• Hudobná výchova

• Stredná športová škola, Trieda SNP 104, Košice

Predmetová komisia výchov - šk. rok 2018/2019

Zloženie: vedúca PKV PaedDr. Edita Valentová

členovia: PaedDr. Tatiana Švecová, PhDr. Marcel Nemec, PhD., Mgr Zuzana Roskoványiová, Mgr. Beáta Haboráková, Mgr. Mária Gordiaková, Mgr. Eva Paulišincová, PhDr. Jana Krasnayová, PaedDr. Lenka Dušičková

Do PK výchov patria predmety: Telesná a športová výchova - TSV

Základy športovej prípravy - ZSP

Umenie a kultúra - UKL

Náboženská výchova - NBV

Etická výchova - ETV

Výtvarná výchova - VYV

Hudobná výchova - HUV

PK výchov zasadá 4x do roka podľa tematického plánu a aj podľa aktuálnych potrieb.

Hudobná výchova - je vyučujúci predmet 1 hodinu týždenne v prime. Je to spoločenský, organizovaný, cieľavedomý proces hudobného rozvoja jedinca. Hudobná výchova umožňuje žiakom tvorivo si osvojovať hudbu a spoznávať hudobné umenie v kontexte s inými druhmi umenia. Formuje estetický, citový a morálny základ osobnosti žiakov. Cieľom je, aby žiaci získali poznatky, vedomosti a zručnosti v procese komunikácie s hudbou. Vyučujúca Mária Gordiaková.