• Máš záujem o Erasmus+ ?
     • Máš záujem o Erasmus+ ?

     • Milí záujemcovia o Erasmus+,

      týmto Vás pozývam na plnenie ďalších úloh v našom projekte:

      • 3. prezentácia: "A Local Company that Helps Nature"
       • Predstav miestnu spoločnosť, ktorá znižuje uhlíkovú stopu.
      • 4. prezentácia: "How Can Digital Technologies Help Nature?"
       • Predstav svoju vlastnú víziu o prínose digitálnych technológií pre ochranu životného prostredia a znižovanie uhlíkovej stopy.
       • Pomáhajú digitálne technológie prírode, alebo jej škodia?
       • Ako môžeme využívať digitálne technológie v budúcnosti, aby znižovali uhlíkovú stopu?
       • Skús predstaviť pozitívnu víziu našej a budúcej existencie.
       • Tvojej fantázii sa medze nekladú.

      Termín na odovzdanie prezentácií je 7.1.2022. Pokyny na ich vytváranie nájdete tuPrezentácie pošlite na moju e-mailovú adresu: drahomira.vaskovska@gmail.com.

       

      Čakajú nás ďalšie aktivity v Španielsku (už koncom januára 2022!), vo Švédsku (v apríli 2022) i vo Francúzsku (v máji / júni 2022). Na aktivity budú vybraní najusilovnejší z vás. 🙂

      Viac informácií o projekte nájdete na projektových stránkach  Facebookovej (kliknite tu), alebo Googlovej (kliknite tu).

       

      V prípade akýchkoľvek otázok ma kontaktujte cez Messenger, alebo telefonicky (+421 903 985008).

      Drahomíra Vaškovská

      koordinátorka projektu Erasmus+

    • Majstrovstvá SR seniorov a juniorov v plávaní 10-12.12.2021 v Šamoríne
     • Majstrovstvá SR seniorov a juniorov v plávaní 10-12.12.2021 v Šamoríne

     • Za účasti celej Slovenskej špičky sa plavci - študenti Strednej športovej školy /Čajbíková Sarah, Melníčaková Lenka (VIII.OA), a Kamil Kobilic (III.AG), zúčastnili  Majstrovstiev Slovenska  v plávaní a vzorne reprezentovali klub a školu.

      Naj viac sa darilo K. Kobilicovi, ktorý v disciplíne 200m prsia obsadil 2.miesto v seniorskej aj juniorskej kategórii. V disciplíne 100m prsia si vyplával 3. miesto v juniorskej kategórií. V štafetovej disciplíne 4x50PP  sa pričinil k  zisku bronzovej medaile. V ostatných disciplínach si vytvoril osobné rekordy.

      Čajbíková Sarah si po menších zdravotných problémoch  zlepšila 2x osobný rekord, najlepšie umiestnenie dosiahla v disciplíne 50Z, kde obsadila 5. miesto.

      Melničáková  Lenka sa tesne priblížila k svojmu maximu a najlepšie obsadila 13. miesto v disciplíne 50P.

      Všetkým zúčastnením gratulujem a želám veľa síl do ďalšej práce.

      Mgr. Urbanský Ján

    • Ambiciózna Réka z Moldavy nad Bodvou vyniká v kickboxe
     • Ambiciózna Réka z Moldavy nad Bodvou vyniká v kickboxe

     • Útla, no výbušná a energická! Réku Harajdovú (19) z Moldavy nad Bodvou ešte len čaká maturita na košickom gymnáziu, ale talentu má na rozdávanie. Viacnásobná víťazka Svetového pohára, vicemajsterka sveta a bronzová na šampionáte starého kontinentu, vyniká v kickboxe.

      Svojmu priateľovi Lukášovi (21) však kryť chrbát nemusí, lebo sebaobrana mu je mu rovnako blízka. Úspešná športovkyňa prezradila, že najprv vyskúšala taekwondo. "Nevedela som obsedieť, tak ma dali na šport. Od štrnástich rokov som sa venovala taekwondu a zúčastnila som sa aj na niekoľkých medzinárodných pretekoch," prezradila Réka, ktorá sa však oveľa lepšie cítila v kickboxe. "Už od prvého tréningu ma to chytilo. Prišli aj úspechy a chuť, keďže sa mi podarilo päťkrát zvíťaziť vo Svetovom pohári, dvakrát som sa stala vicemajsterkou sveta a na európskom šampionáte som získala bronz," spomenula táto kickboxerka, ktorá chce popracovať na psychike a pokoji, aby v závere súbojov dokázala dominovať.

