• Víkend v znamení skvelých výkonov

• Na druhom kole Atletickej ligy 25.7. v Košiciach sa zúčastnili aj žiaci našej školy.

Brian Harčár sa zlepšuje každým pretekom. Opäť si vylepšil svoje osobné maximá na 100m aj 200m!

Michaela Molnárová si dala taký menší viacboj.

Absolvovala 3 disciplíny, a 19 bodmi pomohla svojmu družstvu AK Spartak Dubnica nad Váhom, za ktoré hosťuje.

Najlepšie sa jej darilo v skoku do výšky, kde výkonom 165 cm obsadila skvelé 2 miesto a stále atakuje nové osobné maximum. V skoku do diaľky výkonom 537cm sa na 5 cm priblížila k svojmu rekordu a v behu na 100m cez prekážky v ženskej kategórii obsadila 8 m.

K výkonom svojim zverencom gratulujem.Len tak ďalej.

trénerka Janka Velďáková

• Majsterky Slovenska

• Basketbalové družstvo junioriek Young Angels Košice úspešne zvládlo finálový turnaj a po 3 víťazstvách zaslúžene získalo titul Majsteriek Slovenska.

Výsledky:

YA U19 Košice - ŠKBD Spišská Nová Ves  68 : 53 /32:28/

YA U19 Košice - ZŠ Zvolen-ŠKP 08 B.Bystrica  56 : 50 /22:32/

YA U19 Košice - Slávia Trnava  77 : 49 /46:40/

Našu školu reprezentovali: Vanda Kristlová, Timea Čatlošová, Alžbeta Janíčková, Ema Malicová

tréner:Ján Krajňák

• Viktória Rusnáková, Rastislav Jelínek a Karin Devaldová na stupňoch víťazov

• Dňa  25.7.2020 sa  v Košiciach konalo 2.kolo atletickej ligy. Za idealného atletického počasia sa na pretekoch zúčastnili družstvá  mužov a žien  Slávie Tu Košice.

Výborné výkony predviedla   ešte len 15 ročná Viktória Rusnáková , ktorá  v skoku do diaľky osobným rekordom 562 cm obsadila 2.miesto , 10.miesto na 100m výkononm  12,71s a v štafete  4x100m  4.miesto.  Karin Devaldová  obsadila 3.miesto v chôdzi na 3000m v osobnnom rekorde 14:28,56s a 4.miesto v štafete 4x400m.

Tým sa pričinili  o senzačné 4. miesto v súťaži družstiev  žien,  treba podotknúť , že družstvo  žien  Slávie TU Košice  nedisponuje vo svojom kádri žiadnou ženou , sú to vekom ešte len dorastenky  Členkami družstva  ktoré bojovali v sobotu boli aj  Stanislava Hakulinová 5.miesto na 3000m chôdze a Lenka Kočová 5.miesto na 3000m prekážok.

Medzi mužmi  vekom ešte junior Rastislav Jelínek  v skoku do diaľky  v osobnom rekorde 718 cm obsadil 3.miesto a v behu na 100m výkonom 11,12 s 8.miesto a bol členom štafety 4x100m , ktorá obsadila 4.miesto . Členom družstva  na pretekoch l aj  Juraj Haják , ktorý obsadil 8.miesto v trojskoku osobnýn rekordom 12,24 cm. Celkovo muži obsadili 7.miesto.

Pretekárom  blahoželáme a prajem veľa úspechov v nasledujúcej sezóne. Ďalšie kolo atkletickej ligy sa bude konať 15.8.2020 v Trnave.

Trénerka Mgr. Henrieta Rusnáková

• YAKE U19 - postup do extraligy

• Po finálovom dvojzápase s MBK Stará Turá s výsledkami 69:57 a 52:56 vyhrali juniorky Young Angels U19 Košice 1.Slovenskú ligu žien a junioriek. Týmto víťazstvom získali právo postupu do ženskej extraligy.

Našu SŠŠ reprezentovali: V.Kristlová, A.Janíčková, T.Čatlošová a tréner J.Krajňák

Gratulujeme!

• Basketbal

• 10.-12.7.2020 sa v Košiciach konali kadetské majstrovstvá Slovenska v basketbal dievčat.

Košické mladé anjelky bez zaváhania získali majstrovský titul.

Našu školu reprezentovali - Rebejová Tara, Kupčová Lucia, Surmanová Simona, Siladiová Ema, Mačičáková Saskia.

Trénerka - Jalčová Ivana

• Majstrovstvá Slovenska v basketbale žiačok

• 6.-8.7 2020 sa v Košiciach konal finálový turnaj žiackej ligy dievčat.  Majstrovský titul obhájili z minulej sezóny Young Angels U14 Košice.

Zlatú medailu získali naše žiačky - Fleischerová Ľudmila, Karaffová Michelle.

Asistentka trénerky - Ivana Jalčová

Za mladšie anjelky Young Angels U13, ktoré zbierali na turnaji skúsenosti nastúpila Nela Čatlošová. Jej tím obsadil 7.miesto a Nela bola vyhlásena za najlepšiu hráčku svojho tímu. Tamara Mandelíková na turnaji nenastúpila, kvoli nešťastnému zraneniu pár dní pred turnajom.