• EKOolympiáda 2022
     • EKOolympiáda 2022

     • Vyhodnotenie školského kola

      V dňoch 11.3.2022 a 18.3.2022 prebehla EKOolympiáda online formou. Študenti odpovedali na 50 otázok v časovom limite 60 minút v celoslovenskom súťažnom kole. Konkurencia bola veľmi silná, súťaže sa zúčastnilo spolu 3100 žiakov ZŠ a SŠ.  O úspešnosti rozhodli počet spoločných bodov a najrýchlejší čas.

      Na našej škole sa zapojilo do EKOolympiády 21 žiakov.

      V školskom kole boli najúspešnejší:

      1. miesto          Mária Domiková                I.AG                46 bodov
      2. miesto          Stanislav Takács                 V.OA              43 bodov
      3. miesto           Tímea Spišáková                I.AG                40 bodov

      Víťazom blahoželáme.

      Mgr. Iveta Lévaiová, koordinátorka ENV

    • Michael Oravec (VII.OA) šiesty na Európskom pohári
     • Michael Oravec (VII.OA) šiesty na Európskom pohári

     • Michael Oravec (VII.OA) sa umiestnil na Európskom pohári vo freestyle lyžovaní pri veľkej konkurencii na výbornom 6. mieste v disciplíne U-rampa. Sútaž bola v SKI-rezorte v Laaxe vo Švajčiarsku, v ktorom zároveň počas celej zimnej sezóny aj trénuje.

      Gratulujeme k úspechu.

    • Matúš Poláček vicemajster SR v bedmintone
     • Matúš Poláček vicemajster SR v bedmintone

     • Cez víkend sa v Trenčine odohrali M SR v kategórii do 17 rokov. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci hráči klubu KBC Košice Matúš Poláček V.OA a Erik Hajdu IV.OA. Úspešnejšim na turnaji bol Matúš, ktorý prešiel 32- kovým pavúkom hladko bez straty setu až do finále. Tam však nestačil na svojho súpera, ktorému podľahol v dvoch setoch.

      Matúš si k striebru v dvojhre vybojoval so svojim spoluhračom aj bronz vo štvorhre. Erikovi sa na turnaji darilo menej, no čoskoro ho čakajú MSR v kategórii do 15 rokov.

      Trénerka Poláčková

     • ERASMUS+: "Kids' Universal Exhibition 2022 / Detská svetová výstava 2022" na Lanzarote v Španielsku

     • V dňoch od 7.3. do 11.3.2022 sa žiačky našej školy Mária Domiková z I. AG, Alexandra Farkasová z III. AM, Sarah Hevessyová z I. AG a Vanesa Lukačová z I.AG zúčastnili vzdelávacích, výchovných a  školiacich aktivít medzinárodného projektu ERASMUS+: Kids´ Universal Exhibition 2022 / Detská svetová výstava 2022 na Lanzarote v Španielsku. Okrem našej školy zo Slovenska sú do projektu zapojené aj školy z Francúzska, Maďarska, Španielska, Švédska a Talianska. Žiačky predstavili svoju vlastnú víziu o prínose digitálnych technológií pre ochranu životného prostredia a znižovanie uhlíkovej stopy a pozitívnu víziu našej a budúcej existencie. Reprezentovali našu školu i našu krajinu.

      Prvý deň sme si prehliadli partnerskú školu Institutode Educación Secundaria v meste Yaiza a zúčastnili sme sa športových aktivít.

      Druhý deň sme boli prijatí na radnici mesta Yaiza a navštívili sme Salinas de Janubio, kde ekologickým spôsobom vyrábajú soľ z mora.

      Tretí deň sme absolvovali turistiku cez pustú kamenistú krajinu na sopečný kráter Volcán del Cuervo. Sopka bola aktívna 6 rokov. Mali sme aj prehliadku lávovej jaskyne Cueva de los Verdes a unikátneho sopečného tunela a jaskyne s podzemnou koncertnou sieňou, reštauráciou a soľným jazerom, Jameos del Agua.

      Štvrtý deň sme na pláži Famara mali workshop na čistenie pláže od makroplastov a mikroplastov, priplavených z oceánu. Neskôr sme navštívili národný park Timanfaya, chránené územie zaliate vulkanickými vyvrelinami, takmer bez vegetácie. V roku 1730 a následne v roku 1824 tu došlo k veľkému sopečnému výbuchu. Láva pokryla približne tretinu ostrova Lanzarote.