      "Potrebujem získať viac sebavedomia, lebo kondične som na tom výborne," pripomenula Réka a na tému, že či kickbox nie je skôr mužským športom, rázne odvetila toto: "Nebola som v klube Guard Košice jediným dievčaťom. Mnohí sa aj čudujú, ale je to moja voľba a tento šport mám veľmi rada. Krv u nás nestrieka, ale často cítim, že ma zabolí ruka, krk, či noha. No nesťažujem sa. Kickbox podobne ako bojové umenia vo všeobecnosti prispievajú k dobrej postave. Nemusím chodiť navyše do posilňovne," pokračuje. Práve milovaný kickbox ju spojil aj s Lukášom. "Nepotrebuje ma ako osobnú strážkyňu, lebo sa dokáže ubrániť aj sám! Chcela by som sa stať policajtkou a využiť aj schopnosti, ktoré ovládam v športe," dodala Réka. V športe má jasnú víziu - túži po zlatej medaile z majstrovstiev sveta! A o dva roky by sa to aj mohlo stať.

      Tréner o Réke

      "Réka je velmi ctižiadostivá, pracovitá a húževnatá. Dokáže cieľovedome na sebe pracovať a úspešne nahrádza hendikep svojej výšky. Práve vďaka svojej až buldočej zaťatosti prekonáva prekážky, rastie. Je veľmi skromná, rada pomáha iným a je to naozaj dobrý typ športovca," povedal o nej jej tréner Peter Onuščák.

      Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/2613363/ambiciozna-reka-z-moldavy-nad-bodvou-vynika-v-kickboxe-priatel-sa-ubrani-sam-ju-to-taha-k-takemuto-povolaniu/?fbclid=IwAR2D36kwh_s4vRtsjmOYW7P418jWBaWNVHEuK-SR7w4Z36FERPq11BD3qiA

    • Atletické sústredenie v teple
     • Atletické sústredenie v teple

     • Skupina atlétov tréningovej skupiny trénerky Henriety Rusnákovej absolvuje trojtýždňové sústredenie na Tenerife.Tak ako v minulom roku, kvôli nevhodným podmienkam na tréning sme absolvovali sústredenie v decembri, tak aj teraz sme sa rozhodli zopakovat minuloročný plán sústredenia v tomto obdobi. Máme k dispozícii atletický štadión, kde sa pripravujú na novú sezónu  aj iný atléti z Holandska, Franuczka, Česká, Slovinska, Švédska. Využívame posilňovňu, ktorú absolvujeme 3 až 4 x do  týždňa ako aj piesočnaté pĺaže.Tréningy idú podľa plánu. A veríme, že  budeme pripravený na novú sezónu tak dobre ako sme boli pripravený na seźonu v tomto kalendárnom roku, ktorý sa pomaly končí.

      Mgr.Henrieta Rusnáková

    • OZNAM PRE ŽIAKOV
     • OZNAM PRE ŽIAKOV

     • Oznamujem vám, že na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu zo dňa 8.12.2021, č. 2021/ 21911 : 2-A1810, ktorým sa mimoriadne prerušuje školské vyučovanie na II.stupni v ZŠ a v SŠ s účinnosťou od 13.12.2021 do 17.12.2021, prebieha výučba v Strednej športovej škole, Trieda SNP 104 v Košiciach pre všetkých žiakov dištančnou formou.

      Usmernenie TU:

      link: https://www.minedu.sk/rozhodnutie-ministra-s-ucinnostou-od-13-12-2021/

      Od 20.12.2021 – pondelok začínajú pre žiakov zimné prázdniny a trvajú do 7.1.2022. Vyučovanie po zimných prázdninách začína podľa doteraz platnej úpravy 10.1.2022 – pondelok.

      O prípadných zmenách vás budem včas informovať.

      PaedDr. Tatiana Švecová

              riaditeľka školy

    • Majstrovstvá sveta vo vzpieraní - Tashkent
     • Majstrovstvá sveta vo vzpieraní - Tashkent

     • Prvýkrát v histórii budú Slovensko na MS reprezentovať len ženy! Košické vzpieranie bude zastupovať Nikola Seničová (bývalá študentka našej školy), ktorej spolubojovníčkami v repre na MS sú Lenka Žembová a Nina Rondziková. Zastúpenie košického klubu bude aj v pozícii trénerov, keď reprezentačnému trénerovi Štefanovi Gribaninovi bude tentokrát pomáhať jeho učiteľ Štefan Korpa (bývalý tréner našej  športovej školy).

      Držte našej výprave palce!

