• Zo sústredenia na Kontrolné preteky

• V stredu 5.5.2021 sa vrátila desať členná skupina juniorských plavcov ŠKP Košice z ktorých polovicu tvorili študenti SŠŠ z 11-denného sústredenia v Aquacity-bubline v Poprade. Cieľom sústredenia bola príprava na vrchol letnej majstrovskej časti - Majstrovstvá SR seniorov a juniorov, ktoré sa uskutočnia v dňoch 3.-6.6.2021 práve v popradskom bazéne Aquacity. Žiaľ tohtoročná jarná - letná súťažná časť sa z pandemických dôvodov prakticky ani neuskutočnila. Juniorom zostáva ku overeniu stavu prípravy už len možnosť účasti na Kontrolných pretekoch ktoré sa uskutočnia budúci týždeň, v termíne 13.-16.5.2021 v popradskej bubline.

Sústredenie v optimálnych podmienkach bubliny bolo zamerané na intenzívnu prípravu, ale s dôrazným ohľadom na post- a long-Covidové stavy, nakoľko týmto ochorením, i keď v rozdielnej miere, prešli všetci z účastníkov sústredenia. Najviac postihnutý Covidom bol Kamil Kobilic (II.AG), paradoxne od neho očakávame záverom sezóny najviac. Prekvapenie u juniorov by mohol pripraviť i Michal Varhač (II.AG). U žien by mala byť líderkou tímu Sára Čajbiková (VII.OA) a tradične očakávame medailové výkony ženských štafiet. Niečo z doterajšej prípravy ukážu Kontrolné preteky, po tých zostáva už len 14 dní na záverečnú prípravu pred Majstrovstvami SR - dúfajme, konečne už v košických bazénových podmienkach.

Skála Juraj

• Oznam školskej jedálne

• Stravníci, ktorí majú záujem o stravovanie sa môžu prihlásiť na tel. č. 055/641 51 42.

V pondelok  –  10.5.2021 sa   nepodávajú  raňajky. Na  obed  a večeru  sa v pondelok môžete prihlásiť najneskôr  ráno do 8.00 hod.

Od  utorka 11.5.2021 sa  podáva  pre  prihlásených  stravníkov  celodenná  strava,  t. j.  raňajky,  obed  a večera.

• Celoštátne kolo SOČ

• V dňoch 27.-28.4 sa konalo celoštátne kolo SOČ, v ktorom našu školu reprezentovala žiačka III.A triedy - Natália Padová. Svojou prácou - Kompenzačné cvičenia ako prostriedok odstraňovania svalovej nerovnováhy zaujala odbornú porotu a obsadila krásne 3. miesto. K dosiahnutému úspechu jej srdečne blahoželá vedenie školy a koordinátorka SOČ . Do budúcnosti prajeme ešte veľa úspechov.

Video predstavujú kompenzačné cvičenia, ktoré vytvorila Natália Padová z III.A , ako súčasť SOČ: