• Valentínska kvapka krvi 2022
     • Valentínska kvapka krvi 2022

     • Termín odberu pre našu školu : 11.3.2022/ piatok/

      Stretnutie záujemcov pre odber vo vestibule školy o 10,00 hod.

      Každý rok pri príležitosti sviatku zaľúbených Slovenský Červený kríž prináša kampaň zameranú na darcov krvi a tých, ktorí sú na darovanú krv odkázaní. Aj v čase, keď spoločnosť zamestnáva pandémia a obavy s ňou spojené, je dôležité, aby sme zostali empatickí voči ostatným a pomáhali si navzájom. Skrátka – Poďme na to od srdca. Ďalší ročník Valentínskej kvapky krvi začína 14. februára a potrvá do 11. marca 2022.

      Kvôli aktuálnej epidemickej situácii naďalej platia sprísnené podmienky pri darovaní krvi. Mobilné odbery sú síce momentálne stále zrušené, naďalej však môžeme krv darovať v odberových centrách Národnej transfúznej služby a na hematologicko-transfúziologických oddeleniach v nemocniciach na Slovensku.  

    • Valentínska pošta
     • Valentínska pošta

     • Milí spolužiaci, blíži sa deň v roku, keď môžete potešiť niekoho na kom vám záleží. Môže to byť priateľ/ka, kamarát/ka alebo niekto z našich učiteľov – určite ich to poteší.

      Ak máte záujem niekoho pozdraviť, v pondelok 14.2.2022 budete mať možnosť! Náš študentský parlament bude v čase od 8.00 hod. do 11.00 hod. vo vestibule školy prijímať vaše anonymné pozdravy. Vaša pošta bude chránená, postarajú sa o ňu členovia študentského parlamentu, ktorí osobne pozdrav adresátovi doručia.

      Tešíme sa na vaše pozdravy

    • Valentínske origami, pozdravy a kvapka
     • Valentínske origami, pozdravy a kvapka

     • Žiaci zo školského internátu pri Strednej športovej škole, Trieda SNP 104 v Košiciach sa zapojili do akcie múzea Vojtecha Lofflera na Alžbetinej ulici v našom meste -inštalácia VALENTÍNSKE ORIGAMI –SRDIEČKO .

      Do veľkolepej výstavy prispeli svojou tvorbou srdiečok .Môžete si výstavu pozrieť v  múzeu. Okrem toho v priestoroch školy je panel VALENTÍNSKE POZDRAVY, kde každý môže prejaviť lásku komukoľvek milým slovom, či vyznaním...Nech  táto krásna energia bezpodmienečnej lásky medzi nami prúdi...

      Plánovaná je aj akcia VALENTÍNSKA KVAPKA. Kto má záujem môže sa prihlásiť u vychovávateľky Mgr. Eriky Žillovej –/školský internát, 3.poschodie/,

      ktorá tieto valentínske akcie koordinuje.

    • Pozvánka pre pre ženy, dievčatá a možno aj všetkých tých, ktorí nad IT a štúdium IT váhajú
     • Pozvánka pre pre ženy, dievčatá a možno aj všetkých tých, ktorí nad IT a štúdium IT váhajú

     • Pôjde o online panelovú diskusiu 15.2.2022, pričom jedna z hostiek študovala informatiku a nebola si istá týmto rozhodnutím dokonca ani po podaní prihlášky, no odhodlala sa k tomuto kroku a dnes je úspešnou IKT špecialistkou a zakladateľkou FaceRehab, ktorý pomáha ľuďom s obrnou tváre. Ďalšia hostka sa dokonca rozhodla študovať informatiku ako druhú vysokú školu a aj ona stojí za úspešným projektom. Aj tretia hostka môže byť vzorom pre mladé ženy a dievčatá a ukázať, že IT je atraktívne aj pre ženy.Účastníčky dostanú dokument, ktorý bude obsahovať kurzy, vzdelávanie a ďalšie prostriedky, odporúčané našimi hostkami s príjemným bonusom za účasť na diskusii v podobe zľavy na kurzy, ktoré snáď budú tým správnym popostrčením k prvému kroku do IT.

      Cieľ, ktorý chceme dosiahnuť, je prakticky pomôcť a ukázať, že prvý krok do IT je o čosi reálnejší než sa ženám a dievčatám možno teraz zdá.

      Niekoľké z účastníčok získajú ročný prístup k vzdelávacím kurzom zadarmo.Na udalosť je potrebné sa registrovať.

      Tu je odkaz na event:

      Panelová diskusia: Moje najväčšie obavy z IT. Máš ich aj TY?

       

    • Federálny pohár žien
     • Federálny pohár žien

     • Počas víkendu sa konal 1.ročník Federálneho pohára žien v Piešťanoch. Za účasti 4 slovenských a 2 českých tímov sa Young Angels Košice umiestnilo na 2.mieste, kde vo finále podľahli Hradcu Králove. Našu školu reprezentovala Vanda Kristlová.

      Finále: 

      Sokol Hradec Králové (CZE) – Young Angels Košice (SVK) 83:68 (38:41)

      Kristlová 4

      Semifinále:

      MBK Ružomberok (SVK) – YOUNG ANGELS Košice (SVK) 70:77 (31:39)

      Kristlová 6

      1.zápas : 

      Slovanka MB (CZE) – YOUNG ANGELS Košice (SVK) 71:88 (35:53)

      Kristlová 9

    • Halové majstrovstvá kraja v atletike
     • Halové majstrovstvá kraja v atletike

     • V sobotu 05.02. 2022 sa konali v maďarskej Nyiregyháze Halové majstrovstvá kraja v atletike. Súťaže sa zúčastnili dvaja členovia školského klubu ŠK Olympia - SŠŠ Košice. 

      Ľuboslava Olejníková z II.BG sa popasovala s novou technikou a skončila na druhej priećke medzi juniorkami. Svoju atletickú premieru úspešne absolvoval dorastenec Kevin Bošnák z I.DS triedy a po dramatickom priebehu nakoniec skončil solídnym výkonom na štvrtej priečke. O dva týždne sa zúčastní M- SR dorastu v Bratislave.

      Tréner Pavel Pankuch

    • Diana Devaldová  druhá na pretekoch V4, Stanislava Hakulinová štvrtá na M SR žien
     • Diana Devaldová  druhá na pretekoch V4, Stanislava Hakulinová štvrtá na M SR žien

     • Víkend  bol bohatý na atletické súťaže. V Bratislavskej hale Elán  sa v sobotu  konali medzinárodné preteky dorastencov a juniorov V4.

      Diana Devaldová v behu na 300m v halovom osobnom rekorde si dobehla pre 2. miesto. V behu na 60 m v I. sérii obsadila 4.miesto II. sérii 6.miesto  V juniorskej  kategórii na 60m si Viktória Rusnáková v I. sérii vybehala 5. miesto a v II. sérii  6. miesto.

      V nedeľu  sa konal Elán míting na ktorom v kategórii žien na 60 m  nastúpili  v prvom behu  sérii I.Viktória Rusnáková  a celkovo dobehla na 11. mieste a Diana Devaldová v druhom behu a celkovo  obsadila 12. miesto. Na základe dosiahnutých časov sa bežala séria II. a tam si dievčata polepšili Viktória  Rusnáková  obsadila 10. miesto a Diana Devaldová  11. miesto.

      Majstrovstvá Slovenska v chôdzi  žien sa konali pre Elán mítingom. 

      Stanka Hakulinová   obsadila 4. miesto v chôdzi na 3000 m. Na jej výkone sa pod písala ešte únava z predchádzajúceho víkendu , kde absolvovala 10km  chôdze . Karin Devaldová sa pre menšie zdravotné problémy na štart majstrovskej tri tisícky  nepostavila , aby sa mohla plnohodnotne pripravovať na  preteky v marci. 

      Po  pretekoch sa schválila  nominácia  na MS družstiev v Ománskom Muskate v termíne 3.3.-5.3.2022 kde nás budú reprezentovať  juniorky na 10km chôdze   Karin Devaldová a Stanislava  Hakulinová a trénerka  Henrieta Rusnáková.

      Dievčatám gratulujeme a držíme palce  v ďalšej sezóne.

      trénerka Mgr. Henrieta Rusnáková

    • Novoročný turnaj v minifutsale
     • Novoročný turnaj v minifutsale

     • Napriek situácii COVID-19, sa v súlade so školským semaforom dňa 26.01.2022 uskutočnil školský turnaj v minifutsale pre študentov 1., 2., 3. a 4 ročníka. Po losovaní sa hrali 2 zápasy. Tretí zápas hrali porazení z prvého kola a to študenti 2. a 4. ročníka. Tretie miesto si nakoniec vybojoval 4. ročník. Finálový zápas prebiehal medzi víťazmi z prvého kola a to boli 1. a 2. ročník. Do poslednej chvíle bol stav nerozhodný. Veľkým nasadením, ale aj s trochou šťastia, nakoniec v posledných sekundách vyhral 1. ročník a obsadil prvé miesto.

