• Kampaň Červené stužky 2019
     • Kampaň Červené stužky 2019


     • HODNOTIACA SPRÁVA
      Stredná športová škola v Košiciach sa aj v tomto školskom roku zapojila do trinásteho ročníka celoslovenskej kampane ČERVENÉ STUŽKY. Celoslovenská kampaň boja proti AIDS, ktorú s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (v rámci rozvojového projektu „Zdravie a bezpečnosť v školách 2019“), Obvodného úradu v Žiline (odbor školstva) a mesta Žiliny organizuje Gymnázium sv. Františka v Žiline. Kampaň sa uskutočňuje pod záštitou Kancelárie WHO na Slovensku a pod odbornou garanciou Ministerstva zdravotníctva SR a viacerých odborných pracovísk na Slovensku a v zahraničí.
      Kampaň bola zameraná na poskytnutie a zvýšenie odborných vedomostí mladých ľudí o HIV/AIDS, ktoré kampaň považuje za najúčinnejší prostriedok boja proti AIDS. Kampaň bola tiež zameraná na prevenciu látkových a nelátkových závislostí, preto sa uskutočnila pod odbornou garanciou viacerých odborných pracovísk na Slovensku a v zahraničí. V rámci školského internátu kampaň realizovali a koordinovali Mgr. Margita Murzová a Mgr. Eduard Tyč.
      Žiaci Športového gymnázia v Košiciach sa do kampane zapojili účasťou v aktivitách:
      - Zapojením sa do celoslovenskej výtvarnej súťaže ZŠ a SŠ „ČERVENÁ STUŽKA V BOJI PROTI HIV/AIDS“
      - Zapojením sa do súťaže „Športom pre Červené stužky“ zorganizovaním športovej aktivity - turnaj žiakov školského internátu v stolnom tenise. Turnaja sa zúčastnilo 32 žiakov.
      - Príprava nástenky s tematikou prevencie HIV/AIDS vo vestibule školy s umiestnením plagátu kampane na viditeľnom mieste.
      Veríme, že táto kampaň s cieľom viesť mladých ľudí k zdravému životnému štýlu im priniesla okrem informácii o prevencii HIV/AIDS aj informácie o prevencii látkových a nelátkových závislosti a obchodovaní s ľuďmi.
      Košice, 9.12.2019
      Mgr. Margita Murzová
      Mgr. Eduard TYČ
      koordinátori kampane

    • Mikulášsky beh
     • Mikulášsky beh

     • V sobotu 07.12.2019 sme sa zúčastnili na charitatívnom Mikulášskom behu,ktorý nielen pomáha,ale aj prináša do centra Košíc nezabudnuteľnú atmosféru.

      Na bežeckej trati 4 km na nás čakali čerti s ohňami,vianočný domček so sobíkom a punčom,krásne vysvietený altánok v Mestkom parku,v ktorom hrali umelci.

      Aj vďaka nám, zo školského internátu, sa podarilo venovať 1540 eur pre stredoškolákov a vysokoškolákov z detských domovov,ktorých zastrešuje nezisková organizácia ÚSMEV AKO DAR .

      vychovávateľka Helena Sokolová

    • Ako sme si merali silu na hodine FYZIKY
     • Ako sme si merali silu na hodine FYZIKY

     • Minulý týždeň (presnejšie vo štvrtok) sa žiaci III.OA rozhodli, že aj hodina fyziky môže byť zábavná a poučná. V rámci témy sila a účinky sily sa rozhodli zmerať si tú svoju. Na hodinu si mali pripraviť rôzne formy merania sily uskutočniteľné v priestoroch triedy. Aj za pomoci triednej učiteľky sa meralo a súťažilo v týchto disciplínach:

      - fúkanie balóna (tým sa merala sila pľúc) – priestor dostali nielen športovci-plavci,

      - skok z miesta do diaľky ( merala sa sila nôh) – tu dominovali predovšetkým atléti s najdlhším doskokom 230 cm,

      - preťahovanie lanom (merali sme silu rúk) – zvíťazili tí „najsilnejší“,

      - pretláčanie (opäť sila v rukách) – do boja sa pustili ako chlapci tak aj dievčatá.

