• Best in English

• 30. novembra sa študenti gymnázia zapoili  do medzinárodnej súťaže Best in English - Angličtinár roka.

Súťaž organizačne pripravili učitelia Jaroslava Cvoreňová a Karol Smetana.

• Olympijský deň

• Dňa 22. 11. 2018 v priestoroch Východoslovenského múzea, predseda Košického samosprávneho kraja /KSK/ Rastislav Trnka  v spolupráci s čestným prezídentom SOV Františkom Chmelárom,  po vyhodnotení Olymijského dňa za rok 2017 boli z celého KSK ocenení  vo viacerých kategóriach, školy, kolektívy a jednotlivci.

Pani riaditeľka prevzala z rúk predsedu SOV a predsedu KSK  ocenenie za prvé miesto  pre najlepšiu strednú školu v KSK.

• Na majstrovstvách SR Čajbiková so striebrom, Krafčíková v reprezentácii

• So ziskom šiestich medailí sa vrátila 8 členná skupina košických plavcov z Čilistovského X-Bionics komplexu, ktoré bolo uplynulý víkend dejiskom OPEN Majstrovstiev SR mužov a žien v plávaní v krátkom (25m) bazéne. O najväčšie prekvapenie sa postarala juniorka Sarah Čajbiková (V.OA), ktorá sa v disciplíne 50m znak časom 29.38 sek v rámci majstrovstiev SR umiestnila na druhom mieste. Darilo sa i Vanese Krafčíkovej (V.OA), ktorá v disciplíne 200m v.spôsob časom 2:08.22 min splnila limit vstupu do juniorskej reprezentácie. Štvorica dievčat (na fotke zľava Čajbiková, Kubová, Mikušová a Mimovičová) sa v štafetách 4x50m v.spôsob žien v medzinárodnej i domácej časti šampionátu umiestnili na 3.mieste. Návrat do juniorskej špičky, vytvorením osobných rekordov v disciplínach 50m, 100m a 200m prsia ohlásil Peter Semanco (III.B).
            Celkove na týchto majstrovstvách všetci z osmičky košických plavcov štartovali vo finále a 19 krát menili svoje osobné rekordy.

• Z diania na ŠI

• V utorok  sa dievčatá zo ŠI ŠG  zúčastnili kultúrno-zábavného popoludnia  vrámci akcie Giving Tuesday a tak darovali svoj voľný čas  seniorom v ich zariadení.

Stretnutie bolo v príjemnej atmosfére, kde sa  všetci zabavili a aj niečo nové naučili.

V stredu 28.11. sa dievčatá zo ŠI zúčastnia divadelného predstavenia "Doma u Hitlerovcov: Historky z kuchyne " na Malej scéne Štátneho divadla. Slovenská adaptácia  hry Arnošta Goldflama je špeciálne pripravená pre Košice, v ktorej sa niektoré biele miesta možno až priveľmi začiernia.

• 1. miesto pre Športové gymnázium

• Družstvo nášho gymnázia v zložení Matúš a Jakub Zelinka, Jerguš Bača, Karol Letkovský a Dávid Gašparovič získali 1. miesto v Krajskom kole v stolnom tenise SŠ.

Gratujujeme!