      Súťažiaci svojou hrou preukázali pohybové schopnosti a zručnosti. Zúčastneným študentom SŠŠ za hru fair - play, disciplínu a športové srdce ďakujú organizátori turnaja PaedDr. E. Valentová a rozhodca Mgr. S. Horváth.

    • Stanislava Hakulinová a Karin  Devaldová  s limitmi na MS  družstiev
     • Stanislava Hakulinová a Karin  Devaldová  s limitmi na MS  družstiev

     • Počas  víkendu 22.1.2022 sa v Tureckej Antályi konali Majstrovstvá Turecka  v chôdzi všetkých kategórii zo štatútom bronzového  atletického mítingu.

      V juniorskej kategórii sme mali zastúpenie. Stanka  Hakulinová obsadila  6.miesto a výkonom 52:13 na 10 km vytvorila nový  osobný rekord.,  Karin Devaldová obsadila  7.miesto výkonom 52:48  na 10 km.  Obidve  splnili limit na MS družstiev  v Ománe  , ktoré sa bude konať 4.3.-6.3. 2022.

      Dievčatám gratulujeme 

      Cez víkend nás čaká domáci šampionát v hale na 3000 m 

      trénerka  Mgr. Henrieta Rusnáková

    • JUNIOR INTERNET 2022
     • JUNIOR INTERNET 2022

     • AMAVET vyhlasuje 17. ročník jedinečnej konferenčnej súťaže JUNIOR INTERNET. Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, digitálnu grafiku a dizajn, kreatívne písanie textov, tvorbu blogov alebo vlogov, tvorbu vzdelávacích projektov či programovanie aplikácií.

       

      Postupujúcich žiakov AMAVET pozve na finále súťažnej konferencie Junior Internet, na ktorom súťažiaci predstavujú svoje práce vo forme 3,5 minútovej prezentácie a zároveň súťažia o hodnotné ceny. Zároveň na svoj projekt dostávajú cennú spätnú väzbu a priestor na rozvoj seba i svojho projektu. Súťaž obohacujú aj rôzne workshopy, diskusie a prezentácie.


      Súťažné kategórie: JuniorWEB – webové stránky, JuniorDESIGN – digitálne grafické práce a digitálny dizajn, JuniorBLOG – blogy a vlogy, ale aj obsah na sociálnych sietí (napr. vlastný profil) JuniorAPP – mobilné aplikácie, JuniorLEARN – weby a aplikácie využiteľné vo vzdelávaní a JuniorTEXT – texty na určenú tému.

       
      V spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku vyhlasujeme tému v kategórii JuniorTEXT: „Plán obnovy a odolnosti: Slovensko podľa mňa.“ Autori príspevku si môžu vybrať problém vo svojom okolí, regióne alebo aj v rámci celého Slovenska do ktorého by pomyselný grant EÚ investovali. Kreativite sa medze nekladú.

      Viac informácii a prihlasovanie žiackych projektov nájdete na https://www.juniorinternet.sk/

     • TEQBALL - šport pre všetkých!

     • 19.1.2022 sme usporiadali 1. školenie  nových pravidiel športu TEQBALL. Navštívil nás pán Marko Popovski reprezentant, freestyler a propagátor tohto športu, aby nás naučil nielen pravidlá, ale aj ukázal niečo zo svojho majstrovstva. Nové Teqballové pravidla nám názorne ukázal a zapojil našich žiakov do hry.

      Milo prekvapil veľký záujem našich chlapcov, ktorí sa aktívne zapojili aj do hry a dali zabrať aj skúseným hráčom teqballu a nohejbalu. Tešíme sa, že všetci si to športovo užili a oslovil ich tento moderný a najrýchlejšie sa rozvíjajúci šport na svete.

      Vďaka patrí v neposlednej rade tiež vedeniu školy, pani riaditeľke PaedDr. Tatiane Švecovej a pánovi zástupcovi pre šport Mgr. Milanovi Lalkovičovi, za podporu a  vytváranie výborných materálno-technických podmienok na zabezpečenie nového a moderného športu, ktorý má ambíciu stať sa v blízkej budúcnosti  športom olympijským.

      Spracoval: Ing. Vladislav Rozbroj - vychovávateľ

    • Počítačová miestnosť v školskom internáte obnovená
     • Počítačová miestnosť v školskom internáte obnovená

     • V rámci revitalizácie počítačovej miestnosti boli zakúpené 3 nové notebooky. V prípade potreby sú k dispozícii žiakom ubytovaným v školskom internátena 4. poschodí školského internátu miestnosť číslo 408 v čase 19,30 -21,00 denne okrem piatkov a víkendov.

      Eduard TYČ

      vychovávateľ

    • Olympiáda v anglickom jazyku
     • Olympiáda v anglickom jazyku

     • Dňa 13.1.2022 sa zúčastnili traja žiaci z našej školy Denys Leshchenko z I.AG v kategórii  2A, Ondrej Beregszászi z IV.B v kategórii 2B a Simona Emma Pernischová z IV.OA v kategórii 1B OKRESNÉHO KOLA OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU.

      Žiak Denys Leshchenko získal druhé miesto vo svojej kategórii medzi gymnazistami a žiakmi stredných škôl v našom okrese. Víťazovi gratulujeme a všetkým prajeme veľa šťastia v ďalších súťažiach.

      Za PKCJ pripravili učitelia ANJ

    • Dokument O P.J.Šafárikovi
     • Dokument O P.J.Šafárikovi

     • Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Matica slovenská pripravili unikátny online vzdelávací historický dokument o Pavlovi Jozefovi Šafárikovi pre školy i záujemcov o národné dejiny. Dielo bude slúžiť aj ako reprezentačné video univerzity.

           Šafárik pochádzal z Kobeliarova, z evanjelickej učiteľskej rodiny. Získal kvalitné vzdelanie na evanjelickom lýceu v Kežmarku a na univerzite v Jene. Bol riaditeľom srbského pravoslávneho gymnázia v Novom Sade, no významnejšie pôsobil neskôr v Prahe. Tu sa vypracoval na jednu z vedúcich osobností vedeckého života. Stal sa priekopníkom slavistiky a dôležitou postavou českého i slovenského národného obrodenia. Jeho práce výrazným spôsobom prispeli nielen k etablovaniu slavistiky, ale aj k politickej emancipácii slovanských národov, keďže dal dovtedy len romantickej myšlienke slovanskej vzájomnosti vedecký základ.

          Zároveň si Vás dovoľujem poprosiť, aby ste tento výnimočný dokument posunuli ďalej, cez e-maily, sociálne siete a pod. svojej rodine a známym.

           Tichý génius Pavol Jozef Šafárik:

      https://www.youtube.com/watch?v=CWzso71amVM

    • ME v hádzanej mužov
     • ME v hádzanej mužov

     • Na tohtoročných ME v hádzanej mužov sa v Košiciach predstavia aj bývalí žiaci našej školy: Teodor Paul, Tomaš Urban, Jakub Mikita a Patrik Hruščák. 

      Teodor PAUL – v lete 2008 sa vydal na legionársku cestu a zamieril do maďarskej metropoly, do klubu FTC Pler Budapešť, kde bol spokojný, no chcel skúšať ďalej, a preto prijal ponuku ďalšieho maďarského zástupcu – Tatabánye. V posledných rokoch sa jeho domovom stala ďalšia hádzanárska krajina – Francúzsko. V tíme Usam Nimes Gard chytá tretiu sezónu a počítajú s ním aj v nasledujúcej. Počas cesty na Slovensko v čase covidu, si vyskúšal aj štátnu karanténu, a prežil, podobne ako ďalší legionári, rôzne obmedzenia a zápasové výpadky, zapríčinené opatreniami. V časoch pravidelnej účasti slovenskej reprezentácie na vrcholných podujatiach – MS 2009 a 2011, bol mladíkom, ktorý s obdivom a pokorou vzhliadal k vtedajšej jagavej hviezde v našej bráne – Richardovi Štochlovi, v súčasnosti je práve on, spoločne s Mariánom Žernovičom, stabilnou oporou v slovenskej bráne a svojimi výkonmi sa radí ku kľúčovým hráčom Kukučkovho výberu. Nezlomnú vôľu a trpezlivosť ukázal neraz, pri pasovaní sa s rôznymi zraneniami, po ktorých sa vždy dokázal dostať do výbornej formy. Teo je bojovník, ktorý sa nikdy nevzdáva a svojim prístupom motivuje spoluhráčov, ktorí sa na neho v bráne môžu spoľahnúť.