      Priložená fotodokumentácia len svedčí o tom, že ani hodina fyziky nemusí byť nudná, plná teórie a vzorcov. Môže byť občas aj ich realizáciou v praxi.

    • Červené stužky 2019
     • Červené stužky 2019

     • Aj v rokou 2019 sa Stredná športová škola zapojila do celoslovenskej kampane boja proti AIDS, ktorú s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR organizuje Gymnázium sv. Františka v Žiline.

      Zapojili sme sa do výtvarnej súťaže základných škôl, stredných škôl a zorganizovali sme športovú aktivitu v rámci súťaže Športom pre červené stužky.

      Zameranie kampane

      ► na 1.december – Svetový deň boja proti AIDS.

      ► na mladého človeka a na jeho vedenie k zdravého životného štýlu. Kampaň je kampaňou mladých a je venovaná mladým.

      ► na zvýšenie informovanosti o HIV/AIDS. Kampaň za najúčinnejší prostriedok boja proti AIDS považuje odborné vedomosti o HIV/AIDS.

      ► na prevenciu látkových a nelátkových závislostí a chorôb spojených s uvedenou problematikou.

      ► na podporu prevencie a vzdelávania v oblasti obchodovania s ľuďmi.

      Kampaňou chceme osloviť hlavne všetky školy a školské zariadenia na Slovensku, ako aj širokú verejnosť.

    • 30. november Deň počítačovej bezpečnosti
     • 30. november Deň počítačovej bezpečnosti

     • Život bez počítačov a internetu si už  ani predstaviť nevieme. Používame ich nielen na vyhľadávanie a prezeranie najaktuálnejších informácií, pomáha nám pri vzdelávaní, v práci a zároveň slúži na komunikáciu s priateľmi a známymi. Na sociálnych sieťach zverejňujeme svoje fotografie, myšlienky, miesto aktuálneho pobytu a rôzne osobné údaje, no akosi občas zabúdame na ochranu svojho súkromia… Tento deň nám má hlavne pripomenúť nevyhnutnosť počítačovej ochrany pred možnými hrozbami.

       

      A ak už sa chyba stala, hľadaj riešenie ... http://preventista.sk/info/poradna-2/linky-pomoci/

      Zdroj http://preventista.sk/info/

    • Nation to Nation U 15 Pécs
     • Nation to Nation U 15 Pécs

     • Na medzinárodnom bedmintonovom turnaji družstiev v Maďarsku sa ako súčasť reprezentačného družstva predstavil aj náš žiak III.OA Matúš Poláček. Na turnaji štartovalo 10 európskych družstiev : Dánsko, Maďarsko, Česko, Srbsko, Rakúsko, Škótsko, Švajčiarsko, Rumunsko, Poľsko a Slovensko. Matúš odohral množstvo kvalitných zápasov proti súperom z Belgicka, Škótska, Dánska, Rakúska a Švajčiarska. Aj napriek prehre Slovenského tímu hráči odchádzali z turnaja s množstvom zápasových skúseností a zážitkov...

      Matúšove zápasy:

      Belgicko: Poláček Matúš - Quintens Jonah 21:17, 15:21, 11:21

      Škótsko:  Poláček Matúš - Joe Esson 21:14, 18:21, 18:21

      Dánsko:   Poláček Matúš - Simon B Ostegaard 9:21, 11:21

      Rakúsko: Poláček Matúš - Jakob Rinner 21:9, 21:11

      Švajčiarsko: Poláček Matúš - Liano Panza 16:21, 8:21

       

    • Basketbal - výsledky
     • Basketbal - výsledky

     • Young Angels U17 Košice - ŠKBD SNV 57:32

      Rebejová 12, Surmanová 6, Siladiová

      Young Angels U17 Košice - BAM Poprad 55:40

      Surmanová 10, Siladiová 

      1.Slovenská liga žien a junioriek:

      Young Angels U19 Košice - BK Eliat PU Prešov  79 : 54 /34:30/

      Body: Čatlošová T. 13, Kristlová 7

      Young Angels U19 Košice - BKM Žilina  83 : 32 /38:13/

      Body: Kristlová 8, Čatlošová 2

      Slovenská liga kadetov:

      TYDAM Košice - DiaWin Košice  37 : 72

      Body: Fecenko, Kimák  -  Petrík 18 /6 asistencií/, Pindroch 3

    • Lomihlav
     • Lomihlav

     • 29.11.2019 prebehla na Gymnáziu Alejová 1, Košice v rámci projektu IT Akadémia matematická súťaž LOMIHLAV, ktorú organizuje Združenie STROM a PF UPJŠ. Súťaže sa zúčastnilo 54 tímov z celého Slovenska. Našu školu zastupovalo jedno družstvo so 4 súťažiacimi z II.OA a III.OA.

    • Juniorky v trenčianskom bazéne boli úspešné
     • Juniorky v trenčianskom bazéne boli úspešné

     • V Trenčíne sa v dňoch 22.11.-24.11.2019 uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v plávaní juniorov. Košickí plavci, ktorých významnú časť tvorili študenti SŠŠ Košice, získali na týchto majstrovstvách šesť medalí, z tých jednu zlatú, päť strieborných a pridali i 8 nepopulárnych umiestnení na finálových štvrtých miestach.

      Jeden z najdramatickejších momentov majstrovstiev bol súboj polohových štafiet junioriek v disciplíne 4x50m, z ktorého vyšla víťazne, s rozdielom 0,1 sekundy, trnavská pred košickou plávajúcou v zložení Čajbiková, Melničáková, Krafčíková (všetky VI.OA) a Sabolová (viď foto).

      Juniorská reprezentantka Sarah Čajbiková sa na týchto majstrovstvách postavila na štartovné bloky celkom 17-krát. Jej najcennejším výsledkom bolo 2.miesto na 100m znak v čase 1:03,81 min, škoda štyroch finálových 4-tých miest.

      Smoliarmi s umiestneniami na 4.-tých miestach, ale s výkonmi v osobných rekordoch, boli Peter Rojtáš (VII.OA) a Kamil Kobilic (I.AG). Najmladší z našich juniorských reprezentantov Slovenska, Michal Varhač (I.AG) posúva stále osobné maximá, vo svojej hlavnej disciplíne 1500m v.spôsob sa časom 16:57,30 dostal prvý krát pod hranicu 17 min.

      Aj tieto Majstrovstvá Slovenska presvedčili, že ŠKP Košice s plavcami zo SŠŠ patrí medzi špičkové slovenské kluby. To potvrdili už začiatkom novembra druhým miestom v Slovenskom pohári družstiev za rok 2019.

      Skála Juraj

    • Milí študenti!
     • Milí študenti!

     • V dňoch 4. a 5. decembra  2019 v čase od 8,30 – 15,30 hod. sa uskutoční Medzinárodný veľtrh vzdelávania PRO EDUCO, ktorý sa zameriava na ponuku vzdelávania a uplatnenia sa absolventov základných, stredných a vysokých škôl na trhu práce. Popri téme vzdelávania veľtrh prezentuje aj ďalšie formy mimoškolských aktivít, rozvoja osobnosti, možností pracovného uplatnenia, cestovania a doplnkového vzdelávania mladých.

      Neváhajte, navštívte tento veľtrh a získajte nové informácie o štúdiu či pracovných ponukách doma i v zahraničí!