      Piaty deň sme sa v mestskej radnici zúčastnili konferencie. Následne všetci zahraniční žiaci odprezentovali projektové práce na tému „Ako môžu digitálne technológie pomáhať prírode“.

      Projektová cesta priniesla žiačkam nové skúsenosti a zážitky. Zdokonalili sa v anglickom jazyku, upevnili si svoju samostatnosť a získali nové priateľstvá.

      Ďakujeme vedeniu školy za umožnenie prezenčného zúčastnenia sa aktivít a dievčatám za vzorné vystupovanie.

      Ing. Ľudmila Burdzová, PhD. – učiteľka anglického jazyka & Ing. Drahomíra Vaškovská, MBA – koordinátorka projektu

    • Viktória Rusnáková dvojnásobná juniorská majsterka Slovenska
     • Viktória Rusnáková dvojnásobná juniorská majsterka Slovenska

     • Cez  víkend sa v Bratislave konali Majstrovstvá  Slovenska juniorov a  junioriek.

      V skoku do diaľky  výkonom  581 cm  získala Vika Rusnáková titul  majsterky Slovenska a v trojskoku výkonom 11,86 m.  44cm  bol jej náskok pred druhou pretekárkou.  Bolo to jednoznačné víťazstvo aj  v skoku do diaľky aj v trojskoku.

       Juraj Haják si výborným výkonom 13,18 m  v trojskoku  vybojoval krásne  2. miesto.

      V pondelok  sa obidvaja  atléti presúvajú na 16 dňové   sústredenie  do Turecka aby sa mohli pripraviť na letnú sezónu, ktorá bude dlhá a náročná.

      Pretekárom blahoželáme a želáme veľa zdravia v príprave na letnú sezónu.

      trénerka  Mgr. Henrieta Rusnáková

    • Karin Devaldová a Stanka Hakulinová 11. na Majstrovstvách sveta družstiev junioriek v ománskom  Muskate
     • Karin Devaldová a Stanka Hakulinová 11. na Majstrovstvách sveta družstiev junioriek v ománskom  Muskate

     • Dňa 4.3. 2022 sa ráno o 8:00 postavili na štart juniorskej kategórii  Karin  a Stanka na trať dlhú 10km: Preteky sa konali na 2km okruhu. Trať s prevýšením 25 metrov na 1 km, v kombinácii s teplým počasím, bolo všetkým jasné, že to nebude o super časoch, ale o umiesteniach a skúsenostiach. Kedže dievčatá kvôli covid 19  nemohli  absolvovať 16 dňové aklimatizačné sústredenie, výkony neboli také aké  sme očakávali . Stanka absolvovala  11 dni aklimatizácie a Karin  4 dni aklimatizácie, čo  bohužiaľ nebolo dostatočné.   Aj víťazi jednotlivých  kategórii zaostali za svojimi osobnými rekordmi 4,5  až 5 minút., také to bolo náročné.

      „Dievčatá  začali v teple a na kopcovitej trati opatrene s tým, že v posledných kilometroch sa pokúsia zrýchľovať. Karin po ôsmom kilometri dostala tretiu červenú, musela ísť na minútu do ´pit lane´a povinne pauzovať, aby nebola kvôli technike diskvalifikovaná.

      V poslednom kole sa snažila ešte predbehnúť súperku z Rumunska a  USA vyšlo to. Bojovala až do konca,“  stačilo to na 31. miesto a výkon  56:34.  Stanka bojovala až do konca   s teplom  aj s traťou a obsadila 35.miesto.  

      V súčte družstiev obsadili krásne 11. miesto . Je to historický úspech  pre košickú atletiku , pretože reprezentačné družstvo  Slovenska juniorek  sa skladalo z dievčat, ktoré sú členkami  klubu AK Slávia TU Košice.

      Spolu navštevujú Strednú športovú školu  v Košiciach a sú žiačkami IV.A triedy, s ktorou 15.3. pristúpia k maturitnej skúške a ukončia školu.

       Príprava na letnú sezónu pokračuje  vrcholom budú  MS juniorov v Kolumbijskom meste Cali.

      Dievčatá sa budú snažiť  splniť kritéria  aj na tento vrchol letnej atletickej sezóny.

      Trénerka  Mgr. Henrieta Rusnáková

    • Majstrovstvá Slovenska mužov a žien
     • Majstrovstvá Slovenska mužov a žien

     • Cez víkend 27.2-28.2.2022 sa v  Bratislave konali Majstrovstvá Slovenka dospelých. Nás reprezentovali ešte vekom juniori  Viktória Rusnáková v v trojskoku obsadila 4.miestom  a v skoku so dialky 5.miesto. Juraj Hajak obsadil v trojskoku 5.miesto.

      Pretekárom blahoželáme a držíme palce v sobotu 5.3. Kedy absolvujú  Majstrovstvá Slovenska vo svojej kategórii  juniorov.

      Trénerka  Henrieta Rusnáková

    • Karin Devaldová  a Stanislava Hakulinová na MS
     • Karin Devaldová  a Stanislava Hakulinová na MS

     • Sen sa stal skutočnosťou. Po  veľkých peripetiách s Covid 19 pozitivitou bez príznakov a podmienkou atletickej federácie mať očkovanie a negatívny PCR test sme sa dnes dostali do dejiska Majstrovstiev sveta v chôdzi Muškátu hlavného mesta Ománu. V krásnom letnom počasí sme absolvovali akreditáciu a tréning na pretekárskej trati, kde Karin a Stanka v piatok ráno o 8:00 tunajšieho času (v Košiciach 5:00) absolvujú premiéru na Majstrovstvách sveta chôdzi družstiev junioriek na 10km. Pretekarkam a trénerke držíme palce ,aby sa popasovali s traťou a teplými podmienkami 34stupňov.

      Trénerka Mgr.Henrieta. Rusnśková

    • Matej Bracho majstrom Slovenska
     • Matej Bracho majstrom Slovenska

     • V nedeľu 20.2.2022  sa v Bratislave konali majstrovstvá Slovenska dorastencov a dorasteniek.

      Matej Bracho vyhral trojskok čo je jeho doplnková disciplína.  Samuel  Šíma  v poslednom pokuse si vytvoril osobný rekord vo vrhu guľou 14,15 m a získal striebornú medailu. Pre Sama to je tiež doplnková disciplína.

      Klub  AK Slávia TU Košice   získalo na M SR dorastu 4 zlaté a 1 striebornú medailu čím sa stalo najlepším klubom majstrovstiev.

      V sobotu sa v Budapesti  konali otvorené majstrovstvá, kde nás reprezentovali  junior  Juraj Haják v trojskoku obsadil 5. miesto  a Viktória Rusnáková   na 60m prekážky si vytvorila osobný rekord a dobehla na 5. mieste a v trojskoku obsadila 6. miesto. 

      Pretekárom gratulujeme 

      trénerka Mgr. Henrieta Rusnáková

    • Darujte 2% z vašej dane
     • Darujte 2% z vašej dane

     • Vážení priaznivci mládeže a športu,

      obraciame sa na vás s prosbou

      venujte 2 % z dane na podporu vašich detí !

       

      Podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov môžete poskytnúť 2 % z dane v prospech Vami vybranej neziskovej organizácie.

      Nepredstavuje to pre Vás žiadny výdaj navyše. Daň musíte zaplatiť celú a môžete sa iba rozhodnúť, či dve percentá z nej pôjdu do štátneho rozpočtu alebo na podporu športových a voľnočasových aktivít vašich detí.

      O vašu priazeň sa uchádza:

      - školský športový klub OLYMPIA  
       

      Tlačivo:

      V2Pv21_1_Vyhlasenie_o_poukazani_podielu_zapl.dane_z_prijmu_FO.pdf

    • Peter Repčík - prvý gól v Kanadskej hokejovej lige za klub Cape Breton Eagles
     • Peter Repčík - prvý gól v Kanadskej hokejovej lige za klub Cape Breton Eagles

     • Gratulujeme Petrovi Repčíkovi (žiak III.AG), ktorý strelil svoj prvý gól v Kanadskej hokejovej lige za klub Cape Breton Eagles (QMJHL),  po prestupe z Lethbridge Hurricanes (WHL). Peťo pôsobí v klube od januára 2022 a po dlhšej prestávke (kvôli COVID – 19) sa znova začalo trénovať a hrať. Peťo nech sa darí.

    • Karin Devaldová tretia na Majstrovstvách Slovenska
     • Karin Devaldová tretia na Majstrovstvách Slovenska

     • V piatok 11.2.2022   sa v Banskej Bystrici konali Majstrovstvá Slovenska v chôdzi juniorov a junioriek.

      V chôdzi na 3000m si 3. miesto vybojovala  Karin Devaldová.  Stanislava Hakulinová  sa pre chorobu majstrovstiv Slovenska nezúčastnila.  Obidve dievčatá sa pripravujú na MS družstiev junioriek na 10km. 

      Držíme im palce.

      Trénerka Mgr. Henrieta Rusnáková 

    • Valentínska kvapka krvi 2022
     • Valentínska kvapka krvi 2022

     • Termín odberu pre našu školu : 11.3.2022/ piatok/

      Stretnutie záujemcov pre odber vo vestibule školy o 10,00 hod.

      Každý rok pri príležitosti sviatku zaľúbených Slovenský Červený kríž prináša kampaň zameranú na darcov krvi a tých, ktorí sú na darovanú krv odkázaní. Aj v čase, keď spoločnosť zamestnáva pandémia a obavy s ňou spojené, je dôležité, aby sme zostali empatickí voči ostatným a pomáhali si navzájom. Skrátka – Poďme na to od srdca. Ďalší ročník Valentínskej kvapky krvi začína 14. februára a potrvá do 11. marca 2022.

      Kvôli aktuálnej epidemickej situácii naďalej platia sprísnené podmienky pri darovaní krvi. Mobilné odbery sú síce momentálne stále zrušené, naďalej však môžeme krv darovať v odberových centrách Národnej transfúznej služby a na hematologicko-transfúziologických oddeleniach v nemocniciach na Slovensku.  

    • Valentínska pošta
     • Valentínska pošta

     • Milí spolužiaci, blíži sa deň v roku, keď môžete potešiť niekoho na kom vám záleží. Môže to byť priateľ/ka, kamarát/ka alebo niekto z našich učiteľov – určite ich to poteší.

      Ak máte záujem niekoho pozdraviť, v pondelok 14.2.2022 budete mať možnosť! Náš študentský parlament bude v čase od 8.00 hod. do 11.00 hod. vo vestibule školy prijímať vaše anonymné pozdravy. Vaša pošta bude chránená, postarajú sa o ňu členovia študentského parlamentu, ktorí osobne pozdrav adresátovi doručia.

      Tešíme sa na vaše pozdravy

    • Valentínske origami, pozdravy a kvapka
     • Valentínske origami, pozdravy a kvapka

     • Žiaci zo školského internátu pri Strednej športovej škole, Trieda SNP 104 v Košiciach sa zapojili do akcie múzea Vojtecha Lofflera na Alžbetinej ulici v našom meste -inštalácia VALENTÍNSKE ORIGAMI –SRDIEČKO .

      Do veľkolepej výstavy prispeli svojou tvorbou srdiečok .Môžete si výstavu pozrieť v  múzeu. Okrem toho v priestoroch školy je panel VALENTÍNSKE POZDRAVY, kde každý môže prejaviť lásku komukoľvek milým slovom, či vyznaním...Nech  táto krásna energia bezpodmienečnej lásky medzi nami prúdi...

      Plánovaná je aj akcia VALENTÍNSKA KVAPKA. Kto má záujem môže sa prihlásiť u vychovávateľky Mgr. Eriky Žillovej –/školský internát, 3.poschodie/,

      ktorá tieto valentínske akcie koordinuje.

    • Pozvánka pre pre ženy, dievčatá a možno aj všetkých tých, ktorí nad IT a štúdium IT váhajú
     • Pozvánka pre pre ženy, dievčatá a možno aj všetkých tých, ktorí nad IT a štúdium IT váhajú

     • Pôjde o online panelovú diskusiu 15.2.2022, pričom jedna z hostiek študovala informatiku a nebola si istá týmto rozhodnutím dokonca ani po podaní prihlášky, no odhodlala sa k tomuto kroku a dnes je úspešnou IKT špecialistkou a zakladateľkou FaceRehab, ktorý pomáha ľuďom s obrnou tváre. Ďalšia hostka sa dokonca rozhodla študovať informatiku ako druhú vysokú školu a aj ona stojí za úspešným projektom. Aj tretia hostka môže byť vzorom pre mladé ženy a dievčatá a ukázať, že IT je atraktívne aj pre ženy.Účastníčky dostanú dokument, ktorý bude obsahovať kurzy, vzdelávanie a ďalšie prostriedky, odporúčané našimi hostkami s príjemným bonusom za účasť na diskusii v podobe zľavy na kurzy, ktoré snáď budú tým správnym popostrčením k prvému kroku do IT.

      Cieľ, ktorý chceme dosiahnuť, je prakticky pomôcť a ukázať, že prvý krok do IT je o čosi reálnejší než sa ženám a dievčatám možno teraz zdá.

      Niekoľké z účastníčok získajú ročný prístup k vzdelávacím kurzom zadarmo.Na udalosť je potrebné sa registrovať.

      Tu je odkaz na event:

      Panelová diskusia: Moje najväčšie obavy z IT. Máš ich aj TY?