       

      Tomáš URBAN – v súčasnosti jedna z hviezd nielen slovenského výberu, ale aj nemeckej bundesligy, kde sa v aktuálnom ročníku síce jeho Mindenu nedarí, čo ale neplatí o samotnom Tomášovi, ktorý sa už viackrát v poslednom období objavil v zostave kola ako najlepšie pravé krídlo, či dokonca spojka, na ktorej zahrá rovnako dobre. Odchovanec košickej hádzanej, jeden z mimoriadne silnej generácie, zamieril z Košíc do Maďarska, kde ako kmeňový hráč Tatabánye hosťoval aj vo veľkoklube Veszpréme. Z Maďarska sa vrátil domov, do tímu slovenského majstra Tatrana Prešov, s ktorým trikrát vybojoval titul slovenského majstra. Z Prešova sa vydal do Nemecka. Z druholigového Eisenachu si ho vyhliadol v roku 2017 tím najvyššej súťaže Göppingen, v ktorého drese si však roztrhol achilovku, vďaka čomu nedohral zvyšok sezóny. Ale aj v tomto neľahkom období sa naplno prejavila nezlomná vôľa húževnatého hráča, ktorý sa nikdy nevzdáva. A v ďalšej už strieľal góly za Grosswallstadt. Zranenia, kritické situácie, i opatrenia, súvisiace s covidom, mu paradoxne prospeli. Dnes je v plnej sile nielen fyzicky, ale najmä mentálne a je nielen ťahúňom, ale aj najlepším strelcom slovenského tímu. V najcennejšom drese nastrieľal doteraz 310 gólov v 126-tich zápasoch.

      Jakub MIKITA – Ďalší z početnej košickej enklávy, ktorý si zahrá v rodnom meste. 28 ročný Jakub je starší z bratskej dvojice Mikitovcov, pričom mladší Matej sa do zostavy na šampionát napokon nedostal. Svoj legionársky život odštartoval v Maďarsku, kde obliekal dresy Budapešti, Csurgói a Ceglédu, si vyskúšal aj francúzsky Cesson- Rennes, kde sa si po týždni nešťastne odtrhol predný krížny väz. Vrátil sa do hlavného mesta a v FTC, ktorý mu predĺžil kontrakt, je spoluhráčom slovenského brankára Mariána Žernoviča, s ktorým sa však navštevujú len zriedka, keďže každý z nich býva na inom konci Budapešti. Spoločne s pivotom Martinom Slaninkom vytvorili dvojicu defenzívnych pilierov slovenského tímu, a podobne ako v klube, aj v reprezentácii je jeho hlavnou úlohou práve obrana. Voľný čas najradšej trávi tento navonok tvrdý chlap s rodinou a svojim dvom deťom zvykne čítať pred spaním rozprávky na dobrú noc.

      Patrik HRUŠČÁK – jeho 205 cm a dynamit v ľavačke ho predurčili na úlohu top kanoniera. Odchovanec košickej hádzanej a syn bývalého reprezentanta Jána Hruščáka, patrí v slovenskom tíme k najskúsenejším, obliekal dresy bundesligových Rhein-Neckar Löven, Tusem Essenu, Drážďan, Ludwigshafenu, Eisenachu, maďarského Keczkemétu, saudskoarabského Al Saddu, švajčiarskeho Gossau ,ale aj slovenských Michaloviec, Crows, či Tatrana Prešov, s ktorým vybojoval titul slovenského majstra. V lete prestúpil z tímu košických Crows k mestskému rivalovi HK a naďalej figuruje na vrchných priečkach tabuľky extraligových strelcov. Patrik Hruščák dominoval vo všetkých kategóriách slovenských mládežníckych výberov a v súčasnosti je stálicou mužskej reprezentácie, za ktorú nastrieľal v oficiálnych zápasoch 204 gólov.

    • Majster video efektov
     • Majster video efektov

     • VÝZVA PRE ŠTUDENTOV

      Súťaž s názvom Majster video efektov je zameraná na tvorbu videí, používanie špeciálnych efektov vo videách a podporu tvorivej činnosti študentov, v ktorej majú študenti za úlohu vytvoriť prácu podľa zadaných kritérií.

      Hlavnou výhrou v súťaži je špičkový notebook NVIDIA Studio notebook GIGABYTE AERO 15 XC s GeForce RTX 3070.

      Všetci študenti svojim zapojením reprezentujú svoju školu, ktorá bude uvedená pri ich práci. Školy budú, spoločne s prácami, taktiež prezentované na sociálnych sieťach.