    • Správna voľba povolania
     • Správna voľba povolania

     • V dňoch 25. a 26. novembra 2019 sa naša škola zúčastnila aktivity s názvom "Správna voľba povolania - príležitosť k úspechu", ktorú organizoval Košický samosprávny kraj v priestoroch  SOŠ Ostrovského. Išlo o prezentácia možností vzdelávania na stredných školách v Košickom kraji. Táto prezentácia bola určená predovšetkým deviatakom, ich rodičom a  výchovným poradcom ZŠ.

      V rámci tejto aktivity sa prezentovala aj naša škola. Za jej úspešnú prezentáciu  ďakujeme  žiakom VII.OA, konkrétne Bianke Timkovej, Nore Guláčovej, Simone Šofránkovej, Ľubomírovi Demkovi, Róbertovi Schwartzovi, Jakubovi Maté, Matejovi Benešovi a  vyučujúcim Mgr. I. Levaiovej a Mgr. Svitanovej.                                                                                           

      Mgr. A. Domonkošová – výchovná poradkyňa

    • Poďakovanie sponzorom
     • Poďakovanie sponzorom

     • Dovoľte mi poďakovať v mene Strednej športovej školy v Košiciach všetkým sponzorom, ktorí akýmkoľvek spôsobom, či už vecným alebo peňažným darom, prispeli do tomboly počas imatrikulačnej slávnosti našej školy. Ceny v tombole boli veľmi lákavé, o čom svedčil veľký záujem študentov. Ešte raz ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu v ďalších rokoch.

      PaedDr. Tatiana Švecová, riaditeľka školy

       

      Za príspevky srdečne ďakujeme:

       

      Spoločnostiam a rodičom:

      Autoškola Grendel Košice

      Lumarkt s.r.o

      Bari Slovakia

      Akzent Big Board a.s

      Pán Gulač

      Pán Pindroch

      Pán Guza (FC Košice)

      Pán Kanaši (Kassovia build)

      Pán Bošnovič

      Pani Toplanská

      Pán Župík

      Pán Orač

      Pán Krasnozhon

       

      Vedeniu školy:

       PaedDr. Tatiana Švecová, riaditeľka školy

       PhDr. Gabriela Jašková CSc, zástupkyňa riaditeľky

       Mgr. Ľubica Sotáková, zástupkyňa riaditeľky

       Mgr. Milan Lalkovič, zástupca riaditeľky

       

      Učiteľom, trénerom:

      Mgr. Jana Kordiaková

      JUDr. Dušan Ujhely

      Ing. Ján Krajňák

      Mgr. Henrieta Rusnáková

      Mgr. Ing Dana Velďáková

      Mgr. Ing Jana Velďáková

      Mgr. Viera Dancáková Fodorová

      Mgr. Juraj Dancák

      Ján Hruščák

      Bc. Ivana Jalčová
      Ing. Juraj Skála

      Bc. Ján Urbanský
      Mgr. Tomáš Kochan
      Mgr. Júlia Poláčková

      Mgr. Alena Rapavá

      Ing. Ľudmila Burdzová, PhD.

      Mgr. Andrea Domonkošová

      PhDr. Jana Krasnayová

      Mgr. Karol Smetana

    • Futsalisti víťazi turnaja FUTSAL UNIFIC-CUP 2019
     • Futsalisti víťazi turnaja FUTSAL UNIFIC-CUP 2019

     • V telocvični na Bardejovskej ulici sa 25.11.2019 uskutočnil futsalový turnaj FUTSAL UNIFIC-CUP 2019, na ktorom sa najviac darilo hráčom Strednej športovej školy v Košiciach. Súčasťou zmiešaného víťazného družstva boli aj hráči Spojenej školy Alejová a Súkromného gymnázia Futurum v Košiciach. Víťazom turnaja srdečne gratulujeme a všetkým účastníkom, ako aj organizátorom vydarenej športovej akcie vyslovujeme veľké poďakovanie!

       

      1. miesto: Stredná športová škola, Košice

      2. miesto: Spojená škola Alejová, Košice

      3. miesto: Súkromné gymnázium Futurum, Košice

       

      PhDr. Marcel Nemec