    • Daruj štedrú večeru
     • Daruj štedrú večeru

     • OZ Dobré srdce - Good heart organizuje od 1.12.2021 do 6.1.2022 vianočnú zbierku Daruj štedrú večeru. Cieľom je pripraviť pre rodiny v núdzi pokojnejšie a radostnejšie Vianoce. Pomôžte pomáhať tým najzraniteľnejším a darujte štedrú večeru osamelým mamičkám a ich deťom. Vaše 4 € nasýtia na Vianoce jedného člena rodiny. Prispieť môžete pohodlne na webovej stránke www.ozdobresrdce.sk kliknutím na tlačidlo Daruj štedrú večeru alebo na účet SK58 8330 0000 0020 0164 5168.

      Vaše dary pomôžu rodinám ako je Zuzkina. Šikovné 9-ročné dievčatko sa učí na samé jednotky. Snaží sa čo najviac pomáhať mamke. Minulú jar prišli pri tragickej nehode o ocka. Pri ťažbe dreva v lese ho zavalil strom. Zuzka má ešte staršiu sestru Katku (11) a mladšieho bračeka Lukáša (6). Bolesť zo straty milovaného ocka a manžela je obrovská. Rodina však zápasí aj s finančným nedostatkom. Splácanie pôžičky na bývanie ostalo na pleciach statočnej mamky. Nemá jej kto pomôcť. Pri rovnakej tragédii pred časom zahynul aj jej svokor. Druhí starí rodičia zápasia s onkologickým ochorením starej mamy.

      Pani Monike pomáhame niekoľko mesiacov. Jej životný príbeh nie je ľahký. V jednu chladnú januárovú noc stihla len zabaliť synčeka do deky a utekala niekoľko kilometrov, aby im zachránila život pred agresívnym manželom. Fyzicky útočil aj na bezbranné niekoľkotýždňové dieťa. Jeho údery zanechali stopy na tele i duši. Mamka sa obetavo stará o Janka, ktorý pre špecifické poruchy učenia veľmi potrebuje jej podporu. Svoje zamestnanie musela prispôsobiť synovým potrebám a svojim vážnym zdravotným problémom. Otec na dieťa neprispieva. Príjem rodiny je veľmi nízky.

      Podporte osamelé matky a ich rodiny ešte dnes a darujte im štedrú večeru! Za podanú ruku tým, ktorí nedokážu kráčať sami, zo srdca ďakujeme.  

    • Červené stužky 2021
     • Červené stužky 2021

     • Červené stužky sú symbolom boja proti AIDS

      Červené stužky sú symbolom 1. decembra – Svetového dňa boja proti AIDS.
      Červené stužky sú symbolom a názvom kampane boja proti AIDS, ktorú s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (v rámci Rozvojového projektu Zdravie a bezpečnosť v školách 2021), Okresného úradu v Žiline (odbor školstva) a mesta Žiliny organizuje Gymnázium sv. Františka z Assisi v Žiline. Kampaň je súčasťou Sprievodcu školským rokom 2021/2022. Kampaň sa uskutočňuje pod záštitou Kancelárie WHO na Slovensku a pod odbornou garanciou Ministerstva zdravotníctva SR a viacerých odborných pracovísk na Slovensku a v zahraničí.

      AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás.
      Pätnásty ročník kampane Červené stužky, prebiehal od 2. septembra 2021 a vyvrcholil 1. decembra 2021 – na Svetový deň boja proti AIDS.

      Do Pätnásteho ročníka kampane Červené stužky sa zapojila aj Stredná športová škola v Košiciach. V rámci aktivít kampane sme sa zapojili do výtvarnej súťaže  základných a stredných škôl, ďalej sme pripravili nástenku ku kampani, a so žiakmi sme zorganizovali stolnotenisový turnaj.

      Mgr. Margita Murzová

      Mgr. Eduard TYČ

      koordinátori kampane

    • Deň otvorených dverí Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave
     • Deň otvorených dverí Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave

     • Milí študenti!

      Dávame Vám do pozornosti Deň otvorených dverí Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.

      Vzhľadom na prebiehajúcu pandemickú situáciu sa toto podujatie uskutoční virtuálne dňa 10.12.2021 od 14:00 na Youtube kanáli https://www.youtube.com/user/FIITSTU

      Počas DOD okrem informácií o štúdiu na FIIT STU a podmienkach prijatia uvidíte, ako dokáže umelá inteligencia zachraňovať pacientov s rôznymi formami nádorových ochorení, dozviete sa niečo o kryptomenách, či autonómnych autách.

      A.Domonkošová – VP školy