanie hodnôt či rozvoj kritického myslenia. Snažíme sa v spolupráci  s inými predmetmi o integrálny rozvoj mladého človeka.

Pripravujeme:

V priebehu školského roka sa pravidelne zapájame do Biblickej olympiády a organizujeme besedu Kresťan a financie v dnešnom svete.

Vyučujúci predmetu náboženská výchova v šk. roku 2023/2024

Mgr. Marián Jaklovský