      Práce budú hodnotené ako verejnosťou, tak aj porotou, ktorá je zložená zo známych osobností a ľudí z prestížnych firiem, ktorí majú veľké skúsenosti s editáciou a tvorbou videí. Tí budú v rámci súťaže študentom odovzdávať svoje znalosti a skúsenosti, aby im pomohli v tvorbe, čo najlepších videí a budúcemu osobnému rozvoju.

      Termín súťaže
      Vytvorené práce pre súťaž Majster video efektov je možné zasielať až do 28. 1. 2022.

      Ako sa môžete zapojiť?

      • Študenti sa zaregistrujú na webe https://mistrefektu.cz/, kde nájdu všetky inštrukcie, vrátane podpory prostredníctvom chatu.
      • Študenti vyberú svoju školu na webe súťaže.
      • Študenti vytvoria svoju prácu, ktorú následne na web súťaže nahrajú.
      • Študenti zdieľajú svoju prácu, aby získali čo najviac bodov.

      Ďalšie informácie

      • Súťaže sa môžu zúčastniť študenti všetkých stredných a nadväzujúcich škôl, či gymnázií a študenti univerzít z Českej a Slovenskej republiky.
      • Študent s najlepšou prácou vyhrá NVIDIA Studio notebook GIGABYTE AERO 15 XC s GeForce RTX 3070 v hodnotě 1.650 €.
      • Na ostatných zúčastnených študentov taktiež čakajú  rôzne ceny.
      • Viac informácií nájdete na webe súťaže alebo v úvodnom článku.
      • Kontaktovať nás môžete na e-maile studentskesouteze@lancraft.cz alebo na telefónnom čísle +421 910 306 080.
    • Distribúcia AG samotestov
     • Distribúcia AG samotestov

     • Vážení rodičia, žiaci,

      v týchto dňoch bolo spustené ďalšie kolo distribúcie AG samotestov.

      Záujem môžu nahlásiť zákonní zástupcovia alebo plnoletí žiaci, ktorí o tieto testy ešte nepožiadali na školskú mailovú adresu skola@ssske.sk v tvare predmet: záujem o samotesty, text: žiadam o antigénové samotesty pre syna/dcéru (napísať meno žiaka + meno zákonného zákonného zástupcu). V prípade plnoletosti žiada žiak.

       

      Termín: do 11.01.2022 do 15,00 hod.


      Rodičov, plnoletých žiakov,  ktorí už túto možnosť využili žiadame, aby sa o ďalšiu dávku samotestov nehlásili. Škola si o žiakoch, ktorým už boli vydané testy vedie evidenciu, ktorú ďalej postupuje Okresnému úradu.
      Toto zisťovanie záujmu je zatiaľ len informatívne, nakoľko ešte nevieme aký počet testov bude na Okresný úrad - odbor školstva naskladnený.

       

                                                                                               PaedDr. Tatiana Švecová

                                                                                                                     riaditeľka školy

    • Máš záujem o Erasmus+ ?
     • Máš záujem o Erasmus+ ?

     • Milí záujemcovia o Erasmus+,

      týmto Vás pozývam na plnenie ďalších úloh v našom projekte:

      • 3. prezentácia: "A Local Company that Helps Nature"
       • Predstav miestnu spoločnosť, ktorá znižuje uhlíkovú stopu.
      • 4. prezentácia: "How Can Digital Technologies Help Nature?"
       • Predstav svoju vlastnú víziu o prínose digitálnych technológií pre ochranu životného prostredia a znižovanie uhlíkovej stopy.
       • Pomáhajú digitálne technológie prírode, alebo jej škodia?
       • Ako môžeme využívať digitálne technológie v budúcnosti, aby znižovali uhlíkovú stopu?
       • Skús predstaviť pozitívnu víziu našej a budúcej existencie.
       • Tvojej fantázii sa medze nekladú.

      Termín na odovzdanie prezentácií je 7.1.2022. Pokyny na ich vytváranie nájdete tuPrezentácie pošlite na moju e-mailovú adresu: drahomira.vaskovska@gmail.com.

       

      Čakajú nás ďalšie aktivity v Španielsku (už koncom januára 2022!), vo Švédsku (v apríli 2022) i vo Francúzsku (v máji / júni 2022). Na aktivity budú vybraní najusilovnejší z vás. 🙂

      Viac informácií o projekte nájdete na projektových stránkach  Facebookovej (kliknite tu), alebo Googlovej (kliknite tu).

       

      V prípade akýchkoľvek otázok ma kontaktujte cez Messenger, alebo telefonicky (+421 903 985008).

      Drahomíra Vaškovská

      koordinátorka projektu Erasmus+