• Titul majsterky Slovenska -  Michaela Molnárová
          • Titul majsterky Slovenska - Michaela Molnárová

• Na Halových Majstrovstvách Slovenska v atletike juniorov získala titul majsterky Slovenska žiačka našej školy Michaela Molnárová ( VIII.OA) v disciplíne skok do výšky v novom osobnom halovom rekorde. Ku zlatej medaile pridala striebro v disciplíne beh 60 m cez prekážky a na záver pridala aj titul majsterky Slovenska v štafete 3x 200 m . Ďalší žiaci našej školy Martin Danko II.AM a Ľuboslava Olejníková III.BG skončili zhodne na  piatom mieste v disciplíne vrh guľou v nových osobných rekordoch.

Všetkým gratulujeme a tešíme sa na letnú sezónu.

Tréner Pavel Pankuch

• Viktória  Rusnáková juniorská majsterka Slovenska

• V sobotu 4.3.2023 sa v Bratislave konali majstrovstvá Slovenska v halovej atletike. Atléti tréningovej skupiny Henriety Rusnákovej získali 1. zlatú, 5. strieborných a 2. bronzové medaile.

Titul majsterky Slovenska v trojskoku získala Viktória Rusnáková výkonom 12,22 m , keď  za osobným rekordom z pred dvoch týždňov zaostala len 8 cm . V skoku do diaľky výkonom 586 cm získala  striebornú medailu. A druhú  striebornú medailu získala ako členka štafety 4x200 m.

Diana Devaldová  si v behu na 400 m vybojovala striebornú medailu. V behu na 200 m obsadila 4. miesto. Bola finišmanka štafety 4x200 m, ktoré v celkovom poradí všetkých štafiet získala striebornú medailu.

V trojskoku  juniorov sa nestratili ani naši juniori Matej Bracho v osobnom rekorde 13,29 m obsadil 2. miesto  a Juraj Haják  si výkonom 13,15 m vyskákal  3. miesto.

V doplnkovej disciplíne vo vrhu 6 kg guľou si Samuel Šíma jedným platným pokusom 13,66 m  vybojoval  2. miesto. Škoda   zvyšných piatich pokusov , boli veľmi ďaleko za 16 m hranicou.  Svoju rýchlosť a silu nevedel  zatiaľ  skĺbiť  s technikou.

V sobotu a v  nedeľu  11.3.-12.3.  nás čakajú posledné majstrovstvá Slovenska vo viacbojoch , kde budú súťažiť Viktória Rusnáková a Matej  Bracho. Ostatní  pretekári majú ukončenú  krátku ale úspešnú halovú sezónu.

Mgr. Henrieta Rusnáková

• Výstava „Orchidey“

• Dňa 3.3.2023 sa žiaci 3.AG pod vedením triednej učiteľky RNDr. Ivici Ficeriovej zúčastnili výstavy „Orchidey – skvosty v ríši rastlín“, ktorá sa uskutočnila v Botanickej záhrade. Žiaci sa kochali pohľadom na rozkvitnutú krásu týchto cudzokrajných rastlín. Veď posúďte sami.

• Geografická olympiáda

•

Dňa 17. 2. 2023 sa uskutočnilo školské kolo GEOGRAFICKEJ  OLYMPIÁDY v kategórii Z. Do tohto kola sa zapojili aj naši žiaci. Celkovo za našu školu súťažilo 18 žiakov. Potešilo nás, že až 17 z nich boli úspešní riešitelia. Najviac sa darilo žiakom III.AG, Eme Kolesárovej, Adele Kantorákovej a Kristiánovi Krivoňákovi, ktorí dosiahli najvyšší počet bodov a podarilo sa im prebojovať do krajského kola. Gratulujeme k dosiahnutým výsledkom!

Krajské kolo sa uskutočni dňa 24.3. 2023. Držíme palce, aby sa im aj v tomto kole darilo!

Mgr. Domonkošová

• Školské kolo SOČ

• V pondelok 27.2.2023 žiaci tretích a druhých ročníkov odprezentovali svoje práce na školskom kole stredoškolskej odbornej činnosti. Súťažili v rôznych odboroch, najviac ich zaujali didaktické pomôcky a ich využitie vo vyučovacom procese. Na krásnom prvom mieste sa umiestnila žiačka 3. AG Mária Kyseľová,  na druhom mieste sa umiestnila žiačka 3.BG Ľuboslava Olejníková a na treťom mieste žiačka VII.OA Zuzana Salóciová. Ďakujeme za prezentáciu všetkým žiakom a držíme im palce v krajskom kole.

• Majstri Slovenska vo futsale U17

• Šimon Kovaľ V.OA a Tadeáš Zeleňák  II.AM sa stali Majstrami Slovenska vo futsale U17 v sezóne 2022/2023. Naši chlapci s tímom Podpor Pohyb Ke si tento titul zaslúžili, pretože celú súťaž zvládli bez prehry.

Gratulujeme!

• Úspech našich bedmintonistov na celoslovenskom turnaji juniorov

Grand Prix U 19 Trenčín

1x zlato  2× striebro 2× bronz

Cez víkend 25.-26.2.2023 sa v Trenčíne odohral prvý celoslovenský turnaj v kategórii juniorov. Z našich žiakov školu reprezentovali Matúš Poláček, Erik Hajdu, Sofia Šillingová a Timea Spišáková.

Matúš - 1.miesto štvorhra, 2.miesto dvojhra a 3.misto mix

Erik - 2. miesto - štvorhra

Sofia - 3.miesto  - dvojhra

Timea - bez medailového umiestnenia

• HANSE CUP - vodné pólo

• Vodné pólistky ŠK Olympia Košice sa zúčastnili medzinárodného turnaja  HANSE CUP v Nemeckom Hamburgu.

Pod vedením trénera Sz. Eschwig-Hajtsa  obsadili 2. miesto. Naše dievčatá zo školy podali dobré  výkony a vzorne  nás  reprezentovali. Nikita  Petty strelila  9 gólov, Tamara Dubná  okrem 7 strelených  gólov získavala presilové hry a z jej prihrávky padali góly.  Dáška  Misiura hrala menej, ale aj ona bola viditeľná pri niektorých útokov a postupne sa dostávala do formy.

Výsledky turnaja:

ŠK OLYMPIA KOŠICE          :           FLUVIAL PORTENSE           22  :  13    góly:  N. Petty  3, T. Dubná 2

ŠK OLYMPIA KOŠICE          :           JARFALLA VATTENPOLO    17  :    8    góly:  N. Petty  3

SV Bayer UERDINGEN 08   :           ŠK OLYMPIA KOŠICE           11  :    8

ŠK OLYMPIA KOŠICE          :           ETV HAMBURG                     20  :  13    góly: T. Dubná  4, Petty 3